Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Difuzory CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Difuzory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 10:57 Muž afinko [27] Re: Tudy
Trosku by som sa mozno bal ze voda velmi blizko pod zvonom moze mat vyrazne nizsie pH ako voda v akvariu. Ale mozno je to neopodstatnena obava, ved nejak sa to tam miesat musi ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 10:21 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: afinko
Bez míchání, jen tam pouštím CO2, někde jsem četl, že stačí difůze - je to asi pořád lepší způsob, než bublinky na hladině...
Část bublinek se zachytí i na síti při vstupu do zvonu (mám ji tam kvůli Čichavcům). Bublám dovnitř asi hodinu a zvon se plní velmi pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 10:11 Muž afinko [27] Re: Tudy
Do toho zvonu pustas aj vodu z cerpadla, aby tu vodu v zvone nejako premiesala s vodou v akvariu? Alebo do neho privadzas iba CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 09:59 Muž Tudy [330] - Krevetky
Fotka k příspěvku Používal jsem cigaretový filtr, ale po čase (3-4 dny) začnou být bubliny příliš veliké, většina CO2 unikne na hladinu (pH stoupá). Už mě nebaví stále měnit filtry.
Sbastlil jsem si tedy zvon (obsah 250 ml), kam chytám veškerý CO2 vyrobený z kvasnic. Otázkou je, zda naopak neotrávím ryby.

Vypadá to sice hnusně, ale zepředu to vidět není a účel to plní...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 12:08 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Tragett
V chodu to vypada takhle: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 11:34 Muž Tragett [61] - Mořské ryby
Co si myslite o tomto difusoru? dostal jsem ho na zkouisku od kamarada, napojil jsem ho na cerpaci halvu atman at-201, asi je to originalne na provzdusnovani vody, ale vypada to, ze to docela maka i na CO2, rozbiji to bublinky na hooodna malicke a neco se vstreba, neco ne,mate s tim nekdo zkusenosti?

www.sklorex-akvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 13:26 Muž kchrz [24] Re: Kusma
Samozřejmě, Tilmanova tabulka a optimální pH ... to nikdo nezpochybňuje.
Myšlenka byla jiná. A to sice že malý dufuzor koncipovaný na 250l uplně klidně na 700l akva stačit MŮŽE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 13:25 R Muž Silent [5949] Re: Kusma
Ovšem při použití rašeliny nebo jejího výluhu už neplatí Tillmannova tabulka. S tím je třeba počítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 13:19 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: kchrz
Je sice jasné, že difuzér nemusí na takové akvárko stačit, ale taky záleží na tvrdosti vody... Jestli máš tvrdší vodu tak můžeš mít optimální množství CO2 i při pH 7 (viz Tillmannova tabulka).
Pokud ovšem je tvůj cíl snížit pH třeba na 6,5 tak by k tomu mohla přispět například rašelina atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 13:02 Muž kchrz [24] Difuzor
Taky se přidám do debaty, aby bylo jasno, jak je to s kapacitou difuzorů.

Mám akva 720L a difuzor s porcelánovou patronou, dle výrobce je na 250L akvaria - www.akvarista.cz/…

Donedávna jsem používal kvasničák a dufuzor jsem měl v proudu vody z filtru. Bublal jsem jako o závod, ale ph7, ať jsem dělal, co jsem dělal.
POřídil jsem si od rataje (přes inzerát) CO2 set (bomba, redukč. ventil,elmag.ventil). Bublal jsem jako o závod, prostě co to šlo, bublinky šly stále do poudu vody z filtru, aby se rozpouštěly co nejdéle. Po celodenním bublání stále ph7. Skrátka, člověk by řekl, že ten difuzor je opravdu na 250l max, jak tvrdí výrobce a mých 720l je na prd.

Zkusil jsem ještě dát dufuzor k nasávání externího fitru, dřív jsem to tak zkoušel s kvasničákem, ale vždy se mi filtr zavdrušňoval a jedno nasávací rameno pak přestalo nasávat. Pustil jsem tedy bublinky jen tak decentně a na pár hodin jsem odešel.
Když jsem se vrátil, všichni gavůnci břichem vzhůru, zbytek ryb dýchal u hladiny. Ph jsem naměřl 6! Rychle jsem vypustil polovinu vody a ph srovna, nakonec to odnesla jedna ryba, zbytel se vzpomatovat.

Takže fakt ani tak nezáleží, jestli si koupíte SuperJet za 1800, nebo jiný superdifuzor/reaktor za 2500, stačí obyč s patronou za 400 a umístit ho do nasávání fitru.
A já si kdu objednat přes ebay ph controller, bez něj už ani ránu !
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 17:34 Muž Lucky005 [197] Re: Kusma
klasika 2l petka a neni problem,ks te netesnosti zkus objet vsechny spoje mydlovou vodou
rybicky.net/nadrz/7536/64.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 15:08 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Kusma
O nahrivani nic nevim,ale udelej burcak(ja delam do 3 litrove lahve:800 ml cukru,necelou cajovovou lzicku praskoveho drozdi-ctvrt caj.lzicky sody bicar. a vlaznou vodu)prohledni vsechny spoje a hadicky a musi to fungovat,sam pouzivam diffusory ne drazsi jak 11$(necelych 200 Kc) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 09:22 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Kamilstrom
Dobře vyzkouším, udělám novou náplň, možná to bude fungovat... Jinak nepomůže třeba nahřátí teplou vodou?
Bylo mi jasné, že za tu cenu to nebude ideální, ale dát 500 za difuzér od Ada se mi nechce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 22:57 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Kusma
Ja to praktikuji jak na lahvi tak na na burcaku a jede to,ale na burcaku to trvalo celkem dlouho,nez to procedilo co2 pres patronu!!!Musi to jit(pouzivam levne plastove diffusory s 100% keramikou) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 21:47 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Kusma
Většina těchto levných difuzérů má keramickou patronu, která potřebuje mnohem vyšší tlak na to aby jí CO2 prošlo(málo které fungují bez tlakové láhve), dražší mají membránku ze skleněného sintru, který kromě vyšší životnosti má i lepší průchodnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 20:33 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Kamilstrom
S tím tlakem se mi to nezdá... mám 2 flašky 1,5 litru, jak jsem to napojil, tak šlo vidět jak to jede k difuzéru, ale tam se to zaseklo... a natlakovalo se to tolik, že mi to urvalo hadičku u vršku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 20:11 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Kusma
Ta keramicka patrona potrebuje vetsi tlak(vzduchvaci motorek ho neudela,pokud nemas kompressor ;-)).Pokud uzivas burcak,tak ti to nekde netesni nebo musis cekat dele az se v systemu udela vetsi tlak ktery to protlaci,ale fungovat by to melo!!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 19:39 Muž Kusma [411] - Rostliny – Difuzér nebublá
Dobrý den, potřeboval bych poradit, koupil jsem si difuzér na CO2, ale po zapojení nebublá přes keramickou patronu neprojde ani bublinka a to jsem to zkoušel napojit i na vzduchovací motorek a nic.
Jedná se o difuzér od Blau viz. foto shop.rataj-spk.cz/…
Neví někdo co s tím? Předem díky za Vaše odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 21:31 Muž karelpavel [18] Re: kortezhugo
Aha, takže to nahřát asi hořákem s bomby že ? nedokážu si představit, že to někdo zkouší na šporáku doma :) , trouba dá taky maximálně 260st C. Pokud to co spojuje tu patronu se sklem je taky sklo - tak by to neměl být problém. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 20:23 Muž kortezhugo [983] Re: karelpavel
....no ak je to kamen alebo keramika? -a pocitam "cervenu" to je cca 500C ...problem nebude a odpada "H2SO4,Savo,NaOH...a ine :-) veci"...

...vsak kto ma tu patronu "zlu" nech to skusi...
a napise ci to ide alebo nie....ja som tie vzd.kamane mal v podstate nefunkcne a zelenohnede...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 16:40 Muž karelpavel [18] Re: Sid
ten plast se dá vidělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 14:58 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: kortezhugo
A že to ten plast vydržel...?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 14:29 Muž karelpavel [18] Re: kortezhugo
Ty seš ale pokusitel :-) zajímavej nápad, ale myslím že naše zmiňované vypálit opravdu nelze.A jen taková věcná - nezhorší se po vypálení skupenství daného kamene ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 13:41 Muž hf [54] Re: kortezhugo
Zajímavé. To si prostě jen dal do trouby a nechal ohrát? Na kolik C?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 09:17 Muž kortezhugo [983] Re: Silent
Fotka k příspěvku ...no ja som skusal len vzd.kamen vypalovat a je ako novy...

moj difuzer lip.drievko sa tiez neda vypalovat :)

...teda ak ma niekto "staru" patronu - nech to vyskusa zohriat na sporaku do cervena -ze co to povie?
-podla mna to bude dobre...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 09:08 R Muž Silent [5949] Re: kortezhugo
Jen to nesmíš přehnat s teplotou. Tou velkou spotřebou difuzerů jsem myslel to, že pokud se budeš pokoušet patronu vyndat tak jich asi pár padne za vlast než se ti to povede bez poškození ;-). Vzpomněl jsem si na další s vyjímatelnou patronou a to od Sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 09:03 Muž kortezhugo [983] Re: Silent
no ak je tam "len" sklo a ta patrona -tak to nahriat pojde...

spotrebu ani nie....ved ked je taky difuzor nah...o? -teda pusta velke bublinky tak s nim mozme robit co chceme....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 08:57 R Muž Silent [5949] Re: kortezhugo
Když ti lumpové výrobci to tam dávají za tepla do naměklého skla a to proto aby to po vychladnutí dokonale těsnilo. Ale máš pravdu. Když to jde tam ven to musí jít taky. Jen budeš mít velkou spotřebu difuzerů. :) Rozebrat jde např. difuzer od Rataje nebo Eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 08:54 Muž kortezhugo [983] Re: Silent
...no ked to islo dnu? musi aj "von" :)
PS:niektore sa daju rozoberat a vymienat patronu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 08:50 R Muž Silent [5949] Re: kortezhugo
To by šlo pokud jde patrona vyndat. Ze zmiňovaných skleněných difuzerů to nejde, takže by se to muselo vypalovat celý a to teda nevím, nevím :-D .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 08:48 Muž kortezhugo [983] Re: voťa87
a co tu patronu vypalit?....
vcera som akurat vypaloval vzd.kamene...prvy krat v zivote...a su ako nove :-)
zaujimave ze najprv scernaju a po tom ako ich plamen nahreje do cervena su biele...
teda urcite pojde vypalit aj ta patrona... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 07:15 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: karelpavel
Pokud Vám nepomáhá Savo, tak doporučuji použít nějaké silnější kyseliny-já používám roztok H2SO4, oproti Savu účinněji čistí i ty nejmenší póry...Případně pokud by nebyla k sehnání kyselina, mohl by posloužit i hydroxid sodný a podobné zásady- toto nemám odzkoušené, ale na zahraničních forech se o tom lidé zmiňují běžne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 23:00 Muž karelpavel [18] Re: Silent
To s tím savem, mě nepomáhá a to nemám ani kamenitou vodu.Zajímalo by mě, jak se dá zabránit usedáním nečistot na keramiku. Kéž by fungoval furt, jako když je nový.
Měl jsem 2 tyto difuzory ( boyu ) a jen jeden funguje dobře, druhý rovnou od nova vypouštěl velké bubliny, jen z jednoho místa. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 22:41 R Muž Silent [5949] Re: Lucky005
Ono je to vidět už na tý patroně. Dostane nahnědlou nebo nazelenalou barvu a bublinky začnou unikat z místa nejmenšího odporu v malé ploše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 22:38 Muž Lucky005 [197] Re: Silent
jak se to projevuje, kdyz uz je to zarostle? vetsi bubliny z jednoho mista?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 22:36 R Muž Silent [5949] Re: Lucky005
Já ho vezmu cca každý tři měsíce a ponořím ho na pět minut do koncentrovaného Sava. Potom pořádně opláchnu a znovu se bublá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 22:34 Muž Lucky005 [197] Re: Silent
jak tomu zabranit? da se to nejak cistit? napadlo me koupani v savu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 22:34 Muž Lucky005 [197] Re: kmara
zalezi na tlaku ja jedu z pet lahve 2bubliny za vterinu takze mam mensi bubliny a nez dojdou k hladine se jeste zmensi, navic to mam pod rozstrikovaci rampou, ktera ty bublinky jeste proudem vody posune dal pod hladinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 22:32 R Muž Silent [5949] Re: kmara
Dělá to opravdu mikrobublinky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 22:27 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Lucky005
Mě by akorát zajímalo, zda to dělá fakt mikro bublinky, ještě menší než mám ted z kamínku. Na videu mi ty bubliny připadají celkem velké.

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 22:25 Muž Lucky005 [197] Re: kmara
zrovna v patek mi to dorazilo, primo od tohoto prodejce.
Prumer asi 2cm bubla to pekne, jemne bublinky, predtim jsem pouzival cigaretovy filtr.
Jedina nevyhoda co jsem se docetl, ze to zacne casem zarustat rasou, takze to neni na dlouho, no uvidim jak dlouho to vydrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 22:25 R Muž Silent [5949] Re: kmara
Do menších nádrží je dobrý. Nemám s ním nejmenší problém, jen je třeba zabránit tomu aby se zneprůchodnila keramická patrona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 22:16 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím chtěl bych zeptat, jaké máte zkušenosti s tímto difuzorem.

aukro.cz/…

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.11.2010 19:03 Muž kortezhugo [983] Re: JuraH.
si to nepochopil
tu ide o ext.filter a ext.reaktor alebo aj bez neho a pouzit "dlhu" hadicu na filter nech sa bublinky rozpustia este v hadici a neidu do akva X-)

...proste nesrat sa z drievkom,kamienkom,a "kadecim" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 18:55 Muž JuraH. [5] Re: roper
Prosím můžeš to vysvětlit trochu jinak ? nechápu jak to myslíš s tou hadičkou ne coze délka hadičky kterou půjde plyn nic neovlivní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 18:41 Muž roper [10] - CichlidyRe: nasa
Tak se podívej trochu víš na můj nápad a řekni co si o tom myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 18:37 nasa
Zdravím, já jsem si koupil takový pískovcový kamínek přimo na co2 rozbíjí to krásně na jemňunko, taky jsem zkoušel lipové dřívko a všechno možný, ale tohle se mi osvečilo nejlíp a myslim, že stál kolem 30 korun kupoval jsem ho u rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 16:18 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kortezhugo
ja vim, ale u nás nesehnatelné, oblítal jsem snad 20 odchovů s vodoinstalací a nic, a baumax je až ve Zlíně, kde jezdím jednou do roka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 16:15 Muž kortezhugo [983] Re: matlala
Fotka k příspěvku hadicove prechodky nie su drahe cca 20-30Kč
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:30 Muž roper [10] - CichlidyRe: matlala
to se používají, ale třeba tam je něco jiného na rozbíjení bublošů. Buď rád že ti to neprodal a neřekl, že bude všechno dobrý jak u ťamanů. Byl by ti pak doma k ničemu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 24

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 18884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4008-difuzory-co2?od=1001