Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 15:53 Muž Burik [727] - Aquascaping
Já mám ty Otíky asi divný,ale nikdy jsem je neviděl,aby se vrhnuli na nějaký krmivo.
Ze všech původně koupených pěti kusů mi zůstali jen dva,ale to jsou držáci,akva často předělávám,tak jsou stresovaní..dokonce byli týden jen v hrnci.

Teď jsem je nějakou dobu nekrmil vůbec,jelikož tam nemám krevety a taky žijí..asi si něco obstarají sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 15:22 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: pitris65
Mají rádi spirulinové tablety od Sery a ožužlávají prakticky veškerý krmení pro krevetky, pak taky tohle www.jbl.de/… , no a samozřejmě špenát a kopřivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 13:55 Muž vlacek [402] Re: pitris65
Dajana jsem nikdy nezkousel, ale vim, ze mi nezrali spoustu radoby kvalitnich tablet od Hikari, Tetra i Sera (krome tech co jsem zminil). Zerou nejradeji z hladkych plochych povrchu - listy, kameny, koreny. Necekej, ze te nejak viditelne zbavi rasy, to nedokazou, ac se to o nich mnohdy pise... Ja mam zkusenost tu, ze radi zerou hnedou rasu, ale ta je v akvariu pomerne vzacna a existuje jen za urcitych podminek. Tu vymenu jsem myslel jen kvuli mozne kontaminaci vody uhynulymi rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 13:40 Muž pitris65 [9] Re: vlacek
Díky za tip.
Voda je měněna 1/3 týdně + den před a 2 dny po vložení nových rybek.V podstatě 2x týdně
Jinak na okurce ani tabletách(Dajana Spirulina wafers (Dajana Pet))jsem žádného neviděl.Ani si nevšímají řasy na předním skle.Ale honí se s Ohnivkama za Dajana Neon micro granules (Dajana Pet).Ale jestli je i žerou to nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 12:37 Muž vlacek [402] Re: pitris65
Pokud ti tam tak chcipaji, tak hlavne men casteji vodu. Krmeni, ten okurek pro ancika se hodi i pro otiky, ale nevim, jestli se s nim o nej budou prat. Jinak spirulinove tablety, ja mam nejlepsi zkusenosti s Rataj Minitab. Ted to stridam s sera wels-chips a doplnuju obcas hikari mini algae wafers (mely by byt pro otiky vhodne). Pripadne jeste muzes doplnit sparenou koprivou. Pokud chces mit jistotu aby se k tomu otici dostali, poloz tabletu na koren nebo na list. Snad se ten nejvetsi (urcite samice) objevi. Ja sam kolikrat ani v mensim akvarku nemuzu ty svoje najit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 10:10 Muž pitris65 [9] Re: romant
Dnes mě Ancík dostrkal dalšího Otíka bohužel mrtvého.Od včera jse neviděl ani toho velkého a vypaseného.To moc dobře nevypadá.Tak snad se ještě objeví.Ostatní se zdají být v pohodě.Jsou na rostlinách i na skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 08:20 R Muž romant [27981] Re: pitris65
Ten je zdravej jak řepa a pěkně živenej. Problémovější jsou jedinci s propadlejma bříškama, ty jsou nejčastěji sužovány vnitřníma parazitama, chce to při nákupu tyto "mrzáčky" nebrat, z těch nic moc nebude. Jsou to importy a než se dostanou do našich akvárií, tak dostávají pěknou sodu a jejich úmrtnost je vysoká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 23:47 Muž pitris65 [9] – Tlustý Otík
Fotka k příspěvku Ahoj!V neděli jsem koupil 6 ks Otocinclus affinis.Dva z nich někam zalezli a ostatní byli po celém akvárku.Jednoho jsem našel po pěti dnech mrtvého a jednoho postrádám.Mám ještě tři asi 3-3,5 cm a jednoho obra skoro 5 cm velkého a pěkně vypaseného.Nemůže mu něco být?Když jsem ho dával do akva tak jsem si nevšiml že mám tak tlustého.
Jinak co vám prosím vlastně žerou.Já jsem je jíst neviděl.Teda po kytkách lezou,to jo.Mám na skle zřejmě řasu ale té si nevšimnou.Poradí mi někdo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 10:39 Žena vondr001 [674] Re: ivaha
Já to dělám jenom pinzetou. I když se to tady některým zdálo jako sedlácký způsob. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 10:34 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: vondr001
Díky. A to můžu třeba pinzetou, nevadí něčemu, že k nim přijde kov? stydim Neměla jsem moc času tu o tom pořádně něco dočíst a i to byl celkem nečekanej a náhodnej nález :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 10:17 Žena vondr001 [674] Re: ivaha
Ty s tou bílou tečkou nejsou oplodněné. Ty rovnou můžeš odstranit. Po pár dnech se rozpadnou. Můžou začít plesnivět a od nich to může přejít na ostatní jikry. Můžeš přikápnout i něco proti zaplísnění, já používám Esha 2000. Hodně štěstí s odchovem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 09:59 Muž vlacek [402]
Tak dnes rano jsem zjistil, ze nemam tri, ale ctyri male otiky :-) To uz je ale hadam konecny pocet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 21:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: vlacek
Nevím, co z nich bude, pokud vůbec něco (zatím se mi množily pouze živorodky, takže premiéra stydim ). Ta první fotka - tam takhle nebyly, byly na skle a já je přendala na ten list. Ta větvička najas byla takhle, tu jsem jen vzala celou jak byla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 21:35 Muž vlacek [402] Re: ivaha
Hmm, jsou zvlastne nazloutle, nicmene jikry otiku nebyvaji u sebe, klade je jednotlive. Me se vytreli c.duplicareus vcera. Asi je neco ve vzduchu ;-) Pochutnaly si na jikrach neonky a helenky, Nevim jak to helenky delaji, ale jdou na jisto. Ani jsem se nepokousel zadne sebrat, nemel bych na choulostive panciky potrebne podminky.
Tak at se neco vydari z tech jiker at je to cokoli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.08.2013 21:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.08.2013 21:22 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: vlacek
Fotka k příspěvku Krásnej potlesk
Já jsem dneska našla jikry, ale počítám, že spíš budou od pancéřníčků. Tak jsem z neobydlenýho 17-l akvárka vypustila všechnu vodu a dala jsem tam vodu z původního a přendala jsem jikry tam. To jsem na to zvědavá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   22.08.2013 21:09 Muž vlacek [402] Re: vlacek
Fotka k příspěvku a ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   22.08.2013 21:08 Muž vlacek [402] – o.vittatus
Fotka k příspěvku Tak dnes jsem konecne pristihl toho nejvetsiho z nejmensich u (spinaveho) skla....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 09:55 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: vlacek
Uvidím, co bude, až mi dožijou ty poslední tetry, co mi tam zbyly. Nechám to pak nějaký čas třeba bez nových ryb, jen pancéřníčky a otíky. Třeba se stane zázrak :-) Otíky budu mít příští měsíc rok doma, třeba ještě dorůstají. Ale vypadají spokojeně a zdravě, to je hlavní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 09:52 Muž vlacek [402] Re: ivaha
Tak to jo :-) Macrospilus se zda byt trosku jeste narocnejsi na dosazeni treni. Sam jsem je nezkousel. Vittatus se mi zacali trit asi po roce souziti, take to neni hned. Negrosove byli vytreni po par mesicich. Mozna vazne funguje je mit s pancernicky, kteri vlastnim trenim evokuji otiky ke treni. Ja jsem je tak vzdy mel, tak nevim, jestli by to bez nich slo take.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 09:33 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: vlacek
Kdepak, já je k tomu účelu měla zvlášť, samostatně mimo hlavní akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 09:22 Muž vlacek [402] Re: ivaha
Obavam se, ze i kdyby se tvym chtelo do mnozeni, tak je jim to prd platne a diky ostatnim obyvatelum akva by nemeli sanci aby neco prezilo. Zakladem je nemit zadne, ale opravdu zadne predatory v akva. Mali otici jsou na skle velmi snadnou koristi, nesnazi se uplavat ci skryt! Ja mam jen kombinaci panciku a otiku + krevetky, piskorky a helenky. Pravda momentalne tam mam ted par helenek (pro redukci piskorek, moc se jim to nedari...), ale jen par, protoze ty take sezerou jikry. Ja mam jen jeden par dospelych otiku a mnozi se jiz tretim rokem. Samice je vzdy hodne tlusta, az tak, ze ji na jedne strane z zaber leze kus nejakych vnitrnich organu ci co... Vypada to hrozne, ale uz druhy rok tak dokaze vegetovat a po nakladeni jiker se ji to vzdy vrati zpet do tela. Neni to zadna nemoc, asi nejaka anomalie, kteou tedy puvodne nemela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 07:57 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: vlacek
palec Hustí prckové
Ještě vedle té krevetky :-D ta vypadá že se tam postavila schválně abychom viděli jak jsou malí potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 22:25 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: vlacek
Jojo, přesně to jsem myslela :-) No jen ta představa, jak musí být maličcí! Fakt jsou rozkošní. Mým se do množení nechtělo, škoda. Mám tedy jiný otíky než Ty, ale ze dna dlabou pěkně, dohadujou se tam o krmení s krevetkama :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 22:20 Muž vlacek [402] Re: ivaha
Myslis tu ruzovou smouhu vlevo dole? No ano, je to krevetka ;-) Otici jsou jeste stale mensi nez nedospela red cherry. Ale dlouha hovinka naznacuji, ze se jim dari :-) Zacinam menit strategii s rostlinami tak, aby rostliny s listy vodorovne a s vetsi plochou byly v miste, kam proud zanasi potravu. Takto potrava zustane na listech a otici se tam krasne zivi. Doposud jsem tam mel valisnerku a tam se toho moc nezachyti. Anubias apod je lepsi volba. Mladi ze dna vubec nezerou. Dospeli ac asi neradi, tak i na pisku neco zobnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.08.2013 21:37 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: vlacek
Nádherní! Hlavně vedle tý krevetky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 25   19.08.2013 21:30 Muž vlacek [402] Re: fido16
Fotka k příspěvku Predem se omlouvam za kvalitu "fota", nepodarilo se mi je zachytit blize sklu a voda opravdu neni kristalove cista, takze to berte spise jen jako dukaz existence. Nekdy jindy to bude lepsi. Niocmene jsem az ted zjistil, ze namam dva, ale tri :-) Jeden je trochu vetsi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 19:46 Muž fido16 [631] Re: vlacek
Tak to je super nechceš hodit fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 21:45 Muž vlacek [402] – 2 prcci
Po delsi dobe zdravim a hlasim, ze uz cca 2mesice mam dva male otiky. Tentokrat prezili ve spolecenskem (poprve!) a ac nerostou extra rychle, zda se, ze se jim dari. Jejich rodice uz maji par let, tak treba je nahradi... Jde o otocinclus vittatus

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 20:44 Muž fido16 [631] Re: Burik
99% otíků je importovaných tak se nediv že jsou plaší když je někdo táhne přes půl země až do česka. Většina z nich při této cestě zahyne a něco přežije. Ty bys taky asi nebyl zrovna rád kdyby tě někdo někam hodil a čekal že budeš v pohodě. Nějaký následek to vždy nechá. Zvláště když jsou zvyklí v přírodě a teď je hodíš do akva které má 80x40 cm. Lamentování o co2 a světle je mimo mísu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 16:29 Muž fido16 [631] Re: Burik
No oni jsou to blázni :-). Ale mě to nevadí já mám otíky rád ikdyž jsou to šílenci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 16:25 Muž Burik [727] - AquascapingRe: fido16
tak to máme úplně stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 16:05 Muž fido16 [631] Re: KarlosS
ceočkem to nebude. Otíci jsou všeobecné dost plaché rybky i ti moji jsou dost lekavci stačí rozsvítit a lítají jak blázni. A to už je mám cca druhým rokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 12:53 - Re: Burik
Niečo sa už množí i u nás no najčastejšie je to import.A to sa potom niet čo čudovať,že sú plaché.Potrebujú dáky ten čas aby sa udomácnili a prestali stresovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 11:02 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Katka
U mě otíci neustále rejdí po akvárku a občas je vidím, že visí přicucnutí na skle. Není na nich vidět, že by měli potřebu se schovávat, i když plochu akvárka mám dost zarostlou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 10:59 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Burik
Mě tedy přijdou jako naprostí pohodáři. Od začátku se nebojí a ani nijak neřeší, když jsem u akvárka, prostě si mě nevšímají. Jen když krmím, tak to velmi rychle zaregistrují, pověsí se na hladinu a nasávají. Možná máš raply, kteří to už mají od narození, ale taky jim může něco vadit v nádrži a reagují zkratově, když se přiblížíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 08:13 Muž Burik [727] - Aquascaping
Zdravím,rád bych se zeptal na Vaše zkušenosti..mám Otíky už cca 5 měsíců a stále jsou to velmi plaché rybky..jakmile se přiblížím k akva tak začnou bláznit a v panice se snaží někam uklidit..

Přestane toto chování někdy?Mám pocit,že jsou furt ve stresu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 23:16 - Re: Katka
Dosť málo na to ,že ide o skupinové rybky.Ohľadne otázky:Odpoveď je v tomto vlákne niekoľko krát dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 23:11 Katka – dotaz na množení
Zdravím mám 3 otíky a chtěla bych se zeptat jaký je dobrý úkryt a jestli potřebují speciální úkryt na množení předem děkuju coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 10:41 Muž fido16 [631] Re: Cayro
Ti moji to dělají též buďto odpočívají u topení nebo jsou u nasávací trubice u filtru. Nesmíš taky zapomět na to že kolem topení stále proudí voda takže je nemožné že by se stalo že otíky uvaříš. Takže určitě strach neměj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2013 10:40 R Muž romant [27981] Re: Cayro
Hloupí nejsou, oni si dají pozor až bude zapnuto. Pokud bude možnost z místa kde jsou přicucnutý rychle zmizet, aby se tam nešprajcli, tak bych si s tím hlavu nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 10:36 Cayro – Krunýřovci a topení
Asi mám hloupou otázku, ale - koupili jsme si 4 otíky. Jsou v pořádku, jen mi dělá starost jedna věc - hodně často jsou nalepení na topení nebo na skle za topením. Momentálně, v ěch vedrech, jsme měli topení vypnuté, ale má se ochladit a abychom udrželi teplotu kolem 25°C, musím topit. Teď jsme topení zapnuli. Voda má lehce nad 25°C, takže topení zatím nehřeje, nicméně i když je topení teď v elektrice, těm mrňatům je to fuk a jsou u něj pořád. Bojím se, až se začne topit, abych neměla pečené rybičky. Máte s tím někdo zkušenost, jestli jim funguje pud sebezáchovy? Jinak opravdu nevím, co bych dělala.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 11:59 R Muž romant [27981] Re: Cayro
Jsou to spíš noční ptáci, tak se tím netrap. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 11:49 Cayro Re: romant
Tak jsem provedla prohlídku, kulatý bříška mají, tak snad jedí. Myslela jsem si, že je najdu nalepené na tadletkách, co dávám na sklo, ale ne. Nicméně se tedy asi nají, konečně, jídla je v akvárku dost. Jen si nejsem nějak jistá tím, že i u nich platí, že se do akvárka má dát jen tolik, kolik sní rybky za 3 minuty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 11:35 R Muž romant [27981] Re: Cayro
To jestli žerou, poznáš, že mají plný bříška, takový kulaťoučký, nesmí být propadlý, to není dobrý, to jsou sužovány s největší pravděpodobností vnitřnímy parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 11:33 Cayro Re: Zab01
Tak jsem si podle rady včera koupila 4 otíky. Jsou roztomilí, ale bohužel jste mne nevarovali, že jejich inteligence je poněkud nižší. Vytrvale ty potvůrky velikosti pulce odháním z filtru nebo topení či teploměru. Nemluvě o tom, že snad neumřou hlady. Krmení dostávají dost, ale ještě jsem je neviděla nic jíst. Ale snad jedí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2013 20:50 Žena baletka [624] Re: acik
V Globusu v Plesné za 38. Stálo to za to, jsou vypapaní, akční, prohánějí se po akva, fakt roztomilí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2013 20:33 Muž acik [416] Re: lojzalojzovic
no jooooo... bliiik ahoj

lojzalojzovic napsal: a autorka článku je nemá? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2013 20:29 Muž lojzalojzovic [327] Re: acik
a autorka článku je nemá? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 20:25 Muž acik [416] Re: romant
ja chtel na nekoho kontakt kdo ty rybky ma uz z odchovu na prodej... :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-krunyrovec-jednopruhy-otocinclus-affinis-chov?od=601