Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 08:56 Pajik77 Re: MonterMonty
V tom případě nevím co mi v akvaristice pod Otíkama prodali :-) Sice všude čtu, že mají být aktivní v noci, ale nikdy když jsem přišel z práce po půlnoci jsem je aktivní neviděl. Zato přes den si s mečovkama plavou, sem tam šmějdí po listech, po skle, jednou mě i jeden trochu vyděsil, když se otočil na záda a plaval si na zádech, zobnul si z hladiny trochu vločky a pak si zas normálně plaval :-) Hold každá ryba je individuální osobnost :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 07:32 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ivaha
Jdu to zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 07:32 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: MonterMonty
To jsem si myslel taky. Krmil jsem je v jedenáct večer, světlo zhasíná v devět večer. Jakmile spadla tabletka do nádrže, tetry se probraly a hned zjišťovaly, co to bylo. Malá lampička daleko od nádrže neposkytovala dostatek světla, abych viděl, jestli se k žrádlu dostali taky otíci, ale obával bych se, že moc ne. Zkusím to ještě dnes v noci v úplné tmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 06:50 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: michalt
Krmím je zároveň, tím pádem ostatní ryby dlabou v tu chvíli svoje krmení a na otíky zbydou jejich tabletky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 00:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: michalt
a co krmit dost později po zhasnutí světel , je to ryba aktivní v noci jako většina krunýřovců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 00:16 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Včera ráno jsem zkusil hodit otíkům půlku tabletky od Sery. Chtěl jsem vidět, jestli jim to bude chutnat.

Jenže to jsem neviděl, protože tetry měděné se na tu tabletku vrhly jako kobylky. Bylo neuvěřitelné pozorovat, s jakou chutí se do toho pustily. Tetry s tím kouskem tabletky hrály fotbal tak dlouho, až z toho nic nezbylo. Otíci se vůbec nedostali k slovu.

Tak jsem si řekl, že to zkusím večer po zhasnutí světla. Řekl jsem si, že tetry budou spát a otíci se můžou v klidu nadlábnout. Jenže tetry to nějak probralo a situace z rána se opakovala. Tetry ráno otíkům tabletku ukradly ihned po svém vlastním krmení.

Máte nějakou radu, jakým způsobem otíky krmit těmi tabletkami, prosím Vás? Mám zkusit jiné krmení? Nebo tetry nakrmit nějak víc předtím, aby jim už žrádlo pro otíky nechutnalo? Díky a hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 22:38 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant, Atika, jamajcan
Díky za rady. Hodím jim tabletu, uvidíme, jestli jim bude chutnat.

Ad romant: Budu je sledovat. Opravdu v karanténě nejsou. Myslel jsem, že do akvaristiky již připlavou odčervení. Zatím mají plná bříška, jsou napapaní a aktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 13:46 jamajcan Re: Atika
Jistě,jsou to všežravci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 13:43 Žena Atika [134] Re: michalt
Oni se otíci přiživí prakticky na všem, nejen na zeleným. Alespoň co pozoruju já, tak po nakrmení sbírají z listů i zbytky vločkovýho a normálně mi projíždí i dno s panceřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2014 12:50 R Muž romant [27987] Re: michalt
Klidně jim tam nějakou tu tabletu můžeš šoupnout, přecijenom bude obsahovat trochu komplexnější složení než jenom ty řasy. Předpokládám, že nejsou karanténovaný, takže bych je teď více sledoval a když by bylo třeba odčervil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 12:46 Muž michalt [737] - Miniakvária – Kdy krmit?
Ahoj. Včera nám do nádrže přibyli (omlouvám se za případné hrubky :-) ) otíci, sedm kousků. Zatím jsou docela aktivní a vypadá to, že si zvykají docela dobře.

Chtěl bych se zeptat, jak poznám, že je dobré přikrmit je? Pořád je vidím někde něco okusovat nebo hledat něco na skle, na listech rostlin, na topítku... Takže nepředpokládám, že by teď hladověli. Ale jak to poznám? V akváriu jsou nějaké zelené řasy (dostatek), ale nevím, jestli jim zrovna bude chutnat. Případně mám pro ně nějaké tablety od Sery nebo můžu nějakou řasu vypěstovat ve sklenici na okně.

Díky a mějte se hezky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:39 Muž vlacek [402]
Vstoupím zde do diskuze se svou troškou do mlýna - 6 otíků do 45litrů NE! Ač se stále zdůrazňuje, že je to hejnová ryba, ve 45 litrech hejnu otíků nenabídnete dostatečné podmínky pro výživu, nechcete-li mít tedy zrovna z akvária džungli. 6 vám tam bude živořit, dva budou za stejných podmínek klidně prospívat. Toť moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2014 20:47 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Rounce
To je zbytečný řešit kdy, kde, co a jak. Teď už víš, že pro ty ryby není současné akvárium ideální a je jen na tobě, co s tím uděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2014 20:35 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Rounce
trmácet se tam autobusem a jak sis je z akvaristiky přivezl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 20:34 Muž Rounce [30]
No s tám darováním do akvaristiky to bude asi problém protože nejbližsí je cca 18km a trmácet se tam autobusem. Zkusím hodit inzerát a snad se jich zbavím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 20:27 - Re: Kytka
Nie všade ti kúpenú rybu zoberú späť.Vlastne u nás ti ju nezoberie nikto.Taká je realita.Obchodník nemá ochotu a je tu aj strach zo zavlečenia prípadného ochorenia.Ak rybu mal zákazník už dlhšie doma.Je na kupujúcom aby si poriadne zvážil kúpu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 19:59 R Muž romant [27987] Re: Kytka
Ale tazateli jde o to druhý akvo, což je ještě větší průser. hmm
Edit: Rounce napsal: Zdravím jaký množství krunýřovců jednopruhých bych měl dát do cca 45l akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 19:33 Muž Mislow [304] Re: Kytka
Dobra poznamka, tam by se dalo i trochu pridat na poctu otiku ci pand, mozna i mit oba druhy v mensim hejnu po 6. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2014 19:28 Žena Kytka [2146] Re: Rounce
Jen dvě rychlá doporučení kromě toho, co už tu zaznělo:
1. K tomu, že to nejde nikam vrátit ani darovat se dá říct jen klasické: "Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody."
2. V prezentaci si přepočítej objem, jelikož dle rozměrů je hrubý 98 litrů správně, tak ten čistý je dost nadhodnocený. Odhaduju ho někde kolem 75-80 litrů. Je tím myšleno, kolik jsi tam opravdu nalil vody. Objem bez skla, což bude tvůj údaj je třetí kolonka, která se sama vyplní po zadání tloušťky skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 19:15 Muž Mislow [304] Re: Rounce
Pokud uz tam jsou pandy, tak bych je doplnil a otiky neporizoval. Jinak souhlas s tim, co bylo napsano nize. :-) Aha, ted vidim, ze i to bylo uvedeno. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 19:14 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Rounce
Co takhle to darovat do nějaké akvaristiky? Nedávno jsem to tak udělal, když jsem chtěl oddělat z akva Ancistrusy, zdarma to určitě nějaká akvaristika přivítá a když budeš mít štěstí, dostaneš i něco na oplátku. A nebo je můžeš nabídnout skrz inzerát. Současné akva je na ně ale opravdu malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 18:08 Muž Rounce [30]
No s tím bude problém protože to v okolí nemám kemu darovat a do akvaristiky to nevrátím protože to mám z burzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 17:56 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Čichavce vrátit do akvaristiky a nebo někomu darovat kdo má akvo kolem 150 litrů, jinak to skončí neslavně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 17:50 Muž Rounce [30]
No ty pandy by byla možnost odebrat ale nevím kde bych dal ty čichavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2014 17:40 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Rounce
Čichavci modří tam nemají co dělat. A Pandy jsou v nevhodném počtu.

V pořádku by bylo - 15 Dánií perlových + 5 Pand; nebo stejný počet Dánií + 6 Otíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 17:35 Muž Rounce [30]
Jsou tam 2 čichavci modří 6 dánií perlových a dva pancéřnící pandy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 16:49 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Jak vypadá stávající osádka? Prezentace je neaktuální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 16:44 Muž Mislow [304] Re: Rounce
Ahoj, rekl bych 6, myslim ze je to takova min. velikost pro skupinu otiku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 12:59 Muž Rounce [30]
Zdravím jaký množství krunýřovců jednopruhých bych měl dát do cca 45l akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.05.2014 21:37 - Re: justinik
Predajne mávajú často vysokú teplotu ako dáky nutný mýtus + liečivo.Otíky som kúpil, dal do 20C vody(pôvodné akvárium s krevetkami) a dodnes sú to čulé zdravé rybky.Neuhynula mi ani jediná z nich.Jasné sú z oblastí kde je teplejšie podnebie,ale! Ryba nie je sprostá a určite sa nebude vypekať na tej hornej teplotnej hranici,no si račej zalezie do hlbšej chladnejšej vody.Asi toľko k vysokej teplote pri otíkoch.Priemerne ako mávame v bytoch 20-24C bohate stačí.Ešte nám za ne i rybka poďakuje skvelou kondíciou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 19:07 Muž justinik [9] – otíkovia z hornbachu
Tak dneska som konečne kúpil 5 otíkov, dal som na rady a včera som zapol ohrievač nech nemajú teplotný šok, v hornbachu ich mali v akváriu kde bolo 29 stupňov..Nuž do rana mi to zohriatie nevydržala moja staručká gurama "tlstá Berta" V hornabachu bol známi predavač, tak sa mi snažil vybrať čo najkrajších otíkov, po cca 9 hodinách čo sú otíci v akváriu tak som videl 4 otíkov čo už makali na riasach...tak uvidíme hádam sa aj ten 5-ty ešte rozbehá.. Pár dní ešte nechám zvýšenú teplotu a postupne budem znižovať, tak hádam znich čo najviac prežije... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 13:27 Žena Nicky [195] - Labyrintky – pohlaví
Můžu se zeptat, jak úplně bezpečně poznám samce a samice otíka? Krom toho, že samice naklade jikry, samozřejmě. Až se aklimatizují, chtěla bych se pokusit o odchov. Aktuálně mají 4-5cm a drží se jich 5 a mají hezky nacpané pupíky :) tabletky nežerou ani nalepovací spirulinové, ale svítím o 106 a i tu hnědou řasu na skle tu mám, tak asi dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 10:58 Muž konrad [45]
Skúšal som aj či sa neboja ancíka tak som dával uhorky/granule na 2 miesta ale nepomohlo. Ancík jedol svoju a keď skončil, presunul sa k druhej a dojedal po krevetach. A pri mojich neonkach a hengelkach nehrozi aby nejake vločky padli na zem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 09:18 Žena Atika [134] Re: konrad
Taky mi žerou všechno,stačí abych do akvárka nasypala trochu vloček pro ostatní a hned začnou jezdit a žerou co napadá na kytky, ale sbírají i s panceřníčky normálně ze dna. Před krmením jsou taky nejvíc na listech rostlin nebo na skle, mě se kytky zdají bez řasy, ale třeba jí tam trošku je. Na cuketu si zvykali taky pomalu, ale teď je na ní můžu spočítat do 15 minut od vložení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 08:30 Muž Legioix [574] Re: konrad
Ti moji žerou úplně vše. Okurky, cukety, řasy, tablety, granule i bez spiruliny, a poslední dobou i nitěnky a vyděl jsem je i okusovat filetu z pangase. Když jsem je koupil cca 4 měsíce zpět, tak měli cca 2 cm. Ted mají kolem 4,5cm. Koupeno v Hornbachu 4 ks a všichni přežili. Při nákupu trochu pohublí byli. Rostliny mě ale v žádném případě nežerou, jen z nich okusují řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 07:56 R Muž romant [27987] Re: konrad
Vzhledem k tomu, že jsou k nám otíci importováni z volné přírody, jejich věk nebývá znám a napadá mě, nemůže to být věkem těch ryb? Na což je samozřejmě těžká odpověď, to chápu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 07:25 Muž konrad [45]
Údržba je presne tak ako v denníku aj s litramy. Najprv som hadzal tablety častejšie, ale ráno som musel odsávať ako nezjedený odpad. Počas pozorovania sa ich otíci ani nedotkli. Rovnako ako zeleniny. Celý čas len okusujú listy lobelie a nič iné si nevšímajú. Podozrivo ale nevyzerajú lebo sú čulé živé a s plnými bruškami. Jediná riasa v akva je málo zelenej prisadlej GSA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 12:01 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Jája
To odkalení a výměny vody dodržuješ stále tak, máš uvedeno v prezentaci?
EDIT: pro konrada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 11:59 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: konrad
Řekla bych, že bys je měl víc přikrmovat. Otíci rostliny NEŽEROU. Také to ale může být i něčí jiným
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 11:54 Muž Legioix [574] Re: konrad
Otíci by žrát listy rostlin neměli. Pokud tam nejsou žádné řasy, tak je nutno je krmit častěji než jednou za týden. Žerou vše. Ne jen řasy se spirulinou. Jak vypadají ti další?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 11:43 Muž konrad [45]
Zdravím Posledné 4 dni mám nezvestného jedného otíka a ďalší včera zdochol. Akva je čisté, bez rias, otíci žerú listy rastlín a raz týždenne majú tabletu so spirulinou. V akva sú už minimálne 3 mesiace a okrem 2 nových rastlín som tam cca 2 mesiace nič nové nepridával.
Dochnú od hladu alebo nejaká choroba došla?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2014 15:31 Muž Legioix [574] Re: Nicky
Ten kámen je lepší dát do sklenice někam za okno a trochu přihnojit tam, kde na to svítí slunce. Já to tak pěstuju pořád. Není problém těch sklinek udělat víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 15:30 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Nicky
To se neboj, oni si v AQ k snědku něco najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 15:11 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Jája
hodila jsem jim do velkého akva těsně pod světlo kamen na rozpěstování nějaké dobroty, budu mít dva a střídat to, než si zvyknou ně nějaké krmení. Mám hrozný strach, aby mi neumřeli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 14:22 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Nicky
Oni si musí zvyknout na novou stravu. U nás taky chvíli trvalo, než se naučili na placičky a na okurku se zrovna moc netváří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 13:19 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Jája
Už je tu mám 24 hodin, na dně leží spirulina jen rozvrtaná od raka, ke sklu jsme přidělala okurku, ale je zajímá jen hnědá řasa na skle, kterou jsem jim tam poctivě pěstovala poslední týden...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 11:44 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Nicky
U otíků mi přijde, že se řasami moc nezabývají. Na skle je vidím řasu žrát jen výjimečně, a když čistí rostliny, tak po vypadá, že spíš sbírají, co na rostliny spadne při krmení. Určitě jim pořiď placičky se spirulinou na dokrmování. Jestli přikrmuješ krevetky, tak jen nepatrně výšíš dávku, aby bylo i pro otíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 08:42 Muž vlacek [402] Re: Nicky
Bez obav, maximálně ti ji ocisti od případného krmení, co do ni spadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2014 22:12 Žena Atika [134] Re: Nicky
Mám jich pět a v akvárku bambus pokrytý rozloženou řasokoulí a ještě jsem tam žádného neviděla. Lezou po skle, po kytkách, po filtru nebo po dně, řasokoule jim nic neříká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 13:04 Muž kofejn [963] Re: Nicky
Mám v akvárku dlouhou vláknitou řasu (cladophoru) a bohužel ji nežerou a musím ji motat na špejli. Takže řasokoule bude v bezpečí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33721x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-krunyrovec-jednopruhy-otocinclus-affinis-chov?od=301