Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instalace tapety za akvárium

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Instalace tapety za akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 20:40 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Jarry
jo řeším to moc;) musím si na to dávat pozor;)... Rád věcem rozumím do hloubky a říkám si, že to možná někdo po mě ocení až bude hledat čím přilepit akvarijní tapetu z akvaristiky;)... A vyhne se nešťastnému olejování...;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 19:15 R Muž ctibum [6907] Re: rybickar
rybickar napsal: mimochodem ten jar tam hraje jakou roli - při tom lepení?... sama voda nestačí? Pod tu samolep. folii?
Viz cs.m.wikipedia.org/…
Jestli se nepletu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 18:21 Muž Jarry [1437] Re: rybickar
To je spíš gel, nezkoušel jsem to, ale podle mě to půjde sundat v pohodě. Jar nevím, trochu jsem dával, mám dojem, že to možná trochu moc řešíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 18:14 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Jarry
"tím" jako myslíš tím lepidlem z odkazu? Ale "tím" je to pak navěky, na rozdíl od té voděodolné oboustranné samolepicí folie s "vodou a jarem", ne?

mimochodem ten jar tam hraje jakou roli - při tom lepení?... sama voda nestačí? Pod tu samolep. folii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 12:33 Muž Jarry [1437] Re: rybickar
Lepil jsem tím nelepící tapetu na malé akvárium a šlo to dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 11:55 R Muž ctibum [6907] Re: rybickar
Když budeš šikovnější, než já, tak nic propichovat nebudeš muset ;-)
Viz romant napsal: Mám tu zkušenost, že čím je to mokřejší, tím lepší, Používám k vytlačení přebytečný vody nějakou špachtli, nebo platební kartu, bubliny se nedělají a když, tak je takto roztlačím a přebytečnou tekutinu vyženu až k hranám kde odteče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 11:52 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: ctibum, Jarry
Nevím, jestli to bylo tady nebo jinde, ale někdo právě to lepidlo na tapety kritizoval, což mě vedlo k oleji, a ten mě pak doved sem...

to ctibum: Taky bych ocenil přístup k zadní stěně, ale nemám ho, a manipulovat s napuštěným akvárkem se fakt moc dobře nedá;(... škoda, že to nejde vidět hned. Ty bublinky!... a propíchat se asi musej?... myslím tím, vytlačit stěrkou k okraji už to pak nejde, že...?

Dík moc chlapi! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 08:28 R Muž ctibum [6907] Re: rybickar
Také jsem té samolepící nevěřil a na první akvárko lepil tu akvaristickou. Vodou s jarem a výsledek nic moc. A pravděpodobně v tom sehrál roli faktor "levé ruce" :)
Jak píše Jarry, prodávají se na to udělátka, ale cena samolepící tapety je prakticky stejná, ne-li vyšší, jak cena akvaristické. A ještě kupovat lepidlo...
Ta samolepící je prakticky blbuvzdorná, řekl bych.
Čekat můžeš kde chceš :) Ale přístup k zadní stěně se hodí, kdybys potřeboval po vyschnutí propíchnout případné bublinky. Tedy alespoň v mém případě to tak bylo...

No a proč to neprodávat, když se k tomu do košíku doporučí přihodit i to lepidlo... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2017 07:57 Muž Jarry [1437] Re: rybickar
Už jsem ti na to odpovídal, na nelepící tapety se prodává gel pro jejich nalepení určený www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 00:31 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: ctibum
Díky za podrobný popis tapety. nikdy jsem ji v ruce neměl;) tak jsem si ji představoval ze strany, kterou se lepí třeba bílou nebo "cojávímjakou";)...

a pak jen pár dnů počkáš, než vyschne voda

dá se na to čekat i s nádrží usazenou na místě, kde už má být?... jde o to, že kromě onoho místa kde je, už nemám ji kam postavit a pozorovat zda jsou bublinky pryč... Je to ten důvod proč čekat ne?...

PS: Jak se ale instalujou na trvalo ty prodávané "NE"samolepicí tapety, když ne olejem,... to by mě zajímalo. Akvaristiky snad nic jiného neprodávaj (nechápu proč. Ty samolepicí by přece musely jít na dračku!). Díky za odpověď...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2017 14:45 R Muž ctibum [6907] Re: rybickar
No musíš z toho sundat ten bílý papír samozřejmě :) Jak píše Kubaa, je to černé skrz naskrz, jen na té jedné straně je lepidlo, které ale po nalepení nebude vidět. Tapetu položíš na zem papírem nahoru, papír stáhneš, nastříkáš rozprašovačem vodu s trochu jaru (stačí pár kapek), čím víc vody, tím lepší následná manipulace (můžeš nastříkat i stěnu akvárka), tapetu zvedneš, aplikuješ na stěnu akvárka, houbičkou nebo gumovou stěrkou nebo kreditkou vytlačí do stran vodu a pak jen pár dnů počkáš, než vyschne voda. Manipulace s tapetou je díky vodě v pohodě, dá se lehce posunovat. A instalaci usnadní i to, když uřízneš tapetu o kousek větší a po zaschnutí ji zařízneš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 14:33 Muž Kubaa [718] Re: rybickar
Černé je to z obou stran.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 14:31 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: ctibum
jakože nalepit černou stranou pryč od vnitřku akvaria? moc to nechápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:34 Muž Jarry [1437] Re: Kubaa
No je to za sklem, takže v osvětlené místnosti ano, v tomto případě si myslím, že mat/lesk samotné tapety asi nehraje moc velkou roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 12:33 Muž Kubaa [718] Re: Jarry
Neleskne se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 12:25 Muž Jarry [1437] Re: rybickar
fototapeta.cz/… - toto jsem nedávno lepil, samozřejmě zvenku, pomocí vody a jaru. Po pár dnech je pozadí černočerné, není to žádná věda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 11:56 R Muž Anthrax [4762] Re: Kubaa
Nevlní, protože akvárko je hodně blízko zdi (1 cm) a na to vlnění tam prostě není prostor. :-)

Tapeta by podle mě stejně neměla být vidět. ;-) Viz. motto Jirky Ščobáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 11:55 Muž Kubaa [718] Re: Anthrax
A nevlní se ti? Já takhle dával za akvárium natřenou polystyrenovou desku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 11:53 R Muž Anthrax [4762] Re: rybickar
Já sem černou tapetu za akvárium pouze dal. Nevypadá to špatně a žádné bublinky jako v případě špatného nalepení nehrozí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 11:52 R Muž ctibum [6907] Re: rybickar
Tapetu lep určitě zvenčí, i když se to zdá divný, barva bude ok ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 11:42 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Horác
Moc díky za odpověď. Váš web mi moc pomáhá, máte na to dar. Vysvětlovat i obyčejným začátečníkům! Držím palce.

Teď k tapetě. Pořídil jsem tuto: www.rostlinna-akvaria.cz/…

A to až po googlení jak takové tapety lepit. Všude jsem četl: olej a izolepu. Bude to ok... No a nebylo;( Nevím, zda to bylo tím, že "když dva dělají totéž, není to totéž" Nebo to prostě nebývá dlouhodobé řešení...

A tu samolepicí folii dcfix předpokládám lepit zvenčí?... Nějak se mi totiž zdá, že barva, kterou chci vidět, je na opačné straně než to lepidlo... Díky za vysvětlení. Příp. prosím link na konkrétní produkt.

PS:Problémy se zatím nezhoršují, tak o výměně tapety urgentně neuvažuji, ale pokud by se to mělo zhoršovat, ať vím, do čeho jít. Případně mi to přijde vhod k dalšímu akva, které plánuji jako výtěrku či na odchovy (budou-li;)... Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 11:40 Muž Jarry [1437] Re: rybickar
Nelepící tapety se lepí gelem pro to určeným, např. Poster fix Juwel gel na pozadí. Se samolepící tapetou se s pomocí vody s trochou jaru z rostřikovače pracuje lépe (lepil jsem obě varianty).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 11:32 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: sivon
právě... hledal jsem způsob jak přilepit klasické - běžně prodávané tapety v akvaristikách (www.rostlinna-akvaria.cz/…)

Když jsou ty běžné, tak naprd, proč se to prodává a čím se to teda případně efektivně přidělává? Když ne olejem! :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2017 18:42 Žena sivon [1694] - PlžiRe: rybickar
Jak již podotkl Horác, není náhodou problém v tom, že izolepa je pod vodou? Může pod ní vzlínat voda a dostat se i za tapetu. Navíc si nějak nedovedu představit, jak dlouho bude izolepa pod vodou držet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2017 10:45 Muž Horác [3942] Re: rybickar
1) Ten olej ... to je zvěrstvo ... (Proč se s něčím takovým matlat, když jsou dnes naprosto běžně dostupné samolepící tapety?) ...
2) Izolepu do vody ... no nevím ... asi bych se bál vzlínání vody ... (tím spíš, když jsi psal, že kvůli té mastnotě moc nedrží) ...
3) Není to na věky - samolepící folie jde zase normálně odlepit (přelepoval jsem akvárko, které jsem /neúspěšně/ zkusil lepit na sucho a šlo to normálně dolů) (i bez fénu) ...
4) Ano, samolepící fólie jsou voděodolné (nevím, esli úplně všechny - já mám zkušenost akorát s d-c-fix)
5) Pokud jsi použil nějaký obyč kuchyňský olej ... měl by na odmaštění stačit obyč Jar ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.11.2017 18:02 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: rybickar
youtu.be/… youtu.be/… při lepení na akvo zvolit o trošku větší rozměr tapety a po zavadnutí oříznout podle hrany skla lámacím nožem,případné šedé mapy do pár dnů zmizí,samolepící tapetu lze i po několika letech odstranit náhřátím fénem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 15:01 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Tudy, ctibum
o zkažení oleje jsem fakt nepřemýšlel;)... počítal jsem s tím, že se kazit nebude, když se doporučuje...

I Horác: www.horacovoakvarium.cz/… píše o olejové metodě a oblepení izolepou, která má zabránit vysychání oleje... Nicméně píše, že má tato metoda i své odpůrce...

Opravdu na těch skvrnách nepoznáte oč jde?...

Nechce se mi, ale asi to fakt bude vyžadovat tu samolepicí folii + vodu?... a to už ale asi bude na věky? Čili, co nalepím, už neodlepím?... Zatím je akva, tam, kde je ale při stěhování může v budoucnu dostat nové místo, kde se tapeta ze všech 3 stran hodit nebude,...

PS: Po aplikaci samolep. černé folie a vytlačení bublin, to lze hned dát na místo a napustit a bude to ok, nebo musím nalepit, vytlačit, napustit a čekat na bublinky?... Nedá se to případně urychlit, třeba fénem? :-D Díky za rady...

PS2: Klasická izolepa při lepení olejem chycené folie na mastným pěkně blbě drží! Fakt nedoporučuji.

PS3: V případě, že to budu teda předělávat ( hmm ), čím to důkladně odmastit od toho oleje?... napadá mě jen JAR nebo něco na bázi ředidla?... Díky.

A mimochodem... Je ta samolepicí folie odolná vodě, občas se na ni může zezadu dostat, tak proto. Případně se nebojte odkazu přímo do nějakého e_shopu. Díky;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2017 09:13 Žena Eillen [645] Re: ctibum
Ehm, já bych spíš řekla namáčet (nebo rosit), než močit. Ono by se to dalo pochopit i trochu jinak stydim

Nejlepší je na to takový ten rozprašovač na kytky. Když jsme samolepkama zlepšovali vzhled staré kuchyně, tak se s tím pak dalo docela dlouho vyhrát - což se docela hodilo, protože se tam lovil každý milimetr, aby to bylo "dokonalé".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2017 09:05 R Muž ctibum [6907] Re: Tudy
Přesně, jak říká vedoucí. I když je samolepící, tak močit. Jde s ní po instalaci krásně manipulovat. Já ji sám dával na 200, ve svislé poloze akvárko, já i tapeta a uplně v pohodě... ;-) Dokonce šel i odstranit kočičí chlup, který jsem potom našel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2017 08:48 R Muž romant [27987] Re: Tudy
A přesně tuhle tapetu jak uvídíš lepím způsobem jak jsem popsal. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 08:44 Muž Tudy [330] - Krevetky – samolepicí tapeta
Nepoužil jsem ani vodu, ani olej. V papírnictví jsem koupil černou samolepicí fólií, která má na jedné straně lepidlo a papír s vytištěnou centimetrovou mřížkou. Sám bych to ale nezvládnul nalepit bez chyb, ve dvou se to dělá mnohem lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 08:41 Žena petulinakk [2016] Re: romant
A právě proto jsem jako pozadí použila černý balicí papír, která je přichycený na několika málo místech izolepou... vůbec není poznat že nepřiléhá těsně, a pokud se mi znelíbí tak odinstaluju během pár vteřin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.11.2017 08:35 R Muž romant [27987] Re: Jarry
Jj, to jsou ty důvody proč si to pozadí do akvária dáváme, aby nebylo vidět. :) :-D pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 08:32 Muž Jarry [1437] Re: romant
Mokřil jsem hodně, bylo to opravdu lepší. Dneska už je to skoro souvislá černá, i když po nasazení olšových šištiček a listu mandlovníku pozadí pomalu přestává být vidět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2017 23:26 R Muž ctibum [6907] Re: rybickar
Nenaolejujete-li pistole...
Proč olej? Já se všude dočetl že voda s trochou jaru. To mi dává smysl, voda vyschne. Ale olej? Nebude se spíš "kazit"?
25.07.2016 jsem tu popisoval "svůj" postup se samolepící tapetou. Průběh opačný. Nejdřív fuj, do týdne huj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 23:14 Muž rybickar [16] - Společenské nádrže – Naolejovaná přilepená tapeta zlobí...
Fotka k příspěvku Zdravím. Nevím, jestli jsem vše udělal dobře. Do napuštění akva to tak vypadalo... Ale teď se dějí věci;)... Viz příloha. nevím, zda to uvidíte, můj foťák to moc dobře nebere...

Chtěl jsem černou tapetu na pozadí, lepenou zvenčí. Potřel jsem ji rostlinným olejem, přilepil na očištěné sklo, nábytkovou podložkou vytlačil bubliny. Kontroloval jsem to na světle. šlo krásně vidět, jak bubliny utíkají pryč... Pak jsem obyč izolepou chytil tapetu ze všech čtyř stran. U horního okraje akvaria jsem přelepil izolepou tapetu směrem do akvaria, aby za ni nezatékalo. izolepa je částečně pod hladinou.

Z ničeho nic, začalo pár dní, co je akva v provozu pozadí jaksi měnit vzhled. Jakoby cosi stékalo, nebo vzlínalo vertikálně. Vypadá to jako tmavší odstíny šedé... Mám tam bohužel mizerný přístup, ale zkoušel jsem na tapetu zezadu tlačit, vyhlazovat... skvrny se ani nehnou, voda se mi zdá, že to není, neprotéká to,... prostě jsou to různé odstíny a jakoby steklé fleky... Nemáte s tím někdo zkušenost, co by to mohlo být? Zmizí to, nebo budu muset celé akva vypustit, vytáhnout ho z výklenku, odlepit tapetu a znovu přilepit?! :-(

Začíná to vypadat hůř a hůř, a pokud bych musel tapetu měnit, tak radši teď, než později... Co je podle vás sázka na jistotu a jednoduché řešení, co se Černé tapety týče? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2017 16:30 R Muž romant [27987] Re: Jarry
Mám tu zkušenost, že čím je to mokřejší, tím lepší, Používám k vytlačení přebytečný vody nějakou špachtli, nebo platební kartu, bubliny se nedělají a když, tak je takto roztlačím a přebytečnou tekutinu vyženu až k hranám kde odteče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 08:45 R Muž ctibum [6907] Re: Jarry
Já tam neměl ani jednu. Než to vyschlo úplně... :) Ale to, že jsem střevo já neznamená, že i ty... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 08:39 Muž Jarry [1437] Re: ctibum
Už to černá, stahoval jsem to velkou plastovou lištou, bublinky bych si snad všiml :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 20:33 R Muž ctibum [6907] Re: Jarry
No mě to zmizelo ve všech případech, kdy jsem to dvakrát instaloval :) No ale počkal bych, kdybys třeba potřeboval propíchat bublinky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 19:44 Muž Jarry [1437] Re: ctibum
Před chvilkou jsem nalepil přes vodu fólii a mám tam přesně to samý, šedivý šmouhy atd. Tak doufám, že to zmizí, protože až akvárium napustím, tak už se k tomu nedostanu. A čekat týden na výsledek se mi moc nechce:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2017 15:22 R Muž ctibum [6907] Re: eliska
Je vidět jen černá a nic než černá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 14:55 eliska Re: ctibum
a to lepidlo pak není vidět? chtěla bych hodně nenápadnou sytou černou, jen aby neprosvítala zeď mezi rostlinami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 14:19 R Muž ctibum [6907] Re: eliska
Loni jsem tu psal svoji zkušenost s lepením samolepící tapety:
SAMOLEPÍCÍ tapeta (koupená ve Sklorexu) v rozprašovači voda s pár kapkami Jaru. Sklo jsem odmastil, pečlivě "odprašnil" a postříkal, tapetu jsem kompletně odlepil (toho jsem se dost bál, ale tapeta krásně spolupracovala a neměla tendenci se slepovat) postříkal, přiložil, vyrovnal. Času bylo dost, voda nezasychala rychle a hýbat tapetou šlo lehce. Dokonce šlo v průběhu po nalepení odstranit kočičí chlup. Stačilo znovu stříknout a pokračovat. Vodu jsem vytlačil houbičkou na nádobí. Hned po nalepení to nevypadalo špatně.
Druhý den pozadí bylo světlešedomodré, po černé ani stopa, všude šmouhy a bublinky. Docela se mi to i líbilo. Po týdnu krásně černé, beze šmouh, jen pár bublinek, které propíchám špendlíkem. Bál jsem se toho po předchozí nedobré zkušenosti s nesamolepící tapetou u jiného aq a plánoval černý Balakryl nebo silikon, ale nakonec výsledek nad očekávání dobrý...

Ta tapeta je černá z obou stran, takže po nalepení budeš mít vnitřní stranu akvárka černou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 14:09 eliska
Ahoj, chci černé pozadí. Jaký postup je nejjednoduší pro úplné nemehlo? Aby to pak hezky vypadalo. Natřít nebo tapeta? Moc nechápu princip samolepící tapety, když dám tapetu zvenku, tak mám pak obraz či barvu z vnější strany? K čemu to je? smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 04:44 Muž MartyK [31] – Poster Fix Gel
Přidám vlastní zkušenost s instalací pozadí pomocí přípravku Poster Fix od Juwelu.
Podle návodu gel rozetřen po skle (přiměřené množství) a přiložena tapeta, uhlazeno a vytlačen přebytek gelu. Po dvou dnech znovu vytlačeny bubliny a třetí den ani bublinka. hop
Jen doporučuji předem tapetu rozložit, konce se rády rolují a odlepují od hrany akvárka. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 18:37 Roman – Tapeta
Prosím o radu,instaloval jsem modrou tapetu a po napuštění akvária vodou je tmavě zelená až téměř černá.Nemůže to být nějaký optický klam?Akvárium má 1cm sklo.děkuji za rady.Roman

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 16:32 - Re: Jirka
30 ml lepidlá zodpovedá tapete o ploche cca 0,6 m2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 16:28 Jirka – Poster Fix Gel 30ml
Zdravím, nevíte náhodou, jestli vystačí tato lahvička na plochu 80x40 cm?
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 17:16 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Hanibal
Stejnou práci jako Poster fix odvede i silikonový olej ve spreji a ještě zbude doma na panty :) X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 27949x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3719?od=101