Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 22:34 Muž Mislow [304] Re: Robo
Ahoj, nevim, jestli se vysoke NO3 projevi zrovna takto, ale kazdopadne je pro otiky skodlive. Pri soucasnych pestitelskych metodach se neda vyloucit ani obsah pro otiky skodlivych latek v te okurce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 21:22 Muž Robo [45]
Jedna várka byla někdy v létě a druhá listopad. Ja myslel jestli ta okurka nebyla něčím napuštena. A co třeba vysoké NO3 může tohle způsobit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 21:12 R Muž romant [27987] Re: Robo
Paraziti, nebo plynový měchýř, tedy podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 21:10 Muž Legioix [574] Re: Robo
Okurka určitě ne. Jak dlouho je máte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 20:59 Muž Robo [45]
tone Teď jsem viděl jednoho Otíka mi od hladiny spadnul až na dno a zůstal ležet. Po chvilce vyplaval, ale neudrží se na skle a bříško ma nafoukle jako by sežral balon. Může to způsobit okurka? Samo že pujde do kytek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 06:53 R Muž romant [27987]
I na zdejších stránkách lze nalézt nějaký příspěvek k osvětě. rybicky.net/clanky/533-krunyrovci-rodu-otocinclus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 06:28 jamajcan Re: Mislow
Na tom je určitě kus pravdy. www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 00:34 Muž Legioix [574]
Já koupil cca před čtvrt rokem 4 kusy v Hornbachu Brno. Rybky trochu pohublé, ale jinak v perfektním stavu. týden byly v karanténě, měsíc ve společenské 240ce, kde není takovej koloběh vody a rybky strádaly. Potom cca před měsícem jsem je přendal do akvaria k Seweliim (ještě do starého) kde je proud vody, filtrace na uplně jinem lvl a světe div se Otici se cítí jako doma a žerou vše co spadne pro Sewelie na dno, plavou po cele nadrži, nebojacni, hlavně mají rádi proud. Jeden vytahl ze dna i živou nitěnku a s radosti ji sežral (a to bych řekl, že ty rybky docela překrmuji). Jsou v bříšku krásně kulatí, aktivní, ale to jsem předtím ve 240ce neviděl. Podle mě tato rybka vyžaduje proudící vodu. Někdy i všichni čtyři plavou v proudu pospolu což jsem předtím nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 23:37 Muž Mislow [304] Re: jamajcan
Ani ne tak varka, odcerveni a dobre krmeni. :-) Mimochodem, cetl jsem clanek, ze O. affinis, jak se vetsinou v obchodech prodava je zastoupen v dovezenych rybach jen v mensim procentu, ve skutecnosti se jedna o jine druhy, ted si vzpominam jen na jeden - O. vesitus (nejsem si jisty, jestli jsem to napsal spravne), ja sve otiky pod timto nazvem koupil a vypadaji uplne stejne, jako to co se prodava pod klasickym nazvem.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 11:49 jamajcan
Cca.před měsícem a půl,jsem bral otocinkly od p.Gebauera/Heraltice/a taky jsem mrkal.Rozkrmení,v perfektní kondici a úhyn ani jeden kus.Asi nějaká velmi kvalitní várka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 10:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Plecos
V kondici. Ale je možné, že to bylo až po ustájení u páně Kudrny... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 09:54 Muž Plecos [322] Re: LiborSprysl
Jako tak v kondici a nebo pěkný druh? Já od nich nedávno (přes Aquamastera, který ale dělal jen kurýra) bral Acestridium dichromum, což je tak trochu mezi otíkem a farlowellou a byla to docela bída. Hlavně strašně hubené. S troškou štěstí (a Entizolu) jsem je ale dostal do kondice...
Víc mne ale Glaser rozhodil tím, že měl ty green farlowelly pod dvěma kódy a já zrovna vybral ten, kde měl poslední čtyři ryby a z nich se jedna vytočila ještě v pytlíku. Ty druhé tam ještě má, tak abych to celé absolvoval znovu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2014 08:14 R Muž romant [27987] Re: Tacudek
Tak povětšinou je to nedostatečnou dobou karanténizace u obchodníků s čímž jsou spojeny různý choroby. O přešlechtění zde nemůže býti řeči, neb to jsou v drtivý většině odchyty z přírody a to jak se s nima při transportu a následným pobytu v velkoobchodech, obchodech zachází je pro jejich vitalitu kíčové. To že jsou to citlivější rybky je nasnadě a proto i v našich nádržích by se s nima mělo zacházet obezřetně, kvalita vody je zde zásadní. Při nákupu se to chce zaměřit na jedince s kulaťoučkejma bříškama u nichž je předpokad, že budou v pohodě, vyzábliny s propadlým břichem nebrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 08:06 Muž Tacudek [16] - Rostliny
čím je způsobeno to že z 9 otíků (6 a potom 3) přežil jenom jeden z těch původních 6ti jinak všichni cca po měsíci uhynuli, je to přešlechtěním a ten jeden je nějak odolnější ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 04:51 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Zřejmě slušnej oddíl, kde vědí co a jak. :) No, né, jasně že vědí, cena odpovídá kvalitě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 04:48 Muž LiborSprysl [9015]
V pondělí jsem viděl v pytlících otocinkly tak nádherné jako nikdy...Ovšem byli od Glaserů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 03:03 Muž Mislow [304] Re: romant
Tady se zrejme potvrzuje to, co uz bylo napsano o oticich drive. Ze zalezi na zdroji. Vypada to, ze u otiku to plati vic nez u vetsiny ostatnich ryb. A nejde jen o odcerveni, ale i o peci nez se dostane k nam akvaristum. Ja si je radeji uprimne nechal poslat kuryrem od osvedceneho dodavatele s dlouholetou zkusenosti, nez abych koupil z okolnich akvaristik, i kdyz jsem si samozrejme musel priplatit. A nelituji .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:10 R Muž romant [27987] Re: Lulito
No, ráno moudřejší večera, ale dál už bych to neodkládal, jenom před tím expresem, silně perlivou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2014 20:08 amrtin Re: Lulito
Nemocný(ani uhynulý) ryby do tobogánu nepatří! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:07 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
Takže rovnou vodovodní express????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:07 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Hmm, klasika neodčervenej jedinec, z toho nic nebude, ten půjde kukat, tedy podle mýho skromnýho odhadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:03 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
No vypadá to, že je to ten menší a ty jsem kupovala tak týden deset dní zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 19:15 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Jak dlouho je ten otík(ci) u tebe v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 18:42 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: Myssinka
Tak právě jsem se setkala s tím samým. Už je v separé nádrži a uvidím zítra. V první chvíli jsem myslela že už je kaput, ale pak jsem viděla jak dýchá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 14:58 Žena Myssinka [0]
Otíka jsem nakonec našla, samozřejmě už mrtvého, břicho měl už normální. Jinak dík za rady, testy koupím a budu hledat problém ve vodě. Ted se přesunu do jiného tématu a začnu poptávat a shánět kvalitní testy za dobrou cenu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 12:10 Muž Mislow [304] Re: romant
Presne toho jsem se bal, nasi otici smejdi uplne vsude. Sam jsem zacal pouzivat KNO3 abych se zbavil sinice a z obavy na skokove zvyseni dusicnanu jsem dal zatim mene, sinice je na ustupu, tak o vikendu premerim dusicnany, udelam castecnou vymenu vody a davku trochu zvysim. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 04:54 R Muž romant [27987] Re: Mislow
Tablety pro rostliny, nebo-li hnojivo, nemají na otíky žádnej negativní vliv. Jsou ve dně a otíci se k nim nedostanou, jestli Tvoje obavy směřují tímto směrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 02:30 Muž Mislow [304] Re: Myssinka
To nevypada spatne. Ty testy doporucuji, akvarko jeste nebude stabilizovane, prece jenom to neni tak dlouho, co bylo zalozene. Zvlast pokud hnojis, tak aspon pro zacatek neni na skodu si zjistit, jak se situace v akvarku vyviji. Predevsim, pokud se vyskytne problem ... Nejsem si jisty tema tabletkama ke korenum v kombinaci s otiky, sam jsem je nikdy nepouzival, ale nejak mi to nesedi ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:40 Žena Myssinka [0]
Ted devet plus jedna v karantene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Myssinka
koľko je tam spolu rýb?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:07 Žena Myssinka [0]
Akvarko je zalozene od zacatku listopadu, rybicky vpustene po mesici. Do ted bylo vse v poradku. Vymenu vody i odkalovani delam kazdy tyden, krmim susenym krmivem, zkusila jsem i mrazene. AQ ma 60l, svitim 10 hodin. Pridavam co2 v tekutem stavu 1ml denne, ale to davam jen obcas, kazdy den urcite ne. Jinak jednou tydne hnojim profitem a ke korenum tablety na podporu rustu cryptocoryn. Filtruji nonstop, rostlin mam celkem dost, proste tak akorat. Filtr jsem za tri mesice cistila jesnou a to protoze byl vazne hodne spinavy (byl oplachnut ve vode z akvaria). Prezentaci si zde udelam jak najdu chvilku casu a budu na to mit klid. Jinak otik ehem noci zmizel, mrtvolka nenalezena. Cichavec, ktery onemocnel pred nim je v karantene a drzi se. Ostatni rybku "zatim" v pohode, ale asi nakoupim testy a pomerim vodu, protoze je mi to cele nejake divne. Ps: vcera jsem dala do AQ sul. Tak uvidime co prinese cas a jak se ostatnim otikum a rybkam bude darit. Vodu momentalne menim!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 13:44 Muž Mislow [304] Re: Myssinka
Ahoj, nejlepe by bylo udelat si prezentaci. Datum zalozeni profilu je 1.12.13, je to i priblizne doba zalozeni akvarka? Jak velke je a jake ryby a kolik tam je? Bylo akvarko zabihano pred vpustenim ryb a jak dlouho, apod. Vic inf. o akvarku by zkratka neuskodilo, casto je to zasadni pri urceni problemu. Ze ti ryby davaji za posledni tyden zabrat neco naznacuje, stejne mozna i to, ze zrovna ten nejmensi otik .... Urcite proved tu vodolecbu, jak ti radi romant a podej vic inf. at kazdy, kdo sem prijde muze, muze lepe poradit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:52 Žena Myssinka [0]
Za posledni tyden mi davaji rybky zabrat, tak uz jsem vydesena ze vseho :) jen by me zajimalo jestli se neco podobne stalo i ostatnim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:49 R Muž romant [27987] Re: Myssinka
Vodoléčbu a když to do dvou dní nezabere, tak poslat na druhej břeh, ale třeba je jenom přežranej, ráno moudřejší večera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:45 Žena Myssinka [0]
Jeden otík z hejna se nějak neobvykle nafoukl v bříšku, má ho ve vnitř černé a polehává na filtru celý den. Z hejna je nejmenší. A z "kadící" (lepší výraz mě nenapadá), má červenou tečku. Spíš to vypadá jako kdyby se mu rozšířila a jde vidět krev hmm . Nic z ní ale neleze, žádný červíci nebo tak. Pokusím se vyfotit! Nějaké rady? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 01:12 Muž Mislow [304]
Rostlinky ho likviduji, hlavne Alternanthera, rozhodl jsem se pridat zpocatku mensi koncentraci a postupne zvysovat. Sinici zatim budu odsavat mechanicky, nez se to stabilizuje .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:28 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: dudak
Ono to je asi na zvykání. Já jsem dlouho nehnojil, pak jsem jednou kapnul hnojiva do akva a hned se jeden poroučel. Byli zvyklí na hodnoty blízké nule a to se nelíbilo rostlinám zas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:25 Muž dudak [1885] Re: Mislow
zřejmě tam máš něco co ten dusík pěkně spotřebovává. Jinak já mám už několik měsíců otíky při 30-50mg/l NO3, není to záměrně, už z vodovodu mi teče přes 30 a dlouho sem neměl pořádný test jak to změřit, takže mi vystoupala až na 50 (pořád nechápu, jak se můžou prodávat nefunkční testy), teď se pomalu vrací... Otíci jsou v poho a zdraví, úhyn jsem žádný nezaznamenal, ale je těžké je spočítat všechny, takže ho ani nevylučuji, minimálně ale 13 ryb z 15 koupených tam pořád je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:59 Muž Mislow [304] Re: romant
Taky jsem si rikal, beztak bych tam zase zanesl i ten fosfor. :-D Ten odkaz si ulozim, bude se hodit. :-) Dekuji. Mimochodem, ja tam i zkusil tu vodu z velkyho nalit (asi 1/3), ale po tydnu jsem mel ten dusik zase na nule .... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 21:46 R Muž romant [27987] Re: Mislow
Vydejchanou vodu, byť takto na dusičnany bohatou, bych nepoužíval a šel do klasiky a to třeba do sanytru, což je KNO3 a tímto postupně ty dusičnany zvyšoval. Tady si spočítej, kolik čeho je ti třeba. Hodnota 15-20mg/l dusičnanů nebude pro otíky problém. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:42 Muž Mislow [304]
Zdravim, v akvariu se mi vytvorila sinice, udelal jsem si presne testy a zjistil, ze v akvarku prakticky nejsou dusicnany, test zustal prakticky bez zabarveni, test fosforu vykazal hodnotu kolem 2 mg/l. Resenim by bylo zvyseni hodnoty dusiku pridanim vody z velkeho akvaria, kde jsou hodnoty nekde kolem 30 - 50 mg/l. Ovsem mam v akvarku otiky, coz jsou dost citlive ryby, zrejme by nebylo vhodne koncentraci zvysit sokove, co myslite. A kam az si muzu dovolit zajit? ...... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 12:32 R Muž romant [27987] Re: bulawaio
Řekl bych že "B" je správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 12:16 Muž bulawaio [92]
tak dnes jsem čistil, tak hlásím že otík s mega břichem nenalezen, respektive všichni zkontrolováni a spočítáni a žádnou abnormalitu jsem nepozoroval. Takže už splývá s davem ostatních otíků. Lze se tedy domnívat, že buď byla plná jiker nebo se za 2 dny velmi dobře vytrávila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.12.2013 21:01 R Muž romant [27987] Re: Marek13
Tak jestli se ty problémy začaly projevovat po přidání ampule(to že jsi neviděl otíky žrát řasu, neznamená, že potrava pro ně nebyla), tak bych tam tu souvislost i viděl. Jinak stran okružáků, což jsou neskutečný dělníci a nepovažuji je za špindíry i ve větším množství než jednu ampuli, kterou já osobně mám v kategorii, pod 50 litrů ne. Je třeba si neustále uvědomovat, že se bavíme o 25 litrovým akváriu a tam potom ani ta týdenní výměna vody nemusí stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 20:42 Muž Marek13 [0] - MiniakváriaRe: romant
Tú ampulárku som tam dal až po 3 týždňoch, čo otíci štrajkovali hladovkou a riasy bujneli a bujneli. Chcel som najskôr okružákov kanadských, ale podľa mňa tí rovnako znečisťujú vodu a možno i viac ako jedna ampulárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 20:36 R Muž romant [27987] Re: Marek13
Inu, nevím, nevím, taky občas u někoho když odklopím umělohmotný kryt, zacítím smrádek, ale žádný umírání otíků se v těchto nádržích nekoná. Ono je to taky hodně o podmínkách v daným akváriu, neboť i zdravou donesenou rybku dokáží méně vhodný podmínky načnout až umořit, čímž neříkám že je tomu tak u Tebe, i když ta ampulárka v 25 litrech, no to ke kvalitě toho mála vody nepřidá a to i přes tu pravidelnou týdenní výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 20:18 Muž Marek13 [0] - MiniakváriaRe: romant
Tí moji mali pri kúpe celkom pekné brušká, okrem jedného. Zo začiatku sa pokúšali žrať riasy, trochu poškrabali na liste, ale vždy sa hneď tak prudko zatriasli, trhli sebou a potom prestali žrať. Ako by ich z tých rias striaslo. Takže predpokladám, že moje riasy sú nejaké mierne toxické, či čo. Riasy podľa mňa nasiaknú do seba látky - napr. ftaláty z plastového krytu. Vždy keď otvorím kryt akvárka, zacítim umelinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.12.2013 20:03 R Muž romant [27987] Re: Marek13
Základní pravidlo při nákupu je, vybírat pouze jedince s plnějším, pěkně kulaťoučkým bříškem, tzv. rozkrmený, u nichž, když jdou do dobrejch podmínek, je minimalizováno riziko výskytu parazitů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 19:57 R Muž romant [27987] Re: Marek13
Třeba osvědčenou klasikou, jakou je Entizol, nebo nějaký komerční přípravek obdobnou látku obsahující. Edit: Nematol, Flagellol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 19:50 Muž Marek13 [0] - MiniakváriaRe: romant
Tak to by som tiež rád vedel, že ako sa odčervujú otocincle. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33721x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-krunyrovec-jednopruhy-otocinclus-affinis-chov?od=401