Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 21:02 Muž Miky1981 [57] – český odchov??
Ahoj všem, na stránkách macenauer.eu mají u krunýřovce jednopruhého psáno, že se jedná o český odchov. Všude se píše, že se jedná převážně o import. Pokud by to byl opravdu náš odchov myslíte, že by rybky byly odolnější? Má někdo zkušenosti s tímto obchodem? Děkuji za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 09:38 Sidheag
Díky za odpovědi. Co vím, tak hlady netrpěli, řasy ze skla i z rostlin luxovali s chutí. Naši zkoušeli přikrmovat různýma tabletkama se spirulinou, dávat okurky, ale o oboje občas projevil zájem max. jeden otík a sem tam šnek. Dusitany i dusičnany byly podle testů na nule... Takže asi ještě počkáme a zkusíme druhý pokus, to už akvárko pojede půl roku, tak snad bude dost stabilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 17:03 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: Sidheag
Ahoj,já měla akvárium taky docela čerstvé,když jsem si pořídila Otíky.Ale je fakt,že to byli prďolkové tady odchovaní.Očividně jim u mě chutná,bříška mají napapaná,někdy dokonce přecpaná.Hodně často čtu,jak jsou náchylní na kvalitu vody a různé parazity,ale i když mé rybky zasáhla krupička,tak Otíci a Tetry černé byli ti,co vypadali úplně v pohodě.Takže asi je to o štěstí.Musím zaklepat,až na ten jeden případ jsou u mě ryby celkově v dobré kondici.To jen některým rostlinám se u mě nedaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 16:32 R Muž romant [27982] Re: Sidheag
Při nákupu se to chce orientovat podle baculatých bříšek, což je známka dobře rozkrmených jedinců, u nichž je předpoklad, že když příjdou do dobrých podmínek, budou prosperovat. Měsíc starý akvárko s největší pravděpodobností ony dobré podmínky ještě nesplňovalo a rozhoupaná voda(N látky) rybky načne, oni nemusí odejít hed, ale jsou tak nějak a půl cesty a při dalším výkyvu je to může dodělat, no třeba. Je klidně možný, to co jsem napsal, vůbec není pravda a podmínky už byly natolik stabilní, že tam bylo jak v pokojíčku. Rybky mohly bejt napadený, třeba vnitřníma parazitama, na něž často trpívají, jako součástí transportích a aklimatizačních trablů(úmrtost odchytů je velmi vysoká).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 12:43 - Re: Sidheag
Dusíkaté látky,nedostatok potravy(potrebujú ozaj veľa rias),vek-kedže sa prevažne jedná o odchyt,nikdy tak nevieme ako je rybka v skutočnosti stará.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 12:10 Sidheag
Tak nám pochcípali všichni otíci. Akvárko jsme zakládali někdy v září, rybky pořizovali v říjnu. Zhruba v listopadu se postupně začali vypařovat otíci (prostě nebyli dohledatelní, ani živí, ani mrtví...), dneska rodiče hlásili úmrtí posledního. Razbory i neonky jsou v pohodě, tak se chci zeptat - myslíte, že může bejt na vině čerstvě založený akvárko? Četla jsem, že u otíků jeden nikdy neví, jestli přežijou nebo ne, ale nevím, jestli postupné odumírání v průběhu cca 3 měsíců není dáno spíš něčím jiným...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2015 23:50 Muž Legioix [574] Re: zanek
Ne. Nežere, ale prosím sem ho nedávej: rybicky.net/nadrze/21730
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 23:22 Muž zanek [2] – dotaz - potrava
žere otocinclus affinis malé (mladé) plže ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 18:55 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: Kastli
Mam jich 6 a jeden z nich vypada stejne napapany jak ten Tvuj....Když jsem si je donesla,byli hodne prtavi.Ted jdou videt rozdily,a ten kulatoucky je taky z nich nejvetsi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2014 17:36 JoKa Re: Kastli
Napapaný a spokojený...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 15:31 Kastli – Spolknul kuličku
Fotka k příspěvku Otázka na vás. Přežraný? Těhotný? Nemocný? už je takovej asi 4 dny žádný naježený šupiny žere a plave normálně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 21:33 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Prilepím tabletu spirulíny ku hladine, ďobkajú si živorodky, jednu približne do stredu a jednu (samozrejme množstvo treba prispôsobiť počtu rýb!) ku dnu. Rázom sú na strednej a spodne prilepení otíkovia. Od hladu neumrú nikdy, aspoň z mojej skúsenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 20:58 Muž Mislow [304] Re: Urtman
Jj, myslel jsem to prevracene, chtel jsem tim uz naznacit, ze to asi nebude az tak tou okurkou jako spis akvarkem, dobre fungujici a stabilizovane akvarko by platek okurky ponechany po 2 dny nemel vyvest z miry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.10.2014 18:50 JoKa Re: Mislow
Neni asi okurka jako okurka
Dovolím si oponovat. Je okurka, jako okurka... Ten zmiňovaný nálevník u tchána se objevil pouze v jednom akva ze sedmi a okurka byla ve všech stejně dlouho...
Objevila se pouze v jednom akvu. To znamená, je okurka jako okurka, ale není akvo, jako akvo... X-) Někde se to projeví, jinde si s tím poradí například filtrace. Ale kazí se všude stejně a podstatně rychleji, než mnou doporučovaná cuketa...
A skoro bych i řekl, že jim cuketa chutná víc, jak otíkům, tak ancákům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 18:13 Muž Mislow [304] Re: Urtman
Neni asi okurka jako okurka, ja ji 2 dny nechaval a nalevnika jsem nikdy nemel, tedy kdyz nepocitam pri zalozeni akvarka, kdy tam jeste nebyly ryby. :-D Ovsem otici ji do dvou dnu zlikvidovali, takze byla mensi a mensi a ..... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2014 10:11 Muž michalt [737] - Miniakvária – Otík a piskořka
Dnes ráno jsem si všiml, jak otík okusuje řasu z piskořky smich . Vůbec mu nevadilo, že někam "spěchala".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.10.2014 08:22 JoKa Re: prasan
Zrovna ted o vikendu jsem videl u tchana tak namnozeneho nalevnika, ze nebylo videt na druhou stranu. A udelala to dva dny nevyndana okurka...
Okurka muze byt, ale vecer a rano vyndat. Cuketa tam ty dva dny klidne byt muze, nezkazi se tak rychle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.10.2014 23:12 -
Uhorku musia rýchlo skonzumovať inak máš o prúser postarané.Lepšia je z vlastnej skúsenosti cuketa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 23:11 Muž Mislow [304] Re: 77Dasa
Tak to je v poradku, brambory jsou v radku. :-D To uvolnovani jsem taky vselijak resil, nejvic se mi zatim osvedcila mala umelohmotna spona, co zensky pouzivaj do vlasu s takovyma jakoby hrabema na koncich, pripevnena gumickou na kamenu, uvazoval jsem i ji pripevnit akvarijnim silikonem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 23:05 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: Mislow
Nene,s okurkou je vše jak má být.Po dobu co je v akváriu bývá osídlena minimálně dvěma otíkama.Kdykoliv se podívám.Dokonce se ji nepustí ani když se uvolní a stoupá na hladinu :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 23:01 Muž Mislow [304] Re: 77Dasa
Ahoj, vracim se k predeslemu prispevku. Pokud otici o okurku maji jen maly zajem, bude to mozna tim, ze je v akvarku i dost jine potravy (rasy, zbytky krmeni pro jine ryby na dne). Ja mel otiky v mensim akvarku jen s razborkama a tam okurku za 2 dny zlikvidovali i se slupkou. Ve velkem akvarku si ji ani nevsimnou, ale tam je dost rasy a zamerne na noc prekrmuji kvuli ostatnim rybam .... :-) Vsak nejlepe se to pozna na jejich briskach, jak jsou spokojeni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 21:36 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: 77Dasa
77Dasa napsala: Jěště mám od Tetry "Tetra PRO Algae"-crips se spirulinou. Kdo nezná,jsou to pomalu klesající lupínky,které vypadají jako "rybí oko" a ty chutnají snad všem. Ja to nazývam "pizza" - táto zelená je špenátová a červená šunková :) Ak teda ide o toto: www.tetra.net/… Ja mám TetraPro Energy a potom som dokúpil TetraPro Color. Podľa všetkého sa zdá, že Energy nie je nič iné, len zmes Color + Algae. Túto otázku som aj položil spoločnosti Tetra cez nejaký kontaktný formulár na webe tuším, ale odpoveď som nedostal. No a TetraPro Menu má navyše ešte aj iné 2 typy. Mám síce aj českú brožúrku Tetra, ale tam je to dosť domotané, hrozne odfláknuté (obrázky sú vo viacerých prípadoch nesprávne vymenené a podobne) a sú tam len typické komerčné kecy a nič o skutočnom zložení. Každopádne, táto pizza je obľúbené krmivo mojich rybiek, ale nie je šanca, aby sa ušlo otíkom :) Len sem-tam si uchmatne krevetka, ale musí sa rýchlo aj s pizzou schovať, lebo tetry jej ju doslova vytrhnú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 21:34 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: zervan
odstranění zbytku tablety???
Já s tímto nemám moc dobrou zkušenost.Myslím si,že je daleko lepší zbytek v akváriu ponechat,než se ho snažit vytáhnou.Tableta už je natolik povolená,že se jemný prach zbytečně rozvíří.Mě to způsobilo zelený zákal,kterého jsem se zbavovala další tři dny.Je fakt,že tenkrát jsem tam dala 3 tablety.I když je na obalu napsáno,že nekalí vodu,očividně to není pravda. ;-) Takže za mě nevytahovat! Já teď dávám jednu ob den a bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 21:23 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: michalt
Ahoj,tak já krmím tabletou ob den,taktéž po zhasnutí.Ráno nic nezůstane,někdy i po hodině je tableta pryč.Jenže,první ji oždibují tetry,občas vidím okolo otíky (mám jich 6) a nakonec panceřníčky (ty mám dva).Také si myslím,že právě zmiňovaní pancéřníčci ji sežerou.Dnes jsem dokoupila potápivé disky pro ryby u dna.Zkusila jsem tři,každý jiný a zase nejvíc zajímaly tetry ;-) Ty jsou prostě pažravé.Vše se opakovalo,otíci nic moc a snědli to opět pancéřníčci,což mi nevadí.Pro ně to bylo určeno,protože ryby krmím méně,takže na ryby u dna skoro nic nezůstane. Jěště mám od Tetry "Tetra PRO Algae"-crips se spirulinou. Kdo nezná,jsou to pomalu klesající lupínky,které vypadají jako "rybí oko" a ty chutnají snad všem.Vůbec není na škodu jak radila Turbínka,mít toho víc a prostřídat to. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 14:55 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zervan
Aha, zapomněl jsem zmínit, že ty tablety od Tropical, které používám, ty taky přes noc ve vodě dost změknou. Když je pak vytahuji, někdy se rozpadnou.

Mám taky jiné tablety (něco od Sery - pro sumce). Ty jsou malé, měkké a snadno se rozpadají i za sucha. Neochutnával jsem je, ale podle složení by měly mít méně rostlinné a víc živočišné složky než ty Green Algae Wafers.

Jenže po těch menších a měkčích tabletách od Sery se tetry vrhnou dřív než si je otíci všimnou a hodně rychle je sežerou. Já jsem byl právě rád, že jsem našel něco, co otíkům chutná, po čem se tetry nevrhnou jak kobylky a co obsahuje spirulinu. Jen jsem nevěděl, jak dlouho tam můžu nechat nespotřebované zbytky. Všiml jsem si, že odkdy jsem začal přikrmovat těmito Wafers, otíci jsou přes den víc aktivní než byli dřív, když se živili jen řasou ze skla a z listů rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 13:26 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: michalt
Jáj tak tým sa to vysvetľuje - tie mnou spomínané tabletky Tetra majú priemer 1 cm, JBL ešte menej a pomerne rýchlo mäknú (čo je aj nevýhoda, lebo to narobí neporiadok, pokiaľ to niekto necucá, ale len "rozpráši"). Možno by bolo do budúcna lepšie prejsť na tie menšie tabletky, pokiaľ tie Tropical nie sú nejaké kvalitatívne lepšie (v tom sa nevyznám - EDIT: ochutnával som tie moje dvoje a sú dosť odlišné, Tetra majú takú rybaciu chuť, ľahko so rozpadnú medzi zubami; JBL sú trošku pevnejšie a asi viac riasové, chýba tam tá rybacina).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 12:51 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zervan
Každá z těch tablet má průměr asi 2-3 cm. Jsou dost tvrdé, když je chci zlomit. Otíků mám sedm. Tyhle tablety trochu oždibují taky tetry měděné. Jinak je kromě těch piskořek a otíků nežere v akváriu nic.

Důvodem, proč je otíci do rána nesežerou, je podle mě právě to, že jsou dost tvrdé a nestihnou to, než se ke "švédskému stolu" dostaví piskořky. Ale jinak to vypadá, že jim to chutná.

Ano, otíci ani bez těch tabletek nehladovějí, ale rád bych jim nabídl taky něco na zpestření. Dojde taky na okurky a špenát, ale teď jsem chtěl zkusit tu spirulinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 12:40 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: michalt
Nepoznám toto krmivo - aké veľké sú tie tablety? Ma celkom udivuje tá "polovica tablety" - ja dávam každý večer tak 2-3 tablety Tetra Pleco alebo JBL Novo Pleco a tie sú dosť malé, do rána ani stopa. Otíkov však nejako extra nefascinujú, zbehnú sa k nim skôr ancíkovia a krevetky. Myslím si, že keby otíci chceli, dajú si z tej tablety hneď a nebudú čakať, kým sa tam dotrepú slimáky. Takže asi majú dosť iného krmiva (riasy a podobne).

Keď chcem, aby sa ku krmivu dostali všetci (napr. v inom akvárku s malými ancíkmi), tak sa mi osvedčilo krmivo pre krevetky Sera Shrimps natural - namiesto jednej tablety je kopa maličkých valčekov a tak sa ujde každému.

Odpoveď na otázku, ako dlho je bezpečné nechať tabletu, by zaujímala aj mňa - týka sa ďalšieho akvária s 50-tkou úplne maličkých ancíkov, tí zatiaľ toho veľa nezjedia a s jednou tabletou sa moria celý deň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 11:35 Muž michalt [737] - Miniakvária – Jak dlouho nechat?
Ahoj, začal jsem otíky přikrmovat tabletami se Spirulinou (Green Algae Wafers od Tropical). Každé 2-3 dny jim hodím půlku tablety večer po zhasnutí světla. Pak na ní ráno najdu hromadu piskořek a otíci se mezi ně snaží dostat k dlabanci :-).

Chtěl bych se zeptat, jak dlouho je bezpečné tu půlku tablety nechat ve 110 litrovém akváriu. Doposud jsem ji ráno vždy vyndal (asi po osmi hodinách). Můžu ji tam nechat nebo to představuje riziko nějaké kalamity v nádrži? Díky a hezký den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 19:02 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: romant
Druhý den je okurek max prohnutý, tím jak uždibují od středu.Proto jsem psala,že nechávám JEN do druhého dne a vytahuji,dokud ještě drží pohromadě.Stejně tak to praktikuji i se špenátem ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 18:55 R Muž romant [27982] Re: 77Dasa
Tak, ono se vyplatí neskonzumovaný zbytky okurky z nádrže odstraňovat a zvláště pak z nádrží menších. ;-) Blemcavá okurka(ky) na dně se povalující dovede i třeba býti příčinou výskytu nálevníka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 18:53 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: romant
Tak já dávám jedno tenké kolečko a nechávám do druhého dne.Uždibují jen ten prostředek,kde je to měkké a šťavnaté.Chci ho dávat 2x týdně. Ne že bude v nádrži nepřetržitě. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 18:12 R Muž romant [27982] Re: 77Dasa
Cuketa je vynikající nápad, protože na rozdíl od okurky, drží daleko déle pevnou konzistenci a je z mého pohledu daleko méně ziziková, když se to s tím množstvím přežene, čímž nevybízím k nějakýmu překrmování, jenom uvádím praktickou stránku věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 18:09 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: Mislow
No,meloun bych nedávala.Podle mě zasviní vodu.Cuketa je dobrý nápad. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 18:08 R Muž romant [27982] Re: 77Dasa
Ta fajn, svůj účel to krmení splnilo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 18:07 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: romant
Tabletu jsem dala po zhasnutí a koukala,co se bude dít.Během chvilky tři otíci začali kroužit kolem,ale ani se ji nedotkly.Pak se přihnaly tetry krvavé :-D .I je přestala po chvíli zajímat.Občas jsem koukla,nějaký ten otík byl v blízkosti,ale že by se na ni vrhli,to vůbec.Kouknu asi za hodinu a po tabletě ani památky.Opodál se válel vypasený pancéřníček černopruhý. Uvidím,zda se to dnes bude opakovat.Každopádně hlady asi netrpí,bříška mají pěkně kulatá a celý den na něčem šmejdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 16:54 Muž Mislow [304] Re: 77Dasa
Ahoj, muzes krome okurky zkusit i jinou zeleninu, treba cuketu nebo me zrali i zluty meloun (cerveny jsem nezkousel). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 16:37 R Muž romant [27982] Re: 77Dasa
Tu tabletu dávej do akvária těsně před a nebo po zhasnutí světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 15:25 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: Turbínka
Ahoj,mám tablety se spirulinou.Zkusila jsem ten okurek a našli ho během pár minut. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 13:25 Žena Turbínka [2558] Re: 77Dasa
Důležité je, aby tablety které jim dáváš, měly vysoký obsah rostlinné složky - zvláště řasa spirulina. Je lepší takových tablet mít více druhů od různých výrobců, osobně používám Hikari, JBL, vločkovou spirulinu od ON a 100% práškovou spirulinu. Dále je možné je přikrmovat např. spařenými kopřivami. U otíků je kritický hlavně první měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 13:14 Žena 77Dasa [1] - společenské akvárium
Zdravím,
od neděle mám v nádrži 6 otíků. Bylo mi doporučeno je ze začátku sledovat,zda jsou ok a mají kulaťoučká bříška.Vypadá to,že se mají čile k světu a dokonce si troufám říct,že rostou před očima.Ob den dávám jednu tabletu na dno,ale krom některých teter krvavých si tablety vůbec nikdo nevšímá.Takže jsem dnes zkusila spařený list špenátu.Jediné,co se jim líbí je zapíchnutá slámka ;-) Neprocházela jsem tady všech 80 stran,ale narazila jsem na příspěvek,kde někdo dává i salátovku,což mě těší a ihned vyzkouším.Myslela jsem si,že tu žere jen ancík.
V akváriu se mi netvoří žádná řasa(viditelná pouhým okem),tak si říkám,aby mi neumřeli hlady :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2014 22:41 Muž MartinH [142] - L144 závoj
michalt napsal: Jen mi není jasné, jak ve tmě můžou v noci ryby najít jakékoliv jídlo. Chápu, že možná čichem, když jsou k němu blízko. Ale ve 120 litrovém akváriu? No uvidíme. Děkuji všem za odpovědi.Taky bych si tipl, že to bude čichem. Otíky nemám, ale ancíci se na ní nahrnou úplně všichni a to ti vzdálenější ji přes tu zeleň co tu mám nemohli vidět padat. Krmím pokaždé na přibližně stejné místo, takže když občas hodím jinam, seběhnou se nejdřív na obvyklém místě. Zrakem ji ale dle mého názoru nehledají, spíš čichem, protože jinak by šli najisto. Takhle lezou chvíli zkusmo po okolí než se trefí. Pokud krmím jen ryby a nedám tabletku tak nijak nereagují. Naopak večer už čekají na krmícím plácku, aniž bych byl u akvárka.
KarlosS napsal: na tablety jsou vhodné Petriho misky. Pro otíky ve společnosti malých rybek asi jo, větší ryvy jí z té misky bez problémů dostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2014 13:33 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Kubasix
na tablety jsou vhodné Petriho misky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 22:48 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Přidám se s vlastní zkušeností. Já vezmu okurku, nakrájím jí na kolečka, nějak tak akorát tlustá, a dám ji na špejli, kterou zabodnu do dna. Dávám 4 kolečka, ze začátku neměli vůbec zájem, byli navyklí z akvaristiky na tabletky, ale teď už se na ní schází. Někdy jsou i 4 na jedné okurce. Mají rádi ten střed a pak jedou, od středu ke kraji. Dávam ji neoloupanou. Jinak se dojídaji řasama. Pro tabletku nemám místo, kam bych ji dal, aby se k ní dostali, aby nebyla někde v kytkách a aby se pohybovali v okolí. Teď mě, ale napadlo, že bych ji mohl vtlačit do té okurky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 17:11 R Muž romant [27982] Re: michalt
Šel bych na to po sedlácku, tedy přestal to řešit. ;-) Prostě jak budeš v akváriu pozorovat otíky co mají plný bříška, neřešil bych už dále jejich krmení a krmil normálně jako obvykle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 10:47 Žena Atika [134] Re: michalt
Já nevím, otíky s jídlem nijak extra neřeším. Prostě večer nakrmím (každý den něčím jiným - nadrcené vločky, mražené, lepicí tablety, pár tablet na dno, grindal), dávám trochu víc, protože mám na dně dost pancíků, tak aby na ně zbylo. Za chvilku otíci začnou rejdit a sbírají cokoliv z listů, ze dna a prostě se nabaští s ostatníma. Navíc jen pro ně dávám občas jen kolečko cukety - navečer a nechávám přes noc, ale chvíli jim trvalo než se na to naučili. Zezačátku ji žrali jen šneci, ale teď už je za chvíli po vložení cukety můžu spočítat :-) V noci je většinou vidím přicucnuté na sklo a čistí a čistí. Ty jejich bílý bříška jdou vidět i potmě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 10:13 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ivaha
Tak krmení všech ryb současně taky nepřineslo kýžený efekt :-). Tetry si u hladiny zobaly svoje, tabletu padající na dno si nikdo nevšímal, otíci byli zaneprázdněni požíráním řasy. Tentokrát jsem tabletu rozpůlil a každou půlku hodil na jiné místo.

Po dokrmení teter a betty na hladině tableta zůstala ještě několik minut nepovšimnuta. Pak se na ní všichni vrhli, ale otíci se k ní moc nedostali. Zase ji sežraly tetry (oba kousky) a ještě si ji prohazovaly jako míč :-D.

Tak nevím, asi teď na pár dní vynechám krmení, abych tetry nepřekrmoval a pak to zkusím líp v noci, v úplné tmě. Jen mi není jasné, jak ve tmě můžou v noci ryby najít jakékoliv jídlo. Chápu, že možná čichem, když jsou k němu blízko. Ale ve 120 litrovém akváriu? No uvidíme. Děkuji všem za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 09:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pajik77
Tak trochu to bude asi i o tom krmeni , pokud jsou hladovi a navykli na prisun potravy prez den ,logicky se po ni budou shanet ve dne , moje ryby kazdej vecer zacnou oxidovat u hladiny na miste kam pravidelne. Dostavaji dlabanec , chce to trpelivost , ze dne na den se neda zmenit navyklej rezim , zacal bych pravidelne krmit tri hodiny po vypnuti svetel na jedno misto , voni si navyknou
Omluva za gramatiku, pisu z androidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 09:52 Žena petulinakk [2016] Re: Pajik77
V noci jsem otíky nikdy nešla cíleně pozorovat, ale přes den byli u mně aktivní, stále někde šmejdili. Hodně určitě záleží na tom, jak je akvárko zarostlé - v zarostlejším mají větší pocit bezpečí, nebojí se vylézt i za světla, a jsou paradoxně vidět víc.

Jinak i otík si umí svoje krmení bránit :-) v této prezentaci jsou dvě krátká videa, kde je vidět že se nerozpakuje i vyhnat jinou rybu (v jednom dost razne vyžene sekavce) a ostatní pak jen nesměle plavou okolo a bojí se přiblížit :-) měla jsem ovšem jenom samé malé rybky... rybicky.net/nadrze/13426
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 09:06 Žena Turbínka [2558] Re: Pajik77
Oni někteří jsou i přes den docela aktivní, moji třeba ráno s rozsvícením se pravidelně scházejí na baštu, ale i tak drtivou část dne někde ležej přisátí v přítmí a jsou v klidu, ale jen co se zhasne akvárko a počká pár hodin u mých hlavně mezi 2-3 hodinou ranní/noční to je teprve mazec ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-krunyrovec-jednopruhy-otocinclus-affinis-chov?od=251