Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 12:55 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Ahoj, prosím vás, máte někdo otíka v akva s řasokoulí nebo kobercem z řasokoule? Nežere vám to? Dneska mi mají přijít od téhle nádrže: rybicky.net/nadrze/19576 , vůbec mě to nenapadlo, tak jestli mám čekat katastrofu... bude jich tam 6.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 15:55 Muž dudak [1885] Re: pitris65
nevím jestli se jedná přesně o něj, ale otocinclus negros je v aktuálním seznamu ryb na objednávku ve vivárku. stačí si napsat o dostupnost a cenu. cocamy tam maj taky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 23:43 Muž pitris65 [9] Re: romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 23:19 Muž Burik [727] - AquascapingRe: dudak
ty dvě stovky bych asi dal,ale zatím jsem je viděl 250 a vejš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 22:19 Muž dudak [1885] Re: Burik
Občas maj cocamy na Břevnově na aquarium.cz Já o nich taky uvažoval, když jsem tam bral affinise, tak je zrovna měli. Cena podle mě dobrá 200kč, ale protože to byly první ryby po cca 15 letech a do novyho akvárka, tak jsemse trochu bál. Ale možná nějaké ještě cenu, jsou krásní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 20:12 Muž Burik [727] - AquascapingRe: romant
zatím jsem viděl jen videa a je to krásná rybka ano Ona to byla taková chvilková poblázněnost..už jich mám v akva 6,to je asi stop stav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 20:07 R Muž romant [27982] Re: Burik
Tak ono, když to vidíš na živo, tak jdou ceny stranou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 20:06 Muž Burik [727] - AquascapingRe: romant
tam jsem zatím nedošel..každopádně když jsem viděl ceny,asi to vzdám:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 20:02 R Muž romant [27982] Re: Burik
Že by je neměl Papík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 20:00 Muž Burik [727] - AquascapingRe: souky
Macenauer je má asi jako jedinej.Danila nemá..aspoň dle nabídky na webu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 19:35 Muž souky [592] - RostlinyRe: Burik
cocama měla myslím Dáša
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 18:36 R Muž romant [27982] Re: prasan
Taky jeden příspěvek k osvětě. rybicky.net/clanky/533-krunyrovci-rodu-otocinclus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 18:15 Muž Burik [727] - AquascapingRe: prasan
také mám pod jedním názvem dvě varianty.Škoda,že tu nelze sehnat Otocinclus cocama ,ten je nádherný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 18:01 -
Fotka k příspěvku V obchodoch je to všetko O.affinis ,no mne tie moje prídu skôr ako Otocinclus huaorani.
www.planetcatfish.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 22:55 JoKa Re: elenka
ale lepsi nez nic...totiz nez jeden
Ne tak docela, v tomto případě to v podstatě nemá vliv... Pokud hejno má mít například skalára 6-8 kusů, tak hraje roli, jestli jsou 3 nebo 4. Ale pokud hejno má mít 800 kusů, tak je celkem buřt, jestli jsou 3 nebo 4.
Prostě bandu 3 otíků k "hejnovému chování" nedonutíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   12.02.2014 02:05 Muž Mislow [304] Re: elenka
Ve skutecnosti, uprimne, se do nadrze teto velikosti nehodi. Stejne tak neonky. Otici jsou az prekvapive zive ryby, to ze pres den casto moc pohybu nevykazou, jen klame. Sam jsem vahal, jestli poridit mensi skupinu (mam jich 7) do sveho akvarka (38 l hrubeho objemu). Do 23 l hrubeho objemu bych snad z hejnovych ryb doporucil razborky a k nim snecky. Ani pro pancernicky to neni nejlepsi velikost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 21:21 Žena elenka [-3] Re: Urtman
ale lepsi nez nic...totiz nez jeden
p.s. kouknula jsem na te video o odlovu v prirode.Priznavam vsou chybu.hejnove fakt jsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 21:02 JoKa Re: elenka
ok, jasne.Zkusim k tomu memu pridat kamarada )))
Oni jsou to ryby vysloveně hejnové. V přírodě jsou to hejna několika set kusů. Podle mě tu hejnovost, kamarád, ani dva, nevytrhnou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:08 Muž Burik [727] - AquascapingRe: elenka
3 kusy budou asi maximum pro takovou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:04 Žena elenka [-3]
ok, jasne.Zkusim k tomu memu pridat kamarada )))
Sice travnik mam pekne zarostly, nemam moc objem (23 l), nebudou hladovet kdyz tam dam jeste 2 aby byla skupinka z 3 rybek?Anebo staci 2 rybky na takovy objem?
Prosim nekdo z faktyckymi zkusenosti s temito rybkami! diky!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2014 18:25 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: prasan
prasan napsal: Treba si ich všímať hlavne skoro ráno a potom za súmraku.Mne pekne v húfiku vystrájajú.
Presne tak je to aj u mojích potlesk Kedysi som ich mal 3-4 a pomaly mi poodchádzali sad Teraz keď ich je viac hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.02.2014 14:43 Muž dudak [1885] Re: prasan
U mě přesně tak, ráno a večer v hejnu nebo když se mění voda. Pres den jednotlivě nebo v malých skupinách kolem 3 jedinců. V přírodě vytvářejí hejna po tisících
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 12:28 - Re: elenka
Treba si ich všímať hlavne skoro ráno a potom za súmraku.Mne pekne v húfiku vystrájajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 12:27 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: elenka
mám jich 7 kousků a drží se spolu v hejnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.02.2014 12:25 Muž Burik [727] - AquascapingRe: elenka
www.youtube.com/…

ještě máš pocit,že to není hejnová rybka? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 11:50 Muž jmalyska [167] – Hejnové ryby
U mě v 360 litrech je to jak kdy, povětšinou otíci plavou každý zvlášťě anebo poblíž sebe. VYsloveně u sebe jsou snad jen když jim sypu žrádýlko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 11:45 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: elenka
rybicky.net/fotogalerie.php… Stále si myslíš, že se spolu nedrží? Podotýkám, že jich tehdy bylo jen asi osm, dokonce i ve velmi malé nádrži (12 litrů, dočasně v karanténě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 11:39 Žena elenka [-3] – Zda otik opravdu hejnova ryba
Zdravim!
Nechtene dostala jsem 'pripominku', ze tyram otika, vzdyt je chudinka sam a oni jsou hejnove ryby.
Nevim kdo to vymyslel coze , ale ze vlastnich zkusenosti (drzim otiky skoro rok), kazdy plave zvlast, muze plavat z jinymi rybami "v hejnu", ale jeden otik druheho jakoby nevsima.
Mozna je to podminkami maleho akva (23 l), ale jinak nechapu proc rikaji ze jsou hejnove.
Kdo s nima ma jine zkusenosti?Mozna fakt muj jediny otik neciti se dobre v samote(s neonkama), ikdyz tak nevypada?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:10 - Re: Jája
Pokúsim sa.Možno je to len po výmene vody ,,omrznuté,,Nikdy som neriešil teplotu dolievanej vody.V izbe mám 18-20C.No v konkrétnom akvárku neprikurujem,takže tam je pod svetlom len o niečo málo viac.Ale nevylučujem to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:08 - Re: Sid
No akváriá sú,ale v každom je niečo.Niekde až moc.A k rakom ísť nemôžu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 20:26 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: prasan
Zaměř se spíš na ten nedostatek něčeho. Otíky vůbec z toho nepodezírej. Ti za to opravdu nemohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 20:02 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: prasan
...mám niekoľko akvárií a cryptocoryne sú všade v poriadku...
Podle tohoto výroku to vypadalo jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 18:51 Muž Mislow [304] Re: kofejn
No, taky jsem o tom uvazoval. V akvu je ted nabourana rovnovaha. Je to pomerne mlade akvo, nema jeste rok a pred casem ho zachvatila sinice. Pred tim to slapalo bez problemu, ale asi tim jak se postupne rozrostly rostliny, tak zmizely dusicnany. Nameril jsem hodnoty temer k nule, takze jsem zacal prihnojovat KNO3 a vysadil fertilizer, ktery jsem obcas pridaval, protoze neznam jeho presne slozeni a nevim, zda neobsahuje fosfor, ktereho tam mam i bez neho 2 mg/l. No odpoved vyrobce cekam uz 2 tydny. Takze A. muze neco chybet, treba zelezo, ktere vim, ze fertilizer zrovna obsahuje. No ale jedna se jen o par listku, tak mne to zatim netrapi .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 17:10 - Re: Sid
Nemám kam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:44 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: prasan
Tak ty otíky na nějaký čas přestěhujte a vyjasní se vám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:33 -
Buď je to nedostatkom dákej látky vo vode,alebo len tie otíky.Slimáčiky takéto veci na 100% nerobia.Ich ožer dobre poznám.Keď však zoberiem,že mám niekoľko akvárií a cryptocoryne sú všade v poriadku a aj v konkrétnom do pridania otíkov boli.Vychádza mi to stále len a len na otíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 08:27 Muž kofejn [963] Re: Mislow
Fotka k příspěvku Jestli myslíš to co je na fotce, tak bych řekl, že u plevuňky je to normální a rozhodně za to nemůžou otíci. Spíš ji něco chybí.
Dělala mi to i v době před otíkama.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 00:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Mislow
když myslíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 00:31 Muž Mislow [304] Re: grunda
U mne to neni cryptocoryne, ale althernanthera, ktera ma pomerne jemne listy. Razborky nebo Helenku nepodezrivam a nic jineho tam neni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 00:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Mislow
a jsi si jistý, že to byli otíci? nemáš náhodou v akva i pár šneků? nebo jiné ryby? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 00:19 Muž Mislow [304] Re: grunda
Ja bych je nepodcenoval, kdyz si behem noci poradi i se slupkou okurky, ktera take neni nejmekci, tak kdovi .... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 00:15 Muž Mislow [304] Re: prasan
No, ja ty svoje koupil pod nazvem O. vesistus, ale vypadaji uplne stejne jak ti, co se prodavaji jako o. affinis. :-D Ve skutecnosti mne to zatim netrapi, jedna se jen o par listu a pouze u Althernanthery, kterou stejne pravidelne kratim a vyhazuji, pac roste jak vztekla. Ryby, ktere jsou rostlinozrave take proste nektere rostlinky muzou mit rady a pak nepomuze ani krmeni s rostlinnou slozkou nebo pridavani zeleniny do akva, pokud ovsem tato zelenina nebude chutove jeste lepsi. Klasika je to u krunyrovcu, kdy ten nas obcas tomu echinaci neodola. Coz zase vubec nevadi, pac roste tak rychle, ze se staci v klidu nahrazovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 00:05 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: prasan
otíci a listy kryptošek? jedině že by jsi je naučil s bruskou :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 23:07 - Re: Mislow
Presne také listy mám i ja.Akoby omrznuté až priesvitné a doškubané.A to som donedávna sám tvrdil,že žerú len riasu na zdravých listoch.Už si tak istý nie som.Veď dokážu obhlodať cuketu,tak prečo nie raslinný list.A predávajú sa O.affinis no nie vždy to affinis naozaj je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 23:02 Muž Mislow [304] Re: prasan
Ja mam podezreni take, i kdyz jsem je nepristihl. Nektere spodni listy alternanthery jsou podezrele prusvitne, podoba se to jako kdyz se nekdy nas krunyrovec pusti do echinodoru.
Edit V akvarku jsou pouze otici a razborky + 1 Helenka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 22:49 - Re: romant
Len otíky a rili krevetky.Dáky ten slimáčik.No na tie by som podľa zdemolovaných listov tento krát nepovedal ani slovo.Preukázateľne som ich nevidel brúsiť,sú aktívne hlavne skoro ráno a podvečer.A ak som v robote tak ich nemôžem pozorovať.Inak cez deň odpočívajú na dne či listoch.Iná osádka žiadna,takže mi to moc nejde do hlavy.
Alebo žeby to bol dáky rozpad listov?No u cryptocoryne sa mi to nikdy nestalo a to ich mám vo viacero nádržiach.Zajtra ak nezabudnem hodím foto listov.Ešte ma napadá či po pridaní eleocharisov do nádrže si s cryptoškami dáko nevadia. ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 22:45 R Muž romant [27982] Re: prasan
Já ne a už jsem je měl(mám) ve spoustě nádrží, vesměs dohledovejch, ale nikdo nic nehlásil. Prokazatelně jsi je přistihl, jak brousí? Co je to za akvo, osádka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 22:40 - Re: radim
To hej ani mrkva z hypermarketu už nepadne pekne na dno ako tá zo záhradky.
Pozoroval niekto niečo podobné u rastlín a otíkov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 22:38 radim Re: Mislow
jo jo rychlená zelenina a velké množství dusičnanů... už se sleduje i její škodlivost pro lidi :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 22:38 - – Otíky a rastliny
Doteraz som myslel,že rastlinkám dajú pokoj.Opak je však pravda.Akvárium kde mám svoje je zabehnuté,no nie staré.Teda žiadna riasa.Kŕmim rozmanite,no otíkom to zrejme stále nestačí.Začali mi ožierať listy cryptocoryne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-krunyrovec-jednopruhy-otocinclus-affinis-chov?od=351