Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Difuzory CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Difuzory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 20:14 Muž Sha [500] Re: aquafan
Proč dva? Zvolte velikost pro váš objem akvária. Pokud jej však neumístíte správně kvůli rozptylu CO2, pak by vám ani tři atomizéry nebyly k ničemu. ;-)
Edit: Jde o vaše Rio? Zkuste externí atomizér (stále budou bublinky v akváriu) nebo rovnou reaktor (no bubbles).
Edit2: Omlouvám se, nevšiml jsem si používání vnitřního filtru. Externí zdroje jsou tímto mimo hru. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 18:56 Muž aquafan [1] – dva atomizery
Zdravím, chci se zeptat, zda je možné dát do 180 litrového akva dva vnitřní atomizery, má s tím někdo zkušenost? A jakou rozdvojku použít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2021 20:10 Brodys Re: Drodo
A nebude problém v difuzoru? Ucpaný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 12:58 Muž _Rob_ [80] Re: Drodo
Mě se osvědčila tahle. Ale někomu může vadit barva. Mám ji na flašce i na burčáku - u něj dokonce ani žádné stahovací pásky, prostě drží :-)

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 12:55 Muž Drodo [0] Re: Magic
To jsem zkoušel a hadička vždy vyskočila....asi koupím novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 12:52 Muž _Rob_ [80] Re: Drodo
Dej tam stahovací pásek, ten hadičku stáhne dostatečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 12:19 Muž Drodo [0] – Špatná hadička?
Fotka k příspěvku Dobrý den, na fotce můžete vidět, že se mi co2 nedostává do difuzoru, ale vychází z místa, kde se hadička nasazuje na difuzor.
Na konci difuzoru je ještě teflonová páska, protože hadička měla tendenci při zapnutí magnetickeho ventilu vyskakovat z difuzoru.
Myslel jsem si, že je to slabým tlakem v lahvi, protože dříve to nedělalo. Teď je lahev doplněná a stále to dělá. Nevíte čím to může být? Mám koupit novou hadičku? Za veškeré rady budu velmi rád.
Předem děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2020 06:37 Muž Magic [879] - RostlinyRe: visek
Lipové drievko sa používa, lebo mu na prefúknutie stačí nižší tlak. Ak máš tlakovú fľašu s budíkmi, ber sklenený. Ak máš PETky, sklenený neprefúkneš a vezmeš drievko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2020 19:14 Muž visek [75] - Tetry
Kterej difusor je lepsi? Sklenenej nebo z lipoveho dreva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 22:28 Muž Celsiq [50] – omezení difuzoru
Zdravím,
mám vnější atomizér UP aqua na hadici k vnějšímu filtru (www.rostlinna-akvaria.cz/…) a tento set (www.rostlinna-akvaria.cz/…). Při prvním spuštění jsem mohl dávkovat klidně i 10b/sec. Po prvním doplnění flašky (atomizér byl na hadici cca 65H bez pouštění co2) mi bohužel atomizér začal limitovat počet bublin, které propustí. Nepustí mne nyní na více než 1b/sec, což je pro mne hraniční / méně, než bych potřeboval - chtělo by to 2-3b/sec. Jsem na tmavě zelené v dropcheckeru. Myslel jsem, že se zařasil / ucpal po dobu připojení bez co2. Dnes jsem ho měl ovšem půl hodiny v roztoku sava s vodou (spolu s kameny, které jsou úplně čisté) a funkce se nezlepšila. Napadlo mne tedy, že v láhvi není požadovaný tlak (i když budíky ukazují stejné hodnoty, jako před výměnou) tzv. 1000PSI na vrchním a cca 40 PSI na bočním. Když ovšem zastavím dávkování a po chvíli znovu pustím, běží mi klidně 10b/sec. Bohužel po pár vteřinách se i přes plně otevřený ventil zredukují bubliny na 1b/sec. Nevíte čím by to mohlo být? Díky! :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2019 21:08 Muž Smetany [1226] Re: ValaRa
No já třeba mám CO2 5-10 (teoreticky) a taky to bohatě stačí jen to chce upravit světlo. Obecně sem zastáncem teorie že ideální je rostliny limitovat světlem. Rostou pak o něco pomaleji což mi vzhledem k mé lenosti vyhovuje. Ale jinak jsem ještě nepřišel na důvod proč mít CO2 vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 21:03 Muž ValaRa [26] Re: Smetany
Ďakujem, aj som si myslel, aj keď meriam v podstate orientačne, dropchecker a aj meranie pH a kH a pod., výsledky ukazujú skôr nedostatok CO2. Ale rastlinkám sa darí až priveľa, teda nevidím zmysel pridávať CO2. Myslím že ostanem pri súčasnom menšom dávkovaní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2019 20:12 Muž Smetany [1226] Re: ValaRa
Někde se to tady řešilo bublinka není normovaná míra takže si vyber jedno nebo druhé. Stejně se nakonec musíš řídit nějakým testem (permanentním nebo tilmanovou tabulkou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 19:43 Muž ValaRa [26] – Počítadlo bublín vs. počítadlo v difúzeri
Fotka k příspěvku Dobrý večer,
prosím, čo myslíte, pri rátaní bubliniek sa mám riadiť počítadlom bubliniek alebo môžem aj skleneným difúzerom? Napríklad počítadlom za minútu prejde 6 bublín, v difúzeri len 4 bubliny za minútu. V mojom mini akváriu (54L) je to dosť významné. Oba su čínske, počítadlo tvrdený plast, difúzor je sklenená fajka, priemer 20mm, s keramickou vložkou. Ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.09.2018 16:20 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Romča
Buď ti to někde uchází, nebo musíš chvíli počkat než se vytlačí voda z difuzoru pokud jsi ho nechala pod vodou když nebylo CO2 zapnuté. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 13:47 Romča – Nefunguje CO2
Zdravím, Používám setCO2 od Denerle a vnitřní atomizér 50mm! Po doplnění láhve jsem vše nainstaloval a po puštění CO2 začnou bublinky běžet na počítadle ale po chvíli se zastaví a pak nic! Tlak je v poho 3,5 bar! Používám Elektromagnetický ventil! Nevíte co je špatně?? :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2018 11:44 Muž LukšaNM [309] Re: quasimodo
Aha, tak to je zajímavý, že by do tý keramiky zapomněli udělat póry? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 11:20 Muž quasimodo [368] Re: LukšaNM
Tak jsem nakonec koupil prakticky stejnou fajfku u nás, večer nasadil a dneska ráno to vesele bublá. Takže problém byl zřejmě difusor z aliexpresu. Pouhým okem mi ale přijde, že ty bublinky mám stejně velké, jako když jsem bublal vzduchovacím kamínkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2018 12:56 Muž LukšaNM [309] Re: quasimodo
Tak v tom případě platí co jsem psal, že si myslím, že by s tlakem neměl být problém, ale snad se ozve někdo, kdo bublá burčák, já mám tlakovou lahev... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 12:42 Muž quasimodo [368] Re: LukšaNM
Sklenena fajfka s bilou keramickou tabletou. Cinan tomu rika diffuser
www.aliexpress.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 10:59 Muž MomoMMC [6] Re: LukšaNM
Mas pravdu. Ak ma atomizer tak tam potrebuje tlak riadny aby ho pretlacil. Na burciak jedine improvizovat a skusat. Ale aspon ma zaklad a uz len dokupit zvysok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2018 10:44 Muž LukšaNM [309] Re: quasimodo
S difuzérem bys problém mít neměl, pokud bys měl náhodou na mysli atomizér, tak ten burčákem asi neprofoukneš... ;-)
Tedy myslím si to, ale třeba mě někdo opraví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 10:38 Muž quasimodo [368] – Atomizer, difuzer vs drivko
Ahoj, jaký tlak by měl být v difuzoru, aby fungoval?
Koupil jsem si difuzor, že to zkusím s profi výrobkem místo dosavadního kamínku nebo dřívka a zdá se, že to z burčáku nemá dost síly, aby ho to profouklo. Nechal jsem to bublat dva dny. Flaška od coly už se nafoukla tak, ze jsem ji radši upustil pootevřením víčka, ale z difuzoru neunikla jediná bublinka.
To je to stavěně jen na opravdu velké tlaky z bomby? Nebo jsem moc šetřil a koupil si šmejd?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 13:10 Muž Martimos [4] Re: MomoMMC
Super, díky za radu, objednám ten větší z ebaye :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2018 10:57 Muž martmart [106] Re: Zip
Ano, vnitrni filtr by mohl byt problem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2018 10:48 Muž Zip [277] Re: martmart
Dovolím se přidat, protože jsem řešil to samé.
Tento reaktor je super, ale s vnitřím filtem to je problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2018 10:28 Muž martmart [106] Re: Martimos
Za 500-600kc si postavis predimenzovany reaktor, kdyz casem poridis bombu rozpustis jednou, dvakrat tolik cocka bez jedine bublinky v akva.. neco malo u me v profilu, pokud budes chtit napis, dohledam nejaky odkaz..

Edit:uz sem to nasel, funguje stopro..

rybicky.net/clanky/1537-vyroba-reaktoru-co2-pocitadlo-bublin-z-filtru-na-vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2018 09:08 Muž MomoMMC [6] Re: Martimos
Ten atomizer na 240l akva nekupuj. Mal som ho v 200l a zvlada tak max 0,5 bubl / s a ked davkujes viac uz sa tvoria celkom velke bublinky. Odporucam ti najst si na e-bay bazooka atomizer => je to ten isty ako tento, ale maju tam aj vacsie verzie. Ja mam 70mm a uplna spokojnost a aj pridavkovani 2 bubl / s budes mat jemne bublinky skoro ako hmlu. Proste cim dlhsia verzia tym jemnejsie bublinky takze kludne chod aj do 80mm verzie. Cenovo ta 70mm verzia vinde na rovnako ako 50mm z profiplants. tu je link na 80mm: www.ebay.com/…- . A so zvukom si starosti nerob = ziaden nie je pocut ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2018 08:51 Muž Martimos [4]
Zdravím, plánuji zakoupit set a momentálně řeším čím CO2 rozpouštět v nádrži. Momentálně mám vybraný tento vnitřní atomizér (www.profiplants.cz/…). Mám k tomu asi hloupou otázku, ale za zeptání nic nedám stydim Vydává ten atomizér při sycení COčkem nějaký zvuk? :) Jde mi o to, že momentálně jedu z kvasnic přes vzduchovací kamínek a poměrně hlasitě to syčí. Předpokládám, že s atomizérem k tomu určeným to bude o něčem jiném, ale chci se ujistit :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2018 21:57 Muž Kubaa [718] Re: Džouzif
Dřevo nejedovatých stromů je bezpečné (ovocné stromy, dub, buk, lípa...), maximálně bude barvit vodu, u tak malého kousku to nebude ale výrazné. Ale myslím, že to lipové dřívko se používá pro jeho strukturu, tzn. ostatní dřeva nemusí dělat tak jemné bubliny (a možná je nebudou dělat vůbec). Davají se do akvárií z jiných důvodů. Každopádně pokud vynecháš jedovaté dřeviny a raději i jehličnany (mají dost nepříjemnou pryskyřici), můžeš zkoušet a experimentovat co hrdlo ráčí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 21:55 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Džouzif
Tak lipové dřívko používám ale abych pravdu řekl nic jiného jsem nezkoušel, proč taky roste všude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 20:48 Muž Džouzif [25] – dřevo pro difuzor
Zdravím. Jako CO2 do nádrže používám burčák a chtěl bych použít jako difuzor dřevo. Je nutné použít lipové nebo můžu i z jiných dřevin?

Jde o to, jestli se po namočení do vody nebudou pouštět škodlivé látky nebo co by mohlo vlastně jiné dřevo způsobit? Nacházím jen informace o lípě, ale nic o jiných listnatých dřevinách.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:59 Muž LeRi [315] Re: Zip
Přesně tak , kvůli čištění používám dva různé difusory tento www.rataj-spk.cz/… a tento www.rostlinna-akvaria.cz/… ten ruwal dělá oproti té fajfce mnohem jemnější bublinky tudíž zřejmě tableta s mnohem vyšší ale jemnější strukturou oproti té fajfce a při každé výměně musím přenastavit regulaci tlaku. A ještě jelikož jsme normální lidé a větráme i v zimě tak to ovlivňují i výkyvy okolní teploty .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2018 10:45 Muž Zip [277] Re: powery
Ale tlak z toho nezjistí.
A navíc tím, že ten průtok limitujeme jehlovým ventilem je ten údaj úplně k ničemu :) :)
Každopádně empiricky pro atomizer nastavit 10-30 na černé stupnici a sledovat bublání.
Každý atomizer nebo reaktor má jiný odpor pro CO2 a podle toho je třeba doladit i ten výstupní budík.
Můžeš začít na 20 a případně přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:36 Muž powery [250] Re: Krupi
Vygooglil jsem toto:

CFH znamená cubic foot per hour, česky krychlová stopa za hodinu. Převod 1 CF = 28 litrů, takže 1 CFH = 28 litrů/h = 0,47 litrů/min

www.svarforum.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:25 Muž Krupi [0] Re: Zip
Tak paráda děkuju jsem z toho přece jen poněkud nesvůj, abych to nepodělal. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:24 Muž Zip [277] Re: Krupi
Někde bys našel orientační údaj, ale jinak bys tam musel mít další manometr na tlak.
Pokud to udělaš dle rad, tak nic neodděláš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:17 Muž Krupi [0] Re: Zip
Dobře děkuju, jen by mě zajímalo,jaký je to tlak a jestli nemůžu oddělat ten jehlový ventil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:08 Muž Zip [277] Re: Krupi
Máš tam malý výstupní průtok.
Psal jsem ti to už včera, na redukčním ventilu pomalu přidej, aby ručička byla na cca 25-30 černé stupnice.
Pro atomizer doporučení asi takto www.rostlinna-akvaria.cz/…
Předtím si ale přivři jehlový ventil
EDIT: jsem teda pomalej, ale hledal jsem foto :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:05 Jarda62 Re: Krupi
Má to špatně nastavené..přidej tlak ;-)
Edit, na budíku co je svislé s bombou nastav mezi 10-20 na černé stupnici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:02 Muž Krupi [0] Re: powery
Což je 2.5 baru? nebo 25 bar? jehlový ventil je max do 10bar tak si nedovolím 10 překročit, zvlášť když ani nevím momentálně jaká je to hodnota.. hmm edit: na červené? toho jsem si všiml až teď. to je přes 40 na černé coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 09:58 Muž powery [250] Re: Krupi
Já mám ten jemnější budík nastaven na 25 na černé stupnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 09:39 Muž Krupi [0] Re: Zip
Fotka k příspěvku Přikládám foto, stále přemýšlým nad tím výstupním manometrem, jestli ta první 10ka opravdu označuje 10 bar, ale stejně mi nejde do hlavy proč je na něm napsáno 0-10 bar a přitom černá označují bary a červená průtok. Vážně vyšší dívčí pro mě smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 09:10 Muž Krupi [0] Re: martmart
No nikde žádný tlak, který bych neudržel prstem :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 09:05 Muž Zip [277] Re: Krupi
Je to nějaké celé divné, otevřený naplno redukční ventil a ještě jehlový....jestli se to někde "prošťouchne" tak bude v AQ gejzír a otrávíš ryby.
Osobně bych to zase všechno zavřel a hledal postupně tu "překážku" mimo AQ a než jí našel, tak to nepouštěl k rybám.
Nemůže blbnout ten EM ventil nebo nemáš obráceně třeba zpětný ventil?
Foto sestavy by třeba napovědělo.
To bude nějaká kravina, kterou nevidíme smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 08:39 Muž martmart [106] Re: Krupi
Odpoj hadicku za jehlovym ventilem, ozkousej treba prstem.. pokud bude tlak, pokracuj k akva po dilech, nebude tlak, pokracuj opacnym smerem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 08:33 Muž Krupi [0]
Ahoj, ještě bych měl dotaz, vše jsem večer vyladil na 8 bar a ani jsem nemusel oc přiškrcovat jehlovým ventilem, což už samo o sobě mi je nějaké divné, ale šlapalo to krásně bublinka za 10 vteřin. Jenomže ráno po sepnutí el.mag. se interval prodloužil na cca bublinku za minutu. Tak jsem zase přenastavoval no a jsem teď na výstupním tlaku 10 bar, jehlový ventil je otevřený na max a jsem jen na 1bublince za 20 vteřin! Napadá prosím někoho čím by to mohlo ještě být kromě atomizeru? Je nový tak se mi nechce věřit, že by k němu byl třeba tlak vyšší 10 bar... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 11:49 - Re: Krupi
Prvý manometer ukazuje tlak vo fľaši,ten druhý tlak na výstupe z redukčného ventilu.Flaše sa plnia ako kolega napísal na cca 50bar - čiže ti ľavý budík bude ukazovať niečo okolo 60bar.Pravý budík si zreguluješ tak aby ti systém fungoval.Ja mám nastavený na 10bar.
Niektoré difuzory a atomizéry potrebujú vyšší pracovný tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 11:44 Muž Zip [277] Re: Krupi
Myslím, že to tak není.
Na pravém bodíku se měří průtok plynu, jsou to redukční ventily primárně pro svářeče.
Ten údaj 0-10 bar, není ke stupnicím, ale asi jen použitelný tlak
Osobně pro bombu a atomizér nastavuji 25 na černé stupnici
Jinak klasická bomba na CO2 se plní na cca 50barů!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 10:53 Muž Krupi [0]
Díky, díky! Zmátlo mě to značení černé stupnice, která značí bary a bylo to na desítce a to přece ani nemohla být, neboť maximální je přece v lahvi 6 barů. Tudíž je to první číslo (10) asi čtvrt baru? Pochopil jsem to správně že? stydim

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 24

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 18884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4008-difuzory-co2