Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Difuzory CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Difuzory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.06.2013 21:18 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Burik
S nepřesností DC naprosto souhlasím, ale i 35mg/L CO2 mě přijde zbytečně moc. Podle mě do 15mg/L musí stačit. Důležitější mě v tomto ohledu přijde stabilita, takže jsem před týdnem přešel z nočního vypínání na nonstop dávkování a z toho co se dá za týden poznat bych řekl že to má pozitivní vliv na rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 21:11 Muž Burik [727] - AquascapingRe: lhajek
ano,špatně jsem to napsal,je zbytečné tam prát maximální možnou hranici,co ještě ryby snesou.Je lepší pak ubrat,kvůli stresu.Momentálně mám cca 35mg/l,Všechno plave jak má..už nezvyšuju

Já jen chtěl říct,že dropchecker je dost nepřesné "měření"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 21:05 Muž Burik [727] - AquascapingRe: KarlosS
ne,srandu si rozhodně nedělám.. ;-) Používám živé ryby,jelikož mrtvé mi toho moc neřeknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2013 21:03 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Burik
Já bych se také na dropchecker vykašlal. Jeho spoždění je až hodina i více za aktuálním obsahem CO2 v akva a když si dám pozor a budu u toho sedět tak přebytek CO2 ve vodě poznám na rybách dřív něž na DC.
Každopádně bych nesouhlasil s tím prát do akva tolik CO2 co živočichové snesou, to je podle mě hloupost a vrcholná zbytečnost. Důvody lze najít v článku v úvodu této diskuze a v odkazech z toho článku. Jen to chce číst!!!

A před použitím CO2 to chce číst a studovat dvakrát tolik, abych věděl co vlastně dělám a jaké to má souvislosti a co mohu způsobit!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: jamajcan
jamajcan napsal: Pokud ty bubliny budou nasávány do vnějšího filtru,tak to vadí.Nejeden akvarista už to zkoušel.
Já to zkoušel a fungoval takhle docela dost dlouho a nevidím v tom problém. Filtr si občas zarachotil když odebral nahromaděné CO2 někde uvnitř, ale to bylo jednou za několik hodin.
Přešel jsem na externí atomizér a to mohu jednoznačně doporučit, dávkuji daleko méně CO2 a podle PH je CO2 ve vodě přibližně stejně (samozřejmě měřeno běžnými kapkovými testy čemuž odpovídá přesnost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: fido16
Hlavně se neřiď tím, co ti radí Burik, pokud máš měkkou vodu. Lehce by ti to mohlo sklouznout ke katastrofě.
Používat ryby jako živej indikátor, to je teda síla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Burik
To si děláš srandu, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 19:14 Muž Spiike [63] Re: fido16
Já osobně dávkoval jednu bublinu za 8 sec v 80l AQ. takže asi tak a vše šlapalo jak má. Jinak pokud máš ext filtr jako že asi máš. Tak bych se být tebou po atomizéru než řešit kam umístit difuzor. ;)

Good luck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 18:57 jamajcan Re: fido16
Kolik bublinek Co2 za minutu si budeš muset vychytat sám,protože to záleží na tom,kolik a jakých máš v akva.kytek,kolik svítíš,jaký máš pohyb vody,její tvrdost,atd.Zkus začít na bublině za sec.a postupně to podle potřeby upravit.Univerzální odpověď není :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 18:54 Muž Burik [727] - AquascapingRe: fido16
na drop bych se vykašlal a pral tam tolik,kolik snesou ryby..pokud budou apatické,nebo lapat na hladině po vzduchu,tak uber..já mám drop stále žlutej,jen sleduju ryby.Dokud jsou ryby a krevetky ok,tak přidávám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 18:45 Muž fido16 [631] Re: jamajcan
Mě šlo o to že ty bubliny nešly ani tak do filtru ani nikam do prostoru akva ale jen vzhůru. Ale když mám teď difuzor tam kde byl původně tak krásně jedou po celém akva a dostanou se až na druhý konec akva takže teď si myslím že je to "ideální". Ještě bych měl dotaz kolik bublin za minutu bych měl dávkovat do 150l akva. Drop checker vlastním ten ukazuje co2 v normě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 18:21 jamajcan Re: fido16
Pokud ty bubliny budou nasávány do vnějšího filtru,tak to vadí.Nejeden akvarista už to zkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 18:18 Muž fido16 [631] Re: fido16
Teď to mám pod výtlakem s filtru a bublinky jdou jen vzhůru takže bych řekl že je to horší jak když jsem měl difuzor na druhé straně akva. Tam se mi bublinky táhli pěkně k sání filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 18:14 Muž fido16 [631] Re: jamajcan
No dal jsem difuzor pod výtlak filtru ale na té straně prakticky vedle výtlaku mám nasávání. Někdo psal že to nevadí ale nevím v tomhle jsem lajk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:57 jamajcan Re: fido16
U vnějšího filtru to vadí,protože se zavzdušňuje./zacéočkuje/ :-)
EDIT:teda pokud by bylo Co2 nasáváno s vodou do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:52 Muž fido16 [631] Re: jamajcan
A nebude vadit když bude difuzor u nasávání filtru? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:46 jamajcan Re: fido16
Co nejníže a tak,aby proud vycházející z fitru,strhával bublinky Co2 a rozháněl je po akva.Jednoduše řečeno zajistit,aby měly bublinky co nejdelší dráhu,než se dostanou k hladině a tím i delší čas se rozpustit ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:37 Muž fido16 [631]
Čau kluci chci se zeptat kam je dobré umístit difuzor v akva? Sání a výtlak filtru mám na jedné straně. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 16:12 Muž Spiike [63] Re: Burik
To je zvláštní, mě to tam drží dobře. jen nasunu hadičku a pak matku jakoby rozšroubuju aby to tu hadici zatáhlo. A drží to jako pes. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 14:04 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Spiike
Ano, jinak to tam nedrží pořádně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 13:22 Muž Spiike [63] Re: Burik
Tak mám takový pocit že to tam dáváš tak že sundáš matku navlíkneš jí na hadici pak nasadíš hadici a snažíš se to zašroubovat že? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 11:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Spiike
to jo,ale špatně se tam pak zase nandavá,ta hadice tam jde napevno a matka jde hodně špatně utáhnout.Takže se bojím,že když ji budu často sundavat a pak následně dotahovat,tak to jednou rupne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 11:04 Muž Spiike [63] Re: Burik
Já hadice čistím tlakovou vodou tak že sundám hubici z sprchy a proženu tu vodu přímo naplno hadicí od ext filtru. celkem slušně to vypláchne všechen bordel a zbytky mě netrápí. každopádně tam atomizer nechávám. co se týče sava bych se bál protože pak či onak ta patrona si nějakou vodu natáhne a nemyslím že by bylo dobré aby se to pak uvolnilo do AQ. Takže v takovém případě bych ho sundal, beztak je to otázka tak dvou minut :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 10:54 Muž Burik [727] - Aquascaping
zdravím,
rád bych se zeptal lidí,co mají externí UP atomizéry..jak postupujete při čištění hadic?Sundaváte je?Já hadice namáčím do Sava,tak mám strach,aby se to nějak nepoškodilo..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 16:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kus
Jak mam mit velky strach, ze si v 54l tim CO2 otravim ryby? Ja ho mam dost velky, je to na miste? Jako opatrnosti nikdy neni dost, ale jak snadno se mi muze povest ty ryby tim CO2 otravit? Zkusenosti mi tady chybi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 15:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Kdyz uz jsem se s tim hledal, tak si dovolim jeste dva linky:
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 15:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kus
Super, takze mam jasno. Druhe cerpadlo mi neva, z pohledu na akvarko zepredu prijde za to prvni, takze tam neuvidim nic moc vic nez ted. Jasne, budu trosku pritapet (cerpadlem), coz pres leto neni uplne fajn, ale udelala se opatreni, takze by uz nemelo byt horko ani nam, ani akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 15:10 Muž kus [200] - RostlinyRe: Designer
jo, bylo to dobrý. Když jsi to rozebral, bylo to klasický fontánový čerpadlo a k němu dobře tvarovaná nádobka, do který byl pouštěnej proud s výstupu. Ideál pro ty, kterým nevadí další čerpadlo byť s minimálním odběrem proudu. Podle mě lepší, než sodovkárny z různých kamínků apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 15:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
A muj kelimek... smich Zase jsem az druhej... (mysleno to uz tady je davno vcetne kelimku)
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 15:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kus
Diky za navedeni na youtube a tim i spravna klicova slova. Jak je videt, par lidi to pouziva:
www.youtube.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 14:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kus
Rad se zeptam, kdyz jsi to zkusil, fungovalo to dobre?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 14:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kus
Mne se na tom principu libi, ze at zrovna kvasna reakce produkuje vice ci mene CO2, stale jej do vody pridavam stejne, mohu regulovat jak prutok cerpadlem, tak vysku "kelimku", a vypinat to na noc. Celkove naklady pri pouziti cerpadla At-200 jsou tak 200Kc za cerpadlo a pak uz jen spinaci hodiny (od 50Kc rekneme do 400Kc, jake kdo chce), o zbytku nema cenu ani mluvit, to vetsinou nekde najdeme nebo stoji par kacek. A funkcne, kdyz nedovolim cerpadlu nasavat svincik (treba biomolitanem na strane sani), melo by to mit i celkem slusnou zivotnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 14:20 Muž kus [200] - RostlinyRe: Designer
na tyhle bázi je postaveno pár komerčních výrobků. Naposledy co si vzpomínám a měl jsem možnost to zkusit je toto: www.youtube.com/… ,ani nevím, jestli se to ještě prodává :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 14:12 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Napad
Fotka k příspěvku Napadlo mne, ze kdybych priklopil kelimkem vytok z cerpadla, ktery bude pod hladinou, a do toho kelimku pustil CO2 z burcaku, ze nepotrebuji jiny difuzor. Kelimek se napusti CO2 a protekajici voda jim bude sycena. Kdyz bude CO2 moc, proste bez uzitku vybubla pres okraj toho kelimku. Cerpadlo se pouzije samostatne, ne od filtru, protoze tak jej mohu spinacimi hodinami pres noc vypnout a tim vyrazne snizit syceni vody CO2.

Uz jsem tohle kdysi vymyslel, ale bylo to zbytecne slozite. Tohle mi pripada jednoduche, jen nejak upevnit ten kelimek s hadickou. Navic by to resilo i problem, kolik CO2 vznika v burcaku - tady je mene ci vice celkem fuk a ani nemusim resit problem s pretlakem v lahvi, ten proste utece.

Vim ze CO2 je tezsi nez vzduch a difuzi se bude CO2 v kelimku redit a co dole unikne je prave uzitecny CO2. To je ale take resitelne, tohle je jen princip, nechci to ale takhle do fora moc zeslozitovat, kdyz je to mozna i zbytecne.

Ted uz se jen bojim, ze to udelam a otravim si ryby... Asi to bude chtit zkusit v novem prazdnem akvarku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.04.2013 18:40 Muž Treeman [249] Re: KarlosS
No já mám tohle počítadlo bublin a jak sem na něj nasadil hadičky tak to drží bez úniku déle než rok a nad počítadlem mám tehle zpětný ventil a taky stejná zkušenost soustava je těsná bez dalších úprav. Pro upřesnění dávkuji co2 z tlakové láhve při pracovním tlaku 2,5 bar a to stačí i na keramický difuzor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 14:21 Muž jirka.p [60] Re: KarlosS
Zpětný ventil budu dávat kovový, pevně spojený s CO2 setem.
Na externím atomizéru se mi líbí, že je připojen na hadici od filtru a distribuovat se bude pomocí rozstřikovací rampy, kterou mám skoro po celé délce akva. Slibuji si od toho lepší distribuci CO2 po celém akváriu. S tím počítadlem bublin se to dá udělat jak píše Spiike - zapojit ho jen jednou pro prvotní nastavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 13:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jirka.p
Znám obě. Jeden typ prodávám a ten JBL mám pro sebe. Těsní oba dobře i při 3 barech. JBL jsem kupoval v sadě ProFlora a překvapilo mě, že tam nefungoval zpěťák. Ale nějak jsem ho prošťouch, nebo co (už si nepamatuji) a teď funguje dobře a má taky převlečný matky. Dnes bych si ale koupil něco 3v1, neboť každej spoj navíc je rizikovej. Třeba něco takovýhleho:
www.aquario.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 13:13 Muž Spiike [63] Re: jirka.p
Já osobně sem připojil to nejlevnější počítadlo zkontroloval jestli neuniká, a když na jedné straně unikalo tak sem to stáhnul El. páskou kolem dokola. Pak nastavil počet bublin na jehláku a pak počítadlo zase ze systému odstranil. A dále se řídím podle dropcheckru.

A nemám problém.

Jinak když sem přemýšlel nad tím ze tam počítadlo nechám tak sem koukal na skleněnokovové s převlečnými maticemi. Na ebay nevycházeli tak draze.

Good luck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 12:28 Muž matlala [798] - RostlinyRe: fido16
1-3bary u atomizéru ti silikon opravdu neudrží a sežeň nějaké počítadlo co je tak těsné a udrží to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 12:12 Muž fido16 [631] Re: matlala
Myslím že počitadlo bublin je dobrá věc. A není problém místo kde je spojený s hadičkou to obtáhnout silikonem. Navíc u počítadla bublin nemáš takový tlak jako u jehlového ventilu takže únik plynu by byl minimální a když to obtáhneš silikonem nebude únik žádný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 12:10 jamajcan Re: matlala
Za jak dlouho zareaguje dropchecker na zvýšenou dodávku Co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 12:08 Muž jirka.p [60] Re: matlala
Právě kvůli úniku plynu jsem se ptal. Počítadlo bublin jsem chtěl kvůli přibližnému nastavení, abych ryby neotrávil. Následně bych už dávkování podřídil dropcheckeru, který mám od JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 11:36 Muž matlala [798] - RostlinyRe: jirka.p
k čemu počítat bubliny? je to nejčastější místo úniku plynu
dropchecker je mnohem lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 09:14 Muž jirka.p [60] Re: Spiike
Ahoj, děkuji za podrobné informace.
Ještě bych se chtěl zeptat, jaké používáš počítadlo bublin? Přemýšlím o www.aquario.cz/… nebo www.levnaakvaristika.cz/… kvůli převlečeným matkám na spojení s hadičkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 14:50 Muž Spiike [63] Re: jirka.p
Ahoj tento atomizér ( externí ) mám na svém EX600 a pokud ho člověk nastaví správně ( myšleno tlak z láhve a počet bublin na objem akvárka ) tak to pouští tak malé bublinky že se stíhají vstřebávat do vody již v hadici od ext filtru.

Já osobně to tam tlačím pod 1 barem a cca bublinka za 6 sekund. ( velikost AQ cca 100l )
A nemám nejmenší problém.

Jediné upozornění neosvědčil se mi tento atomizér při nočním vypínání, přes noc natáhne patrona trochu vody a pak to chvilku trvá než se naplno zase profoukne. Obvzlášť když je umístěna s filtrem pod AQ. Ale vyřešil sem to tak že sem si CO2 poladil tak abych ho vypínat nemusel a jedu dál.

Podotýkám že s PH kontrolérem tento problém není ten to podrží otevřené dokud se Ph nezvedne na požadovanou hodnotu takže se to může klidně profukovat 3 hodiny. aspoň to nemá tak náhlí skok.

Každopádně vřele doporučuji jsem s ním naprosto spokojený.

A interní bych volil jedině že bych měl v AQ sopku a chtěl bych aby mi pouštěla mlhu :-D

Good LUCK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 11:08 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: jirka.p
logicky by mel byt lepsi ten externi atomizer, ale ja si misto nej objednal ten super difuzor...jinak dle me to co2 z externiho nebude tak rychle utikat pokud ovsem nebudes mit rampu kolmo k hladine...jeste jedna vec, nekupuj to v cesku, kup to rovnou v cine (www.aliexpress.com, dx.com), super atomizer mam za 200kc, externi jsem tam videl za 22 dolaru...navic neplatis postovne, jen to trva trochu dele - tak 3 tydny, jedna se o stejne vyrobky jako si nahodil v odkaze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 11:00 Muž jirka.p [60] – atomizer
Uvažuji o koupi super atomizeru www.aquario.cz/… . Pokud ho chci napojit na filtr TetraTec EX 700, potřebuji velikost 12/16? Dále bude CO2 proudit do akvária přes rozstřikovací rampu, která je umístěna 1.5 cm pod hladinou a jemně hladinu čeří. Nebude CO2 ihned z akvária unikat? Pokud ano, zvažoval bych koupi www.aquario.cz/… .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 17:45 Muž Burik [727] - AquascapingRe: matlala
Jo jo jo,já jen že KarloS psal,že je měl nějak jinak zabalený..

JInak to teda bublá fakt krásně..musel jsem to utlumit..kontroluju pouze dropcheckeru a to trvá pár minut,než změní barvu,abych neotrávil rybky:-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 17:02 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Burik
jo, to hold otvírali už celníci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 16:27 Muž Burik [727] - Aquascaping
Fotka k příspěvku Já ho mám zabalen takto
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 24

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 18884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4008-difuzory-co2?od=351