Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 22:31 Žena Atika [134] Re: Tomiino
Koupi otíků v MK-ZOO můžu doporučit, jsou o pár korun dražší než jinde, ale v bezva kondici, z 9 ks žádný neuhynul. Předtím jsem je koupila ve Dvořákovi a i když je to docela slušnej obchod tak do měsíce 3 ze šesti uhynuli. V MK-ZOO je vydají až po karanténě a je možné je osobně vyzvednout na Košutce. Jinak u mě baští ze skla, čistí rostliny, ale když nakrmím tak jedou s panceřníčkama i dno, tabletky. Jsou bezva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 22:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tomiino
www.mk-zoo.cz/…
Pan Koblasa nevím, ale tady jich máš 98 přímo v Plzni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 20:20 Muž Tomiino [43]
Nevite nekdo jestli neba tyto cudly v sortimentu p.Koblasa??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 20:17 Muž Tomiino [43] Re: romant
No ptal jsem se v Super zoo a tam byla naprosto prijemna prodavacka...nejdriv jsem se patl na rostlinky,jake ma dotazovana rostlina naroky na svetlo odpod jsem neziskal jen mi rekla,ze takovy veci nevi ze se mam zeptat vedouciho prodejny a kdyz jsem se patl na rybky rekla mi jestli maji maly vybec at si koupim ancistruse...i krava se lepe vyjadri...fakt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 20:13 Muž acik [416] Re: Tomiino
www.sbazar.cz/… v Plzni za 39.- :)

Tomiino napsal: Nikde je po Plzni nemohu sehnat?jsou nejky inzeraty nebo prodejny? vi nekdo?jsem z Plzne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 20:09 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Každá solidní akvaristika Ti je objedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 20:07 Muž Tomiino [43]
Nikde je po Plzni nemohu sehnat?jsou nejky inzeraty nebo prodejny? vi nekdo?jsem z Plzne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2013 11:26 Muž dudak [1885] Re: Tomiino
když nebude řasa, budeš je muset dokrmovat, já mám v 500 l 15ks a přijde mi že je to tak akorát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2013 11:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tomiino
Podle stávajícího zarybnění. Je to ale hejnová rybka, čili od 5ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 11:13 Muž Tomiino [43] Re: Moucha
lehce na skle a slaby cerny povlak na nekterych listech...jinak zadna velka vyrazna rase neni
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 11:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tomiino
jak moc se ti tvori rasa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 11:07 Muž Tomiino [43]
jake mnozstvi se hodi do 300 l akva s koreny a rostlinami ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2013 21:18 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Tomiino
požírají i ze skla:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 21:12 Muž Tomiino [43]
Krasny vecer vsem.Chtel bych se zeptat na tento druh rasozroutu :-) ancistrusi casto skrabou skla v akvariu az jim je videt do krku.Poziraji otici take rasu ze skla??nebo jen z rostlin?...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 20:04 - Re: slavko
OT: Dalo to trocha práce, no dá sa to dohľadať.Prebehol som kopec info o Patzcuaro lake.Štvalo ma to hlavne pre tie nosiace samičky,ktoré mi padali pri 24C.A všetci tu na fóre úžastne odporúčali vysokú teplotu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.09.2013 19:54 Atika – otíci
Před cca měsícem jsem koupila (osobně) 9 otíků u plzeňské firmy MK-ZOO - krásně vypasené, údajně odchované v ČR. Nevím, ale opravdu jsou všichni zhruba stejně velcí a po měsíci v akvárku všichni nádherně baští a mají se čile k světu. Takže pro Plzeň a okolí mohu jen doporučit. Brala jsem i pandy a totéž :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 19:19 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: prasan
prasan, veď áno. Ak si však už zabudol, najprv si o nízkej teplote len uvažoval, potom sme istý čas pátrali obaja po informáciách, a až potom si Ty kdesi čosi našiel. Ja však nie... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 23:35 - Re: slavko
Slavko tú teplotu pre CPOčka som tu uvádzal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 20:54 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: LiborSprysl
Ja sa nechcem s nikým hádať, len som zvedavý. Svojho času som sa pokúšal (neúspešne) dopátrať k teplote vody mexických miniráčikov a všade bola len teplota vzduchu. Mám v živej pamäti aká studená (max 14 °C) bola, a asi je i dnes, riečka na konci ulice, ktorá priteká z V. Tatier, a to aj v najhorúcejšom lete...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 18:41 Muž LiborSprysl [9015] – Re: slavko
slavko napsal: LiborSprysl napsal: A tato kardinálka se vyskytuje především ve středním Vietnamu s průměrem teplot kolem 25 stupňů...Místní atlas trochu dezinformuje... ;-)
A tých 25, to je priemer vzduchu alebo vody?

Je vidět, že můj jmenovec je po udravení stále stejně natvrdle paličatý a je přesvědčen, že to co funguje jemu je právě to jediné co je správné. Pokud to opravdu tak je, jak píše. Moc mu totiž nevěřím. Možná by měl více číst, pak by i více věděl...:-)Půjčím si text doktora Hofmanna publikovaný na Aquatabu. S ním snad chytrý malý Libor polemizovat nebude...Dohadovat se s ním fakt nehodlám...
Kardinálka vietnamská pochází ze středního Vietnamu, z povodí řeky Ben Hai v provincii Quang Tri. Dlouho se vědci domnívali, že oblast, kde byla poprvé nalezena, je také jedinou, kde se vyskytuje. Aktuálně však byly tyto rybky objeveny i na ostrůvku Hon Son Tra u pobřeží naproti čtvrtému největšímu vietnamskému městu Da Nang, asi o 170 km jižněji, než bylo původní naleziště. Kardinálka vietnamská je podstatně menší než předešlý druh, dorůstá maximálně délky 2–2,5 cm, její chovatelské nároky jsou ale velmi podobné. Je trochu teplomilnější, dlouhodobě by teplota vody v její nádrži neměla klesat pod 16 °C, ideální je teplota 20–25 °C, pro odchov 22–25 °C. Vzhledem ke své velikosti patří mezi druhy velmi vhodné i do menších akvárií (délka asi 45 cm – rybky rády plavou, nehodí se do úplně malých nanoakvárií).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 16:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: slavko
No, já bych méně četl a víc koukal na zkušenosti z chovu. On kolega, jehož cituješ, je sice chodící encyklopedie, ale já ty kardinálky chovám. Z praxe vím, že jim nejvíc vyhovují teploty 19-22°C, kdy se i krásně třou. Jakmile teploty vystoupí dlouhodobě nad 23°C, tření u mne přestává a začne až zas na podzim, kdy teploty klesnou pod 22°C. Navíc je i v té citaci drobná chybka. Kolega zapomněl, že tyto rybky ve Vietnamu žijí v malých horských říčkách s chladnou vodou, a ta je 19-24°C, ať je ve středním Vietnamu průměrná teplota jakákoliv... To je jen můj postřeh, s kolegou jmenovcem nehodlám polemizovat o čemkoliv, ostatně i proto ho mám v ignoraci a tudíž se mi nezobrazuje, co tady píše, pokud ho někdo necituje jako ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 15:25 - Re: slavko
Teplota vzduchu sa v atlase neuvádza. ;-)
@to all:Otíkov práve dostali v Žive (PP)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2013 13:56 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: A tato kardinálka se vyskytuje především ve středním Vietnamu s průměrem teplot kolem 25 stupňů...Místní atlas trochu dezinformuje... ;-)
A tých 25, to je priemer vzduchu alebo vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2013 00:09 Muž LiborSprysl [9015] – Re: malyLibor
malyLibor napsal: ... Tanichthys micagemmae. Ty kardinálky jsou možná o něco lepší, protože mají rády skoro stejně studenou vodu jako kreveťule...
Jsem zapomněl přivítat zpět svého jmenovce...:-) Aby snad nevznikl dojem, že vietnamské kardinálky nějak výrazně preferují studenou vodu...ony ji snesou. Chladnou preferují spíše ty čínské. Přece jen je Vietnam zemí tropického a subtropického pásma s průměrem velmi vysokých teplot, sněží výjmečně jen v horách na severu....A tato kardinálka se vyskytuje především ve středním Vietnamu s průměrem teplot kolem 25 stupňů...Místní atlas trochu dezinformuje... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:41 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Chci je koupit na Zlínské burze v září, ale díky za upozornění! Ještě musím nastudovat onu karanténu předtím než je přidám do akva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Mně se osvědčily Boraras maculatus a Tanichthys micagemmae. Ty kardinálky jsou možná o něco lepší, protože mají rády skoro stejně studenou vodu jako kreveťule a jsou stejně mírumilovné jako ty trpasličí rasborky. Ale tady bych opravdu doporučoval plnohodnotné hejnko alespoň 15-20ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2013 18:37 R Muž romant [27987] Re: Pepenka
Až budeš v obchodě vybírat, dívej se na to aby měly pěkně kulaťoučký bříška, jinak vyzábliny s propadlým břichem nebrat z těch by toho moc nebylo, jsou načatý a sužovaný parazitama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:32 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Ok, všem díky za reakce! Tak to s nima teda zkusím :). PS, nebudou s krevetkama sami, ještě hledám něco dalšího (maličkého) co by s nima mohlo být..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Jsou to mrňouskové. A jestli je chceš mít v tom akvárku jen samotné s krevetkama, doporučoval bych ti jich klidně 10 a víc. Nicméně i vláčkův názor je třeba brát na vědomí - pro Otíky je nejdůležitější, co si seškrabou, ale pokud pokud máš nádrž hodně zarostlou a pokud jim k tomu dodáš dostatek jiné rostlinné potravy, tak jich tam klidně můžeš mít i 15. Mne také pořád láká udělat jedno akvárko čistě jen krevetky, nějaké malinké pancíky a otíky... uvidím, jestli se do toho jednou pustím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 17:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepenka
Těch 5-10 je reálných, oni se z toho určitě nezblázní ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 17:02 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
Sto kusů ale asi do akva s 96l nenacpu ne? proto se ptám, kolik je minimum. Tím neříkám že zvolím ten nejnižší počet, jen chci vědět zda je reálné je mít a zda počet jaký potřebují je přijatelný pro mě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   04.09.2013 16:58 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Pepenka
Pepenka napsala: No a kolik je teda ono "minimální" množství? těch 10 nebo třeba už 5? Nechci aby trpěli, ale zase jsou to (na můj vkus :-D) poměrně velké rybky
Není minimální množství reálné pro akvaristu koníčkáře...takže čím více tím lépe. Oni opravdu plavou ve stovkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 16:53 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
No a kolik je teda ono "minimální" množství? těch 10 nebo třeba už 5? Nechci aby trpěli, ale zase jsou to (na můj vkus :-D) poměrně velké rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 16:50 Muž LiborSprysl [9015] – Re: vlacek
vlacek napsal: Take mam ten pocit, ze si casem proste kazdy hledi sveho (opomenu-li treni), ne jako u mnohych jinych hejnovych ryb.
Možná to bude tím, že pro ně je hejno od několika desítek kusů nahoru... ;-) Ve velkoobchodních nádržích, kde jich je třeba 500 to vypadá docela jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2013 15:25 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: vlacek
Mě nedělaly hejno v pravým slova smyslu ani neonky, a to ani v době dokud jich byl dostatečnej počet (30) :-D
Mám ale dva pancéřníčky (C. nanus) a ti se od sebe skoro nehnou, za 2 týdny je budu dokupovat, tak uvidím, jestli se budou spolu takhle držet i ve vyšším počtu.

Jája: ne, viset pod hladinou jsem je ještě neviděla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.09.2013 15:24 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: vlacek
Také můžu říct, že se u otíků hejnové chování nekoná. Pouze, když jsem je měla nově v nádrži (80x45x35), tak se drželi blízko sebe, ale i tak se jako hejno nechovali. Teď už jsou každý sám za sebe, každý si hrabe na svém písečku. Je to stejné jako u ivahy. Co mě ale překvapilo, že se naučili z hladiny nasávat vločkové krmivo. Ne, že připlavou a z hladiny si ďobnou, ale na hladinu se zavěsí a sají jako vysavač, dokud je co sát. Máte s tím také někdo takovou zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 15:20 Muž vlacek [402] Re: ivaha
Take mam ten pocit, ze si casem proste kazdy hledi sveho (opomenu-li treni), ne jako u mnohych jinych hejnovych ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2013 15:09 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: vlacek
Mají u mě povrchů k "očišťování" dostatek, řekla bych. Jsou tam tři kořeny, hodně rostlin, skla nečistím vůbec, jen jednou za čas přední sklo (možná ani ne každý měíc, spíš míň, není to moc potřeba). Jinak se chodí krmit ochotně na tablety nebo na krmení pro krevetky. Na krmení nechodí vždy všichni, jen třeba čtyři, tak si myslím, že na to chodí jen pro chuť a ne, že by to potřebovali a měli hlad. Jo a dnes šli na nabídnutou tabletku i ti noví v karanténě. Je to dvě měsíce běžící miniakvárko, kde doposud bylo jen pár šneků, takže tam si začali hledat prakticky hned po vypuštění a jistě nacházejí dost.

Hejnové chování - ze svýho pozorování můžu říct, že je to spíš vidět v menších nádržích. Dokud byla první skupinka v karanténě, drželi se hodně pospolu, prakticky nahuštění těsně vedle sebe. Tihle noví teď taky tak. Když jsem první partu stěhovala do většího stálýho akva, tak nějakou dobu trávili taky čas pohromadě (kam odsvištěl jeden, tam ho následoval i zbytek). Nebo to taky vůbec s velikostí nádrže nesouvisí a dělají to při změně prostředí, to je možná pravděpodobnější. A jakmile se rozkoukají, tak už nemají tak silnou potřebu být si nablízku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.09.2013 14:53 Muž vlacek [402] Re: ivaha
...ja bych jen doplnil, ze tim vyssim poctem budou velmi odkazani na stravu, kterou jim dodate a nemusi tak prospivat. Zakladem pro ne je to, co si seskrabou z povrchu skla, rostlin, kamenu apod. Pri takto vysokem poctu prirozena strava bude tvorit jen malou cast z celkove stravy a pokud nebudou schopni se v dostatecnem mnozstvi dostat k doplnkove strave (tablety, okurky apod.) treba z duvodu protomnosti ostatnich ryb, projevi se to na jejich rustu. Sam u sebe jsem pozoroval tento efekt, i kdyz pro ne mam cca polovicni akvarko, ale take polovicni pocet otiku. Hodne samozrejme zalezi na hustote rostlin a plose povrchu v akva celkove. Jinak ja jsem u otiku nikdy hejnove chovani nepozoroval, ale to muze byt rozmerem akva, tak by mne zajimalo, jestli se to treba u vas nejak projevuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.09.2013 11:28 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Pepenka
Mám o fous větší akvárko a před rokem jsem jich koupila 8 (delší dobu nemůžu jednoho najít, tak jich zřejmě je jen 7...) a bylo mi to líto, že jich je tak málo. Včera jsem dala do karantény dalších 7 kousků, takže bude-li vše OK, budu jich mít 14. Klidně si jich pořiď 10, ti se tam "ztratí" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 11:03 Muž Burik [727] - Aquascaping
já za sebe doporučuju firmu www.aqa.cz
Mám od nich krásně vypasený,velký a klidný Otíky..A navíc jsou levní..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 10:59 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky – Kolik
Mám akva 96 l, kde jsou (zatím) jen krevetky. Hledám mírumilovné obyvatele, kterými by šlo akvárko doplnit. Hodně mi byli doporučování Otíci..četla jsem, že jsou raději v hejnu..kolik kusů je na mou velikost akva odpovídající? Nechci jich moc, spíš bych raději ono minimum, ale aby jich bylo dost s ohledem na jejich potřeby :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 09:26 Muž vlacek [402] Re: xenotoca
Nechci byt pesimista, ale to byste musel mit velikanske stesti dostat se k mistnimu odchovu pokud mate na mysli skutecne otocinclusy a ne otothyropsis/hisonotus aka oto negro. Ani ve svete to s domacimi odchovy neni slavne. Par lidi je pravidelne mnozi, ale ne na byznys. Me se podarilo za tri roky odchovat cca 12ks. Nektere jsem poslal dal, nejmladsi ctyri mam a nejspise si je necham jako nahradu uz nejmene 4roky starych rodicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 21:33 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Luminus
Někde tu je článek na otíky, i když asi nebyl na affinise, ale myslím, že způsob bude velmi podobný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2013 20:14 R Muž romant [27987] Re: xenotoca
Jenom na téhle stránce tohoto vlákna jsou jmenováni dva, jimž se to zadařilo, daří. Při nákupu to chce vybírat ty vykrmený s bříškem, ty co mají bříška propadlý ty nebrat, to jsou s největší pravděpodobností odsouzenci k cestě na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 20:09 Muž xenotoca [34] - Živorodky – Otocinclus
Rád bych otíky koupil od nějakého chovatele,kterému se je podařilo rozmnožit. Nakoupení ze zahraničí v Hornbachu a jiných prodejnách většinou do půl roku zahynou což se stalo v minulosti i mne a pouze jen malé části chovatelů se je podařilo rozmnožit. Neznám nikoho ve svém okolí Olomoucko,komu by se je podařilo rozmnožit a od koho bych je mohl koupit případně za něco vyměnit. Na Olomoucké AKva-tera burze mi všichni prodejci shodně tvrdili že se je ještě nikomu nepodařilo rozmnožit a vše že jsou importy. Moc jim nevěřím vím že jsou určitě šikovní chovatelé,kterým se to podařilo jen je neznám. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 18:54 R Muž romant [27987] Re: pitris65
Tak možný je cokoliv, nasadit vodoléčbu a nevyhlašovat hned pátrání, jsou to spíš noční ptáci a dovedou bejt pěkně schovaný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 18:47 Muž pitris65 [9] Re: pitris65
Tak po akvárku plavou už jen 2 Otíci - další je pohřešován.Nikde jsem ho nenašel.Navíc jedna Ohnivka divně plave-nebo spíš se nechá unášet u hladiny u filtru.Vypadá to že jsem si přivezl s rybičkama i něco jiného sad
Vyměnil jsem 10 l vody a budu doufat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 16:19 Muž Burik [727] - AquascapingRe: romant
ono právě prosperují akva nemám,když se v tom furt vrtám a přestavuju,ale toto je snad už finální podoba,tak se jim bude zase dařit víc..časem přijdou i krevetky,tak budou mít víc možností se nadlábnout..taky jim musím přikoupit kámoše,2 jsou málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 15:58 R Muž romant [27987] Re: Burik
Zřejmě slušnej oddíl, zapsal bych je do druhýho družstva. ;-) V tom konstatování, že si něco najdou, v tom je hodně pravdy, zdravá ryba v prosperujícím akváriu má vždycky něco k snědku, čímž ale neříkám je nepřikrmovat, jak již zaznělo. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33721x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-otocinclus-affinis-krunyrovec-jednopruhy-chov?od=551