Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Difuzory CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Difuzory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 15:59 Muž honzaprouza77 [18] Re: invalida
tak-tak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 15:56 S Muž invalida [3881] Re: DavidDizzer
Záleží na noži a na zručnosti ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 13:49 Muž honzaprouza77 [18]
no noem jsem oloupal kůru a seřízl do určitého úhlu úplně v pohodě, a co přečnívalo z hrdla jsem uřízl nožem na chleba. Mě to docela jde, protože vždy když jsme na chalupě, tak si ořezávám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 13:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DavidDizzer
asi to chce oprafdu ostry nuz, jak jinak to asi delaj rezbari ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 13:44 Muž DavidDizzer [26] Re: honzaprouza77
Ty jsi povrch seříznul nožem? Vždyť mě to nejde ani pilou a tobe to šlo nožem? :-D Zajímavé tedy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 13:40 Muž honzaprouza77 [18]
no já měl dost velký kužel(nebo prostě dost zkusený) a rval jsem to tam kladivem :), ale ono se to začalo rolovat(prostě ořezávat, nebo odštipovat) o kraj toho hrdla, tak jsem vynadal a zbrousil do menšího úhlu a prostě narvat kladivem, co přesahoval jsem zařízl, přece nebdu brousit 2cm. Jinak úhel jsem také nedělal smirglem, prostě nožem a pak dokulata zabrousit(maličko).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 13:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DavidDizzer
opracovava se vzdy uschle drevo a to i v truhlarine, proc myslis ze maj na pilach susicky dreva.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 13:25 Muž DavidDizzer [26] Re: honzaprouza77
Ano, ale i tak mi přijde, že to jde velmi těžce. Jak to šlo Vám?
Jsem zvědav, jak to potom nacpu do toho vršku (zda to vůbec půjde)... Jsem myslel, že lípa je měkkčí, ale poměrně tuhá mi přijde, když ji brousím a když ji budu cpát do toho vršku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 13:21 Muž honzaprouza77 [18]
ano, vyschlé to jde líp-osobní zkušenost(dělal jsem to za čerstva) stačí to dát přes noc na topení, možná by stačili jen 2 hoďky.
Jinak to asi víte od autora, sám se omlouval, že to tam nespecifikoval, kudy to tam dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 13:15 Muž DavidDizzer [26] Re: milan666
Ano, bohužel to máte špatně. Má se to strkat tou opačnou dírou - vím to po upozornění od několika lidí, co to dělalo a nebo přímo od autora návodu článku :-)...

Mám ale dotaz: hrozně špatně se to šmirgluje (brousí)... Čím to je? Musím použít elektronickou brusku s kotouči, ale i to jde velmi špatně... Má to dřevo napřed vyschnout?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 12:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Dimi
namoč ho do neředěného sava,případně naber do stříkačky a protlač to ním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 12:01 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Jak na čištění difuzoru
Ahoj, koupil jsem si v Polsku skleněný difuzor - www.plantedtank.net/… a po dvou měsících asi se difuzor ucpal, nebo neví co, bublinky již nejsou tak jemné a pro prorážení přes keramický kroužek je třeba mít pořádný tlak. Vyndat ten kroužek nejde, jak jej vyčistit? Snad nebudu kupovat nový difuzor každý měsíc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2012 10:56 Muž honzaprouza77 [18]
Ten nákres je špatně, jestli to tam strkáte dírou, kudy se pije :/ Já to dělal úplně naopak a mylsím, že dobře, výsledky jsou jasné..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 20:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DavidDizzer
Fotka k příspěvku Stačí takto? nie som zručný kresliar, ani fotiť moc neviem, verí, že pomôže
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 19:19 Muž matlala [798] - RostlinyRe: tomas3000
jj dik tj jak jsem naměřil těch 10/min je asi 3 bary, mam to tak už nastavené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 18:38 Muž tomas3000 [15] Re: matlala
vyznačená hodnota na obrázku odpovídá zhruba 1Atm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 16:02 Muž honzaprouza77 [18]
mám to přesně podle tohoto návodu, fakt super difuzor, už ho mám týden a bublinky se pořád zmenšují. _Narveme to tam kudy se pije. Větší kolo nahoře petláhve, menší kolo dole (myslím hrdlo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 15:57 Muž DavidDizzer [26] – Vysvětlení
Mám dotaz k této výrobě difuzoru:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
K fotkám č.7 a č.8 (od vrchu) je napsáno, že máme napřed dřívko nacpat do hrdla (napevno). Ovšem na té další fotce (8) je to vyfoceno už tak, že je dřívko na druhé straně hrdla (tedy jak je ten větší prstenec okolo hrdla)... Tak jak to tedy je? Do hrdla, odkud pijeme (tedy jak má závit na zašrubování nebo do toho spodního, kde jsme to uřezali)? Na fotkách je vždy něco jiného....

Nebo to tam prorazil až na druhou stranu tím velkým hřebem či co to je? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 23:55 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
koukam, náš informátor, který už ten externí má, má stejný redukčák a tlak taky někde na té černé 20 (10 l/min), takže to bude jak jsem změřil kolem 3 bar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 21:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: tomas3000
myslíš těch 20 na černé stupnici nebo vyznačená hodnota na obrázku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 21:31 Muž matlala [798] - RostlinyRe: tomas3000
jo, ale chce to cvik a bublinky ne u všech jdou stejně u asi 2 nebo 3ks nejsou z některých částí, hold asi tam zateklo lepidlo, externí teprv budu zapojovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 21:27 Muž tomas3000 [15] Re: matlala
Už jsem to zde na foru řešil. Mám stejej redukčák, jen s tím jedním budíkem výstupního tlaku. Ten tlak, co tam teď máš odpovídá zhruba 1 Atm.
Hm, co počet bublinek? Dá se dobře regulovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:46 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Zlicka
spolužák mi to překládám, má něminu, jako jeden ze 3 a říkal že první je zmínka že pracuje při 3 a pak že při 5 ještě jede jakš takš.
Takže ta stupnice je divná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:31 Muž Zlicka [12] Re: matlala
Myslím, že slyším něco o 12 barech, ale nejsem si jistej, nejde tomu moc rozumět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 19:40 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
možná ještě detail, ale problémek se stupnicí, podle mě to je v barech ta černá, ale nejak to ne a ne nastavit.
rybicky.net/k/forum/382062.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 19:20 Muž matlala [798] - Rostliny
tak atomizery doma, zrovna zkouším, ale zaboha to nemůžu profouknout méně jak 10 bary, budete někdo tak ochotný a přeložíte to z němčiny, potřebuju vědět jaký nastavily tlak a německy ani slovo neumim
www.youtube.com/…

edit, pro ten externí tady koukám má 3 bary (skoro 0,3 MPa vlevo na nanometru). www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 16:08 Muž honzaprouza77 [18]
já vůbec nevim, co si říct, ale pet láhev od kofoli-nekupujem, takže 20, injekční stříkačka nevim třeba 10, hadičky(jen kousky+spojky, protže nevim, jak daleko to budete vést atd....tak(nevím kolik stojí spojka +- 6Kč? takže třeba 3sppjky a za difůzor(hrdlo láhve, ale hlavně práce asi tak) 30Kč No tak tak poštovný plus materiál a práce co třeba 60Kč pro poštu a 60 pro mě? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 16:06 Muž honzaprouza77 [18]
Vyrobil bych to, ale nechci nést žádné následky za poruchy např:otrávení ryb......Párkrát se mě už stal , že to netěsnilo protže to 2 měsíce těsnilo a pak to chtělo zase zalepit, ale několika opravama jsme již získal patřičné dovednosti, tak yb to mohlo fungovat :) Kdyby se mi to opravdu povedlo, možná bych předělal i svůj vlastní sistém, mnohokrát opravovaný.

ps:Musel by jste si vzít sebou moji ampulárku :) nemam ji kamo dát .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 16:02 Muž filipkriz [53] Re: honzaprouza77
kolik byste si predstavoval ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 16:02 Muž honzaprouza77 [18]
kolik nabízíte? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 15:51 Muž filipkriz [53]
opravdu si nikdo nechce privydelat par korun vyrobou obycejneho PET CO2 reaktoru s ochranou + difuzoru ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2012 09:20 Muž honzaprouza77 [18]
ok, tak já s epo tomventilu kouknu. Jinek mě se osvětdčil vteřiňák nail glue na máminy nehty :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2012 09:15 Muž matlala [798] - RostlinyRe: honzaprouza77
na kvasnice můžeš taky, jen tam musí byt ta pojistka, jinak rády vyskakují zalepené hadičky, což je taky nutné a dobrým sekundovým lepidlem. Mě se osvědčil zelený loctide v klasické mini tubě.
Zkrátka, lepit všechny tlakové spoje. Pak se nemusí už tak řešit poměry, protože kvasit to může víc než potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 08:56 Muž honzaprouza77 [18]
aha, takže to je jehlový ventil. S tím jsme se ještě nesetkal, jen vím, že se používá na tlakových láhvích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2012 08:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: honzaprouza77
to je "jehlový ventil" neboli škrtítko, myslím, že elite, docela dobré, jen chce zalepit vstupní a výstupní násosku na hadičku, jsou jen vsunuté.
Stejnou funkci splní ze zapalovače, tohle stojí tak 30,- a blbě se to shání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 08:48 Muž honzaprouza77 [18]
já s tím vrtáním mám špatnou zkušenost, nemohl sjem sehnat vhodný vrták, pak to bylo křivé a klouzalo. Myslím, že je lepší svíčka kombinačky a hřebík,na který se dá nasunout hadička, asi 2 minuty nahřívám a pak se to propálí jako máslem. :)
A máte pravdu, stříkačka má jen zapnuto/vypnuto, také jsem přemýšlel o ventilku na kolo, ale toto bylo po ruce a slouží to právě jako vypínač, ale ventilek by byl lepší, že by se to dalo přiškrtit, a kdybyb byl moc velký tlak, tak by to běželo pořád a ne, že by se to viplo :). Právě jakoventilek od kola fungují ty zpětné ventily. A dokonce jsme někde četl, že je ventil, na kterém se nsatvaí tlak , po který drží a pak upustí, ale nevím, co by to mohlo být. Píše se o něm zde:http://pmdd.mrp-cz.com/co2-z-kvasnic-clanek-2 ovšem autor mi na můj dotaz, co to je neodpověděl :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: filipkriz
ja to delam na kolene v kanclu... staci 4-6mm kulatej pilnik, zlamovaci nuz, 5 mm vrtak do dreva (na vrtani der do vicek od PET, lze nahradit sikovnost v pouzivani spendliku do nastenky), lepidlo L20, kus smirkovyho papiru, pravidko, pripadne zapalovac na nahrivani pri ohybani pvc trubicek...

zbytek jsou spojky, kolinka, pvc trubicky hadicky ruznych prumeru - akva potreby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:23 Muž filipkriz [53]
To ja bych to asi snad i dokazal pochopit, i kdyz manualni prace nejsou zrovna moje nejsilejsi stranka, ale vzhledem k tomu, ze jsem se pred mesicem stehoval s holou prdeli a nemam ted ani kombinacky, tak nez davat dokupy novou dilnu a pak montovat COčko, radsi bych to nekde koupil, ale zase na moje akva by mi bohate stacila petka s lípou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: filipkriz
no ja pouzivam hydrostaticky zasobnik s bezpecnistnim ventilem, takze vykyvy tlaku jsou minimalni.... (zakladem je system spojenych nadob a pracovni tlak je volen rozdilem hladin)

bezpecak ze strikacky ma jen dva stavy, zavbreno/otevreno
lepsi uz bezpecak z cyklistickeho ventilku, proste pretlak se jen upusti a velmi rychle se tlak obnovy.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:13 Muž honzaprouza77 [18]
zadarmo :) není na tom nic složitého, jestl chcete zítra dodám fotky a nákres, je to primitivní, čímž Vás nechci nijak urazit, ale je to tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:11 Muž filipkriz [53] Re: Moucha
co jsem nasel navody a fotky, tak vicemene slo o systemy jen takove, ktere pisu, ze bych dokazal udelat. Co se tyka ventilu, tak jsem asi spatne hledal ... :-)

Honzo, za kolik me to vyrobite ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:09 Muž honzaprouza77 [18]
no nejprve petka s kvasnicemi, 2) počítadlo bublin, vede hadička na T kus a z něj vede jedna k malé injekční stříkačce (ta plastová) a druhý konec vede přes škrtítko a zpětný ventil do akvárka. škrtítkem se reguluje proud CO2 a kdybyb se to zaškrtilo moc, po chvíli vyskočí z injekční stříkačky jezdec a plyn bude unikat tudy. Je potřeba aby na vysunutí jezdce byl potřeba vyvynout větší tlak než na difůzor(což býva) a nemůže se nic stát(už mi jednou vyskočil) a tím i slouží jako vipínač. večer vytáhnu, ráno zastrčim :) Jinak injekčnístříkaku lze nahradit několika zpětnýma ventilama za sebou, prtože na jejich překonání je potřeba nějaký tlak, ale to je fiančně náročnější a také riskantnější... :)
V případě nejasností se klidně ptejte, rád píšu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzaprouza77
prubeh intenzity kvaseho procesu v zavislosti na mnozstvi cukru a kvasnic tu jiz vic jak pred rokem bylo prezentovano, staci si projit patricne pasaze fora a clanku, podobnym tematum osobne rikam evergreeny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:03 Muž filipkriz [53]
verim tomu, ze bych snad byl schopen vyrobit obycejny PET zdroj CO2 s lipovym difusorem, ale co se tyka ventilu ci regulace - to uz asi v moznostech moji zrucnosti a vybaveni dilny neni .. uvidime co zjistis :-) nebo pokud by byl nekdo ochoten za rozumne penize vyrobit a prodat neco bezpecneho, i kdyz lowend, urcite se dohodneme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:50 Muž honzaprouza77 [18] Re: filipkriz
mám 54l a dávám směs 250g cukru a 12g droždí do 1,5l vody...vydrží to asi 14 dní, ale nejintenzivnější je 1. týden, tak to měním po 7dnech. Jinak to bublá opravdu hodně, zvlášTˇs lepším difůzorem, ne pouze kamínkem. Já si vyrobil difůzor..no o trochu víš jsme to již psal. Klidně dodámpodrobnosti. A mylsím, že je i o dost lepší, než s keramickou patronou za 250Kč. CO2 zatím na noc vipínám, uvidím, co mi řekne drop-checker (až ho vyrobim do konce týdne) a pak možná budu pouštět i vnoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: filipkriz
mam co2 i ve 12L, ano je dobre kontrolovat davkovani, kvaseni muze byt velmi bourlive, proto je dobra regulace (skrtitko) a bezpecnostni ventil, hlavne dokud neziskas dost zkusenosti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:28 Muž tomas3000 [15] Re: matlala
Jen by mě zajímalo, jak se bude ten atomizer čistit...dosavadní difuzory s keramickou patronou jsem čistil v savu, tak snad tady tento by takto taky mohl jít čistit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:17 Muž tomas3000 [15] Re: matlala
Tak sláva, jsem na ten atomizer zvědavej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:39 Muž matlala [798] - Rostliny
tak sláááva, pošta to propustila, zítra to dojde, jsem na to zvědavý
www.ceskaposta.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:37 Muž filipkriz [53]
1)ma cenu (resp. vyplati se) davat CO2 ( petka, burcak, lipovy drevo) do akvarka o necelych 80 litrech velikosti ?

2)je u burcaku z lahve potreba resit pocet bublin, drop checkery apod. nebo je ten system tak "slaby" ze (u 80l) akva nehrozi otrava ryb CO2 ?

diky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 24

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 18884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4008-difuzory-co2?od=701