Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instalace tapety za akvárium

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Instalace tapety za akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 17:30 PavelFX
Já sem vyzkoušel normální tapetu natřít místo vody olejem na smažení a pak sem ji přilepil,škrabkou na sklo auta sem vymačkal bubliny a naprostá spokojenost. Když sem to natřel vodou tak se dělali černé fleky,ale takhle nic...je to fakt super,doporučuji!!! palec palec hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 17:25 rolandmynar – Re: tomaskupilik
Je to tvoje AQ a dej si co se ti líbí. Pokud ale budeš mít dost zarostlé akvárko je zbytečné za něj utrácet za fototapetu s rostlinkama, která tam nebude ani vidět. Jedna tmavší barva je nej podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 14:19 kastanek – Re: tomaskupilik
ja bych doporucila cernou tapetu, jednoduse ji prilepis oboustrannyma lepicima stitkama, taky jsem kdysi mivala ruzne obrazky s rostlinkama, kamenama, ale neutralni, asi nejlepe cerna je nejlepsi. Rybky a rostliny krasne vyniknou ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 14:18 Muž Jurasek [137] – Re: tomaskupilik
Natíral jsem to za provozu pokoje ve kterém spím, takže jsem chtěl vodou ředitelnou. Doma ve skříni jsem našel zbytky eternalu, kterým jsem v létě něco natíral. Chce to více vrstev sklo to nezakryle hned perfektně. Mám tam tři vrstvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 14:05 GeorgeS – Re: tomaskupilik
Lepší, než nátěry je samolepící tapeta. Mají je v každém obi, bau, horn... Výhoda proti nátěru je, že je absolutně bez zápachu (při lepení) a v případě potřeby jde jednoduše odlepit. Mám černou na všech svých akva a nemůžu si stěžovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 13:54 Muž tomaskupilik [9] – Re: Jurasek
Jakým typem barvy to můžu natřít???Ale pro tu černou bych byl palec Jen nevím jak hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 13:46 Muž Jurasek [137] – Re: tomaskupilik
Nejhezčí pozadí je to, které se nejvíce líbí mi :-) Obrázek za akvárkem mám taky, ale u dobře a hustě zarosteného akvárka je vhodné tmavé, jednobarevné pozadí. Třeba natřít černým silikonem, nebo několika vrsvami černé barvy.
Ale to jsou pouze mé názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 13:44 Štěpán
Je to tvoje akvárium, tak si tam dej, co se líbí tobě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 13:40 Štěpán – Re: calibos
šmarjá, máš tady dokonce vyfocený, jak to vypadá nasucho a namokro. Tady nikdo nic nevyvrací, tady jsou jenom RŮZNÝ MOŽNOSTI!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 13:39 Muž Jurasek [137] – Re: calibos
Mám to tam několik měsíců. Není to ale tapeta, je to list z kalendáře - nebyl nijak kroucený, byl krásně rovný. Barvy možná nevynikají tak krásně jako kdyby byl přilepený pomocí oleje nebo podobných věcí, ale mi se to líbí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 13:38 Muž tomaskupilik [9] – Pomoc s tapetou :(
Potřeboval bych poradit, jaká by se mi hodila tapeta za akvárko :-( Mám za ním jen zavěšenej rákos ale to kvůli zdi, ne jako tapetu. A nevím jestli se mám podívat po tapetě s námětem rostlin jako jsou klasické nebo zda by se nehodila jen jeden druh barvy.Například černý či jiný papír. Poraďte :-( Za všechny nápady předem děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 13:31 Muž calibos [0] – Re: Jurasek
a jak to tam mas dlouho takhle prilepene.... tady je mrte rad ale pokazdy kazda rada je vyvracena nekym druhym a fakt nevim jak to tam mam prilepit aby to bylo kvalitne a bylo to pekne :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 13:01 Muž Jurasek [137]
Pozadí jsem přilepil obyčejnou izolepou a pouze po obvodu. Že by to vypadalo blbě si stěžovat nemůžu: rybicky.net/nadrz/2631/0.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 10:14 miro
tapetu na akva jsem lepil snad stokrát... vždy se stejným výsledkem - dobrý pár dní nebo měsíců. Samolepící fólie - stejný výsledek. Pro nové akva jsem se rozhodl pro černou 3mm tlustou pvc deskou zakoupenou v reklamní agentuře za pár kč. lepeno oboustranou lepící páskou transparentní tenkou. (viz. dlouho očekávané akva) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 00:01 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: calibos
taxe taky podivej na jeho pozadi v nádrži :-O smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 22:31 Muž calibos [0] – Re: nettopejr
hosi ma nekdo zkusenost lepit tapetu silikonovým olejem??? johns uvadel silkal www.olejshop.cz/…

co si o tom myslite??? dekuji za informace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2007 17:13 nettopejr
Stačí, neboj. Cokoli mokrého a nekazivého (tj. aby to nežluklo a podobně).
Funguje to jako, když připlácneš igelit na orošené okno.
Na samolepky se to dává proto, aby se hned nepřilepily a šlo vytlačit bubliny a nerovnosti. Jen upozorním, že na samolepky nebude fungovat olej (aby to někdo nechtěl vylepšit) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 16:29 Štěpán
... Hele a to opravdu stačí jen voda a jar? ...
Na mytí nádobí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 16:15 kastanek
vono, kdyz budes mit v akva poradnou dzungli, tak je to ok, myslim ;-)
A tapetu koupis normalne v akvaristice, ale podle mych zkusenosti maji tak 3 motivy. Zkus kouknout nekde na netu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 16:11 Simcza – Re: kastanek
hm, to je taky fakt. Ale když my máme takovou žlutou "vyblitou" barvou vymalováno a navíc jsou za ním vidět kabely. Hele a to opravdu stačí jen voda a jar? A koupim ji normálně ve zveráku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 15:56 kastanek
Pokud das do akva hodne rostlin ruznych vysek, tak tapetu ani nebudes potrebovat. Ale asi nejlepsi variantou je jednobarevne, cerne nebo modre. Rybky ti tak nezaniknou ;-) My nemame zadne a nestezujem si. Taky nebudes mit pak problem s tim, ze se ti to odlepuje nebo rosi :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 15:52 Anonym – Re: mch.sokolov
hmm aha, je vidět že jsem odpravdu začátečník. Mořský myslíš jako slaný? To ne e.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 15:07 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Simcza
pokud budeš dělat mořský akvo,tak proč by ne podmořský:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 15:04 Simcza
Ahoj. Ježíšek nadělil akvárko a jsme 100% začátečníci. Takže sháníme informace o všem možném. Včetně tapety. Já jsem původně myslela nějaké podmořské zákoutíčko, ale čtu že vás má poměrně dost jen černé, tak teď nevím ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 14:02 rolandmynar – Re: Naďa
Pokud to není kontrast vyloženě výrazných pozadí jako černé nebo modré, tak to opravdu moc vidět není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 13:55 Žena Naďa [33]
Já si myslím, že jakákoli tekutina může dělat mapy a když akvárko pořádně zaroste, tak pozadí není zas tak vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 13:49 Štěpán
Fotka k příspěvku Tady je vidět rozdíl - pozadí nasucho a namokro.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 13:39 Žena Naďa [33]
Buch... To mi spadl kámen ze srdce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 13:34 Štěpán
Tak jsem si to vyzkoušel... Rozdíl není moc velkej. Nečeká tě nic strašnýho! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 13:34 Žena Naďa [33]
Nebo za modré?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 13:32 Muž isamik [180]
Pak treba vymenis tapetu za cerne pozadi :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 13:29 Žena Naďa [33]
Vždyť se k ní už nedostanu, akvárko je přes roh mezi sedačkama v obýváku, váha min. 150 - 200 kg. Do toho nejdu, to by nemuselo dopadnout dobře. Co mě čeká, když to takhle zůstane? Do 1,5 roka se budem stěhovat, pak se to předělá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 13:23 Štěpán
Naďo, tohle řešení je ještě horší, než kdyby ta tapeta byla na okrajích přilepená pouze izolepou. Zkus tu tapetu ještě odlepit s navlhčit jí pro porovnání pouze vodou.

Mimochodem, kdysi jsem měl tapetu přilepenou pouze izolepou a taky jsem to přežil... Jdu si vyzkoušet, jak to vypadá s tou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 13:16 Žena Naďa [33]
Proč? A za kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 13:14 Anonym – Re: Naďa
Hm pockej za par dni :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 13:07 Žena Naďa [33]
Použili jsme oboustrannou lepící pásku, tuším že je na koberce. Nejdřív nalepit po stranách na šířku černého silikonu, zbývající odříznout nožem a stejně nalepit proužek dolů (tam zakryto štěrkem) a nahoru (schováno krytem). Tapeta byla normální lesklá, trochu většího rozměru, než akvárko. Nalepila jsem vršek a pok pomocí pravítka vymáčkla vzduch od středu ke krajím. Po přilepení opět nožem odříznout a hotovo. Žádná voda, žádné oleje,... Drží krásně bez defektů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 12:03 Anonym – Re: Naďa
Jak jsi to udelala, Nado?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 23:21 nettopejr
coze jsem taky zvědavý- přidám se
já černý nechtěl, ale na kvalitu přilepení-uznávám-je samolepka supr ano , lepil jsem jich několik na všelijaké povrchy a opravdu stačí postřikovač s vodou a něco na vyhlazení a výsledek je zaručen, hlavně u tak rovné, nezaoblené, plochy by to nezvládl snad jen ....lempl.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 23:20 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Naďa
že by izolepa? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 23:07 Muž filipsi [1295] – Re: Naďa
To to fakt nikoho technicky nezajima? Ja se teda necham poddat. (jinak mam taky radsi samolepku cernou, nebo vlastni 3D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 22:57 Sidonius – Re: milosh
ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 22:23 Muž milosh [0] – Re: Sidonius
presne tak kamo, so samolepiacou tapetou /ciernou/ som aj ja spokojny,
Zadnu stranu akva som nastriekal vodou s par kvapkami jari a potom som tam dal tapetu, bolo treba vytlacit vsetky bublinky.
Na zaciatku, hned po nalepeni je vidiet svetle flaky, to lepidlo zoxiduje nerovnomerne a preto sa to tam vytvori, ale postupne ako vysycha pod nou voda ktoru som pouzil pri naliepani, tak sa stracali aj tie svetle flaky a teraz to je cierne ako NOC palec palec

Tapeta stala 50 sk - meter /50 cm sirka/ takze velmi vyhodna investicia, ziadne specialne lepidla na tapety od JBL a ine predrazene somariny. Kto si nevie poradit lacnejsie, nech kupuje nezmyselne vyrobky, ktore aj tak nezarucuju dobry vysledok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 22:00 nettopejr – lepidlo
já to lepil(klasické akvapozadí) lepidlem na akvarijní pozadí, myslím že to bylo od JBL-asi-(koupeno v Hornbachu- a je to na pi..... rozzureny , ze začátku to šlo, ale časem se vytváří černé fleky-bubliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 20:28 Žena Naďa [33]
Fotka k příspěvku A co takhle nalepená tapeta? Jde to? Hádejte čím? Zatím žádné bublinky, žádné rosení, žádné defekty. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 14:52 stařík – Re: midiborec
Fotka k příspěvku Zkousel jsem prilepit tapetu silikonovym olejem, ale moc se to nevyvedlo. Musel jsem pri tom odhanet deti a nemohl jsem poredne vytlacit bublinky. Nebylo to ani moc videt, ale kdyz je tam voda, tak je to kropenate az hruza :-( . Tam, kde je tapeta prilepena, tak to vypada vyborne a kdyby byla cela plocha, bylo by to super. Kdyz jsem se snazil vytlacit vzduch z byblin magnetickou sterkou, trocu to slo, ale zustaval pruch minibublinek, ktere se casem trosku spojily. Nevim, jestli ta skrinka pujde posunout, abych se tam dostal, mam 84l akvarium. Zatim tam jsou jen kytky, tak to prinejhorsim trochu vypustim a posunu. Ale to samozrejme az budou deti z baraku a nebudu na to mit moc casu.

Da se s tim neco delat? Mate pro me "zarucenou" radu jak to opravit? Nebude moc prostoru na tapani.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 21:34 Žena Naďa [33] – Re: agent007
Akvárko je 80 x 35 x 40 (112 litrů), prezentace Kulíškův podvodní svět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 21:31 Muž wladys [291] - Cichlidy
černou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 21:29 Punisher
Zrob to jak kamoš nechtěl kupovat tapetu bo pry je to drahe tak tam nalepil nahou ženskou s kalendaře a ryby si nestěžujou. dokonce se pry i třou. Ale nevim kdo rychleji jestli ty ryby nebo kolega.. hop smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 20:29 Muž Diego [72]
Tak proč se nepodíváš na mé akva jmenujese Společenská 170tka. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 20:26 agent007 – Re: prikpa
Tzn. jak se komu co líbí. Asi bych zkusil to i to a pak se rozhodl. Záleží i co bude uvnitř akva za dekoraci.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] 13 14

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 27949x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3719?od=501