Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to pancéřníček?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to pancéřníček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2019 08:19 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: rudolf
Fotka k příspěvku Děkuji mnohokrát, focení je moje hobby a jestli to bude k užitku, klidně nafotím po týdnu. Článek určitě nee (tam musí být i slova stydim ), ale až se dopátrám s jistotou druhu, hodila bych je do atlasu. Fotím od tření (včetně). Ráda fotky poskytnu k cizím publikačním účelům, mám je v dobrém rozlišení.

Každým dnem je ten pruh patrnější...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2019 18:42 Muž rudolf [4681] Re: Nicky
Podle všeho C. napoensis, uvidíme během pár týdnů. Fotky máte výborné, určitě foťte dál ;-) Pro určení by měly stačit fotky ve věku jednoho měsíce a dvou měsíců, ale klidně foťte častěji, to je cenná dokumentace, až se rozhodnete, že napíšete článek :-) Ať se vám daří.
JH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2019 14:06 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Nicky
Osobně bych i podle zbarvení tatínků v hřbetní ploutvi vsadila na napoensis, ale budu ráda za přesné určení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 13:49 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: rudolf - corydoras napoensis, nanus, něco jiného...?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku rudolf napsal: ... Nicméně máte-li třítýdenní mláďata, můžete se dobrat určení docela snadno. Ve věku kolem jednoho měsíce se totiž mláďata všech čtyř druhů liší poměrně jasně svou kresbou. Ideální by bylo dát sem fotku... Charakteristické znaky jsou zhruba tyto: C. napoensis: tmavý pruh přes oko, tmavý podélný pruh táhnoucí se od zadního okraje skřelí středem těla až do ocasní ploutve; C. bilineatus: nemá zřetelný pruh přes oko, podélný pruh ve středu těla končí před ocasním násadcem, za ním následuje na ocasním násadci okrouhlá tmavá skvrna zasahující až do ocasní ploutve; C. nanus: tmavý pruh přes oko, ve střední linii těla není nepřerušovaný pruh, ale řada proužků směrem k ocasu stále se zkracujících a získávajících tvar skvrnek; C. elegans (ten to ale zřejmě opravdu není): podobné znaky jako u C. nanus, ale kresba ve střední linii těla je méně zřetelná.
Jaroslav Hofmann


Dobrý den všem, ráda bych se v návaznosti na debatu asi z roku 2016 o tom, jestli je corydoras nanus opravdu nanus nebo něco jiného zeptala... co jsou tihle zač. Jsou jim přesně 3 týdny od vykulení, mohu fotit postupně. Největším už se tvoří pruh na boku, menší jsou tečkovaní.

Kupovala jsem je jako nanus, prý F1 z importu nebo odchytu, to si předchozí majitel není jistý, tak jsem čekala, co děti, jestli se to pozná. Děkuji

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.12.2018 11:45 Soriko – Malý přehled

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 16:25 Muž Cherchan [7] Re: trkwas
Jop je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 22:55 Muž trkwas [2] – Corydoras
Fotka k příspěvku Je to klasika aeneus?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2018 17:10 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Longer01
Nenapadá mě žádný jiný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 17:05 Muž Longer01 [21]
Fotka k příspěvku Zdravím, můžete mi jen potvrdit/vyvrátit, zda je toto pancéřníček skvrnitý. Dle fotek v atlasu to tak vypadá (přeci už je větší než před třemi týdny ;-) ). Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 18:29 Žena tramtra [3202] Re: Miraell
Záhada vyřešena
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2017 17:25 Žena Miraell [15] Re: tramtra
Tak, záhadný pancéřníček odhalen. potlesk
Zde je odpověď od pána, který mi poslal rostlinky.

"Duhovka diamantova (melanotaenie praecox), puntius denisoni, panceřníček napsky, sekavec asi javsky, tolik z páru ryb. Jinal jednoho el sumce."

:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 19:10 Žena tramtra [3202] Re: Kubaa
Že jo, taky si myslím, že na tom dost záleží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 19:04 Muž Kubaa [718] Re: tramtra
ano, nízká teplota kulení určitě zpomalí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 19:00 Žena tramtra [3202] Re: Miraell
Tak dej pak vědět, co se dozvíš...to jsem zvědavá. :) A pět dní je docela dost, Pandám to trvá čtyři dny...ale třeba se mu nechtělo vykulit se, že mu byla cestou trochu zima :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 18:28 Žena Miraell [15] Re: tramtra
Tak jsem našla v mailovém koši kontakt na pána, od kterého jsem si koupila rostlinky, zde není registrován. No, a nyní budeme čekat na odpověď. :) Jen ještě podotýkám, že balíček šel pět dní, to mi jako scifi přijde, neboť předpokládám, že to by už byl potěr vykulený. coze
Ještě budu kontaktovat jednoho zdejšího uživatele, ale ten v popisu nádrže žádného pancéřníčka neuvádí.
Pořád tak nějak čekám, že puntíky zmizí, že se převlečou za pancéřníčka zeleného. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2017 10:17 Žena tramtra [3202] Re: Miraell
Taky mi přijde jako pancéřníček tečkovaný a to, že jikra přežila cestu poštou, nevidím zas jako tak velké scifi, jestli byla ve vlhku... Zjisti si, jaké pancéřníčky má ten, kdo ti posílal nové kytky :-) A dej vědět, jestli odhalíš původ toho mrňouska, zajímalo by mě to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 18:15 Muž Kubaa [718] Re: Miraell
Pancéřníček kropenatý se tře do pěnového hnízda, toho by sis asi všimla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 12:20 Žena Miraell [15] Re: Tudy
Ti dva mí mají ocásek bílý, bez teček. Pokud by to byl jiný pancík než zelený, pak by se mi musel dostat do nádrže leda jako vajíčko na rostlince, kterou jsem dostala poštou, což mi přijde skoro nemožné. coze
Spíš přemýšlím, jak vypadá potěr pancíka zeleného. Zkusím pohledat na netu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 12:14 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Miraell
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_teckovany
Tomu se podobá nejvíc. Pak mě ještě napadá že jde o mezidruhového hybrida, jestli je to možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 12:07 Žena Miraell [15] – Pancéřníček zelený?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám v akva dva kousky odrostlejšího potěru a přemýšlím, čípak je. V nadrži je pancéřníček kropenatý a zelený.
Tvarem těla odpovídá zelenému, ale proč je tečkovaný? :)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 17:43 Muž Fučikovský [0] Re: DavFM
po roce se vracím, pancéřníček napský to určitě nebude, v pětistovce zůstali všichni čtyři malí, dorostli do velikosti maximálně 4 centimetrů, takže to vypadá spíš na ty nanuse, ostatní pancéřníčci (aeneus) ve stejné nádrži rostou jako z vody :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 10:05 Žena Pandice [22] Re: lacewings
Díky a já si stále myslím, že umím hledat na netu, no jak je vidět, ještě mám mezery ve vzdělání hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2017 08:20 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Patron
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 07:44 Žena Pandice [22]
Fotka k příspěvku Dobré ráno všem, narazila jsem na takový problém, mám pancéřníčka, viz foto, koupený byl jako zlatopásý, tady v atlase je to jeden a ten samý druh - zelený - synonymum zlatopásý. Ale tady, na těch stránkách, jsem narazila na to, že to jsou dva různé druhy, dokonce mají rozdílné délky, latinské názvy, ph, teplotu atd. akvapedie.cz/… a akvapedie.cz/… Prosím, dokázal by mi někdo napsat, jak to teda je a co mám vlastně doma já? Díky :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 13:12 Bacoun Re: Morticia
rybicky.net/atlasryb/hledat/.

Tak přeju štěstí s nalezením. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 13:05 Žena Morticia [118] Re: Bacoun
Já jsem na to hleděla! Vůbec jsem nevěděla, že to nějaký umí. Ten tátův byl víc tečkonavej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 12:46 Bacoun Re: Morticia
U mě to běžně dělají skvrnití.

rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 11:54 Žena Morticia [118]
Chtěla jsem se zeptat, jestli nějaký z pancéřníčků umí mrkat nebo něco podobného. Táta má v nádrži nějaké pancéřníčky, snad přímo p.tečkované,není si prý jistý. Každopádně jsme si všimli,že snad mrkají nebo nějaký podobný velmi výrazný pohyb oka. Viděli jsme to několikrát a dost nás to překvapilo... Pozoroval to někdo? Umí to ten tečkovaný?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 20:40 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: DavFM
Vím co to je za rybu jen sem si všiml určitých rozdílů, proto se ptám jestli to stále patří mezi similis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 20:20 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Amatértom
Corydoras similis?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 19:36 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Corydoras similis
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
jedná se o jedince stejného druhu ? Jeden má po těle drobné tečky, jiný spíše čárky, jedinci s čárkami jsou dva ten druhý má čárky ještě výraznější. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:20 Muž powery [250] Re: rudolf
Díky, budu mu říkat zelený ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:15 JoKa Re: DavFM
Však se také těším na jeho odpověď... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:10 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Urtman
Fotka k příspěvku Tak na tech mojich 3 pruhy jsou...Fotka jen tak narychlo. A proto bych byl moc rad, kdyby p.Hoffman objasnil jak to je, ev. ted to snad muzu poznat i na tech mladych.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 09:58 JoKa Re: DavFM
Tečkovaná forma trilineatus podle mě neexistuje... To bude fakt asi nějaký hravý mixík... Trilineatus je trilineatus, protože má tři podélné pruhy. Tvůj odkaz má dva a ten třetí je jakýsi podeformovaný. To fakt nebude čistá forma.

www.aquamir63.ru/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 09:50 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Urtman
Tohle mam doma, to taky asi bude to, co je vsude videt na prodej. Oznacujou to jako "teckovana forma" C.trilineatus
www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 09:31 JoKa Re: DavFM
Ono asi hraje roli, jak to tenkrát chybně určili a množili to mezi sebou. Většina těch ryb dnes budou kříženci. Domnívám se...
Jinak na jihu Čech a pár místech jinde jsem v nabídce nikde leoparda, opravdu leoparda neviděl. Zakopávám jen o něco, co připomíná Julií a je prodáván pod označením leopard...

Ale počkejme, on nám to pan Hofmann jistě objasní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 09:27 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Urtman
Jj, ja mam ty s teckama, taky jim rikam julčáci, ale asi to neni spravne.Kdyz kouknes treba na planetcatfish, tak tam pisou, ze to co si kazdy mysli,ze ma julii, je ve skutecnosti trilineatus s kresbou jako julii. Julii se vyskytuje jenom na nejake lokalite a moc se jich od tama nevozi. Takze snad existuje urceni podle juvenilniho vzhledu, rad bych vedel co mam. A radeji bych julčáky, trilineaty ma kdekdo ;-) ;-) ;-)
Mam v planu koupit nejakou knizku od Fullera, ale jeste jsem se k tomu nedopracoval(rozumej za slusnou cenu)
www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 09:21 JoKa Re: DavFM
Leopardí: akvarista.cz/…

Julií:
www.fishbase.org/…

Tady jsou vidět tečky co má Julií a na prvním odkaze si povšimni, že se ty tečky spojují a vytváří tu mapu, o které jsem hovořil...

Edit: A já zase četl, že Julií je naprosto tuctová ryba a vzácný je ten leopardí... I pán na výstavě v RK mi říkal, že jsem jediný v republice, co dělá opravdu nezprsknuté leopardy, že ostatní pod tím názvem prodávají právě Julií. Není se co divit, moji trilineáti jsou WF...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 09:17 JoKa Re: DavFM
Jsou si hodně podobní. Prodejci je moc rádi zaměňují. V 60 letech byl chybně pojmenován Julií na leopardí...
Leopard má barevnou mapu, taková jakoby leopardí síť spojená. Ten vzor připomíná opravdu kůži skutečného leoparda...
Julii má tečky místo té mapy...
Mrkni na mou prezentaci Leopardus. To je potvrzený a pravý leopard.
Neumím to lépe vysvětlit, hodím odkazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 08:55 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: rudolf
Mohu se zeptat, jak rozpoznat C.julii od C.trilineatus? Mam tady i mlade,ale nejsem schopen urcit stari presneji nez na +/- tyden.
Mam tady dospelce, kteri maji kresbu jako C.julii, nicmene jsem se docetl, ze tito jsou vzacni a vetsinou se jedna o C.trilineatus s trochu jinou kresbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2017 08:39 Muž rudolf [4681] Re: powery
Ano, je to "úplně normální" pancéřníček zelený (Corydoras aeneus) onoho vzhledového typu, který se kdysi označoval jako druh Corydoras schultzei - viz zde: www.aquatab.net/…
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2017 08:23 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: powery
Blba fotka, ale tipnul bych C.aeneus gold stripe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2017 04:27 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: powery
Spíš mi příjde jako černopruhý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 23:57 Muž powery [250]
Fotka k příspěvku Jaký je to pancéřníček? Zelený?

Dík X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 13:42 R Muž romant [27983] Re: Patrik7111
Hledej mezi rybama rodu Otocinclus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 13:29 Muž Patrik7111 [0] - Živorodky – Nevím
Fotka k příspěvku Zdravím, prosím co je tohle za rybku?
Nevím jestli je to panceřníček. Nevěděl jsem do jaky slupinky se poptat.. :-D
Rybka je to docela pomocník, čistí sklo, žere řasu a dokonce i slepou hladinu.. potlesk
Rybka je veliká asi 4-5cm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.08.2016 05:52 R Muž Mrakoplash [1776] Re: rudolf
rybicky.net/forum/368…


takhle by to mohlo jít :-)

Tohle by tedy měl být příspěvek s C.Napoensis vs C.Nanus

...a rovnou jsem přihodil odkaz nahoru do rámečku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 16:41 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: DavFM
V rozmnozovani jim rozhodne branit nebudu, kdyz se budou mnozit, budu jedine rada. Mam je s kardinalkami, takze jim netopim. ;-) Uvidim, treba se zadari a dozvim se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 16:01 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kaira
No budeš je muset odchovat, aby se z jistoty 99% stala jistota 100%ní :-)
Dobré je, že se o ten odchov ani není třeba moc snažit, třou se skoro pořád a občas nějaký přežije, z původních 5 kusů jich mám teď 11. Většinou stačí v noci nechat otevřené okno, voda se ochladí a ráno jdou na to. (nepoužívám topítko)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12018x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/368-jaky-je-to-pancernicek?od=51