Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k malým cichlidkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k malým cichlidkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 14:54 Muž MiHl [55] - Cichlidy
jen jsem tím chtěl naznačit, dva od stejného druhu se nesnesou. Jak je to v tomto případě s jejich agresivitou k příbuzným, to nevím. Ale podle komplet odlišného latinského jména snad moc příbuzní nejsou.

Jinak akara zlatá je pěkná ryba, odkud ji budeš mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 14:47 aradan
MiHl napsal: měl jsem v zarostlé 100 l nádrži 2 samečky akarky zelené... teď už mám jen jednoho, druhého sameček ubil
Kdysi sem měl dva páry Akaray zelené a samečci se taky pěkně porvali, proto jen jeden pár od každého. Proto uvažuji o této variantě.
(poslední léta jsem měl dva páry akary hnědé a žádný problém)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 14:24 Muž MiHl [55] - Cichlidy
měl jsem v zarostlé 100 l nádrži 2 samečky akarky zelené... teď už mám jen jednoho, druhého sameček ubil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 14:10 R Muž Silent [5949] – Re: aradan
Jedná se o poměrně malé druhy cichlid tak si myslím, že by nemuseli být nějaké větší potíže. V těchto případech jde hlavně o plochu dna aby si mohli rozdělit teritoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 13:39 aradan – Akara zlatá x Akarka zelená
Zdravím, snese se spolu v 100 litrovém akváriu (zarostlém kytkama + kameny) jeden pár Akar zlatých (Laetacara dorsigera) s jedním párem Akarky zelené (Nannacara anomala) ? Spolu s nima by tam bylo hejno Drobnoústek trpasličích (Nannostomus marginatus).
Fóra a diskuze, spolu s charakteristika ryb sem pročítal. Hádám, že by neměl být problém, ale rád bych znal jaké máte s nima zkušenosti vy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 22:20 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: Nobody
môže byť 25, vyššie znižujú životnosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 21:49 Muž gigimasters [8] – Re: Nobody
Jo díky ale já tam mám totiž i pancéřníčky zelené a ti mají maximální teplotu 24 stupnů (teda aspon to tu uvádějí.. Ale jinak ostatní ryby co tam mám jsou na tom podobně jako kakadu tak ted nevím jak to dát tu teplotu.. co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 21:41 Nobody – Re: gigimasters
Doporučuji 26-27°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 21:16 Muž gigimasters [8] – Re: Nobody
A jaká je pro ně nejvohdnější teplota? já mám 24 stupnů. Myslím pro ty kakadáče :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 21:15 Muž gigimasters [8] – Re: Nobody
No tak já přišel do sklorexu a řekl jsem že chci samice tak mi je dali. Mě se moc nezdáli protože byli docela vybarvené jakože jinak než ti co jsem měl dříve ale ten chlap mi řekl že jsou to na 99% samice no a měl pravdu. samec je více barevný než samice. Ted už to poznám i já.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:58 Nobody – Re: gigimasters
Opravdu se tak lehce pozná pohlaví u kakadu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:54 Muž gigimasters [8] – Re: Nobody
U Kakadu jde poznat samce a samici když jsou malý. U Akar boužel nee. A v 75 litrech se snesou taky ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:17 57anmi1
znesu sa spolu bez problemov ale tych akar by som kupil minimalne4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 19:13 Nobody – Re: skull
Snesou.
Jak poznáte u obou druhů,když koupíte mladé ryby,že se jedná právě o samce a samičky?
Raději pořiďte více rybek od druhu a počkejte,jak se to vyvine. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 17:45 jirkacichlid
ano. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 17:13 skull – akara hnědá+cichlidka kakadu
zakládám akvárko 80x40x35 112 litrů, chci do něj dát pár akar hnědých a cichlidky kakadu, 1 samečeka a 2 samičky. Otázka je úplně jednoduchá: snesou se spolu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 09:55 Dinamit – Re: langosh
Též hezké ráno.
Takže tedy asi počkám, jak se to vyvine dál. Možná, že až odmaturuju, tak si konečně pořídím nějaké alespoň 3x větší akvárium. To by bylo úplně ideální :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 09:51 langosh – Re: Dinamit
Dobré ráno.
ad 1) nemám osobní zkušenost s Mikrogeophágy, ale co jsem kdy četl, tak by měly být párové (jestli jejich svazek mimo tření nějak ochabuje nevím, ale minimálně samci prý preferují tření se stále stejnou samicí). Další věc je, že ke tření stejně dochází v intervalech cca 14 dnů, takže „dusno“ by v AQ bylo asi poměrně často....
ad 2) pro ryby kytek/kořenů/kamenů není nikdy dost, ale samozřejmě musí to splňovat nějaké estetické záměry majitele ;-). Tím chci říci, že přidání čehokoliv, co zabrání případnému očnímu kontaktu dotčených ryb je dobře. To platí obecně pro všechny teritoriální ryby...
ad 3) výluhem určitě nic nezkazíš, ale nespoléhej, že to musí pomoci...
ad 4) další cichlidky se ti tam IMHO nevejdou. Já bych spíše počkal, zda si to vyříkají a když ne, tak bych případně nahradil jednu jinou...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 15:05 Žena Dinamit [68] – Re: langosh
díky moc za reakci :-)

ad 1: když jsem o ní hledala informace na webu, tak jsem toho moc nenašla. Ale co jsem našla, tak bylo, že pokud se ryby zrovna netřou, tak se nepárujou (ze zdejšího atlasu). Takže je to tedy párová ryba a v atlase je chyba? Jinak by to měl být samec a samice. Před tím se tahleta samice chovala trošku dominantněji, ale ne tak výrazně. Z mého pohledu mi to přijde, že jim to fungovalo naprosto vpohodě..

ad2: mám tam na dně 3 echinodory + nějaký sagitarie a ještě něco za tim keramickym kořenem + teda volně v prostoru egerii. Takže mám teda do dna ještě přidat rostliny kvůli úkrytům? A když, tak jaký druh byste mi doporučili (nejlépe jižní Amerika)? PS: někdy v sobotu jsem nahrávala novou celkovou fotku akvária a celkově to všechno aktualizovala..

ad3: rašelinový výluh mám, takže ho hnedka vyzkouším. Už jsem ho tam dlouho nedávala ..

ad4: kdybych teda zkusila dokoupit ještě nějaký tyhle cichlidky, tak když už, tak teda asi pár. Nebylo by to ale už moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:51 langosh – Re: RADOVAN
Řekl bych, že snesitelné hodnoty jsou pH do 7,5 (ideálnější 6,5-7) a celková tvrdost do 10 dGH (ideálnější 5-10). U mne vodily mladé borelky i kakadu při hodnotách pH -+7, 8 dGH, 4 dKH.
Roman X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 12:42 RADOVAN – Re: RADOVAN
teda tie borelli ma zaujimaju-zabudol som dopisat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 12:41 RADOVAN – Re: langosh
v tom clanku pisu ze znasa rovnako mäkkú aj tvrdú vodu. Neviem ale ako je to s rozmnožovaním( hodnotami vody). Niečo ako kakadu? Mne sa vytierajú kakadu každé 2 týždne ale nikdy z toho nič nieje( ph 7-7,5 , Gh=17)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 08:54 langosh
1. je otázka, zda se jedná o samici (i když to samozřejmě na dané situaci moc nezmění) - možná bud chvíli trvat, než se zbylé rybky spárují (pokud tam tedy zbyl pár). jak jím ta „trojka“ vůbec fungovala? jsou to přeci jen párové ryby...
2. možná by to chtělo ještě více kytek (usuzuji dle fotek v prezentaci - nicméně ty už nemusí být zcela aktuální...)
3. někdy pomůže lehce přidat rašelinový výluh...
4. ještě nedávno je měli v akvaristice na Nuselské (108?)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 15:33 Žena Dinamit [68]
Ahojte,
moc vás prosím o radu. Měla jsem v akvárku 3 cichlidky vysokoploutvé(Mikrogeophagus altispinosus), ovšem před týdnem mi jedna samička zemřela. Ta druhá se chová velmi dominantně, zahání všechny ryby ve svém okolí i samce svého druhu. Tyhlety cichlidky jsou velmi náchylné na změnu prostředí, tak nevím, jak by přežila případný převoz do jiného akvária. Ovšem i kdybych jí dala pryč, tak nemůžu nechat samce samotného v akváriu a v našich akvaristikách se bohužel téměř nevyskytuje. Já na ně narazila náhodou. Když tam byly dvě samice, tak se sice taky chovala dominantně, ale ne tolik. Po úhynu té samice teď velmi trpí veškeré osazenstvo nádrže.
Nevím, jak se mám teď zachovat. Tyhlety rybky mi velmi přirostly k srdci, takže bych se jich nerada zbavovala.
Jinak moje akvárko je teď z půlky zarostlé egeriou a v té druhé mají rybky docela místo na plavání. Ta dominantní samice si vyrobila teritorium v této nezarostlé části a ostatní rybky se spíše zdržují v té druhé, zarostlé, části.
Prostím o nějakou radu, jak to vyřešit, než mi uhoní veškeré osazenstvo nádrže. Díky moc Dinamit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 10:31 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: frmol
ja idem spraviť tiež 54L len pre kakadu. Inak doporučený počet na tak malé akva je 1 samec a 2-3 samice. A nedávaj tam ancistrusa lebo zožere všetky ikri rozzureny

Kanciky by som neriskoval do tak malého. Ešte by mohli byť nejaké šnekáče: Lamprologus brevis, multifasciatus, occelatus a pod. Sú to vďačné rybky, len potrebujú veľa ulít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 10:21 Muž frmol [14]
premyslim o zalozeni cca 60 l aq jen pro par cichlid, kanciku nebo tlamovcu (ne afrika)
porad prosim podle vasich osobnich zkusenosti nejaky mensi a nenarocny druh myslim tak do 8 cm a aby byli spis klidnejsi, aby byl mozny odchov (oba spolu), aby se par navzajem neutloukl atd., vsak vite.... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 18:11 Muž sifik [6]
kakadu je nádherná rybka taky přemýšlím že jsi ji pořídím !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 17:14 Muž Lukysek [8] – Re: RADOVAN
diky ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 21:54 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: Lukysek
ja by som to neriskoval. Hoci je kakadu pomerne mierumilovná rybka, v čase rozmnožovania by mohla bete plutvy dotrhať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 20:45 Muž Lukysek [8]
chci se zeptat lze v jedne nadrži chovat CICHLIDKU KAKADU a BOJOVNICI BETU (samečky)tone
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 15:09 Duny – Re: Rypka
no podla mna tam tych rybiek staci tolko kolko ich tam mas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 14:31 Žena Rypka [12] – Re: pentS
2 samci by se v tak malém akva nesnesli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 14:16 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: pentS
vsechny druhy rodu apistogramma pak mikrogeophagus ramirezi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 14:02 pentS – Cichlidka kakadu
Zdravim

Chtel bych se zeptat mam Cichlidku Kakadu respektive 1xsamecek a 2x samicku a 5xneonky a 3xpancerznicky mam 65 litrove akvarium a chtel bych se zeptat (cihclidy me uplne okouzlily krasny rybky) jestly je jeste nejaka cichlida podobna povaze kakadu kakadu je naprosto klidna rybka vsima si jen samicek jinak ho nic jinyho nezajima tak by me zajimalo jestly by se v tak relativne malem aqa snesli dva stejni samecci stejnyho nebo rozdilneho druhu a pokud ano jak je to s tema skrisema je jich pro tyto rybky vhodne hodne treba na me aqa max tri ukryty. Diky za rady a postrehy ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 17:34 langosh
Myslím, že to není zcela beznadějné. Hlídejte si pancéřníčky - moje samice kakadu dokázala jednoho i ubít...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 15:40 Muž matlala [798] - Rostliny
teď jsem zjistil že agassizky mají v jeskyňce jikry,ale nejspíš z toho nic nebude při hodnotách vody: pH 6,3, kH 4, gH 6, a NO3 4o, ale i tak je to palec
ale je to ve společném ava spolu s pancéřníčkama panda, živorodkami lesklými a rosborkama klínoskvrnýma
myslíte že s toho něco bude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2007 21:08 Muž wladys [291] - Cichlidy
www.akvamalawi.com/… študuj!! Škoda,že vše děláš naopak...nejdřív ryby a pak teprve scháníš informace o nich!!

Stojím si za svým,je to nezodpovědné a více se raději k tomu nebudu vyjadřovat. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 17:53 Twister – Wladys
POčuj..prečo by som ich mal vratiť..??? šak každy môže začať s niečim novým... už ôsmy rok mam ryby....len teraz som kcel zmenu tak som si zariadil nove akvarko ako Malawi.....budem mať aj foto tento tyždeň... Maš nejaku stranku ohladom cychlid..??? kde sa dá veľa onich dozvedieť.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 14:38 langosh
>>Můžu mít Nějaké 2 cichlidky v akvariu 40*20*20 s dvěmi black molly??

AQ s uvedeným objemem se hodí pouze jako třecí nádrž - pro dlouhodobější chov jakýchkoliv cichlid je absolutně nevhodná. Neriskoval bych to ani týden, protože pokud by se tam náhodou vytřeli a nebyla by možnost přelovení, je možné, že by samice ostatní ubila...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 13:39 Muž wladys [291] - Cichlidy
2TWISTER:
...TADY EXISTUJE JEDINÁ RADA...VRÁTIT DO AKVARISTIKY A POŘÍDIT SI NĚCO VHODNĚJŠÍHO DO TAK MALÉ NÁDRŽE.....OPRAVDU NECHÁPU JAK NĚKDO MŮŽE BÝT TAK NEZODPOVĚDNÝ A KOUPIT SI NĚJAKÉ RYBY O KTERÝCH NEVÍ VŮBEC NIC!!V DNEŠNÍ DOBĚ INTERNETU.TOHLE PROSTĚ NIKDY NEPOCHOPÍM!! :-( :-O no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:56 Twister
no OK dufam že tu niekto príde čo mi poradí.... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:52 Muž matlala [798] - Rostliny
opravdu nevím lhal bych v tlamovcích se nevyznám sotva vím co jsou zač a jakou maj mít vodu počkej na jiné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:50 Twister
a potravu aku najlepšie dávať..?? mam mrazenu so špenatom... a ete take granulky male .. lebo veľke by nezjedli...
to stači.:?? a podmienky podla mna maju super... zachvilku budem mať foto tak uvidiš..
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:42 Muž matlala [798] - Rostliny
záleží na potravě a podmínkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:39 Twister
a za jak dlho vyrostou na tych 10 - 12 cm..???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:19 Muž matlala [798] - Rostliny
to bych řek že vyrostou i na těch 12cm a budou se množit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:18 Twister
ahaa hmmm no OK potomm.... ked stači tak stači.. ja neviem ake je optimalne množstvo.. do tých 100 L vody.... a oni predpokladam že vyrastu naa takych 10 cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:09 Muž matlala [798] - Rostliny
tak to nevim na tlamovce odborník nejsem jen vim že existují
ale řek bych že 8 stačí nad hlavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 11:46 Twister
a ešte sa kcem spytať že teraz su velke asi tak 3 - 4 cm... čo im maam davať aby pekne rástli...?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 11:43 Twister
Labidochromis caeruleus to su 4...a ešte mam 4 skoro rovnake ale su modre s čiernymy
pruhmy z hora dole..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3270-jake-ryby-k-malym-cichlidkam?od=501