Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instalace tapety za akvárium

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Instalace tapety za akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 19:40 Muž Bammaboy [0]
no akvarium bude pradzdne ale len z casti resp. strk a rastlinky tam ostanu ale strk by som odhrnul na kraj ocistil a nalepil co vy nato?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 18:49 fester – re :bammaboy
lepidlo na tapete nieje toxické.Ale podľa mňa sa to dá dovnútra nalepiť len keď je akva prázdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 17:35 Muž Diego [72]
Takže velká akce ukončena. smich :-D palec Dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 16:39 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: prikpa
Takhle nějak to vypadá i u mne, když je tapeta čerstvě nalepená.
Podle mne je všechno, jak má být. ;-) :-)
Teď už jen pár dní "vydržať".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 16:24 Muž Bammaboy [0]
vede me k tomu to ze mam uvnitr vestaveny filtr a potrebuju ho nejak zakryt a to jde jedine tou tapetou takze proto ale to nebyla moje otazka ja jsem chtel vedet jak ji tam nalepit popr. je lepidlo toxicke? mam to prilepit radsi silikonem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 15:45 Muž Diego [72]
Fotka k příspěvku A tady je to z vrchu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 15:44 Muž Diego [72]
Fotka k příspěvku Tak jsem to ted dodělával a vzniklo toto.Je to zákal?Zmizne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 15:12 Muž filipsi [1295] – Re: Bammaboy
Co te vede k tomu lepit ji zavnitr? Proc ne zvenku, jako vsichni ostatni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 15:04 Muž Bammaboy [0]
vím že se to tady možná nehodí ale chtel bych se zeptat jak postupovat když potrebuji nalepit modrou samolepici tapetu zvnutra akvária??:-|
Za odpovede dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 06:53 Muž Diego [72] – Re: Snofrev
ano,já to stírám trojúhelníkovým pravítkem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 06:50 Muž Snofrev [54]
ještě bych si dovolil poradit, vodu vytlačovat od středu do všech stran a něčím rovným, já použil škrabku na autosklo (takovej ten klasickej troúhelník), mít po ruce nějaký hadr a vytlačenou jarovou vodu stírat, jinak se bude vracet pod tapetu
tapetu ustřihnout o 0,5 cm kratší na každou stranu a pak se to nemusí ani přelepovat izolepou a krásně drží, pokud bude až ke kraji, tak se po čase začne odlupovat a bude nutné ji přelepit izolepou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 06:48 Muž Diego [72]
Díky všem.Dělám skřínku,kryt,scháním blbosti k tomu a jedna obyčejná tapeta mě odrovná. smich ne Byla na té tapetě taková mlhovina a bubliky,prostě hrůza.Tak jsem to včera musel 300l prázdny akva vynést na dvůr a tam sem ho vyčistil od mastnoty,takže ted je zase jako nové.Odpoledne se do toho pustím.Máte někdo jednobarevnou tapetu ze sklorexu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 23:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Rado
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 23:13 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Rebbie
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 22:19 Muž Rado [4] – Re: prikpa
Taktiež doporučujem použiť jarovú vodu (stačí máličko) a samolepiacu tapetu - tiež som tomu najskôr nechcel veriť, keďže som nikdy predtým samolepiacu tapetu nelepil, ale je to skvelá metóda. Výsledok je sýta čierna prakticky bez bubliniek, a hlavne vďaka jarovej vode je možné tapetou pohybovať chvíľu po nalepení, a správne ju zarovnať na zadnej strane akvária. Na vytlačenie bublín som použil obyčajné pravítko (trojuholník). Držím palce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 22:18 Žena Rebbie [71]
Chlapi, chcete se pobavit? :-D Mě do tý doby co sem to tady četla nedošlo, že ta samolepka je černá z obou stran :-D Sem i přemejšlela že nejlepší by byla samolepka, ale jak to nalepit tou nelepící černou stranou na to sklo žeeee.... až teď mi docvaklo, že je to černý z obou stran, uaaaaaaaa :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 21:59 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: prikpa
"...Mám černou samolepící tapetu (myslím si,že i plastickou,prostě to není papír).Chtěl bych aby vypadala co nejtmavějš a hlavně bez bublin!!!.."
Teď už kapíruju! :)
Co nechápu, že vám trvalo tak dlouho, než jste se "vymáčkl"... smich
Jak už na vás tlačíme s Filipsim dva: pročtěte si ten návod
www.x-samolepky.cz/…
a kdyby vám ještě něco nebylo jasné, ptejte se. :)
Věřím, že se dílo podaří, a že budete spokojen! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 21:45 Muž filipsi [1295] – Re: prikpa
Ano, chapu, postupuj priste podle navodu, jiste se to podari. Ten zaolejovany kus si doufam uz vyhodil, a dalsi pokus bude s novou, cistou.
Nelekni se kdyz zustane nejaka mala bublinka i po vyhnani, jde jeste pak odstranit propichnutim ostrym spendlikem a vyhlazenim (treba druhy den). Nelekni se ani mozneho mlecneho vzhledu par dni po nalepeni. Nektera lepidla to s vodou delaji. Casem to zmizi, a zustane hezka cerna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 21:32 Muž Diego [72]
Prominte mi,ale neumím moc vysvětlat,ale pokusím se.Mám černou samolepící tapetu (myslím si,že i plastickou,prostě to není papír).Chtěl bych aby vypadala co nejtmavějš a hlavně bez bublin!!!A také abych měl co nejmín špinavy boční skla při práci atd.

Myslím,že tu jarovou vodu zítra zkusím,protože dneska jsem dával hodinu mastnotu ze skel pryč.Pak vám tady napíšu výsledek. smich Už to snad chápete,né?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 21:08 Muž filipsi [1295] – Re: prikpa
Neni to kravina, samolepici tapeta prilepena na skle bude vypadat tmavsi nez plandajici ve vzduchu (s mezerou mezi sklem).
Jakou to vlastne tedy mas tapetu, nejak ti nerozumim (a asi nejen ja). Samolepici, nebo ne? Papirovou, nebo plastovou?
Pod samolepici je hloupe davat olej, naopak, plochu je nutne odmastit (pak pripadne pouzit jarovou vodu, pak kapek jaru do deci, aby se lepe vyhanely bublinky). Pokud samolepici nemas, asi bych ji sel koupit. Komfort prace a vzhled bude nesrovnatelny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 21:04 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: prikpa
...chápete?...
Jak se to vezme... hmm :-D
Chápu, že nechcete tapetu nalepit přímo na sklo, ale nechápu - proč?!
Pokud tedy jde o samolepící tapetu, což jste mi zatím nevyvrátil, ale ani nepotvrdil... :-O
Teď zkuste pochopit vy mě:
Jestli je ta tapeta samolepící, přilepte ji podle návodu (lepivou stranou na sklo) a počkejte pár dní, až se tapeta "usadí". Výsledkem by mělo být sytě černé pozadí bez bublin.:-)
(A když se vám časem toto pozadí omrzí, můžete ho třeba zase odlepit.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 20:46 Muž Diego [72] – Re: Rebbie
To je přeci kravina,že když to bude přímo na skle,že to bude tmavší.A taky tam žádné bubliny být nemůžou,protože tam žádný olej atd. nebude.Natřít barvou to nechci,protože bych to pak nemohl dát pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 20:40 Žena Rebbie [71] – Re: prikpa
Chii, nebylo by nejlepší to prostě natřít? :-D

Jinak mi příde, že tmavší by to bylo spíš nalepený na tom než jen oblepený ;-) Mam obyč tapetku za akvo a jen oblepenou po stranách a sou tam hnusný fleky :-( Takže u dalšího akva to buďto natřu, nebo dam tu černou samolepku ale přímo na sklo nalepit, jak píše Sid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 19:42 Muž Diego [72] – Re: Sid
Já sem to myslel tak (když tomu nebude rozumět,tak řekněte).1.Jsem to udělal tak,že jsem dal na sklo (akva) trochu oleje,ale nešlo mi ty zbylé bublinky vymáčknou,takže přemýšlím o tom,jestly by nebylo lepší když mám černou tapetu (kde na vzhledu rostlinek atd nezáleží jako u fotofolií)přilepi pouze na okrajích izolepou a hotovo.Bublinky by tam nebyly,protože by neměli ani jak vzniknout a že je tapeta tmavší by mi vůbec nevadilo.chápete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 19:25 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: prikpa
Omlouvám se, ale nerozumím vám. :-)
Pokud přilepíte samolepící tapetu lepící stranou na mokré sklo (voda s kapkou Jaru) a vytlačíte z pod ní vzduch, po čase (dříve jak do měsíce) se původní šedá barva změní na sytě černou a po případných bublinkách ani stopa.
Lepící páskou "olepená" tapeta vypadá "jinak"... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 19:18 Muž Diego [72] – Re: fester
taky díky,asi to tak udělám. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 19:17 fester
prilep si tapetu na jednej strane izolepou riadne ju napni a na druhej strane prilep.Uvidíš čo to spraví.Ak sa ti to bude ľúbiť, prilep izolepou aj zvyšné strany. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 19:13 Muž Diego [72] – Re: Sid
Díky,já jsem to zkoušel ale olejem,jarem atd. a dělaly se mi někde bubliny ktery nešly za každou cenu pryč.Tak by nebylo lepší černou tapetu jenom na bocích oblepit izolepou?Že by byla tmavší nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 19:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: prikpa
Jestli jde o samolepící tapetu, pak je nejlepší přilepit ji lepící plochou na sklo.
Postup tady:
www.x-samolepky.cz/…
Vypadá to dobře a jde to v případě potřeby sundat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 18:57 Muž Diego [72] – Re: fester
Všechno chápu a černou tapetu mám,ale otázka byla,když mám ČERNOU tapetu,jestly je lepší dávat pod ní elej atd. nebo ji jenom přilepit izolepou.Kdybych ji přilepil jenom izolepou,tak by tam byl vzduch,ale ten by nevadil,protože by tam stejně žádné bubliny nebyly (vzduch by byl všude).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 18:51 fester
Stačí si kúpiť samolepiacu jednofarebnú tapetu(škála farieb je obrovská),riadne vyčistiť zadnú stenu akva z vonka a nalepiť.Na pritláčanie sa dá použiť napríklad kreditka. :-) Efekt je vynikajúci.Farebná je z oboch strán.Sám mám takto nalepenú bledomodrú tapetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 18:31 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Někdy fakt čumim, co se tady řeší??? spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 18:31 Muž Diego [72] – Re: Voloďka
Na obrázcích mi je to jasné,ale ptám se na černou tapetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 18:24 Žena Voloďka [59] - Tetry
Tady vidíš rozdíl, mám to přilepené po okrajích jen izolepou...
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 18:19 Muž Diego [72]
chci se zeptat,když mám černou tapetu,tak je lepší ji přidělat?Různými oleji atd. nebo stačí na okraji izolepa?Ten rozdíl na černé je podle mě skoro žádný nebo spíš žádaný (je tmavší).Co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 23:16 Vari
Tak ať nějakou pěknou vyberete, většinou bývají oboustranné a stočené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 23:01 Muž Snofrev [54]
já ještě nemám žádnou, právě proto zjišťuji co bude lepší
zítra snad seženu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 22:59 Vari
Rulička je v pohodě, jakmile bude sklo natřené, tapeta se jen přiloží a drží. Každopádně je lepší, aby strana, která má být vidět, byla v ruličce. Pokud je na vnějšku, tak ji přemotám. Máte pravděpodobně oboustarnou tapetu, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 22:54 Muž Snofrev [54]
tak mi ještě prosím poraďte, kde vezmu rovnou tapetu, která na to půjde položit a která se nebude motat zpátky do ruličky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 22:34 Vari
Lepidlo od JBL Fixoll je super, používám jej, koupil jsem si ho v Hornbachu, ale je to zbytečně drahý, na úplně stejné bázi je opravdu jarová voda, je to lepší než ten olej. Očistím si pořádně zadní stěnu, nanesu lepidlo křížemm krážem, né moc, rozmažu, klidně rukou, přiložím tapetu a potom už jen štěrkou, která je v balení (jinak úplně stejná jako ten trojúhelníček, co se prodává jako autoškrabka na zmrzlé skla) přejíždím směrem ke krajům a vytlačuji vzduchové bubliny, je to dobré dělat protí světlu, tapeta se leskne a vy krásně vidíte bublinky, které ještě zůstávají. Nezapomeňte, že tapetu je třeba ustřihnout na každé straně o půl centimetru kratší. Když bude až ke kraji, začne se to odlupovat. Žádná izolepa není vůbec potřeba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 22:30 pakozdy – Re: Snofrev
ta je tam koli znizeniu povrchoveho napatia vody - aby lepsie utekala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 22:22 Muž Snofrev [54]
tak teď už jenom co seženu dřív, ale trvanlivější asi budue ta samolepka a jar
díky všem potlesk

PS: koukám, že filipsi bude asi můj dvorní rádce, zatím poradil se vším co jsme nevěděl :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 22:19 Muž filipsi [1295] – Re: Snofrev
.. ta voda jarova jen trosicku, ne aby to mydlilo jako (nevim co). A po nalepeni se nelekat, casto lepiva vrstva zbela. Po delsim vyschnuti bude vse jak ma byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 22:16 Muž Snofrev [54]
hmmm, jarová voda, to jsem už taky někde viděl, díky, za připomenutí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 21:43 Žena Dinamit [68]
Otec lepí tapety profesionálně a vždycky si perfektně umeje podklad, pak ho natře jarovou vodou a nakonec nějakou stěrkou (něco jako stěrka na okna, akorát že to vypadá jako váleček na barvu, ale neotáčí se) taky pojarovanou, vytlačí všechny bublinky i s tou jarovou vodou pěkně od středu a drží to jak pes a bez bublinek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 21:26 Pepas
izolačka,uchytit boky a pak pomocí izolačky pěkně pomalu vyšponovat a nakonec oblepit znovu boky a horní část,aby se za tapetu neprášilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 21:17 Muž Snofrev [54]
Sháním černou tapetu a nevím jestli koupit samolepicí a nebo obyč a nalepit jí pomocí oleje.
Nevím jestli u té samolepicí nebude vidět vzduch i přes to že bublinky vytlačím.Myslím si, že na tý černý bude vidět to minimum vzduchu co se přilepí na to lepidlo.
Jak je to s olejem nevím ještě jsme to neviděl, asi budu muset někam na exkurzi ano
Poradí někdo, která z variant je lepší??
A ještě, jak dlouho vydrží jedlý olej pod tou tapetou?
Dík za reakce :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 21:48 Žena l3nka [13] - Rostliny
jo a jeste chcu dodat ze kdys budes tapetu jen tak lepit paskou nebo tak.. muze ti tam natect voda.. voz natece pri cisteni hmm noa jenom ze to budes mit takovy promoceny a bude to vypadat divne no mluvim s moi skusenosti .... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 21:47 Žena l3nka [13] - Rostliny
bomba aq X-) a nevim tapetu mozna bych dala jenom nebo obycejnyho ztrba jen tu modrou barvu palec pac s tej hlavni fotky de videt ze to je celkem zarostle a naka tapeta by moc nesla videt potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 17:31 rolandmynar – Re: PavelFX
palec mám to přesně takhle ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 27949x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3719?od=451