Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 14:21 Muž dudak [1885] – zvláštní chování
co jsem si koupil otíky, tak jsou v nádrži klidní a spokojení, neumřel ani jeden, když jsem k nim přidal před pár týdny pancéřníčky, začali se chovat trochu jinak. jednak hrozně ožili a potom mi vždy po několik dní jezdí v rohu nádrže nahoru a dolů, nic zběsilého, občas se i přisají, ale dřív to nedělali. většinou tak po 2-3 dnech přestanou a začnou to samé na stejném místě dělat pancéřníčci, které jinak není skoro vidět. Pak je několik dní klid a pak se to opakuje. Nevíte někdo čím by to mohlo být? dělají to někomu taky? Vždy jich je skoro celé hejno, ale někteří se toho neúčastní a v klidu se popásají někde jinde. Bříška mají pořád plná, žerou vše co jim hodím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 13:56 Muž Marek13 [0] - MiniakváriaRe: vlacek
Ja mám 24.st.C, ale v minulosti mi kapali aj pri 26, 27st.C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.10.2013 13:35 Muž vlacek [402] Re: Marek13
Rád bych poradil něco moudrého, ale nenapadá mne toho moc se přiznám. Možným vysvětlením je stále to, že jste prostě oba narazili na špatné zdroje a ryby byly nemocné nebo ve stavu, kdy i minimální aklimatizace byla příliš. Samozřejmě pořád může být problém ve vodě, nicméně já bych se klonil k tomu, že jakmile se otík v akvárku chytí, vydrží dost a není to náchylná ryba. Díky zvyku občas dýchat z hladiny přežijí jako pancíci i to co jiné ryby nedají (po omezenou dobu samozřejmě). Navíc otík není ryba, která by byla extra stresovaná, protože si prostě zaleze a třeba pohyb odkalovače ji tak neděsí jako ryby plující ve vodním sloupci. V podstatě se dá říct, že je to jako s neritinami. Vysoká úmrtnost na začátku, ale když se chytí, přežijí dost. Pokud dva ze čtyř dýchají výrazně rychleji aniž by intenzivněji plavali, asi nebudou v pořádku. Pokud ale otík zemře ze dne na den aniž by předtím vykazoval nějaký problém, to divné je a spíše bych hledal příčinu v nějakém zranění nebo tak něco. Náraz při noční vyšší aktivitě, topítko, nevím :-( S přidáváním CO2 nemám zkušenosti, ale hádám, že kdyby skákalo CO2, tak padnou i jiné ryby.
Možná by stálo za to se domluvit s akvaristikou, kde je berete, jestli jim padají také, respektive je vzít po delší době od přivezení a snažit se jim poskytnout pro aklimatizaci co nejpodobnější parametry vody. BTW - neviděl jsem nikde, jakou teplotu vody držíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 13:07 Muž Marek13 [0] - MiniakváriaRe: Dreamdiver
Nechápem,prečo je na tomto portáli táto ryba označená ako - snadný chov. Je to podľa mňa dosť háklivá rybka. Aj mne zatiaľ všetky pokapali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 13:02 Muž Marek13 [0] - MiniakváriaRe: Aforte
Nemám. Ale pokiaľ viem, tak sa nadychujú aj z hladiny, keď majú potrebu. Dvaja dýchajú v norm. tempe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 13:01 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Marek13
otíci většinou řádí jak černá ruka hlavně v noci , mně tady přes den jen leží a funí , v noci když baterkou osvítím akva tak vidím jak tam lítaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 12:16 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária
Zeptám se, jestli někoho něco nenapadá. Mám otíky v kostce 30x30x30cm, externí filtr Dennerle, zajetý min. půl roku, akva jede 3/4 roku. Pravidelná výměna vody - odstátá z vodovodního řádu (nechávám v lahvích určených jen pro akva). Řasy je v akva víc než dost, ještě samozřejmě trošku krmím další rybky - galaxky (4) a razborky (asi 9-10, furt se hemží) (momentálně tam mám víc ryb než bych měl, budu je stěhovat do většího, ale obden měním cca 4l vody, kromě toho přerybněním to asi nebude, otíci umírali už před přidáním galaxek). Otíky mám ze dvou zdrojů, ale průběžně jsem během 3-4 týdnů o tři čtvrtiny přišel. Žerou, tváří se naprosto normálně, jsou hezky vybarvení...a bum, ráno najdu mrtvýho ležet na dně.. Taky mi zemřely obě neritiny. Lezly, žraly...nejdřív jedna a po týdnu druhá. Měl jsem je necelý měsíc. Přidávám CO2 pouze přes den. Momentálně nepřidávám žádné hnojivo. V akvárku mám i cherryny, bez jediného úmrtí. Jo ještě tam mám nějaké piskořky a okružáky. Fakt nevím, je to divné. Parametry vody dusitany, dusičnany jsou pro kojence, ph 6,5 - nechával jsem měřit v akreditované laboratoři u známé.
Vím, že je to spíš věštění z koule, ale nenapadá někoho něco? Nějaká podobná zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 10:53 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Marek13
Máte tam nějaké vzduchování? Většinou po přidání do nového akvária se musí aklimatizovat. Až cca po týdnu se dají všichni vidět na předním skle apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 10:52 Muž Marek13 [0] - Miniakvária – Zatiaľ vôbec nežerú
Kúpil som si v Hornbachu BA- Avion pred 5 dňami štyroch otocinclov. Viem, že sú to chúlostivé rybky na aklimatizáciu. Ja som ich dal priamo do nádrže, lebo iné akvárko nemám. Zatiaľ sa držia pri živote, čo považujem vzhľadom na moje minulé skúsenosti s nimi za úspech. Musím podotknúť, že táto kúpa sa mi zatiaľ veľmi ráta, pretože v minulosti som v obchode dostal otocinclov vychudnutých a bledých. Tentoraz sú aj menšie ako vtedy, 3 až 3,5 cm. Traja sú sýto sfarbení a chudý je len jeden. Trápi ma ale, že traja vôbec nežerú, stále sú len pricucnutí na skle a dvaja z nich veľmi rýchlo dýchajú.
Tak som zvedavý, ako sa mi pošťastí. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2013 22:24 Žena Atika [134] Re: dudak
Mě taky baští okurku i cuketu, ale je fakt, že ze začátku na ni moc nešli, pak ochutnali a teď jak ji tam dám, tak je na ní mohu hezky spočítat - žádný nechybí. Ale zrovna tak pulírujou skla i listy a když naházím tablety nebo chipsy tak se na dně klidně přestrkujou s panceřníčkama, všichni na jedný hromadě :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 10:07 Muž dudak [1885] Re: vlacek
já okurku nijak nespařuji, a ani čerstvá být nemusí, tu kterou okusují momentálně jsem měl v lednici aspoň 10 dní, Otíci se na ni docela vrhli, i když si myslím že mají řas dostatek. Nechávám ji zavěšenou na drátku v dolní části nádrže, aby na ni nemohli tak snadno šneci. Spirulinove tablety se mi tolik neosvědčily hlavně proto, že je dřív sežerou jiné ryby a šneci, ne že by otíkům nechutnaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 16:53 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tomiino
ty jsou jedny z nejlepších. Pak ještě třeba Sera welschips.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 12:19 Muž Tomiino [43] Re: Kryštof
tablety mam Tetra Pleco Wafers s spirulinou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 12:15 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tomiino
můžeš a klidně můžeš zkusit třeba tablety :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 11:44 Muž Tomiino [43]
tak jsem poridil 5 ks z MK-ZOO.Po dlouhe aklimatizaci vypusteni do akva:-) dokud maji co zrat,jako je drobna rasa na rostlinach a skle nemusi se prikrmovat napr okurkou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 13:52 Muž vlacek [402] Re: romant
Hmm, dobre vedet!

Jen jeste postreh s koprivami - take jsem je jeden cas doporucoval, ale ted jsem nekolikrat zkousel sparenou koprivu a otici si ji vubec nevsimali, ani ti mladi. Sezerou ji piskorky. Koprivy beru na stale stejnem miste. Mozna na jare chutnaji jinak, nevim. Jinak asi zlepsi kvalitu vyzivy otiku i obcasne pridani mrazenych patentek. Na nich se take trochu nadlabnou. Zalezi samozrejme na konkurenci v akvarku, pancici a jine ryby jsou lepe uzpusobeni k jejich konzumaci, takze otikum moc nezbyde jsou-li ostatni hladovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2013 13:45 R Muž romant [27982] Re: vlacek
S cuketou mám u sumcovitých taky dobrý zkušenosti a má výhodu v tom, že když se zamrazí, tak se z mrazáku nevyndává na jaře bláto. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 12:56 Muž vlacek [402] Re: Pepenka
Okurky jsou trosku osemetne. Kdyz koupite cerstvou, trosku sparite ve vrele vode a date do akvaria, tak nejdrive za 24hodin bude pro otiky zajimava. Pak zalezi na vode, jestli se okurka zacne kazit nebo ne. Jakmile ale tu samou okurku nechate nekolik dni v lednicce a pak s ni udelate ten samy proces, otici si ji ani nevsimnou i kdyz pro nas vypada stale stejne. To je moje zkusenost. Nekde doporucuji spise cuketu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 08:02 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlacek
Díky, zkusím. Jsou s krevetkama a Kardinálkama vietnamskýma. Okurek si ani nevšimli :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 22:01 Muž kofejn [963] Re: Pepenka
Fotka k příspěvku Okurka, kopřiva. K tabletám se moc nedostanou, žerou jim je pancéřníčci a když je hodím ve dne, tak i skaláry.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.10.2013 13:41 Muž vlacek [402] Re: Pepenka
Asi už budu znít jako chodící reklama na Rataje, ale zase proč neporadit, když jsem zkoušel všechno možné - Rataj minitab. Nevím, jaké mají u vás otíci spoluobyvatele, ale pokud chcete mít nejlepší šanci aby se otíci dobře nažrali, pokuste se tabletu nebo třeba půlku umístit na nějaký široký list. Pro potěr otíků je to téměř nutnost aby byli krmeni podáváním stravy na listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 13:37 Muž dudak [1885] Re: Pepenka
já myslím že spirulinové tabletzy pro sumečky, dělá to několik výrobců, třeba toto www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 13:35 Muž dudak [1885] Re: Tomiino
4 je podle mě málo, já bych jich tam dal tak 8 aspoň, 4 tam ani neuvidíš a když nebude řasa, můžeš je normálně krmit spirulinovejma tabletama, případně jiným krmením s rostlinnou složkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 13:32 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Čím přikrmujete otíky? Vypadají spokojeně, mají plné bříška, ale co když nastane situace, že bude řasy málo? čím jim přilepšit (ideálně značka?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 13:23 Muž Tomiino [43]
budou mi v akva(prezentace) stacit 4 ks?rasa se tvori jen drobet po sklech a nekde na anubisech..rasa do tmava(jako by slaby povlak)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 15:57 Muž LiborSprysl [9015] – Re: snehulda007
snehulda007 napsal: Já jsem si kdysi přitáh bakterku na endlerkách. Zvýšil jsem teplotu na 28 stupňů a přidal do vody sůl. Obden jsem měnil třetinu vody. Povedlo se mi takhle vyléčit tři ryby ze čtyř nakažených...Ovšem jestli je to použitelný i u otíků netuším. Endlerka je přeci jen odolnější.
No jo živorodky na sůl reagují dobře...sumci většinou velmi blbě...Zvýšená teplota a sůl je asi i vražedná...výměna vody bezpochyby, opatrně zasolit lze, ale ne jako u jiných ryb!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 09:11 Muž snehulda007 [850]
Já jsem si kdysi přitáh bakterku na endlerkách. Zvýšil jsem teplotu na 28 stupňů a přidal do vody sůl. Obden jsem měnil třetinu vody. Povedlo se mi takhle vyléčit tři ryby ze čtyř nakažených...Ovšem jestli je to použitelný i u otíků netuším. Endlerka je přeci jen odolnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.09.2013 04:34 Muž LiborSprysl [9015]
Já teda utrousím jednu fintu, která je bojem prověřená a funguje velmi spolehlivě...Pokud z nějakého důvodu nastane situace jako v tomto případě...Bez jednoho dna je to měsíc. je pravda, že jsem tam tři otíky dával snad třetí den? Bylo to nutné. Nebylo jiné cesty..

Pokud si chcete ušetřit práci a máte možnost, nasaďte k takovým rybám v zabíhajícím se akváriu co největší dafnie...Živé prosím... ;-) Houpající se voda bude rychle stabilizovanou a čistou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 02:55 Muž dudak [1885] Re: Bankai
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 21:18 Muž Bankai [22] Re: dudak
A kde jsi je kupoval?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 21:09 Muž dudak [1885] Re: Jája
moji otíci kromě těch ocásků vypadali dobře, řekl bych že nejlíp z ryb co jsem na e-shopu kupoval, hned po vpuštění začali požírat řasy a večer byli pěkně kulatí, ale mám je teprve týden, tak kdo ví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2013 20:53 Muž acik [416]
měnit vodu furt pryč,taky jsem se nakazil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.09.2013 20:38 JoKa Re: Aforte
Měsíc je na ně prostě málo (vlastní zkušenost). V nově založeném nehraje roli jen hladina dusitanů, ale spoustu a spoustu dalších věcí... Sám přežít může a pokud nemáš jinou možnost, tak asi nic moc neuděláš. Měnit vodu, měnit vodu a měnit vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.09.2013 20:35 R Muž romant [27982] Re: Aforte
Aforte napsal: dusitany mám na nule.No ale to není podstatný, píšeš o čerstváčku a tam hraje roli kde co, hlavně tam ta voda může docela lítat a to se načatý rybě nemusí pranic líbit a jenom to umocní její nicotnej stav.
Edit: Teď čtu o měsíci. Ono to máš různý, někdo Ti napíše že dává otíky klidně hned do čerstvýho akva(po týdnu) a někdo by je nedal ani za dva měsíce, bude to klasickej řetěz událostí, v jaký momentální formě se ryba nachází od prodejce a v jaký formě je akvo do něhož jde a když se to v nějakým blbým bodě potká, tak už se to veze směrem do mínusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 20:34 Muž Aforte [533] - Rostliny
Bez jednoho dna je to měsíc. je pravda, že jsem tam tři otíky dával snad třetí den? Bylo to nutné. Nebylo jiné cesty.. tone Možná to bude jeden z nich. No k tomu se už nechci vracet. Jak se tomu vyvarovat? Nemám nějaké možnosti karantény. Může přežít i sám v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 20:32 JoKa Re: Aforte
A jak dlouho akva frčí, než si je tam dal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 20:31 Muž Aforte [533] - Rostliny
dusitany mám na nule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 20:30 JoKa Re: Aforte
Pokud vím, tak je to z nečištěného akvária, což já nemám. Akva je krátce založené
Otíci jsou všeobecně velmi náchylní na hladinu dusitanů v nově založených akva... Kdysi jsem to tady psal, mně osobně nestačilo ani 6 týdnů, i po těch 6 týdnech od založení mi padali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2013 20:27 R Muž romant [27982] Re: Jája
Pokud si domů přineseme rybu s propadlým bříškem, tak ta pravděpodobnost že to nerozplave je velmi vysoká, otrhaný ocásky jsou až druhotným problémem, daleko důležitější je to, aby netrpěla na vnitřní parazity a to rybky jenž mají pěkný kulaťoučký bříška už u prodejce netrpí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 20:23 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: dudak
Ocásek doroste, pokud ovšem otík přežije. Také jsem měla orvané otíky od prodejce na burze, ale úmrtnost je bohužel hodně vysoká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 20:20 R Muž romant [27982] Re: dudak
Ano, když je to lehká forma, nemusí to bejt nutně bakterka, ale jenom plíseň, kdy ta ploutev neubejvá, tak se to dá klasickou vodoléčbou za několik dní zvládnout, ale jakmile už začne napadená část ryby ubejvat, tak se o bakterku s největší pravděpodobností jednat bude a tam už bude medikace nutná, neb bakterka dokáže rybu vcelku rychle umořit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 20:17 Muž dudak [1885] Re: romant
já je měl s takovymi ocasky už z prodeje, ne takhle moc, ale trochu snad každej, a vypada to že to bez problémů doroste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2013 19:29 R Muž romant [27982] Re: Aforte
Bakteriální rozpad ploutví, lidově řečeno bakterka(BRP) se může týkat jakýchkoliv ryb. Když jsou podmínky, tak je bakteriím jedno čí tělo užírají. U Tebe vsázím na to akvo čerstváčka v kombinaci s načatou rybou už z prodeje a to prostředí to jenom podpořilo. Léčba je možná v separé nádrži přípravkem Bactopur direct dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 18:37 - Re: Aforte
Presne to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 17:58 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: LiborSprysl
Moc nerozumím co tím máš na mysli. Myslíš bakteriální rozpad ploutví nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 17:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aforte
Bakterka je bakterka. A žravá se chytne každé ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 17:55 Muž Aforte [533] - Rostliny
Myslíš bakteriální rozpad ploutví? To můžou mít i otíci? Pokud vím, tak je to z nečištěného akvária, což já nemám. Akva je krátce založené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.09.2013 17:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aforte
Nejspíš bakterka. Pokud mu ho něco neukouslo :-P ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 17:38 Muž Aforte [533] - Rostliny – nemocný otík
Fotka k příspěvku Zdravím,

podívejte co má můj otík s ocáskem. Nevíte, čím by to mohlo být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 06:30 Muž acik [416]
pan z Mk zoo mi vysel peníze a musel jsem už vyhrožovat českou obchodní inspekcí.takže asi tak

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-otocinclus-affinis-krunyrovec-jednopruhy-chov?od=501