Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Difuzory CO2

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Difuzory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:59 Muž @ LeRi [300] Re: Zip
Přesně tak , kvůli čištění používám dva různé difusory tento www.rataj-spk.cz/… a tento www.rostlinna-akvaria.cz/… ten ruwal dělá oproti té fajfce mnohem jemnější bublinky tudíž zřejmě tableta s mnohem vyšší ale jemnější strukturou oproti té fajfce a při každé výměně musím přenastavit regulaci tlaku. A ještě jelikož jsme normální lidé a větráme i v zimě tak to ovlivňují i výkyvy okolní teploty .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2018 10:45 Muž @ Zip [204] Re: powery
Ale tlak z toho nezjistí.
A navíc tím, že ten průtok limitujeme jehlovým ventilem je ten údaj úplně k ničemu :) :)
Každopádně empiricky pro atomizer nastavit 10-30 na černé stupnici a sledovat bublání.
Každý atomizer nebo reaktor má jiný odpor pro CO2 a podle toho je třeba doladit i ten výstupní budík.
Můžeš začít na 20 a případně přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:36 Muž @ powery [180] Re: Krupi
Vygooglil jsem toto:

CFH znamená cubic foot per hour, česky krychlová stopa za hodinu. Převod 1 CF = 28 litrů, takže 1 CFH = 28 litrů/h = 0,47 litrů/min

www.svarforum.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:25 Muž @ Krupi [0] Re: Zip
Tak paráda děkuju jsem z toho přece jen poněkud nesvůj, abych to nepodělal. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:24 Muž @ Zip [204] Re: Krupi
Někde bys našel orientační údaj, ale jinak bys tam musel mít další manometr na tlak.
Pokud to udělaš dle rad, tak nic neodděláš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:17 Muž @ Krupi [0] Re: Zip
Dobře děkuju, jen by mě zajímalo,jaký je to tlak a jestli nemůžu oddělat ten jehlový ventil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:08 Muž @ Zip [204] Re: Krupi
Máš tam malý výstupní průtok.
Psal jsem ti to už včera, na redukčním ventilu pomalu přidej, aby ručička byla na cca 25-30 černé stupnice.
Pro atomizer doporučení asi takto www.rostlinna-akvaria.cz/…
Předtím si ale přivři jehlový ventil
EDIT: jsem teda pomalej, ale hledal jsem foto :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:05 Muž @ jarda62 [195] Re: Krupi
Má to špatně nastavené..přidej tlak ;-)
Edit, na budíku co je svislé s bombou nastav mezi 10-20 na černé stupnici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:02 Muž @ Krupi [0] Re: powery
Což je 2.5 baru? nebo 25 bar? jehlový ventil je max do 10bar tak si nedovolím 10 překročit, zvlášť když ani nevím momentálně jaká je to hodnota.. hmm edit: na červené? toho jsem si všiml až teď. to je přes 40 na černé coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 09:58 Muž @ powery [180] Re: Krupi
Já mám ten jemnější budík nastaven na 25 na černé stupnici
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 09:39 Muž @ Krupi [0] Re: Zip
Fotka k příspěvku Přikládám foto, stále přemýšlým nad tím výstupním manometrem, jestli ta první 10ka opravdu označuje 10 bar, ale stejně mi nejde do hlavy proč je na něm napsáno 0-10 bar a přitom černá označují bary a červená průtok. Vážně vyšší dívčí pro mě smich

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 09:10 Muž @ Krupi [0] Re: martmart
No nikde žádný tlak, který bych neudržel prstem :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 09:05 Muž @ Zip [204] Re: Krupi
Je to nějaké celé divné, otevřený naplno redukční ventil a ještě jehlový....jestli se to někde "prošťouchne" tak bude v AQ gejzír a otrávíš ryby.
Osobně bych to zase všechno zavřel a hledal postupně tu "překážku" mimo AQ a než jí našel, tak to nepouštěl k rybám.
Nemůže blbnout ten EM ventil nebo nemáš obráceně třeba zpětný ventil?
Foto sestavy by třeba napovědělo.
To bude nějaká kravina, kterou nevidíme smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 08:39 Muž @ martmart [103] Re: Krupi
Odpoj hadicku za jehlovym ventilem, ozkousej treba prstem.. pokud bude tlak, pokracuj k akva po dilech, nebude tlak, pokracuj opacnym smerem..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 08:33 Muž @ Krupi [0]
Ahoj, ještě bych měl dotaz, vše jsem večer vyladil na 8 bar a ani jsem nemusel oc přiškrcovat jehlovým ventilem, což už samo o sobě mi je nějaké divné, ale šlapalo to krásně bublinka za 10 vteřin. Jenomže ráno po sepnutí el.mag. se interval prodloužil na cca bublinku za minutu. Tak jsem zase přenastavoval no a jsem teď na výstupním tlaku 10 bar, jehlový ventil je otevřený na max a jsem jen na 1bublince za 20 vteřin! Napadá prosím někoho čím by to mohlo ještě být kromě atomizeru? Je nový tak se mi nechce věřit, že by k němu byl třeba tlak vyšší 10 bar... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 11:49 Muž @ Prašan [2895] Re: Krupi
Prvý manometer ukazuje tlak vo fľaši,ten druhý tlak na výstupe z redukčného ventilu.Flaše sa plnia ako kolega napísal na cca 50bar - čiže ti ľavý budík bude ukazovať niečo okolo 60bar.Pravý budík si zreguluješ tak aby ti systém fungoval.Ja mám nastavený na 10bar.
Niektoré difuzory a atomizéry potrebujú vyšší pracovný tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 11:44 Muž @ Zip [204] Re: Krupi
Myslím, že to tak není.
Na pravém bodíku se měří průtok plynu, jsou to redukční ventily primárně pro svářeče.
Ten údaj 0-10 bar, není ke stupnicím, ale asi jen použitelný tlak
Osobně pro bombu a atomizér nastavuji 25 na černé stupnici
Jinak klasická bomba na CO2 se plní na cca 50barů!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 10:53 Muž @ Krupi [0]
Díky, díky! Zmátlo mě to značení černé stupnice, která značí bary a bylo to na desítce a to přece ani nemohla být, neboť maximální je přece v lahvi 6 barů. Tudíž je to první číslo (10) asi čtvrt baru? Pochopil jsem to správně že? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 10:39 Muž @ Zip [204] Re: Krupi
OK, stane se, vyřešeno palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2018 10:21 Muž @ jarda62 [195] Re: Krupi
Jj měl si tam malý tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 10:08 Muž @ Krupi [0] Re: Zip
Fotka k příspěvku Už mi to docvaklo, kde byl problém, četl jsem na výstupním manometru, že je tam mnohem větší tlak než doopravdy je. Takhle jsem to měl nastavené... což není 6barů že?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 09:03 Muž @ Zip [204] Re: Krupi
V pohodě to evidentně není. Co je to za atomizér? Není zarostlý vodním kamenem?
Zkoušel jsi atomizér sundat a zkusit propustnost sestavy bez něho?
Pomohla by fotka nebo info k výrobkům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 21:34 Muž @ Krupi [0]
Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, je v pohodě, když mám výstupní tlak 6 barů a počítadlo bublin ukazuje 1 bublinu za 10 vteřin? když snížím tlak na 4 už mi to neutáhne atomizér (alespoň pod tímhle názvem jsem jej koupil i když vypadá jako diffuzor) a už víc bublin pod takovýmhle tlakem prostě neudělám... je to v pohodě? Jinak jehlový ventil mi je momentálně k ničemu, neboť bublinky můžu regulovat hlavním ventilem, jak moc to ten atomizér ucpává...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2018 17:34 Muž @ UndeR [53] Re: petulka
V tom, jaký je použitý difuzor problém podle mě nebude. Technicky vzato je jedno jestli je použitý kamínek, nebo difuzor, který je na fotografii. To, že z otvoru v difuzoru nevychází bublinka je známkou toho, že v lahvi s burčákem není dostatečný tlak (nedochází k produkci CO2). Pokud vyměníš difuzor za kamínek, tak tím problém nevyřešíš.

EDIT: A ještě dotaz. Používáš burčák, který si mícháš sama, nebo jsi difuzor zakoupila i s lahví a směsí jako je tento set? www.rostlinna-akvaria.cz/…
Mě trvalo poměrně dlouho když jsem kdysi použil tento set, než se začaly objevovat v difuzoru bublinky CO2.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 16:46 Žena @ petulka [8]
S kaminkem nemam problem do hodiny to jede a s timto nehne nic:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2018 16:23 Muž @ UndeR [53] Re: petulka
Zpětný ventil je tohle
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Používá se převážně pokud přidáváš CO2 z tlakové lahve. Ptal jsem se na to především z toho důvodu, že by mohl být umístěn opačně a to by mohl být problém. Když ho ale nemáš tak nic :-)
Jak dlouho máš v lahvi rozmíchaný ten burčák? Někdy to chce opravdu počkat něž se to rozjede ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 16:18 Žena @ petulka [8]
Myslim ze to tesni. Kdyz lahev zmacknu tak z toho jde plno bublin myslim ze zitra koupim kaminek a bude klid ne zpetny ventil nemam ani nevim co to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 16:00 Muž @ UndeR [53] Re: petulka
Já jsem používal přesně tento difuzor když jsem ještě bublal z "burčáku". Funguje to poměrně spolehlivě, nikdy jsem nezaznamenal žádný problém. Zkusil bych se podívat na uchycení hadičky na lahvi s burčákem, popřípadě na nějakou další možnou netěsnost na cestě k difuzoru, kudy by mohlo CO2 unikat. Používáš zpětný ventil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 15:40 Muž @ LeRi [300] Re: petulka
A co to je? Asi to je spíš pro tlakové lahve ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 14:21 Žena @ petulka [8]
Fotka k příspěvku Nebubla mi co2:(. Nikdy nemam problem kdyz je tam kaminek a ted jsem koupila tenhle kram a ani bublinka. Mate s tim zkusenosti? Viz fotka

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 20:12 Muž @ jarda62 [195] Re: kmara
Tak koupel v savu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 20:11 Muž @ kmara [10] - CichlidyRe: jarda62
Já se právě ptám proto, že mi to nikdy takové bubliny nedělalo, vždy to bylo v pohodě.
Až teď co jsem ho delší dobu nepoužíval tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 20:02 Muž @ jarda62 [195] Re: kmara
Difuzor bude v pořádku, ale potřebuje větší tlak a ten burčák ho právě nedokáže udělat pořád. ;-)
Edit. Na burčák je lepší reaktor, ten nepotřebuje tlak, ale napojuje se na externí filtr. ;-), nebo se podívej pár příspěvků zpět na video od Václava.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 19:59 Muž @ kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, chtěl bych se zeptat.
Mám klasickej sklenenej difuzor z ali. Když namicham novej burčák, tak dělá asi 3 dny pěkné mikro bubliny, potom už pouští jen velké asi 3 bubliny. Je chyba v difuzoru? Mám koupit nový? Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 20:04 Muž @ RBeil [155]
chtěl by se zeptat, máte s tímhle tím někdo praxi? www.ebay.com/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 08:28 Muž @ dravec [71] - RostlinyRe: cezarmilan
skusal som ale nepomohlo. Teraz som ho namocil po 2tyzdnoch na niekolko hodin do SAVA, mam pocit že kapánek lepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 20:55 Muž @ cezarmilan [560] - RostlinyRe: dravec
Pustiť do neho väčší tlak a potom znížiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 22:48 Muž @ dravec [71] - Rostliny – sklenený difuzor
Ahoj, mam sklenený difuzor (VIV), bublinky z neho idú iba z jedneho okraja a nepovedal by som že su prave idealne miniaturne. Da sa s tým niečo urobiť?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 07:51 Muž @ Zip [204] Re: vaaclav
Na reaktory jsem také už koukal, jak na kupované tak DIY, ale zatím jsem se chtěl vyhnout dalšímu čerpadlu a hluku, třeba to přehodnotím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 23:29 R Muž @ vaclav [8484] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zip
www.youtube.com/… udělej si reaktor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 21:03 Muž @ Zip [204] – Cigaretový filtr do rozstřikovací rampy
Zdravím,
začal jsem bublat z lahve a přemýšlím nad rozpouštěním. Koupil jsem vnitřní atomizer, bublinky malé, ale horší to asi bude s distribucí po AQ. Mám ho uprostřed zadní stěny, pod rampou, za kytkama. Přemýšlel jsem o cigaretovém filtru a píchnout ho na vývod vnitřního filtru do rozstřikovací rampy, bude to lepší než ten atomizér, používáte to tak někdo, jak často se bude muset měnit? Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 15:31 Muž @ chuanvaldes [59] - MiniakváriaRe: konrad
Já měl doma skoro stejný atomizer, ale vrátil jsem se ke klasickému flipperu, přijde mi ta efektivita rozpouštění lepší. Kdybych ale měl možnost kam dát externí, tak použijí to co vkládal Václav...

Kdybys měl zájem, tak ti ho přenechám, byl používány měsíc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 11:37 R Muž @ vaclav [8484] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: konrad
Když se ti vejdou hadice tohle není o moc větší. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 20:24 Muž @ visek [48] - TetryRe: konrad
ten druhy.ja ho mam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 20:14 Muž @ konrad [44] Re: vaaclav
To je práve ten reaktor, ktorý nemám kam vopchať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 16:20 R Muž @ vaclav [8484] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: konrad
Já bych šel do něčeho podobného viděl jsem to i samo-domo udělané. www.profiplants.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 13:03 Muž @ konrad [44]
Keďže po polroku prestal fungovať vnejší atomizér, chcem skúsiť niečo funkčnejšie.
Na reaktor nemám miesto v skrinke takže ostáva difuzor ( www.rostlinna-akvaria.cz/… ) alebo vnútorný atomizér ( www.rostlinna-akvaria.cz/… ).

Čo je lepšie a bude dlhšie fungovať?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 13:04 Muž @ Daviman84 [9] Re: jarda62
Ok, díky ;-) Teď mě ještě napadlo že bych do toho mohl zkusit nakapat stříkačkou easycarbo, to mi zabralo i na ruduchu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 12:52 Muž @ jarda62 [195] Re: Daviman84
Savo.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 12:29 Muž @ Daviman84 [9] – Čištění keramické patrorny
Ahoj všichni,
Mám dotaz čím nejlépe vyčistit keramikou patronů od zařasení? Mám úzkou a vysokou fajfku a na patronu se ničím nedostanu...
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce CO2 Přidat příspěvek • Zobrazeno 17758x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/4008-difuzory-co2