Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instalace tapety za akvárium

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Instalace tapety za akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 20:54 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: Kulisek
Tapeta na bočních stranách je zbytečná,přes vnitřní zrcadlení v nádrži ji z čelního pohledu nebude vidět,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 20:13 Kulisek Re: abby
Pokud nebude z boku vidět, tak bych tam tapetu dal také :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 18:46 abby
Ahojte vsetci kupila som si ciernu samolepiacu tapetu len neviem ci ju nalepit len do zadu alebo aj po bokoch. Akvarko je strede steny na jednom boku bude skrina a na druhej zatial nic.Ake mate skusenosti diks tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 22:50 Tяραsℓicɛκ – Tapeta z Hornbach
Fotka k příspěvku Tak si mi stalo přesně to samé po nalepení s jarem, co je tady popisováno. Taky tapeta z Hornbachu a taky mléčné fleky, jinak sedí super a bez bublin. Jdu čekat podle návodu pivo Když to nepomůže, nalepím to na sololit a přilepím ho silikonem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 15:27 Muž pendergast [17] - Rostliny – Re: Horác
Horác napsal: djkoli napsal: Tak chlapi ... Po týdnu přijdu k AQ a co vidím, vše krásné. Tedy, nechat být a jen čekat, ono se to srovná :)


Taky tak resim rasy smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 14:04 Muž djkoli [5] - RostlinyRe: Horác
já vím, ale vůbec to tak nevypadalo :))))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 11:19 Muž Horác [3942] Re: djkoli
djkoli napsal: Tak chlapi ... Po týdnu přijdu k AQ a co vidím, vše krásné. Tedy, nechat být a jen čekat, ono se to srovná :) Však ti to MrUnknown psal (a já mu za to dal palec :o) ... já sice žádnou osobní zkušenost s těma samolepícíma tapetama nemám, ale už se to tu řešilo tolikrát ... že můžu říct ... "já to věděl" smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 10:50 Muž liborass [174] Re: djkoli
no vidíš a to bylo pláče nad rozlitým mlékem smich a teď už jen zařizovat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 09:07 Muž djkoli [5] - Rostliny
Tak chlapy, mám novou zprávu. Pro všechny, co koupili tapetu z OBI, nebo z Baumaxu....

Po použití roztoku mýdla i jaru se udělal hnusný strakatý desing, viz foto níže.

První jsem strhnul a když druhá vypadala totožně, tak jsem to nechal být a řešil jsem pokoj pro naše dítě.

Po týdnu přijdu k AQ a co vidím, vše krásné. Tedy, nechat být a jen čekat, ono se to srovná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 17:51 Jarda62 Re: infernus
Díky budu doufat...sem rád, že ses ozval zrovna ty....tvoje odpovědi vypadají podložené....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 17:46 Muž infernus [12] Re: jarda62
MOhlo by se to srovnat. Počkej pár dní a uvidíš. Jestli se to nesrovné strhni to a pokračuj od začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 15:33 Jarda62
Ahoj měl bych dotaz jestli někdo neřešil tento problém..? Dával sem na akva samolepicí mléčnou folii rozměr 125x45cm a po nalepení jsem si všimnul dvou malinkých smítek, hrozně mi tam vadily, ale ten den už nebyl čas a musel jsem do práce. Druhý den mi to nedalo a folii opatrně odlepil a postříkal jarovou vodou tou samou jakou sem použil na lepení, smítka jsem odstranil a folii zpátky přilepil vystěrkova, ale na místě kde jsem folii sundal je vidět při pohledu z boku jiný odstín....otázka zní mohlo by to být tím, že místo kde jsem folii z akva neodlepil už bylo vyschlejší...? A srovná se to časem..? Děkuji za odpověd..... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 22:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: djkoli
Chyba bola použiť mydlo. To i keď zaschne vytvorí film. Ako radia, počkaj ešte a potom jar s vodou a nastriekaj jemne, naozaj jemne rozprašovačom. Nevytláčaj vodu potom pravítkom, použi tvrdý filc, alebo kreditnú kartičku obalenú jemnou handričkou. Pravítko narobí rýhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 14:51 Muž djkoli [5] - Rostliny
Tak uvidíme. No mýdla jsem tam dal jen trochu (snad). Když jsem jej stříkal s vodou na AQ, tak se netvořil film. Tak já tedy počkám a pak když tak seženu jinou tapetu :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 14:44 Muž odikcz [114] Re: MrUnknown
Mně spíš přijde, že mýdla použil hodně a tohle jsou zaschlé zbytky = nezmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 14:22 MrUnknown Re: djkoli
Právěže vysycháním by to mělo zčernat, i když se to zezačátku nezdá (alespoň u mě to tak bylo). Pokud jsi toho mýdla nepoužil opravdu hodně, tak by neměl být žádný problém, tohle je celkem normální jev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 13:34 Muž djkoli [5] - RostlinyRe: MrUnknown
Fakt jo? A jen se zeptám, zůstane to šedé, nebo černé? Totiž ty vyschnutá místa jdou do šeda :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2015 13:17 MrUnknown Re: djkoli
Počkej pár dní, mělo by to samo zmizet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 12:57 Muž djkoli [5] - RostlinyRe: liborass
a neměl si takový problém jako ja?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 12:50 Muž liborass [174] Re: djkoli
tapetu mají ve všech hobby marketech, já ji kupoval v Obi metr za cca 70kč, mají ji i v papírnictví kde prodávají tapety
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 12:30 Muž djkoli [5] - RostlinyRe: Bošek
Tak já to pak schválně zkusím s jarem. I když tu na foru byly rady a mýdlo používali téměř všichni. Jinak v akvaristice se asi nedoplatím.

Kdyby se dala sehnat někde za rozumnou cenu, určitě dejte vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 12:19 Muž Bošek [53] Re: djkoli
Já myslím, že problém u mýdla je ten, že ti bude dělat mapy pokaždý,
lepší je jar a opravdu jen kapku, aby se zrušilo povrchový pnutí vody.

Taky je otázka, jestli ta fólie je vůbec oboustranná, třeba zmléčnělo to lepidlo,
protože se předpokládá, že se na fólii bude koukat z druhý strany ... ;-)

Asi je lepší to koupit někde v akvaristice nebo na akva e-shopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 11:44 Muž djkoli [5] - RostlinyRe: liborass
Děkuji za radu i za video. Já jen netuším, v čem jsem udělal chybu. Všude se píše, že není problém ani s jarem ani s mýdlem. Jen se bojím, abych nekoupil novou tapetu a nestalo se to samé. :/ Máte nějaký osvědčený tip, kde se dá ta správná koupit? Ta z obi stála 130 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2015 10:35 Muž liborass [174] Re: djkoli
nejlepší bude to odlepit, pořádně umýt sklo, koupit novou tapetu, místo mýdla použít jar, tady je návod www.youtube.com/… ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 08:01 Muž djkoli [5] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem koupil samolépící folii v OBi za 100 kč metr. Udělal jsem si mýdlovou vodu a nalepil. Vodu jsem pravítkem vytahal a myslel jsem si, jak je to paráda. Vše se krásně nalepilo a super. Ráno vstanu (folie stále lepí parádně) a ze předu toto:


Prosím prosím co s tíM?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 12:42 Muž Bošek [53] – přístup do akva zezadu
Jen se chci podělit o zkušenost, jestli tu ještě taková není ;-).

Jelikož mám akva zapuštěné do zdi a přístup zezadu, řešil jsem, jak to udělat, abych měl černé pozadí a zároveň viděl do akvárka, když tam něco dělám nebo, když čistím zadní sklo.
Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem fólii nalepil na sololak a ten mám v rozích a na horní straně zaháknutý a na spodní straně jen postavený na dvou vrutech, co čouhají ze soklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 10:16 Muž otano [0] Re: Johan
Johan napsal: já vždycky rozříznu černej pytel a izolepou to přilepím :)
Tak toto nikomu neodporúčam, jedine že by sa niekomu páčilo nepekné, pokrčené, nerovné čierne pozadie...
Vyskúšal som to a je to na nič...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 17:10 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: Bošek
Fotka k příspěvku Pokud chceš použít polystyren jako tepelnou izolaci můžeš jej natřít válečkem voděodolnou a vodoředitelnou barvou,polepit polyethynelovou folií nebo otapetovat.Boční desky bych volil ve stejném úpravě jako pozadí (při osvíceném AQ,ale stejně vidět nebudou),v příbadě že chceš boční stěny mít s reflexní úpravou prodávají se v papírnictvích zrcadlové samolepicí tapety,ale osobně bych to nepokoušel (beťáci s rájovci by s toho sice měli radost,ale u jiných ryb by mohlo dojít ke zranění).Desky k sobě můžeš zafiksovat proužky tapety )pokud je samolepící) nebo 5cm širokou samolepící páskou a z horního pohledu je v podélné ose přilepit k AQ,aby voda při manipulaci nezatékala mezi obložení a nevznikaly na vnějších sklech mapy z vodního kamene.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 16:35 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: Dom
Mají v každém papírnictví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 14:59 Muž navik [908] - SumciRe: Bošek
Nejsem přesvědčen o tom, že toto řešení s polystyrenem (pokud chcete použít stadardní bílý) by bylo ideální pro ryby, kdy by čelní strana byl průhledová, zadní černá a boční zářivě bílé. Máte rozumný důvod použít na boky polystyren, - pak bych jej v zájmu méně stresujícího jednotnějšího prostředí zbavil či použil stejné řešení polepením v podobném odstínu jako u zadní stěny i na boky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 11:07 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Bošek
...Skoro všude řešíte tapetu na zadek (já černou) a boky vůbec. To se opticky na bocích udělá takový zrcadlo, že není při pohledu zepředu (z různých úhlů) nic mimo akvárko vidět?
Uvažuju na zadek samolepící černou a pak na boky i na zadek 1cm polystyren... Taky mě napadlo, že ten polystyren bude dobře dovnitř odrážet světlo...


Při čelním pohledu skrz boční sklo (vodou napuštěného!) akvária skutečně není mimo akva vidět, a to bez ohledu na to, jestli je sklo něčím polepeno nebo ne. :-)
Co se týče zrcadlení od bočních skel polepených černou tapetou, toto je (při čelním pohledu) velmi výrazně slabší, než zrcadlení od skel nepolepených, (čistých, nezařasených).
Z praxe - v podstatě "nulové" zrcadlení je od skel polepených průsvitnou "mléčnou" tapetou.
(To nalepení je důležité - prosté přiložení tapety k bočnímu sklu míru zrcadlení při čelním pohledu pouhým okem viditelně neovlivňuje. U polystyrenu tomu bude nejspíš stejně...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 07:43 Muž georg [112] - AfrikaRe: Bošek
Jo, odráží se to v bocích jako v zrcadle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 06:39 Muž Bošek [53]
Mám dotaz:
Skoro všude řešíte tapetu na zadek (já černou) a boky vůbec,
To se opticky na bocích udělá takový zrcadlo, že není při pohledu zepředu (z různých úhlů) nic mimo akvárko vidět?

Proč se ptám, moje akva bude zabudovaný ve zdi a pak už na boky nic nedám.
Uvažuju na zadek samolepící černou a pak na boky i na zadek 1cm polystyren
jako izolace i jako ochrana proti dětem a náhodným ranám
(dvě třetiny akvárka budou trčet ze zdi v úklidový-bordel místnosti ...)

Taky mě napadlo, že ten polystyren bude dobře dovnitř odrážet světlo ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 12:24 Muž ludvik [1082] Re: georg
Nebo v každé tzv. reklamní agentuře. Prostě tam, co dokáží dělat i reklamní poutače. Myslím, že i to je lepší, neboť mají i takové varianty, že jsou černé ze strany lepu (což nemusí být pravidlem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 12:02 Muž georg [112] - AfrikaRe: Dom
Zajdi do OBI, Hornbach, atp. a tam v sekci tapet najdeš. Viděl jsem i v kauflandu, prodávali ji jako tapetu na školní tabuli za třetinovou cenu oproti Hornbachu. Je to samolepka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 12:00 jamajcan Re: Dom
Plastový pytel na odpadky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 11:55 Dom – Černá tapeta
Nevíte prosím kde bych sehnal černou tapetu? :) Byl jsem u nás ve akvaristice ale černou nemají. Nebo co by se dalo použít jiného?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 02:26 Žena darka [520] Re: donelpedro
Samolepící tapetu není třeba ani ničím fixovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 18:17 Muž acik [416] Re: donelpedro
vypni caps-lock to se nedá ani číst :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2014 18:04 donelpedro – Tapeta na akvárium? MALIČKOST!
NĚKDO MÁ ŠPATNÉ ZKUŠENOSTI S OLEJEM,JÁ OSOBNĚ S VODOU,NEB PO PÁR DNECH SE MI ZAČALY NA MODRÉM POZADÍ TVOŘIT TMAVÉ SKVRNKY(BUBLINKY VZDUCHU) A BYLO HŮŘ A HŮŘ.MANŽELKA(ABYCH SE NECHLUBIL CIZÍM PEŘÍM) DOSTALA VÝBORNÝ NÁPAD.NATŘETE FOLII TUŽÍCÍM GELEM NA VLASY,JÁ POUŽIL JEDEN Z NEJLEVNĚJŠÍCH,JELIKOŽ VLASŮ MOC NEMAJE,NEPOTŘEBUJI HO,TAPETU PŘITISKNĚTE NA AKVÁRIUM A DÁLE POSTUPOVAT PODOBNĚ JAKO U TOHO OLEJE.VYTLAČIT VZDUCH POMOCÍ STĚRKY,NEBO KREDITKY.KRAJE MŮŽETE ZAFIXOVAT IZOLEPOU,HORNÍ OKRAJ OVŠEM VŘELE DOPORUČUJI FIXOVAT IZOLEPOU KVŮLI STÉKAJÍCÍ VODĚ X-) .TUŽIDLO PĚKNĚ ZASCHLO A PLNÍ BEZEZBYTKU SVOJI ÚLOHU.PARÁDA.
hop potlesk pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:33 amrtin Re: patamatix
:-D Já sem beťákovi dával zrcátko,dokud nespadlo a nerozbilo se.Ale on se před ním nakrucoval jen občas,většinou se před ním předváděli panďouři,dělali tam valnou hromadu :-D .Beťák se vždycky den,dva kroutil a předváděl a pak třeba týden byl na druhé straně akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 20:45 Muž JaM [1]
Fotka k příspěvku to jo....byl jak jatej :-D

nicméně jsem ještě zkusil ten fígl s olejem a vypadá že by to mohlo být :-)

(foceno mobilem)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 20:13 Muž patamatix [408] Re: amrtin
To by za chvíli padl kaňour jeden :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:43 amrtin Re: JaM
Já bych mu to tam nechal,neni od věci dávat beťákovi občas zrcátko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 13:08 Muž JaM [1] Re: grunda
OK, dík za pomoc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 13:00 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: JaM
nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:58 Muž JaM [1] Re: grunda
to je dobré řešení, nicméně, nebude to vytvářet podobně zrcadlo jako ta tapeta? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: JaM
černá barva, modrá barva, černý silikon - můžeš si vybrat. Prostě to natři z vnější strany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:38 Muž JaM [1] Re: patamatix
nj, tak je to teda vážně možný....jen nevim jak to teda udělat, aby nebylo akva průhledný :-) S pozadím by to vypadalo přeci jen líp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:22 Muž patamatix [408] Re: JaM
No tak pokud se uklidnil po sundání,tak se tam asi vidí :-) Jako by zrcadlo to může vytvořit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 27949x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3719?od=201