Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 14:49 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Flozik
Možná jim nějak ta změna chemismu nesedla. Mimochodem taky se mi odporoučeli krunýřovci, ale obyč ancíci. Ten otíci. Ale obecně vápenec v akva moc dobroty nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 14:47 Muž Flozik [8] Re: MichoCZ
A myslis teda,ze ten vapenec a CO2 muzou za uhyn tech krunyrovcu? Mimo to mi uhynula i jedna ampularie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 14:43 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Flozik
V delším časovém horizontu asi jo. Z toho CO2 a vody tam mimo "sifónu" vzniká i slabá kyselina uhličitá. Te raguje s vápencem a vzniká hydrogenuhličitan vápenatý, který zvedá právě uhličitanovou tvrdost, který má vliv na poměr CO2 a pH. Při vyšší tvrdosti je vyšší stabilita pH a pouštění CO2 tolik pH neovlivňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 14:32 Muž Flozik [8] Re: Jája
Zmereno a naprosto stejnej vysledek. Myslim, ze ten vapenec teda vodu vubec neovlivnuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 14:13 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Flozik
Změř i kohoutek, abys věděl, jaký tam máš rozdíl. Myslím si, že tvrdost bude nižší, takže příznivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:49 Muž Flozik [8] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Začal si používat CO2 tak ti ty bílé vápencové šutry začaly zvedat pH a tvrdost, jestli je tam tedy ještě máš. Dosáhl jsi pravého opaku než chceš. :-)

Tak sem si dneska poridil kapkovy testy a vysledek je GH = 17 dGH, KH = 7dGH a pH = 6,8. Podle zdejsiho atlasu by jim to vadit nemelo, takze chyba bude asi jinde, nebo se mylim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2013 18:46 R Muž romant [27982] Re: Flozik
Ne vápencovýma šutrama, třeba nějakým křemenem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 18:08 Muž Flozik [8] Re: romant
Kdyz me se tam jako dekorace strasne libej :) Cim je nahradit, aby vytvorili stejnej barevnej konstrast? Cerna-bila? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2013 18:06 R Muž romant [27982] Re: Flozik
Burčák klidně nech, ale vyndej ty šutry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 18:05 Muž Flozik [8] Re: romant
Kurde... to me mrzi, ze za to muzu vlastni chybou.. Poridil sem si JBL CO2 permanentni test a myslel sem si, ze to bude v poho. No burcak odpojen a snad se z toho vzpamatujou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2013 17:59 R Muž romant [27982] Re: Flozik
Hmm, tak potom je vaaclav ten kdo míří na terč daleko přesněji než já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 17:58 Muž Flozik [8] Re: romant
No je pravda, ze se to zacalo projevovat az potom, i kdyz prvniho mrtvyho sem nasel ani ne den po zacatku aplikovani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 17:48 R Muž romant [27982] Re: Flozik
A projevuje se to po té aplikaci burčáku, nebo docházeli i před tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 17:46 Muž Flozik [8] Re: romant
Je mi divny, ze se to ale projevuje az po mesici a pul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2013 17:44 R Muž romant [27982] Re: Flozik
Kolega může mít samozřejmě pravdu, ovšem ty papírkový testy zahoď, to není ani na orientační posouzení. Já si spíš myslím, že ty rybky jsou načatý už od nákupu, mají toho většinou za sebou docela řádnou porci, než se dostanou do našich akvárií, ale můžu se samozřejmě mýlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 17:38 Muž Flozik [8] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Začal si používat CO2 tak ti ty bílé vápencové šutry začaly zvedat pH a tvrdost, jestli je tam tedy ještě máš. Dosáhl jsi pravého opaku než chceš. :-) Popravde sem je moc casto jist nevidel... snad to neni tak, ze sem je vyhladovel... sezenu nejaky specialni krmeni primo pro ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 17:37 Muž Flozik [8] Re: vaaclav
Podle papirkovejch testu, co pouzivam od zacatku, se zadny parametry vody nezmenili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 17:24 R Muž romant [27982] Re: Flozik
Jak dlouho je tam máš, žerou všichni, tedy i ti kteří odcházejí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2013 17:24 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Flozik
Začal si používat CO2 tak ti ty bílé vápencové šutry začaly zvedat pH a tvrdost, jestli je tam tedy ještě máš. Dosáhl jsi pravého opaku než chceš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 17:16 Muž Flozik [8]
Fotka k příspěvku Zacali mi nejak chcipat otici a ja vubec netusim, z ceho by to mohlo bejt... Za posledni tejden sem nasel dve mrtvoly a dneska sem si u dalsiho vsim, ze nejak polehava, ma stazebou ocasni ploutev a jednu prsni zase roztazenou (viz foto). Akvarium udrzuju jednou za 14 dni (vymena vody + odkaleni), podle testu vsechny hodnoty v poradku... Netusite nekdo, co by mohlo byt pricinou?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2013 13:04 Muž Karel z Tábora [21] – Otocinclus affinis
Hurááá už mám v nádrži 4ks Otíků koupil jsem je na Akvaburze v Třeboni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.03.2013 19:36 Žena petulinakk [2016] Re: azonic
azonic napsal: Na sinici jsou lepší krevetky palec

Pověst krevetek coby řasobijců má své hranice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 17:42 tengos
Zvyknú sa otíci často zaseknúť medzi koreňmi, poprípadne v koreni ???
Už mi dvaja takto odišli, a neviem či mám radšej dokúpiť daľších, alebo porozmýšlať nad inými rybkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 11:46 Muž Burik [727] - Aquascaping
tak nakonec jsem koupil 6 kusů za 150Kč v Aquamaster kousek od Kladna.Zrovna aklimatizuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 11:40 Muž bulawaio [92]
díky a krevetky Japonicy? a šneky konkrétně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 11:20 Muž azonic [63] - RostlinyRe: bulawaio
Na sinici jsou lepší krevetky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 11:12 R Muž romant [27982] Re: bulawaio
Že by se na sinice nějak specializovali, tak to asi ne, ale řasožrouti to jsou znační. Když už jsem u té sinice, tak dobří konzumenti jsou šneci okružáci, ale jak v případě otíků, tak okružáků to bude o aktuálním výběru potravy a momentálních preferencích, prostě když není potravy nazbyt, tak i toxickou sinicí nepohrdnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 11:04 Muž bulawaio [92]
na Rybičkách jsem ted narazil na článek o těchto rybkách, kde stojí, že požírají i sinice,má s tím někdo zkušenost nebo je to blud?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 22:57 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Řepy jsou "krapet" jinde než ČM. Ale minule tam něco zrovna rušili tak nevím jak aktuálně. Před pár měsíci obří výběr techniky, dekorací i krmiv a léčiv, slušné ryby ale kytky zase naopak strašný smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 22:04 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Burik
mimo jiné, zkontroluj i všechna akva kolem, mají je propojené, takže nemocné ryby v jednom - velká pravděpodobnost nákazy ostatních
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 22:03 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Deathbull
Já bych jel do toho v Řepích..zkusím tam mrknout..takže plná bříška,jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 22:00 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já jsem je bral v Ostravě ve Vítkovicích a v Olomouci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 21:58 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Pokud ano tak ne v Praze na Černém Mostě. Dneska jsem tam na ně koukal a děs. I pár mrtvých se našlo, tamní akva sekce co se týče ryb ještě větší děs než to bylo. Ale mají naskladněné dekorace, akorát pár akcí a velmi pěkné kytky, včetně stonkových špeků co se moc nevidí. To já jen tak, abych jen nehaněl smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 21:53 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Burik
já mám doma 15 otíků a všechny z Hornbachu, všichni jsou v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 21:43 Muž Burik [727] - Aquascaping
taky hodlám pořizovat Otíky..myslíte,že mám taky zkusit Hornbach?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 21:35 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
musím uznat že Otík je skvělá ryba. každý druhý den jsem musel pucovat skla magnetem teď jsem to už nedělal co mám Krunýřovce jednopruhé musí je pochválit a ještě dokoupit do nového aq to bude větší to by nestíhaly

potlesk palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 14:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: vlacek
Tak tos měl štěstí, že jsi trefil zrovna dva Otíky stejného druhu... Škoda, že se nepovedli... každý odchov je skvělý úspěch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2013 10:19 Muž vlacek [402] Re: Pepan
Tak kdyz uz jsme u toho praskani, tak ja na sebe prasknu, ze jsem tentokrat jako chovatel zklamal a z posledniho vrhu se mi nepodarilo zadneho maleho udrzet. Nejdele nakonec vydrzel ten, ktereho jsem zapomnel ve spol. akvarku. Odchovna nebyla dobre zajeta a prvotniho krmeni bylo velmi malo. Navic nebyl cas na vymenu vody 2x denne :-( Taky na sebe prasknu, ze matka vsech mych odchovancu byla koupena v klasicke akvaristice, ale otec je tez z Hornbachu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 09:27 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
Ano, bral jsem to pragmaticky. Když jsem jich koupil deset, oproti burze jsem zaplatil o 40 korun více. Ale dostal jsem ryby v dobré kondici. Pokud by to byl čerstvý dovoz, pravděpodobnost úhynu je mnohem větší a pokud by mi uhynuli minimálně dva (což je celkem běžné), byl bych na tom finančně hůže než při nákupu z Hornbachu. Ale ještě jednou podotýkám, že mě takto navedla moje kamarádka, která je i přispěvatelkou tohoto fóra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 09:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepan
Velmi rozumné. To je při nákupu Otíků asi nejdůležitější - dívat se, aby měli plná bříška, což svědčí o tom, že umí příjmat i doplňkovou stravu, protože řasy si v prodejním akváriu moc neužijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   14.03.2013 08:28 Muž Pepan [5043] - Rostliny – I když spousta lidí bude nesouhlasně vrtět hlavou,
někteří se budou dokonce tlouci do čela, prásknu se, že svoje otíky jsem si koupil v Hornbachu. Bylo to na radu mé kamarádky a vysvětlím, proč jsem to udělal. Nakupoval jsem ve Vítkovicích, kde obsluhu akvaristiky znám a vím, že jí mohu věřit. Otíci byli sice o čtyři koruny dražší než na burze, ale Hornbach za mě udělal dovozovou karanténu a ryby rozkrmil, takže jsem si vybíral z nádrže, kde byli otíci perfektně vybarveni a s plnými bříšky, na rozdíl od burzy, kde byli vystresovaní a vybledlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2013 00:19 Muž t1tomas [10] – Přírustek
Dnes mi do mého nového akvárka (ne to co je v prezentaci), dorazilo 6 Otíků. Chvilku se jen tak drželi v rohu pohromadě, ale za chvíli již rejdili po celém akvárku a vypadají spokojeně. Je to docela zábava je pozorovat, jsou jak neřízené střely. Asi ještě alespoň čtyři přikoupím. Akvárko je 126l, vody 100l. Musím to vyfotit a udělat novou prezentaci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 19:08 Muž Karel z Tábora [21]
Tak dnes jsem v Č.Budějovicích oběhal 4 akvaristiky a otíci nikde ... sad V jedné akvaristice mi pání řekla že je špatná srzona na krunýřovce a v druhé mi bylo řečeno je už je delší dobu neměli a že je o ně velký zájem.No a ostatní 2 akvaristiky (radši ani nebudu jmenovat) když jsem viděl v každém akvárku mraky mrtvých rybiče některé už staršího data tak i kdyby tam otíky měli tak bych si je odsud nevzal protože by mi asi stejně chcípli.Hold si budu muset počkat do 23.3. na burzu do Třeboně a doufat že je tam seženu ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 18:47 Muž afro09 [0] – Viktor čistič
Myslíte, že je možné, aby se partička třech mladých Otíků postarala během cca třech hodin o mrtvé tělíčko modré neonky? Jiní živočichové už v akva nejsou. Měl jsem hlášení a po příchodu domů tělo nenalezeno. Akva má pouhých 38l a tak se mi nezdá, že by nešlo najít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   15.02.2013 11:05 Muž kofejn [963] Re: Danego78
Já si rybky objednal do akvaristiky Naděje v KH a když jim přišly, byly ve špatném stavu a mrňavý. Paní prodavačka mi zavolala, že v tomhle stavu mi je prodat nemůžou a tak je měly asi deset dní na srovnání/selekci. A taky mi přežily všechny až do řádění potěr vodící samice kakadu. Byly pak za 25Kč/ks i kvůli velikosti. Tuhle akvaristiku můžu doporučit, solidní jednání palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Danego78
Tak nějak nevím, kde stojí osmdesát kaček...tam kde jo, není třeba kupovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:45 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
no nevim,jestli se to dá takhle brát,při přepravě se holt občas stane,že né každý jedinec to rozdejchá,ale určitě nejni tragédie,když přijdeš rybičku která stojí 20kč,nebo jí máš koupit,jak některý píšou až za 80kč(to už je potom k nasr...) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Danego78
Ono je to celkem fuk i AQA je dováží ve stavu takovém, jako je níže popisován... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:37 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
když tady čtu za kolik se u vás prodávaj otíci,to už se vyplatí snad si je objednat a zaplatit poštovný,já je mám tady odsud www.aqa.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2013 08:26 R Muž romant [27982] Re: Barakainus
Už jsem praktikoval obě varianty a úhyny jsem registroval cca ve stejných počtech, ono to bude hlavně o tom v jaký "kvalitě" si je člověk domů donese, tedy tak nějak to vnímám já. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-otocinclus-affinis-krunyrovec-jednopruhy-chov?od=701