Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 14:12 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: FranzFritz
krunýřovci jsou ale samotáři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 09:20 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Mně zůstal sám krunýřovec jednopruhý. Musel jsem z aqarka odstranit ancistrusy a místo nich mi známý daroval dva krunýřovce. Zdáli se být oba v dobré kondici a zdraví. Jeden z nich však do dvou dnů uhynul, druhý je zatím v pohodě a aktivně likviduje řasy. Teď mám obavy, aby mi neuhynul i ten druhý ze důvody samoty. Zatím nechci další shánět. Počkám jak se vyvine situace s druhým.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 01:17 Muž Pete [10] – Re: FranzFritz
Pak je ještě jedna možnost. V Tesco-Poruba je akvaristika, kde se dají objednat různé druhy - hlavně dovoz. Zadáš co chceš, necháš kontakt a do 14 dnů bys to mohl mít. Holky, co tam prodávají, mi tuto možnost sami nabídli, dyž jsem něco nemohl sehnat. Bych to tam asi zkusil... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 20:53 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: SITNICAN
www.vivarium.cz objednavanie ryb :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 17:17 Muž GAGAL [452] - Halančíci – Re: FranzFritz
Na Ifauně inzeruje jeden člověk (obchodník), který bydlí poblíž Ostravy a do Ostravy pravidelně dojíždí. Minule jsem bral Otocinclus od něj a byl jsem velmi spokojen. Nevím jak "malé " množství by byl ochoten dovézt ,ale myslím že byste se určitě domluvili. Pokud chcete jeho mail tak bud na Ifauně nebo mi pošlete sz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 16:53 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Pete
Ve Futuru je už taky nemají :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 16:13 Muž Pete [10] – Re: FranzFritz
Viděl jsem je ve Futuru. Je to možná 14 dní... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 15:01 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: SITNICAN
Rybky jinak obednávám zde: www.kalaba.eu Problém je, že je to kurýrem ČD. Přepravní box je na 15 KG a stojí 230 Kč,- Přitom potřebuji 4 ks rybek, což se mi nevyplatí.
Minule jsem se domluvil s jedním akvaristou s Ovy, který bral větší množství ryb. Nechal si to poslat na sebe, kde jsem si to následně vyzvedl a zaplatil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 14:55 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: NHKG
S Hornbachem mám špatné zkušenosti. Jen jednou jsem zde koupil rybky a dotáhnul jsem s nimi i kožovce (krupici). Při nedávné návštěvě Hornbachu v Ostravě - Svinově jsem se při phled na ybky zhrozil. Plno nemocných a pochcípaných rybek, které nebyl nikdo schopen ani vylovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 13:45 Muž jirka.p [60] – Re: SITNICAN
Otocinclus affinis a nějaké další rybky jsem kupoval na www.aquarium.cz. Naprostá spokojenost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 13:41 SITNICAN – Otocinclus affinis
Ahoj,chtěl bych si pořídit asi tak 20 ks --- Otocinclus affinis,jenom že je nikde nemůžu sehnat,tak jsem se rozhodl,že bych si je objednal v nějakém E-shopu.Nemáte někdo nějaké zkušenosti,kde by se to dalo objednat,tak aby rybky byli v dobré kondici a celkově v dobrém stavu.Díval jsem se že je mají na miga.cz,kupoval už někdo tady od nic něco ??? a jak to dopadlo ??? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 13:25 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Taky nevím
V Ostravě je to s prodejem akvarijních rybek špatné. Otocincluse jsem vídával v Horbachu, ale dlouho jsem tam nebyl a ryby bych tam nekoupil. Taky bydlím v Ostravě a po projití asi pěti prodejen radši objednám ryby přes internet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 12:40 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Otocinclus affinis v Ostravě
Prodává někdo v Ostravě krunýřovce jednopruhého (Otocinclus affinis), chovatel nebo prodejna? Kontaktoval jsem snad všechny možné akvarijní prodejny v Ostravě a nikde ho nemají.
Musel jsem z aquarka vyhodit ancistrusy, kteří mi likvidovali kytky a nutně je potřebuji nahradit jinými požírači řas. Kauzu s ancistrusy jsme na fóru probírali zde: rybicky.net/forum/10129…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 13:13 Žena pavliina [50] – Re: wladys
No já vím :-( jinak v Hornbachu žádné ryby nekupuji ale bohužel nikde jinde jsem otíky nemohla sehnat hmm S tabletou to tedy zkusím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 12:32 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: pavliina
Tabletou se spirulinou určo nic nezkazíš.Jinak ti přeju ať přežijou.Kupovat jakékoliv ryby v Hornbachu je podle mě jen vyhazování peněz. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 10:32 Žena pavliina [50]
Tak jsem si včera přivezla z Hornbachu 6 otíků. Byly už to poslední kousci a docela jsou živí, tak třeba to budou ty silnější jedinci, co jim tam přežili. Dala jsem je do karantény kde mám těch 28 st. a přidala jsem Antistres, ale chci se zeptat jestli by otíci nepohrdli tabletou na přilepšenou? Abych je trošku vykrmila, nebo se živí opravdu jen těmi řasami?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 07:06 Muž ghostik [81] – Re: PaDa
Musel jsem pouzit vyhledavani na co jsi to vubec odpovidal :o)
Vyhladovely z transportu ?
Doufam ze nemyslis transport z Vivaria domu ? Jel jsem to cca necele 3hod. a nevsiml jsem si ze by hlady okousavaly pytlik :-D
Ma odpoved asi spatne vyznela ale ten smajlik byl protoze mne zatim snasej vse vpohode.
PS:
Jinak haklivost ryby na kterou se foxchosen ptal a vyhladoveni ryby jsou dve ruzne veci!
Haklivost je ze treba nesnasi nejake specificke podminky (kyselou nebo tvrdou vodu, nedostatek kysliku pri prevozu atd.)
Vyhladoveni je defakto u kazdeho zivocicha smrtelne - takze kazda ryba by byla hakliva a i clovek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 23:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Ghostik
ghostik napsal: To nevim nac ? coze
Většinou je příčinou silná podvýživa, tyhle ryby bývají z transportu tak vyhladovělé, že je už nezachrání ani dobré krmení doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 16:13 Žena Rebbie [71] – Re: foxchosen
Vzala bych 5... už jen proto, že jeden může nepřežít, tak ať jich pak nemáš málo. Vypadaj skvěle když plavou pospolu přes akvo ;-) a sou to fakt drobný rybky, neboj se toho počtu :-) Já jich naposledy kupovala taky 5 (do mojí 40tky), Radek mi jich tam dal 6 dokonce ale když sem přišla dom, tak sem zjistila že jeden už nepřežil cestu, byla sem z toho hodně zdrblá, bo všichni vypadali špatně, byli totálně vystresovaný, bleďounký skoro průhledný :-( ale díkyBohu se vzpamatovali, cca po 3 tejdnech mi uhynul eště jeden, takže současnej stav sou čtyři otíci a mam je tak nějak tři měsíce :-) ťuk ťuk ťuk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 12:34 Muž ghostik [81] – Re: foxchosen
Ja osobne bych dal 5 ale plno lidi mi uz reklo ze mam prerybnino ( driv jsem mnel v AQ sice stejny pocet ryb jako ted ale vetsich rozmeru ) takze radeji to necham na tobe :o)

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 12:02 foxchosen – Re: ghostik
Kdybys četl můj deník, věděl bys, že odebrat několik oček mám v plánu :)
Porcelánový express je mi proti srsti a nikoho kdo potřebuje článek do potravního řetězce nemám, takže půjdou darem, nechám si jen oblíbence a pár novorozenců... Už jsem se v rybkách rozkoukal, takže se chystám doplnit dno ještě o několik pancéřníčků malých když už uvolním životní prostor od oček.

Takže kolik? na 50l 3 nebo spíš jen páreček? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 11:28 Muž ghostik [81] – Re: foxchosen & pavliina
foxchosen:
sprominutim kdyz vyvrazdis par pavych ocek tone tak by se jich veslo vic ano
( nekomu jich muze byt lito ale ja snima krmil (kamarad nevedel co snima) a tak mi to tak neprijde )
Pavliina:
bojovnika jsem nikdy nemnel a tak ti neporadim :-(
ale odhaduji si rict ze bojovnice vydrzi i ve sklenici od okurek bez topeni pri pokojove teplote
nakonec je takto vsude i vydam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 11:20 Žena pavliina [50]
Díky moc všem za rady, zkusím to tedy příště podle vašich rad. Jen mám problém, že nemám karanténu s topítkem :-( Tak mě napadalo, použít jako karanténu mé 12 l akva v kterém mám bojovníka... jenže co s bojovníkem? Co pro něj bude menší zlo, přendat ho do 60 l akva - kde budou asi trošku jiné parametry vody, nebo ho nechat s otíkama a preventinem? Myslím, že tu teplotu 28 st. by snesl ale co ten preventin??? Poradíte? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 11:13 foxchosen – Re: ghostik
Slyším na ně samou chválu a jak se to blíží, tak se tam těším víc a víc ano Mě se strašně zalíbili, akorát si nejsem jist počtem. Mám 54l akva, takže bych to viděl na 3kusy - 2samečky k jedné samičce. Nebo jinak? Radši si nechám poradit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 10:54 Muž ghostik [81]
To nevim nac ? coze
Pri mych pokusech zatim prezili vse :o))
Je pravda ze nevim jestli mam stale plny pocet uz jen proto ze Trnovcoj se naposled vesel celej samecek pancernicka zlatopaseho do tlamy kdyz si ho spletl s tabletou ale ihned ho zase vyplivnul no Mnel stesti jinak bych ho z nej vyklepal ano Ale honi se jich tam stale dost potlesk
Mam tam vic rybek co tvrdej ze jsou haklive ( treba i Apteronotus albifrons ) ale zatim se vsechny drzi zuby nechty :o)
A to driv mnely houpani PH 6.5-7.5, NO3 az cca 80mg, NO2 0.5 dle Sera testu, Fosfor 3mg nez jsem se naucil trochu s tim AQ pracovat a ustalit hodnoty :-(
PS:Vivarium je pekne tez jsem si udelal cestu a hned neco i nakoupil ( Corydoras sterbai, Panaque sp. (L204), Rineloricaria sp. (L010A)):o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 10:45 foxchosen – Re: ghostik
to mám radost, že neplácám nějaké hlouposti :) jinak se chystám 31. koupit Otíky ve Vivariu tak snad to bude v pohodě, slyšel jsem, že jsou dost náchylní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 10:32 Muž ghostik [81] – Re: foxchosen
Souhlas
Defakto jsi popsal moji zkusenost a jak to delam :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 10:30 foxchosen – Re: pavliina
velké prodejny rybek typu H udržují teploty vysoko, aby se neprojevilo, že jsou třeba nemocné. Tuším, že kožní onemocnění jsou tímto snížena jelikož rybky produkují více slizu jež pokrývá šupiny a parazit se tedy nemůže přichytit. Většina rybek je tam nadopovaná a přežívají v podstatě v neustálé preventivní léčbě. Proto je vysazení do akva kolem 25° jednak teplotní šok, navíc se dostanou do vody, kde léčiva nejsou a dostanou "absťák". Pokud není zbytí tak z krámu rovnou do karantény a já osobně bych se snažil simulovat podmínky co mají tam, tj. kolem 28°, trochu preventinu třeba a postupně snižovat dávky na nulu řekněme během týdne. Chce to opravdu opatrně, hlavně nikdy nedávat takto koupené rybky k ostatním do velké nádrže!

Je to jen můj názor, kdyžtak mě opravte X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 08:53 Muž Yirka [9126] – Re: pavliina
Při dodržení dávkování by neměl být problém kápnout do společné nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 08:47 Muž ghostik [81] – Re: pavliina
Tak to ti neporadim. Ja preventin pouzivam jen pri karantene jelikoz byl nejlevnejsi a v karantene se to da prezit jelikoz tam nemam rostliny ani jine zivocichy.
Ve spolecnem akvariu jsem zatim pouzil jen pripravky f. Esha.
Tezko poradit jelikoz neni znamo co ty Otiky trapy ( co je to za nemoc )
Asi bych je dal do karanteny a pockal jak se to vyvine. V te karantene jim zdvihni teplotu z tech 26 treba na 28 a bohuzel asi jen pockej co se stane.
Treba jeste nekdo poradi neco jineho ale nenapada mne co.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 08:29 Žena pavliina [50] – Re: ghostik
Mám tedy teď přidat ten preventin? Nebude pozdě? A hlavně v karanténě je nemám ale mám je ve společné nádrži, ten preventin nebude vadit ostatním rybkám??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 07:50 Muž Mobbydick [4]
sklorex Brno, včera, 45 kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 06:46 Muž ghostik [81] – Hornbach
Prezili mi vsichni Otici ano
A neni to prvni ryba co jsem bral v Hornbachu. U nas maj v akvaristice ho.... a v te druhe se bojim koupit i krmeni aby ryby nic nechytli :-( a proto jezdim do HK do Hornbachu.
Vyber uchazejici a ceny taky - nemocem jsem se prispusobil :-| .
Hned co je dovezu je karantena v preventinu a po 7-14 dnech ( u Otiku jsem z nich byl tak nadseny ze jsem ani 7 dni nevydrzel ) jdou do velkeho AQ. V karantene je mam na teplote kolem 28°C. Jednak kvuli prechodu z Horn.( oni tim asi redukuji nemoce a mivaj i nad 30°C ) a pak i rychleji se projevy krupicka. Kdyz je das do studene vody hned tak mne vetsinou slaby jedinci hrozne zhubly a uhynuly s priznaky hodne podobne tubere!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 23:13 Raf – Re: pavliina
Je to možná hloupost, ale jestli máš účet, tak v Hornbachu máš možnost ryby do 48 hod. reklamovat - vrátí Ti v pohodě peníze... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 22:41 Žena pavliina [50] – Re: ghostik
28 st? coze No nevím, asi už bude pozdě upravovat teplotu, v akva mám 25 - 26. Proč je mají v tak zbytečně teplé vodě? Právě, že ten jeden se mi dneska dopoledne moc nelíbil, byl fakt zeslabenej, sotva plaval a teď už ho nemůžu najít sad a druhej se jen tak povaluje. Tobě přežili všechny? Jak si to dokázal? ;-) Jestli mi přežije jen jeden, tak ho přeci nenechám samotnýho :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 13:19 foxchosen – Otík
mě se teda strašně moc zalíbili, za týden si pro ně jedu do Vivaria palec Jsou to úžasné rybky, zábava je s nimi jako s jinými krunýřovci a nevyrostou víc jak 5cm (přiznávám, mám nejradši mini rybičky :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 13:19 Muž ghostik [81]
Ja vzal v Hornabachu 10ks a v karantene ( AQ 5L ) se tez jen povalovaly ale pak je chytit bylo umeni :o) A ve velkem AQ se hned rozprchli do vsech koutu :o)
Vydrz treba jen odpocivaji - pokud tedy nejevi primo znamky nejake nemoci.
Hlavne jim drz teplotu alespon 28°C a pomalu stahuj. V Hornbachu je normalni ze drzej teplotu kolem 30°C a kdyz ryby das rovnou do 24°C tak je to pro ne sok a par jich to neprezije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 13:02 Žena pavliina [50]
Ahoj, včera jsem si, bohužel v Hornbachu, koupila 4 otíky. Nikde jinde jsem na ně nenarazila, tak jsem to "riskla" tady :-( Dnes už 2 otíci nevypadají moc dobře, jen polehávají a zdají se mi být vysílení sad Četla jsem o nich hodně, tedy co jsem na netu našla ;-) ale zajímalo by mě, jestli jim jde nějak pomoc s aklimatizací :-O Nebo je to prostě jen o čekání až uplyne ta kritická doba a přežijí jen silní jedinci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 23:46 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: zabak
Jenom né Hornbach!! rozzureny To co se tam odehrává nemá s akvaristikou pranic společného...já pro to mám mnohem výstižnější pojmenování.JATKA. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 22:53 Žena Marťásek [5] – Re: JouZee
Všem díky za tipy, v OV Hornbachu jsem byla minulý týden a otíky neměli, ale tam bych se bála nějakou rybku koupit, když jsem tam viděla ramirézky s krupičkou.... tone No, asi se pojedu podívat do Brna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 19:04 zabak
jj, Hornbach je prodává ale bacha na nemoci :-/

Mě postupně pochcípali. Chtěj čistou proudící (prokysličenou) vodu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 18:42 JouZee – Re: Marťásek
Naposledy jsem je viděl v Ostravském Hornbachu. Pokud nemáš s Hornbachem žádný problém, tak je toto taky možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 18:31 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Marťásek
:)....to je jen tip.Já sám je kupuju ve SKLOREXU.Nevím z jakého zdroje SKLOREX bere,ale otíci od nich nechcípaj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 11:00 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Marťásek
Zkusil bych Tropic v Přívoze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 10:39 Žena Marťásek [5] – Otocinclus affinis v Opavě a okolí
Ahojky, nevítě někdo, kde sehnat tohoto krunýřovce v Opavě nebo Ostravě v blízkém okolí? V Opavě asi nee :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2007 12:58 Muž matlala [798] - Rostliny
no nevim jestli bych tam neměl už moc ryb ze 2 bych tam ale dal až na to že tam mám 16 ks Boraras urophthalmoides a akva má 32 litrů čistýho takže 2 ks by byli asi už až až, nejspíš je kupovat nebudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 22:31 Muž isamik [180]
Dnes sem si je prohlizel ve vivarku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 22:25 Muž tau [14]
jestli sis nevsiml tak jsem slovo ukazkove dal do uvozovek... jinak ja jsem je hodil primo do akva (meli je tam uz dlouho a vypadali hodne zdrave, tak jsem to riskl - v karantene mam pestrence tak by to asi neprezili) a nikam se neschovavaji.. radostne oziraji vsechno sem tam se prozenou kdyz na sebe narazi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 21:55 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky
Uz nebudu nic komentovat k poctu ryb,ale to akvarium(jak rekl Tau)je ukazkove asi jen z pohledu majitele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 21:14 Muž Horác [3942]
Také jsem je tam kupoval a z 20 kousků jich karanténu přežilo jen 7. Většinou se jedná o velmi oslabené ryby z importů. V akváriu žijí skrytě a samotářsky, v hejnu se nedrží ... Nic proti Catfish (její stránky jsou skvělé), ale ty ryby nemají o tom, kolik jich je vlastně v akváriu, ani páru ... dvě nebo dvacet, podle všeho je to úplně fuk ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [22] 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33721x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-krunyrovec-jednopruhy-otocinclus-affinis-chov?od=1051