Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instalace tapety za akvárium

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Instalace tapety za akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2021 18:33 Žena Kachni [0] Re: Mája123
Tak hlásím že u mě po těch cca 3 dnech krásně černá, jen taky jeden flek cca 5x3cm, ale pomalu mizí :-D tak jsem ráda. Takže jar a voda za mě nejlepší způsob :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2021 23:57 Žena Mája123 [54] Re: Kachni
Jojo, kompletně to zmizelo, je to čistě černé. Pak jsem dávala černou jeste na druhý akva a taky to zmizelo. Jen tam byl flek jeden tak 5x5cm asi měsíc. Asi to tam nějak nedolehlo, zateklo, nevím.. Ale po tom měsíci zmizel i on. Neboj se toho. smich

Tu tapetu co mám v prezentaci na té dvoustovce jsem lepila ofiko lepidlem od juwelu, nějaký olejový. Byl to mnohem větší porod a měla jsem tam mnohem víc bublin a ještě teď bych to dokázala sloupnout. Je to akorát mastné celé. Haha. Zlatej jar a cernota. To je jeste nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2021 19:20 Muž Lojza007 [1180] Re: Kachni
Pokud tam budou rostliny, tak je úplně jedno, nebude pořádně vidět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2021 16:44 Muž Askhael [3] Re: Kachni
Mapy určitě zmizí. Já použil obyčejnou černou tapetou, pořádně navlhčil jarovou vodou. Pravda trnul jsem jestli mapy zmizí a asi tak po 4-5 dnech pozadí krásně černé bez jakýchkoliv vad. Jen je potřeba pořádně vyhladit bubliny. Použil jsem kreditku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2021 10:36 Muž Pavel50 [30]
Když jsem se při zakládání akvária vydal do obchodu koupit si speciální lepidlo na lepení pozadí, tak mi moudrý prodavač řekl ať si nekomplikuji život, ať tapetu nelepím, ale jen přiložím a zajistím na hranách izolepou a kdyby se mi nějak vlnila, tak ať ji přimáčknu deskou tenkého polystyrénu. Tapeta je jen přilepená na hranách izolepou a je to výborné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2021 09:23 Žena Kachni [0] Re: Mája123
Fotka k příspěvku Ahoj, tak jak dopadla tvoje folie? :) zmizely mapy? My lepili včera, taky D-c-fix, podle návodů co zde padly - pár kapek jaru do vody a hodně namočit. Ale mapy jsou tam šílený :-D Tak snad to brzo zmizí… už to byl 3. pokus lepení smich
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 11:09 Muž MVano [58] Re: olin
Já lepil pouze s vodou, bez saponátu a taky to šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 08:31 R Muž afc1886 [14655] Re: olin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 02:03 Muž stodic [34] Re: olin
Pár jsou odjakživa 2 :-D
Myslím, že je úplně fuk jestli dáš do cca 2dcl 2, 5 nebo deset kapek..ono to ve výsledku vyjde na stejno. Takže se toho neboj, něco tam "nakapej" a lep palec
Ta samolepící fólie funguje v pohodě, takže se toho neboj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 01:21 olin – Kolik saponátu pro nalepení černé fólie?
Dobrý den, chystám se mokrou cestou nalepit černou samolepicí folii na akvárium 180 l. Postup mám celkem nastudovaný až na jednu věc. Kolik saponátu do jakého množství vody? Všude čtu pár kapek do vody? Ale co je pár kapek a hlavně do jakého množství vody? Přeci jen je docela rozdíl třeba 2 kapky jaru v půl litru vody nebo 5 kapek jaru v 1 dcl vody...
Předem moc děkuji za odpověď.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 23:46 Žena Mája123 [54] Re: stodic
Já mám taky tu d c fix, tak snad dobrý. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 23:25 Muž stodic [34] Re: Mája123
Jak píše "Ctibum", mělo by to zmizet.
Já lepil samolépící fólii D-C-FIX (též na vlhko) a za 2-3 dny šedé mapky zmizely.
Vydržať, pionyr, vydržať! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 23:20 Žena Mája123 [54] Re: ctibum
Diky a nepomůže to treba zahrát? Je to jakože normalni? Já koukala na nějaký videa a všem to dopadlo dobře, jen mě samozrejme ne. ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2021 22:57 R Muž ctibum [6870] Re: Mája123
Vydrž den dva tři, mělo by to zmizet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 22:43 Žena Mája123 [54] – Tapeta
Fotka k příspěvku Ahoj, nalepila jsem pomocí saponatu černou tapetu a jsou tam mapy. Musím začít znovu s jiným saponatem,dala jsem ho tam moc? Nebo to časem zmizí a mám to nechat? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2021 23:03 Muž Joe [9] Re: Radek87
IMHO si tam toho dal prilis vela. Moja skusenost s posterfixom bola hrozna. YT to borec zotrel stierkou, vytlacil bubliny a vyslo to nadherne. Ja som to robil starou kreditkou, kazdy tah bolo vidno. Sice bubliny boli vytlacene, ale mal som tam "mazanicu". Zial nerobil som fotodokumentaciu, bol som z toho maximalne frustrovany. Nasledne strhmut poster, utriet z neho mastny posterfix, umyt nadrz, nanovo namatlat posterfixom a znova. Vysledok na ciernom bola znova mazanica. Po tretom ci stvrtom pokuse to manzelka vzdala o 3.00rano. Ja som to dal este raz s tym, ze rano pojdem kupit novy poster a skusim to znova. Ake bolo moje prekvapenie, ked som rano siel strnut ... mazanica sa asi "vpila" do posteru a zostalo to krasne hladke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2021 17:27 Muž MatyMaty [15] Re: Radek87
Ahoj, také jsem tím instaloval tapetu vše od Juwelu, abych se pak v obchodě dozvěděl, že to není pripárně určené k lepení klasické tapety na pozadí ano Bubliny již nejsou, ale lepení byl tedy strašný opruz ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2021 17:06 Muž Radek87 [5] Re: Tojsouvěci
Už snad vyřešeno, bylo to velké množství lepidla. Když jsem to nanášel štětcem tak bylo dost ztuhlé chladem a nejspíš jak se ohřálo tak začalo po stranách vytékat. Znovu jsem to vyhladil, setřel co ještě vyteklo tak snad bude klid ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2021 16:10 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Radek87
Někde se v tvém způsobu lepení musela vyskytnout chyba. youtu.be/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2021 14:04 Muž Radek87 [5]
Ahoj, včera jsem lepil tapetu pomocí poster fixu. Vyhladil stěrkou, vše vypadalo v pohodě, poté se začaly objevovat bublinky ale o to by nešlo. Ráno se na stolku pod akvariem objevily mastné louže. Stalo se to někdy někomu ? A nebo je možné že jsem tam dal toho lepidla moc a nejako to vytéká?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2020 09:15 Muž Markusenka [89] Re: Luka123
Ahoj.

Právě protože jsem v době tvrby akvária už četl o problémech s instalací tapety prostřednictvím PosterFix, jsem tapetu od Juwelu připevnil tak, že jsem jí na zadní stranu položil, obřízl, vypnul a místy kvalitní průhlednou izolepou připevnil ke sklu a ze shora lípnul izolepou po celé délce, aby mi tam mezi sklo a tapetu nezatekla voda. drží to, bublinky nevidíte žádné, paráda.
Při obříznutí tapety doporučuji vyříznout jí po stranách tak o 5mm, respektive tlouštku skla menší, vznikne tak plocha k přilepení průhlednou izolepící páskou ještě k zadnímu sklu, takže z boků není nic vidět a zároveň není ani zezadu stále vidět mezera mezi tapetou a viditelnou hranou akvária. I přesto, že mám také za akváriem nyní málo místa, lze tapetu odlepit, otočit, či vyměnit, bez náročného čistění. hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2020 09:05 R Muž ctibum [6870] Re: Luka123
8 cm mi přijde dost na to, aby šla nalepit černá samolepící tapeta. Akvárko není tak velké. Sklo se nastříká mýdlovou vodou (bacha, aby se nedostala do akvárka), takže tapeta se hned nepřilepí a dá se s ní manipulovat. Pak se něčím (kreditka, stěrka) vytlačí voda a bubliny.
A když tam necháš jen třeba 10 cm vody, tak to ryby tu chvíli vydrží a už bys s tím mohla i pohnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 08:04 Muž _Rob_ [80] – Re: Luka123
Poster fix rozzureny ani mi nemluv...

A to sem dával černé pozadí, takže bublinky byly vidět dost - poster fix všude i tam kde sem nechtěl smich ale taky se podařilo.

Příště jdu do černého lesklého spreje - oblepit, nastříkat nechat zaschnout a je vyřešíno palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2020 07:39 Žena Luka123 [128] – jak na výměnu tapety
Ahoj, já před měsícem měla stejný problém, nesamolepící tapeta + poster fix. Byla to dřina, všechno bylo upatlané, ale nakonec se podařilo, bublinky se objevují i mizí, těžko hledat logiku, ale: tapetu jsem zvolila s motivem rostlin, ale nelíbí se mi, měřítko neodpovídá a přijde mi, že mi kazí dojem z rostlinek a ryb. Jenže s akvárkem nehnu, na slabou ženu je to celkem macek i když půlku vody vypustím, budem na tom váhově vyrovnaně. Mám mezi zadní stěnou a zdí cca 8cm, tedy sundat tapetu asi zvládnu, i jakžtakž očistit. ale nalepit novou nepůjde. Ten plech od Vlka vypadá super, ale netuším, kde ho vzít. Napadlo mě třeba plexisklo polepit a přitisknout ke sklu? To je trochu dostupnější... jakékoliv dřevotřísky se bojím, že se v kontaktu s vlhkem a vodou zvlní a bude to naprd... nějaké nápady? Díky předem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2020 12:07 Muž vlka [3443] ...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já koupil tapetu tady. dodali rozměr co jsem si zadal, černá, samolepící, tabulová tapeta, nalepil jsem ji na plech, který je za AQ, stále spokojenost...
www.kupsi-tapety.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2020 11:06 Muž 4Sima [1888] Samolepící tapeta
m.youtube.com/…

Toto řešení tapety je asi nejvhodnější. Ještě se dá natřít taky barvou, ale odstranění je pak horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2020 09:06 Muž MatyMaty [15] Re: Silvie
Ahoj, Poster fixem jsem instaloval černou tapetu v květnu a opravdu dřina hrozná ano , pak jsem se v Juwelu dozvěděl, že to není určené k lepení tapety, ta se tam má jen přiložit a lepenkou uchytit. Já jsem ve finále také lepenku na přichycení musel použít, ale tapetu jsem tam již nechal a nevypadalo to dobře. Bubliny a šmouhy již dnes nemám a vše je v pohodě, stačilo tedy vydržet ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 23:44 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Wendy2
Dobře se to hladí i stěrkou na okna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2020 23:25 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Silvie
Poster fix není lepidlo, takže to opravdu jen přilne. Je potřeba ho dát v tenké vrstvě a pak fólii dokonale vyhladit od středu ke kraji třeba kreditkou. Když pro jistotu přelepis okraje izolepou... Pak to drží dobře, mám odzkoušeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 19:59 R Muž afc1886 [14655] Re: Silvie
Já bych dal samolepící.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2020 19:55 Žena Silvie [18] – Tapeta - pozadí
Ahojte,

po pečlivém procteni jsem se jala lepit pozadi do akva a dopadlo to podle ocekavani... Tragicky.

Nesamolepici folie (proc se proboha nedělají jenom samolepici?!), lepidlo juwel poster fix, sterka a jedem.

Prvni chyba byla zkoušet pozadi nalepit dokola akvarka vkuse i na boky. Přes hranu skla to proste nedrží, musite to sundat, rozriznout a zkusit znova. Poster fix je asi jako hutný ciry olej, takze to sice prilne, ale nepřijde mi teda, ze by to jakkoliv lepilo.
O bublinkach a smouhach radeji ani nemluvim.

Pres noc se pulka odchlipla rozzureny a to jsem ji tam davala vyrovnanou. Takze je to ted pridelane na okrajich ducktape, coz moc nedrzi, jelikoz je vsechno mastne. Jestli se to casem odlepi nebo pod to zatece voda, tak jsem nahrana. Akva je na miru ve vyklenku a uz se k tomu nikdo nedostane az bude plné vody.

Stalo se vam taky nekomu, ze ta folie nakonec nedrzela? Nebo mam doufat, ze se to nějak zazracne vylepsi. Nebo vsechno strhnout, odmastit a nalepit samolepici?
Vteřinák, chemopren, silikon, motlitby?

Este si to muzu hodit, ale to se mi pred vanocema nechce tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 09:01 Muž Zahradník [0] Re: Zahradník
tak jsem jim tam teď volal a prej se dříve vyrábělo s mléčným sklem...ale teď už je jenom s čirým. takže asi smůla pokud máte mléčné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 08:47 Muž Zahradník [0] Re: Karel z Tábora
a co prosím to pozadí?aquatlantis se mi líbí designově ale to pozadí se dá nějak vyřešit aby bylo černé? dá se to sundat? co jsem viděl video od rataje jak toto zakládá tak tam se mi zdá že mají čiré pozadí..nebo jsou dvě verze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2020 20:57 Muž Karel z Tábora [21] Re: Zahradník
Ještě jsem akva nezaložil čekám na rostlinky.Rataj měl nějaký problém a neposlal mi kytky.Bude mi je posílat teď ve středu takže v pátek nebo v sobotu založím.Jelikož chci taky rostlinné tak budu světlo přidávat mám tam jen 19W co bylo v setu.Tak tam ještě přidám 2 led pásky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2020 12:52 Muž Kuba Lasota [9] - ChannidaeRe: ctibum
Nejlevnější je jakákoliv reklamka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 10:41 Muž Zahradník [0] Re: Karel z Tábora
máte prosím akva již založeno? taky vybírám právě tento aquatlantis a nevím jestli to mléčné pozadí mi vadí nebo ne :-ú nemůžu se rozhodnout mezi juwel rio 180 a tímto.
mají i dost odlišné výkony světla, juwel je výkonnější a chci mít akva spíše rostlinné ale aquatlantis je zase designově povedenější..juwel variabilnější :-ú co mám sakra dělat :-)
prosvítá osvětlení hodně přes to mléčné? potřebuji aby to neprosvítalo..můžete vyfotit jak to vypadá když zato mléčné dáte černé pozadí? díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2020 18:42 Muž vlka [3443] Re: submarine
Hezký večer, já si objednal dle potřebné šířky tady, pošlou jakýkoli rozměr od 10 cm, mají různé šířky. www.kupsi-tapety.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2020 13:39 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: ctibum
Jen doplním. Je jedno jestli matná, nebo lesklá. Na lepící straně jsou stejné (po nalepení vně zadního skla viditelná strana tapety).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2020 13:09 R Muž ctibum [6870] Re: submarine
Nejjednodušší a asi i nejlevnější je to v Hornbachu, OBI, Bauhausu apod. Samolepicí tapeta se to jmenuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 13:01 submarine – tapeta
Kde se da takova tapeta poridit?diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2019 14:40 Muž Karel z Tábora [21] Re: jarda62
To vypadá fakt pěkně ano
Asi nad tím pouvažuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.12.2019 22:05 Jarda62 Re: Karel z Tábora
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ještě pár příkladů, bez osvětlení, pro představu po napuštění, jak to vypadá z boku, pak příklad jak se dá blbnout se světlem, večer to vypadá pěkně, ale je to jen taková třešnička na dortu..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 21:51 Muž Karel z Tábora [21] Re: Shimi
No zkoušel jsem za to dát černý desky a je to tmavý ale prostě to mléčné je předtím a vypadá to divně :-( hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2019 21:16 Jarda62 Re: Karel z Tábora
Fotka k příspěvku Příklad mléčného pozadí, za které svítí světlo, dá se i podsvítit led páskem. A myslím že to nevypadá zle. Ale každému se líbí něco jiného. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 20:44 Muž 4Sima [1888] Re: Karel z Tábora
Taky záleží jaký chceš mít kytky, jestli jen kobereček tak pozadí bude vidět. Jestli ale stonkovky a hustě zarostlé akva, tak pozadí po půl roce neuvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 20:43 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Karel z Tábora
Tohle pozadí používají někteří akvaristé k imitaci východu slunce nebo oblohy. www.jbl.de/…
www.fishkeepingworld.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 20:42 Muž Shimi [682] Re: Karel z Tábora
A s tou černou tapetou to fakt vypadá tak blbě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 20:30 Muž Karel z Tábora [21] Re: afc1886
To si také říkám ale ... Prostě mi přijde že na černém pozadí vyniknou lépe barvy kytek a rybiček.Co jsem tak koukal po akváriích zde na rybičkách tak to pár lidí má nebo nemají pozadí vůbec a tak to nevypadá zle.
Chtěl jsem jen slyšet názor jestli to někdo už neřešil.Pokud by to bylo nějak složité tak se na to vykašlu a nechám toto mléčné ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 20:16 R Muž afc1886 [14655] Re: Karel z Tábora
To pozadí nevypadá špatně a stejně většinou ani nejde vidět přes rostliny. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 20:07 Muž Karel z Tábora [21] Re: _ucx_
Fotka k příspěvku No nad tím uvažuji ale je trošku problém že to akvárko má na sobě nahoře a dole hliníkový rám.Musím na to kouknou jestli to nějak půjde dolů.Spíš jsem se chtěl zeptat jestli stím tady nemá někdo zkušenost.Ale díky za rady palec

Takhle vypadá akvárko ... hmm
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 27949x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3719?od=1