Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 17:00 Muž jan [132] - Živorodky – Krunýřovec dotaz
Chtěl bych si pořídit krunýřovce jednopruhého a vím že krunýřovci žerou jikry budou to dělat i tihle mrňousci ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 08:15 Žena Linduš [166] Re: btnk
zrovna je tam mají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 08:06 mispulin
Ja ji koupil loni v Brne ve Sklorexu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 23:50 Muž btnk [5] – Otocinclus v Brně
Nevíte kde se dá tahle rybka koupit v Brně nebo Jihlavě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 14:02 Muž Luminus [3] Re: vlacek
Tak to je dobře, že to jde. Jen bych byl rád, kdyby se to podařilo i mě, ale mám tam galaxky a nemám je kam přelovit. Tak třeba v dohledné době...budeme se stěhovat a možná bude i místo na větší akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2011 09:37 Muž vlacek [402] Re: vlacek
Pridavam jen dalsi postreh. Z otiku narozenych 21.2. jsou dva v odchovne a asi 4 zustali v puvodnim akvarku. Dva v odchovne rostou velmi rychle, zatimco ti v akvariu jsou polovicni. Po 18 dnech maji v odchovne uz 17mm a v akvariu tak 8mm. Je to zpusobeno tim, ze odchovna je totalne zarostla rasou, zatimco akvarium je temer bez rasy (nepocitam cernou steticku, kterou otici nezerou). Rasa v odchovne se zmenila z hnede na zelenou, tak jsem zvedav, jak jim bude smakovat. Hnedou zrali dobre. Zacina prevladat vlaknita :( Nicim v odchovne nekrmim. V nezarostle nadrzi mali otici asi hladovi, protoze na rozdil od dospelich nejdou na dno aby se nazrali z tablet. Jinak mam dva dny dalsi asi 4 male otiky :) Druha samice, kterou jsem pridal ke treni k zabehnutemu paru asi bude jiny druh, protoze ma trochu jinou kresbu na ocasni ploutvy. Mam pocit, ze mam celkem snad tri druhy otiku, ale identifikace neni lehka :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2011 10:18 Muž vlacek [402] – Re: hf
Vim, vim, ze se to podarilo i vam. Cetl jsem vasi prezentaci prave nahodou kvuli pandam. Par lidi dava treni otiku do souvislosti se trenim pancernicku ve spolecne nadrzi, ale jsou pripady jako muj, kdy tomu tak neni. Jikry na skle jsou skutecne rychle pryc. Ja jsem take pristihl galaxku, ktera ma tak do 1.5cm (necele dva mesice stara), jak dobe do jikry otika prilepene na listu sagitarie. Z te jikry pak nic nebylo.
Jeste jeden postreh - jikry se v prubehu vyvoje nezabarvuji do hneda nebo seda jako u panciku. Jsou stale temer prusvitne, trochu bile, takze to spise vypada, ze nejsou oplodnene. Pro mne to pak bylo prekvapeni, ze se neco nalihlo. Cerstve narozeni otici jsou totiz praakticky bez zabarveni. Bile telo cerstve narozeneho otika na me fotce udelal az blesk. Po cca 4dnech uz se ale zabarvuji a maji tmavsi prouzky. Byl jsem take prekvapen, ze kratce po vykuleni docela dobre plavou na rozdil od panciku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2011 10:07 Muž hf [54] – Re: vlacek
Mě se také vytřeli v pražské vodě, pH 6,5, teplota 25C. Vytřeli se ale v podstatě behem pár dnu po přinesení z akvaristiky, takže těžko říct jak je k tomu donutit normálně, protože od té doby nic.

Ve stejné době se tehdy hromadně třeli pancéřníčci panda, takže sem aktivně sbíral všechny jikry po celém akva a část z nich byli právě otíci.

Nakonec sem jich odchoval 6.

Jde o společenské akva kde jsou také ramirézky a kakadu, tzn. jikry volně na skle nemají šanci a jsou poměrně záhy sežrány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2011 07:32 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: vlacek
Dobré postřehy a zajímavé informace ano
Tak ať se nadále daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   01.03.2011 23:09 Muž vlacek [402] – Podarilo....
Chci se podelit o svou cerstvou zkusenost. Asi pred tydnem se mi narodili mali otici. Mam jich celkem asi sest. Jikry jsem v akvariu pozoroval nejakou dobu, ale vzdy zmizely docela rychle, asi je nekdo sezral. Pak mi jich ale par zustalo na sagitarii a dve jsem prelovil do odchovny. Po trech dnech se vykulili mali otici. Mam jen dva dospele, takze celkem nahoda. Samec je o poznani mensi nez samice, ale je take mladsi. Pokusy o treni jsem zaznamenal tak pred mesicem, ale zadne jikry samice nikde tehdy nenechala. Podminky, ve kterych se mi vytreli - nadrz 37litru, stredne zarostla (viz prezentace "druhak"), teplota 21.5C-23C, pH 7-7.5, 7dGH, 6dKH, vymena vody jednou tydne 30% za odstatou kohoutkovou Prazskou. Zadne specialni ukony pro treni jsem nepodnikal. Spoluobyvatele - spousta red cherry krevet, razbory galaxy (dospele jsem musel prelovit jinam, protoze by otiky rychle sezraly), mladi pancernicci panda, 1xcambarellus texanus, clea helena, levatky, clithon sp.
Rekl bych, ze k rozmnozeni otiku nemusi dochazet az tak zridka, ale malokdy to clovek zpozoruje. Otici jsou velmi snadnou koristi i pro male rybky, protoze jsou mali a drzi se skla, kde jsou dobre videt. Dva mesice stara galaxka si troufa i na skoro tyden stareho otika, ktery ma 8mm. Po narozeni maji 4-5mm. Mym se zatim dari dobre. Zivi se rasou na skle. V odchovne se jim dari vice, protoze ji mam nehorazne zarostlou hnedou rasou po dvou mesicich odchovavani a prekrmovani malych pand :-)
O jaky druh otocincluse se jedna jeste presne nevim, neni to zrovna snadne zjistit. Fotky vcetne poteru jsou v prezentaci. Rodice byli koupeni - samice v Nuslich asi pred rokem, samec ani ne pred pul rokem v Hornbachu. K parecku jsem prave pridal jednu zaplnenou samici z jineho akva, tak uvidim, jestli z toho take neco bude.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 10:09 Usine – Re: tomas3000
Já bych nespoléhal na to že ti otíci budou likvidovat nějak výrazně řasu. To ani náhodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 01:06 Muž tomas3000 [15]
Díky za odkazy...uz vim vic, nez dost ;-) pravě mám v akvarku hlavne na zadní stěně a na anubiasu gigantea zelenou prisedlou rasu...SAE to nejak nestihaj:-) Hlavne si od otíka slibuju, ze na anubiasu var. nana bude udrzovat rasu na uzde ano rady typu..dej anubias do roztoku sava mi prijdou dost brutalni..radeji vzdy hledam prirodni cesty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:33 jethro – Re: vaclav
tiež to môžem potvrdiť..Otíci by mali vytlačiť z našich akvarii ancistrusy.aspoň v mojich to už dávno urobili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:29 Usine – Re: tomas3000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:22 Muž tomas3000 [15] – Re: vaclav
Díky za odpověď, věřím vám;-) ...jelikož se zaměřujete především na echinodory, které mají krunýřovci moc rádi, hlavně ancistrusi, tak byste si jiste nepustil do nádrže otíky, byť jsou krunýřovci a nebyl si jistý, že budou hodní :-) a čím to je, že se rostlin nedotknou...mají snad méně vyvinutou tlamičku na přijímání tužší potravy než ancistrusi? Ti ohoblují vše:-D diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:09 Usine – Re: tomas3000
Jsem si naprosto jistý. mám jich 7ks. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 22:50 Muž tomas3000 [15]
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli si je nekdo opravdu jisty, ze tyto rybicky nezerou i rostliny...mam echinodory, cryptocoryny, vallisnerie...díky za radu...jen, ze jsem po par incidentech, kterých se dopustili moji ancistrusi hlavne na echinodorech, jsem byl nucen se techto anciku zbavit...uz plavou jinemu akvaristlovi v akvarku...tak se chci zeptat, jestli nenici otící také rostliny....prece jen, jsou to krunýřovci... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2010 08:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tudy
Krunýřovci žerou zcela běžně potěr i rozplavaný a to ne čerstvě.

Trvejte si na čem chcete, já jsem netvrdil, že je rybožrout, nebo že by žral otíky. Pouze jsem zkonstatoval, že sežere i potěr a to i déle než čerstvě rozplavaný, když se mu motá pod hubou. Navíc je ancistrus rybou s noční aktivitou a v noci je mnoho druhů ryb (vč.potěru) zalezlých na dně. Takže si trvejte na čem chcete, je vidět, že o tom moc nevíte
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 22:13 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Nelly
Ještě jsem neslyšel, aby Krunýřovec obyč. aktivně lovil ryby (dokážu si představil že sežere nerozplavaný potěr), nemá na to uzpůsobenou tlamu. Možná je sem tam prožene, maximálně dorazí nemocný kus, ale nic víc. Nejlepší je koupit co nejmenší rybu, pak si na sebe od mládí zvyknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 22:07 Nelly Re: Tudy
A oni by se spolu snesli? Přece jen ten krunýřovec obyč. doroste 10-15 a ten otík je majiká rybka - aby si je pak krunýřovec nedal ke svačince :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 22:04 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Nelly
Krunýřovec stačí i jeden, je to samotářská ryba. A Otíky alespoň 3 ks. Můžeš mít přece obojí, akvárko na to máš velké dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 21:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Nelly
otíci jsou lepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 21:46 Nelly Re: katterinecka
Tak já teda nevím. Na tom otíkovi se mi líbí, že nepořízá anedemoluje rostlinky. Ale ten krunýřovec se mi zase líbí víc. To je těžký todlencto :-D ani cenově se člověk nemůže rozhodnout když krunýřovec je u nás levnější jen o pět korun než ten otík :-D Asi si hodim korunou :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 21:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: PaDa
nikdy jsem na nich nepozorovala že by měli nějak propadlá bříška, ale všechno je možné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 21:10 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: PaDa
Souhlas, tuhle jsem kupoval nové malé SAE, neprohlíd jsem si je a doma se zděsil když jsem viděl, resp. neviděl břucha. Byly uplně do luku ale přežily...holt vydrží vše, otíci ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2010 21:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: katterinecka
často se stává (jak komu) že hodně otíků nepřežije příchod do nového akvárka (třeba první měsíc) nebo bezdůvodně "mizí" a neví se proč
Příčina je většinou jednoduchá - v podstatě umírají hlady, ryby přicházejí do akvaristik často velmi podvyživené a takové kousky se pak obvykle nespraví ani doma v akvárku s dostatkem potravy.
Takže pečlivý výběr v akvaristice většinou "mizení" otíků doma spolehlivě zabrání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 20:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Nelly
často se stává (jak komu) že hodně otíků nepřežije příchod do nového akvárka (třeba první měsíc) nebo bezdůvodně "mizí" a neví se proč. Třeba mě nikdy nezůstal stejný počet jaký jsem koupila. Několikrát jsem je dokupovala, vždy zbyl tak jeden, teď mám tři a už dlouho, tak snad se budou mít fajn.
Možná je tu někdo kdo se s tímhle u otíků nesetkal, tak ať je rád ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 19:53 Nelly
Někdo tu předtím psal že jsou ty otíci víc náchylný - v čem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 23:34 Muž karelpavel [18] – Re: souky
To naštve ! myslím když se člověk nad tím zamyslí :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 15:44 Muž souky [592] - Rostliny
no tak nevim pánové a dámy, neni to v tom atlase nějak špatně? viz tento odkaz www.youtube.com/…
rozhodně se nechci s nikým hádat, jen že toto nevypadá jako udávaný přirozený prostředí.
klidně mi to osvětlete jak to teda je
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 19:11 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Bodlak
Otíky mají pravidelně v Hornbachu. Ale je dobré je dát první na nějakou dobu do karantény nebo se domluvit a přijet si pro ně, když jim je dovezou a nemají je ještě ve společných nádržích, ale v přepravních sáčcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 14:19 Muž Lukasson [40]
Mají ho často v Obchodním centru Karolina(Zvěrokruh), teĎ jsem tam dlouho nebyl, ale myslím, že ho budou mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 13:13 Muž Bodlak [21]
Zdravíčko akvaristé, prosím potřebuju poradit zda nevíte kde bych mohl Otíka koupit v ostravě...nevideli jste ji ted nekdy nekdo??? dik moc za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 13:24 Muž Luminus [3] – Re: PetraR
Zatím mám dva. Skoro si myslím,že to bude pár, ale mám ještě čtyři objednané ve Vivariu, tak pokud to půjde nechám si je otypovat, abych měl kluky i holky. ;-)Okurku taky dávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 12:44 Žena Sirah [11]
ja mam sest kousku, rasy maji taky dostatek, lumpove, okurku taky obcas davam, obcas si zobnou wels chips s pancernickama (k nim mam jeste neonky), zadne iluze si o jejich odchovu ale nedelam ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2010 12:40 Žena kobroor [20] – Re: Luminus
Jde taky o to, mít to štěstí a koupit samičku a samečka. Poprvý jsem se nesnažila a ono to vyšlo. Teď jsem je kupovala znovu a byli dost malí, tak nevím, jestli se zadařilo. Uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2010 12:37 Žena kobroor [20] – Re: Luminus
Měla jsem tam tetry černý a neonky a nějaký živorodky, tuším 3 mečovky. Jinak mi tam taky rostly a rostou zelený řasy a otíci byli vždycky a jsou i teď hezky napapaní... smich Občas dávám okurku, ale nic jinýho. Žádnou bramboru apod....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 11:44 RAP – Re: RAP
Teda až na to pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 11:35 RAP – Re: Smatts
Nejčastěji tento rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy , ale je vícero druhů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2010 11:34 Žena Sirah [11] – Re: Smatts
Krunýřovec jednopruhý - Otocinclus affinis ;) Otocinclus -> "otik"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2010 11:32 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
muzu se jen zeptat co je to ten Otík ?:-D nekdo se ptal ale vsichni jste ho vyhlasili :-D ja nechovam rybicky moc dlouho a docela by me zajimalo co to je za rybku :-) predem diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 11:30 RAP – Re: PetraR
jj, to by odpovídalo podmínkám, které má jeden kolega akvarista. Sice se třeli, ale pro radost P.altum. :-) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 11:25 Muž Luminus [3]
Tak to je supr. Udělám pro to co bude v mých silách.Snad to nějak půjde.Jaké rybky s nimi byly? Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.04.2010 10:01 Žena kobroor [20] – Re: Luminus
Tak hlásím, že mně se to podařilo a vůbec jsem se o to nesnažila... Zjistila jsem to, až když jsem jednoho vysála při odkalování. Než sem stačila něco udělat, tak byli všichni sežraní sad
K podmínkám.. asi nic moc. Měla jsem 54l AQ, asi 5 kousků otíků z pet centra na Černým Mostě, teplota spíš vyšší, nejde mi pod 25, spíš i víc, voda měkká, světlo 15W v setu, nepřidávám CO2, PH vyšší. Už mě nic nenapadá. Pro zájemce mám někde i fotku, ale je úplně hrozná a neostrá. Jo a žádný ancistruse nemám a neměla jsem, takže jsem se nemohla splést... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 22:27 Muž Luminus [3]
tak jsem to tam našel a přelouskal to. Bylo to zajímavý. Pokud by se mi to povedlo (hloupý sedlák-velké brambory) tak se budu určitě hlásit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 22:24 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Plecos
Rozmnožování otocinclů se tu už někde probíralo. Výsledkem bylo, že se to ještě nikomu nepodařilo :-D Chovám je taky, ale o nějakém rozmnožování nemůže být vůbec řeč. Ani náznak tření :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 20:52 Muž Plecos [322] – Re: Luminus
Na planetcatfish je k tomu něco na fóru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 20:21 Muž Luminus [3]
Chtějí nějaké zvláštní podmínky, nebo stačí postě zajistit hodnoty PH, tvrdost apod. které jsou uvedené v atlase ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 20:15 Muž Plecos [322] – Re: Luminus
Množení otíků je úplně jiné, než tření ancistrusů.
Kladou jikry volně na rostliny, kořeny a podobně a dále se o ně nestarají.

Sám jsem objevil tak před půl rokem jednu jikru a že je to jikra jsem poznal až, když jsem ji rozmáčkl. Bohužel to byly už staré ryby, kupoval jsem je tak 7 let nazpátek, takže poslední samička už odešla a zůstal mi poslední samec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2010 20:10 Bart Simpson – Re: Luminus
mužeš to zkusit..nic nedáš za zkoušku

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33721x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-otocinclus-affinis-krunyrovec-jednopruhy-chov?od=951