Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to pancéřníček?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to pancéřníček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 12:40 JoKa Re: romant
Fotka k příspěvku Tady je, sice se přišel vyfotit jen jeden, ale podle mě jasnej nanus. Kupováno v akvaristice (pan Vápeník v Táboře), ne v bachu ani ničem podobném a i prodavač říkal, že od obchodníka přišli jako nanusové. I fotka sedí. PS.: je to akvárko mé mladé, proto ten hrozný modrý písek. A dostal jsem vynadáno, že fotím, když se chystá odkalovat, proto ten bordel... :) OT prosím
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2013 22:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Zůstaňme toliko u zeleného, to je v současnosti jediný relevantní název... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 22:06 radim Re: romant
to jo... tento těch jmen má hodně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 22:02 radim Re: michalcod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2013 21:54 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Už jsem ho viděl prodávat tak i tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 21:42 Muž michalcod [13] Re: romant
Oba nebo je to jeden a ten samej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 21:39 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Panc. zelený, zlatopásý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 21:32 Muž michalcod [13]
Poraďte...Pancéřníček Šulcův naschvál to píšu jak se to asi čte nemohu ho najít tady ba webu Nějaký jiný název?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 14:37 Muž Pepino78 [49] Re: Civok
Pravděpodobně c. paleatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2013 12:15 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Civok
Fotka nic moc ale bude to nejaky albin
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 12:13 Civok – Co je to za pancéřníčka?
Fotka k příspěvku Zdravím, potřeboval bych vědět, jaký je druh můj pancéřníček. Všem moc děkuji :)
Mám podezdření, že je to Pancéřníček zlatý, ale nejsem si jistý....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:22 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kryštof
Většinou to bývá tak, že přírodní je dominantní, kdyby ne tak za chvili vymizí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:11 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Zab01
Takže vlastně ona mi lhala? Ted jsem si četl článek o genetice :) pokud je ten znak teda recesivní :) dík za obšíření obzorů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 20:45 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kryštof
Neoslabuje se ten druh, jen ten gen pro albíny bývá recesivní, to znamená, že mladý mít můžeš, ale s největší pravděpodobností všichni budou nejspíše normálně barevní, možná tak až ty jejich mladý by byla šance že se objeví zase albín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 19:26 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichalHK
Mozné je ze budou mít Jikry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 19:25 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
Protože aspon jak mi to vysvětlovala má biologikaka, ze jsou oslabeny genové fondy, a ze se tím oslabuje druh, např.:
Ze potřebují číši teplotu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 05:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichalHK
MichalHK napsal: Jde mi o to, ze ho mam samotneho v akvariu a mám možnost ho dat k pancernickum skvrnitym. Klasickej a albin spolu jikry neudělají?

Pokud v sobě najdou zalíbení, barva kůže nerozhoduje ani u ryb, ani u dalších živočichů, či dokonce lidí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 05:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Kryštof napsal: Tak já si myslím ze ani nejaky velký význam nemá pátrat co to je přesně za druh, vetsinou mají stejné nároky, a navíc pokud chces odchovy, tak jen albíny ;) ale i to by se nemelo dělat :/ záleží z jakého hlediska to beres

Tak to by mne zajímalo hledisko, podle kterého by se albíni neměli množit... coze :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 23:06 Muž MichalHK [6] - TanganikaRe: Kryštof
Jde mi o to, ze ho mam samotneho v akvariu a mám možnost ho dat k pancernickum skvrnitym. Klasickej a albin spolu jikry neudělají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 21:28 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kryštof
Možné to, ale tyhle 2 druhy se vyskytují nejčastěji, kdyby měl nějaký dražší druh albína, asi by věděl co kupuje, což osobně nechápu proč chovat jiné druhy když můžeš mít paleáta za pár šupáků a vypadá stejně.. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 21:11 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Zab01
A nebo jakýkoliv jiný :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 21:10 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: MichalHK
Občas to jde poznat podle odlesku, u paleátů zůstává kresba skvrn, které se na světle odráží, pokud se ti zdá, že odlesk neni ve tvaru skvr jako mají paleáti, může to být aenus X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 21:09 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichalHK
Tak já si myslím ze ani nejaky velký význam nemá pátrat co to je přesně za druh, vetsinou mají stejné nároky, a navíc pokud chces odchovy, tak jen albíny ;) ale i to by se nemelo dělat :/ záleží z jakého hlediska to beres
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:21 Muž MichalHK [6] - TanganikaRe: Kryštof
no to je jeden z adeptů.. osobně moc u těch albínů vizuální rozdíl nevidím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:17 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichalHK
Jen tipuju, ale zkus se podívat na skvrnitého ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:12 Muž MichalHK [6] - Tanganika – nevím
Fotka k příspěvku nazdárek, chci vědět, co je tohle za albínka, nepoznám to ne

Díky chlapi :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.05.2013 14:47 Muž rudolf [4681] Re: jirkaova
Corydoras napo nic není, „napo cory“ je anglické označení druhu Corydoras napoensis. Jinak ale druhy vzájemně podobné z druhové skupiny „elegans“ nejsou dva, ale je jich pět: Corydoras bilineatus, Corydoras elegans, Corydoras nanus, Corydoras napoensis a Corydoras undulatus. Některé z nich jsou navíc v kresbě variabilní a kresba populací z různých lokalit se dost liší. Například u Corydoras napoensis se často uvádí jako rozlišovací znak to, že samci mají v horní části hřbetní ploutve víceméně kompaktní černou skvrnu, zatímco u všech ostatních druhů není skvrna, nýbrž jen různě intenzivně vyvinutá kresba z čárek. To je hezký rozlišovací znak, dokud se nepročtete k informaci (pravdivé), že ale také existují populace Corydoras napoensis, v nichž samci nemají černou skvrnu, ale také čárkovanou kresbu… Jinými slovy - má-li samec v hřbetní ploutvi černou skvrnu, je to C. napoensis, nemá-li, neznamená to nutně, že to C. napoensis není. Bez znalosti původu se u dospělých ryb podle vzhledu druhová příslušnost seriózně určit nedá (kromě C. napoensis s černou skvrnou v hřbetní ploutvi). Ani lokalita původu není v některých případech jednoznačná – Corydoras elegans a Corydoras napoensis se na některých místech Amazonie vyskytují sympatricky. Jednoznačné určení druhu podle lokality původu je možné u Corydoras nanus (Surinam), Corydoras bilineatus (Bolívie) a Corydoras undulatus (Argentina). Jinak pomůže jedině kresba mláďat ve věku cca 3–7 týdnů, tam trochu rozdíly jsou.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 11:45 jirkaova – Corydoras Nano,Napo a Napoensis.
Dobrý den.Jaké jsou v dospělosti rozlišovací znaky u těchto pancéřníčků?Kromě velikosti a původu.CORYDORAS NANUS,CORYDORAS NAPO a CORYDORAS NAPOENSIS.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 09:40 Fil Re: Yirka
Děkuju..No dostal jsem je od jednoho pána tak sem je hodil do nádrže co mam delší dobu napuštěný ale nemam to ještě osázené no..tak sjedu něco koupit..jinak jich je 6 ks tak snad to stačí a 3 ks těch to nejspíš(bylo mi taky zde porazeno, že by to mělo být ono) rybicky.net/atlasryb/dianema_dlouhovousa
A pak snima mam ještě nějaké skaláry 12 ks..to taky pořádně nevim co je:-D vim jen že má mramorovou barvu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 09:30 Muž Yirka [9126] Re: Fil
Ve vodě je už sobě podobný ano . Je to jeden z nejběžněji chovaných pancéřníčků. V nádrži mi plavou jako původní "zajížděcí" rybky už 6 let.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 09:18 Fil Re: Yirka
Fotka k příspěvku Nejspíš to bude on..ale tak dávám sem ještě foto z vody..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 07:51 Muž Yirka [9126] Re: Fil
Je těžké hodnotit rybku vytaženou z vody:
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 00:05 Fil
Tak jak tedy??co to je...mě říkali něco o sulca ale nevim...mohl by mi někdo poslat odkaz na atlas co to tedy je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 00:03 Fil Re: Cosmogagy
ne ja je tahal z kýble a dával do čisté vody..ta voda v čem sem to přinesl byla zelená..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 23:17 Muž tillecek [133] - SumciRe: Fil
C. aeneus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 22:46 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Fil
Já bych střelil Corydoras eques??

A to ty chudáky musíš vytahovat z vody kvůli focení? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:08 Fil – Co je to za pancéřníčka?
Fotka k příspěvku a poslední albín nějakej.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:07 Fil – Co je to za pancéřníčka?
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:07 Fil – Co je to za pancéřníčka?
Fotka k příspěvku Ahoj, mohl by mi někdo říc o co se přesně jedná? Horní půlka těla je (šedá nebo černá..tmavší barva) a spodní část narůžovělá.. a pak mam ještě 2 albíny..tak i to co je..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 23:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Aha, no ještě, že se začalo dělat to skutečně oficiální názvosloví... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.05.2013 08:14 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
Špatně ti slouží:-P Dianemy byly pancéřníčci, až do oficiálního názvosloví z roku 2004 se bralo, že "dianema" je tak trochu jako "xifa". A pak se to změnilo a Dianema je dianema. Logiku v tom nehledej, třeba Hoplosternum byl pancéřníček a je pancéřníček pořád. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 05:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
rudolf napsal: Možná by bylo lepší, nejdřív se něco o rybách naučit a pak teprve radit no Zlatopásý je totéž jako zelený, ale synonymum, černopásý to není, což je vidět na první pohled i na nekvalitní vložené fotce.
Jaroslav Hofmann


A Jardo nemohl by to být také třeba obyčejný "šulcák"? coze ;-)

Teda mimochodem...v místním atlasu je v těch corynách docela dost velký binec s ohledem na lidotvorbu. Vypadá to kolik není v atlasu pancéřníčků...kovově lesklý, zelený,zlatopásý....jen ten "šulcák" tam chybí... smich A to je tam pancéřníček dlouhovousý - dí atlas - a je to dianema, která se co mě paměť slouží nikdy pancéřníčkem nejmenovala!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.05.2013 22:45 Muž rudolf [4681] Re: Kryštof
Možná by bylo lepší, nejdřív se něco o rybách naučit a pak teprve radit no Zlatopásý je totéž jako zelený, ale synonymum, černopásý to není, což je vidět na první pohled i na nekvalitní vložené fotce.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   09.05.2013 22:28 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: duko1995
Nebo černopruhý, dnes má svátek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 22:27 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: duko1995
Nebo zlatopásí ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 22:04 Muž duko1995 [32] Re: rudolf
no prave že se mi moc nepodobal na tohoto tento je tak aj do strbrna a ty moji su taky tmavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.05.2013 21:59 Muž rudolf [4681] Re: duko1995
Co takhle vyvinout nějakou minimální vlastní aktivitu, když je to jedna z nejběžnějších ryb vůbec? no
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 21:57 Muž duko1995 [32]
Fotka k příspěvku prosím vás jaký je to druh corydorasa ? díky moc :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.03.2013 20:11 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Ano, je to skvrnitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 20:10 Žena Verimmi [173] – co je to za pancéřníčka?
Fotka k příspěvku Dneska jsem za buchtičku co jsem donesla našemu akvaristovi dostala 4 kousky tohoto pancéřníčka, není to zrovna mé hobby a tak bych poprosila o radu co je to za pancéřníčka? Jestli je to pancéřníček skvrnitý??? nějak jsme to zakecali a já to zapomněla :) díky
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12018x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/368-jaky-je-to-pancernicek?od=251