Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to pancéřníček?

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to pancéřníček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2020 13:57 Muž Hopri [194] Re: michalcod
Když se podíváš na toho prvně uvedeného,tak v synonymech máš dřívější název C.schultzei. A to si myslím je ten, který ti byl doporučen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 11:52 Muž michalcod [13] Re: afc1886
Díky, ten druhý to bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 11:14 R Muž afc1886 [9141] Re: michalcod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 11:08 Muž michalcod [13] – Pancéřníček Šulcův???
Dobrý den, prosím o radu. Byl mi doporučen Pancéřníček šulcův( nebo šulcej) nebo tak nějak. Omlouvám se, ale můžete mi dát odkaz, který by to mohl být?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 20:35 Muž rudolf [4265] Re: bici10
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 20:08 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: rudolf
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Tady máš všech 5 pancéřníčků co mám jsou to všechno leopardí?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 19:59 Muž rudolf [4265] Re: bici10
Ano, oba jsou Corydoras trilineatus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 19:56 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: rudolf
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Na obou fotkách jsou leopardí ne?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 19:38 Muž rudolf [4265] Re: bici10
Kdyby byl vidět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 19:32 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: rudolf
Fotka k příspěvku HD A tenhle je jakej

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 19:30 Muž rudolf [4265] Re: bici10
Ano, na té fotce z mecamartin... je krásný exemplář Corydoras trilineatus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.05.2020 19:22 Muž _ucx_ [1067] - Symphysodon + CorydorasRe: bici10
cituji z: www.scotcat.com/…

Below you can see the comparisons as the C. julii on the right has a fine spotted head and C.trilineatus on left has what you would term, reticulations in that area. Apart from these obvious differences, julii is a finer spotted species and not as robust as C.trilineatus. Keeping the "three-lined corydoras" is not that difficult and with most Corydoras species will do best kept in a group of six or more as above all they are social animals. Another Cory that is similar is Corydoras leopardus but in this species the longer head is a give-away.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 19:22 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: rudolf
Ano to jsem taky našel ale ani jeden nemá jen tečky ale všichni mají klikichaky po těle a čáry takže tohle je špatně mecamartin.717.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2020 19:17 Muž rudolf [4265] Re: bici10
Na všech fotkách je Corydoras trilineatus (pancéřníček leopardí). Mezi Corydoras trilineatus a Corydoras julii (pancéřníček Juliův) není žádný rozdíl v ploutvích, ale v kresbě. Označování ryb Corydoras trilineatus jako Corydoras julii se táhne z dávné historie, a i když už bylo nesčetněkrát publikováno, že ryby, které se nejen u nás, ale i jinde v Evropě převážně chovají, jsou Corydoras trilineatus, objevuje se toto mylné označování pořád znovu. Skutečný Corydoras julii nemá na hlavě kresbu z klikatých čar, ale z teček a vypadá takto: www.corydorasworld.com/…
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 19:04 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: _ucx_
Jakých ploutví? Mě to přijdou stejny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 18:57 Muž _ucx_ [1067] - Symphysodon + CorydorasRe: bici10
Ty nevidíš rozdíly ve tvaru ploutví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 18:26 Muž bici10 [24] - Parmičky
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravím, chtěl jsem se zeptat jaký je rozdíl mezi pancéřníčkem Julii a leopardím? Fotka pancéřníček v AQ je veden jako Julii a co mám v pytlíku tak nalevo je veden jako Julii a ty dva vpravo jsou leopardí. Ty leopardí jsou tmavší jinak v tom nevidím rozdíl. Je v tom rozdíl? :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2020 18:21 Muž RAP [864] Re: QQQ001
Jj. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 18:08 Muž QQQ001 [23] – Pancernicek
Fotka k příspěvku HD Ahoj, myslíte, ze je to Panceřniček zelený nebo jiný? Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 13:21 Muž Darksafi [13] Re: rudolf
Děkuji za info a za odkaz. Právě proto se chci dozvědět kterého pancéřníčka mám. Snad se ještě někdo ozve co by to mohl být za druh.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2020 10:26 Muž rudolf [4265] Re: Darksafi
Opatrný ve smyslu jistoty, že je to on. Vysvětlení C- a CW-kódů tady: www.aquatab.net/… (druhý odstavec oddílu Malí pancéřníčci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 09:59 Muž RAP [864] Re: Darksafi
C a CW + číslo se označují ještě vědecky nepopsané druhy, jestli si dobře pamatuji. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 09:14 Muž Darksafi [13] Re: rudolf
Měli jsme celkem 6 kusů a v obchodu jich bylo ještě hodně, všechny byli úplně stejný . Teď už bohužel ne. Dali jsme je po 3 do dvou akvárií. Bohužel v jednom 3 umřeli a je tam jen jeden. To je ta fotka. A opatrný mám být proč? Právě že podle vzhledu mi není přesně jasný který by to mohl být. A ještě co znamená C a CW forma? Díky za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2020 01:09 Muž rudolf [4265] Re: Darksafi
S tím mřížkovaným bych byl opatrný, rozhodně to není typický vzhled. Ale ta ryba nemá typický vzhled žádného druhu ani C- nebo CW-formy. Jenom pro zajímavost - máte takovou rybu jenom jednu? Jak se k vám dostala - je to jedna odlišně zbarvená ryba ve skupině jiných corydorasů nebo máte takhle zbarvených ryb celou skupinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2020 01:06 Muž rudolf [4265] Re: vero-ni
Je to pozdě, ale nějak jsem si toho tady nevšiml. V prezentaci "První podvodní" je na fotkách jako "vrcholovka s piskořkou" ze 17. 11. 2019 i na starších fotkách z listopadu a prosince 2018 a ledna 2019 pancéřníček napský (Corydoras napoensis). Ty ryby v pytlíku vypadají nejvíc jako pancéřníček barimský (Corydoras bondi), což sice býval svého času ne až tak vzácný druh, ale ty časy jsou tak třicet a více let zpátky. Nebyla by nějaká fotka z akvária?
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2020 20:43 Muž Laurent [122] Re: Darksafi
Mně tedy připomíná pancéřníčka mřížkovaného - rybicky.net/atlasryb/pancernicek_mrizkovany

akvapedie.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 19:56 Muž Darksafi [13] – Co je to za pancéřníčka.
Fotka k příspěvku HD Ahoj můžete mi někdo říct co je to za pancéřníčka? V obchodě neví a podle fotek mi stejně nevychází nic přesně. Za odpověď předem děkuji.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2019 15:21 Žena vero-ni [113] Re: Guppy
Díky za reakci. Teď jak pár hodin plavou v akváriu, tak mi už taky trochu připomínají drobné. Právě, že jim i ten pruh končí za žábrama, nejde přes oko, jako u pygmejáčků. Tak to možná budou opravdu oni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2019 13:14 Muž Guppy [1827] - Rostliny, paví očka, foceníRe: vero-in
Dívám se na ty fotky znovu (už ne v telefonu) a podle hlavy a tvaru těla mi připadají spíš jako C. nanus. Pygmejáčci jsou štíhlejší.
Takže fakt nevím hmm Za pár týdnu budeš chytřejší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2019 12:14 Muž Papik [233] Re: vero-ni
V obchodech rybky často označené jako pancéřníček drobný (který se u nás u chovatelů pravděpodobně vůbec nevyskytuje) bývají většinou pancéřníček napský.

Ke všemu jsou si velmi podobní pancéřníček napský, drobný a dvoupásý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2019 12:13 Muž Guppy [1827] - Rostliny, paví očka, foceníRe: vero-ni
Podle mně je to přesně jak říkáš, na HF je drobný (nanus) a v pytlíku jsou pancéřníčci malí (pygmaeus), nevybarvení - mládí, stres atd., jinak mají pruh přes oko až k tlamičce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2019 11:31 Žena vero-ni [113] – Pancéřníček malý??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
poradíte? Byla jsem dokoupit pancéřníčky drobné, nějak se mi nezdálo zbarvení, ale prý, že jsou mladí, tak vypadají jinak... hmm jsou to pancéřníčci malí, co jsem koupila? Foto za dne, přes sáček... (na HF První podvodní- panc. drobný, co si myslím, že je opravdu "drobný" :-) )
Díky moc.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2019 08:19 Žena Nicky [186] - LabyrintkyRe: rudolf
Fotka k příspěvku Děkuji mnohokrát, focení je moje hobby a jestli to bude k užitku, klidně nafotím po týdnu. Článek určitě nee (tam musí být i slova stydim ), ale až se dopátrám s jistotou druhu, hodila bych je do atlasu. Fotím od tření (včetně). Ráda fotky poskytnu k cizím publikačním účelům, mám je v dobrém rozlišení.

Každým dnem je ten pruh patrnější...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2019 18:42 Muž rudolf [4265] Re: Nicky
Podle všeho C. napoensis, uvidíme během pár týdnů. Fotky máte výborné, určitě foťte dál ;-) Pro určení by měly stačit fotky ve věku jednoho měsíce a dvou měsíců, ale klidně foťte častěji, to je cenná dokumentace, až se rozhodnete, že napíšete článek :-) Ať se vám daří.
JH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2019 14:06 Žena Nicky [186] - LabyrintkyRe: Nicky
Osobně bych i podle zbarvení tatínků v hřbetní ploutvi vsadila na napoensis, ale budu ráda za přesné určení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 13:49 Žena Nicky [186] - LabyrintkyRe: rudolf - corydoras napoensis, nanus, něco jiného...?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku rudolf napsal: ... Nicméně máte-li třítýdenní mláďata, můžete se dobrat určení docela snadno. Ve věku kolem jednoho měsíce se totiž mláďata všech čtyř druhů liší poměrně jasně svou kresbou. Ideální by bylo dát sem fotku... Charakteristické znaky jsou zhruba tyto: C. napoensis: tmavý pruh přes oko, tmavý podélný pruh táhnoucí se od zadního okraje skřelí středem těla až do ocasní ploutve; C. bilineatus: nemá zřetelný pruh přes oko, podélný pruh ve středu těla končí před ocasním násadcem, za ním následuje na ocasním násadci okrouhlá tmavá skvrna zasahující až do ocasní ploutve; C. nanus: tmavý pruh přes oko, ve střední linii těla není nepřerušovaný pruh, ale řada proužků směrem k ocasu stále se zkracujících a získávajících tvar skvrnek; C. elegans (ten to ale zřejmě opravdu není): podobné znaky jako u C. nanus, ale kresba ve střední linii těla je méně zřetelná.
Jaroslav Hofmann

Dobrý den všem, ráda bych se v návaznosti na debatu asi z roku 2016 o tom, jestli je corydoras nanus opravdu nanus nebo něco jiného zeptala... co jsou tihle zač. Jsou jim přesně 3 týdny od vykulení, mohu fotit postupně. Největším už se tvoří pruh na boku, menší jsou tečkovaní.

Kupovala jsem je jako nanus, prý F1 z importu nebo odchytu, to si předchozí majitel není jistý, tak jsem čekala, co děti, jestli se to pozná. Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.12.2018 11:45 Soriko - Labyrintky – Malý přehled

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 16:25 Muž Cherchan [7] Re: trkwas
Jop je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 22:55 Muž trkwas [2] – Corydoras
Fotka k příspěvku Je to klasika aeneus?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 18:29 Žena tramtra [2122] Re: Miraell
Záhada vyřešena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2017 17:25 Žena Miraell [15] Re: tramtra
Tak, záhadný pancéřníček odhalen. potlesk
Zde je odpověď od pána, který mi poslal rostlinky.

"Duhovka diamantova (melanotaenie praecox), puntius denisoni, panceřníček napsky, sekavec asi javsky, tolik z páru ryb. Jinal jednoho el sumce."

:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 19:10 Žena tramtra [2122] Re: Kubaa
Že jo, taky si myslím, že na tom dost záleží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 19:04 Muž Kubaa [716] Re: tramtra
ano, nízká teplota kulení určitě zpomalí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 19:00 Žena tramtra [2122] Re: Miraell
Tak dej pak vědět, co se dozvíš...to jsem zvědavá. :) A pět dní je docela dost, Pandám to trvá čtyři dny...ale třeba se mu nechtělo vykulit se, že mu byla cestou trochu zima :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 18:28 Žena Miraell [15] Re: tramtra
Tak jsem našla v mailovém koši kontakt na pána, od kterého jsem si koupila rostlinky, zde není registrován. No, a nyní budeme čekat na odpověď. :) Jen ještě podotýkám, že balíček šel pět dní, to mi jako scifi přijde, neboť předpokládám, že to by už byl potěr vykulený. coze
Ještě budu kontaktovat jednoho zdejšího uživatele, ale ten v popisu nádrže žádného pancéřníčka neuvádí.
Pořád tak nějak čekám, že puntíky zmizí, že se převlečou za pancéřníčka zeleného. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2017 10:17 Žena tramtra [2122] Re: Miraell
Taky mi přijde jako pancéřníček tečkovaný a to, že jikra přežila cestu poštou, nevidím zas jako tak velké scifi, jestli byla ve vlhku... Zjisti si, jaké pancéřníčky má ten, kdo ti posílal nové kytky :-) A dej vědět, jestli odhalíš původ toho mrňouska, zajímalo by mě to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 18:15 Muž Kubaa [716] Re: Miraell
Pancéřníček kropenatý se tře do pěnového hnízda, toho by sis asi všimla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 12:20 Žena Miraell [15] Re: Tudy
Ti dva mí mají ocásek bílý, bez teček. Pokud by to byl jiný pancík než zelený, pak by se mi musel dostat do nádrže leda jako vajíčko na rostlince, kterou jsem dostala poštou, což mi přijde skoro nemožné. coze
Spíš přemýšlím, jak vypadá potěr pancíka zeleného. Zkusím pohledat na netu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 12:14 Muž Tudy [321] - ryby AmazonieRe: Miraell
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_teckovany
Tomu se podobá nejvíc. Pak mě ještě napadá že jde o mezidruhového hybrida, jestli je to možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 12:07 Žena Miraell [15] – Pancéřníček zelený?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám v akva dva kousky odrostlejšího potěru a přemýšlím, čípak je. V nadrži je pancéřníček kropenatý a zelený.
Tvarem těla odpovídá zelenému, ale proč je tečkovaný? :)

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 11469x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/368-jaky-je-to-pancernicek