Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k malým cichlidkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k malým cichlidkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 08:51 Muž Michal1987 [21] – Re: langosh
Tiež si myslím, že by sa tam ešte jeden párik alebo trio zmestilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 08:46 langosh – Re: safki
Ještě jeden druh cichlidek by to AQ zřejmě sneslo, ale pro jistotu bych volil z jiného rodu než Apistogramma...

Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 22:59 safki
Lukasson napsal: Další Chichlidky bych tam nedával, smaec je v celku dominantní, takže není dostatek prostoru, úkrytu a rostlin, tak to skončí bojem na život a na smrt.


Ja myslim ze ukrytu a rostlinek mam docela dost nooo,a vytvorit si sve teritorium by nemel byt pro jineho samecka problem,ale uvidim no. Porad ale premyslim co koupit jeste k temto rybam,zatim tam mam jenom ty cichlidky kakadu,samce a samicku a to je na takove akvarium docela malo si myslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 16:34 Muž karelpavel [18] – Re: Lukasson
no to je sice možné, ale vždy jde o velikost jistých ryb atd.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 13:32 Muž Lukasson [40]
A to nemluvím malých ancitrusech. Ty bral jako příjemné zpestření jídelníčku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 13:30 Muž Lukasson [40] – Re: hf
Nemusí, už jsem viděl na vlastní oči zapíchnutou neonku (živou) v hubě Cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 13:28 Muž Lukasson [40] – Re: safki
Další Chichlidky bych tam nedával, smaec je v celku dominantní, takže není dostatek prostoru, úkrytu a rostlin, tak to skončí bojem na život a na smrt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 13:22 Muž hf [54] – Re: Lukasson
No to zhltne, ale musí být mrtvá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 13:06 safki – Re: Lukasson
Jojo. Mel jsem tam par endlerek ktere se mi rodi v mensim akvu docela hojne,tak jsem je zkusil dat k tem cichlidkam. Byly to dospele kusy a moc dlouho tam nevydrzely. Jinak jde mi o to zjistit jake ryby by jste doporucovali k tomuto druhu cichlidek. Jestli treba nejake dalsi cichlidky a nebo nejake jiny rybicky,popripade jake a v kolika kusech. Dekuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 12:37 Muž Lukasson [40]
karelpavel napsal: já mám kakadu ve společném akvu , a to jsou rybky úplně pohodové - až flegmatické :-)

Cichlidka kakadu slhtne klidně i neonku, takže podle mého až tak flegmatická nebude (moje zkušenost)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 01:53 safki – Re: karelpavel
Jojo. Docela me ale zajimave jak se chovaji k ostatnim cichlidkam nebo ostatni cichlidky k nim. Chtel bych tam dat jiny druh a potrebuju poradit jaky napriklad, nebo jake jine ryby by se hodily do biotopu k temto cichlidkam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 23:43 Muž karelpavel [18] – Re: safki
já mám kakadu ve společném akvu , a to jsou rybky úplně pohodové - až flegmatické :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 23:38 safki – Cichlidky
Ahoj lidicky. Vim ze je tady takovych temat urcite vic ale presne to co chci ja jsem nenasel. V prvni rade: Mam akvarium 115x30x55v cm, a cisty objem vody dela nejakych 130 litru. Akvarium mam cerstve zalozene (neco pres mesic), mam tam kameny jako ukryty, a rostliny uz jsou myslim pekne rozrostle. Ted se dostavam k tomu hlavnimu. Mam v akvarium Samecka a samicku cichlidky kakadu zatim,jen par dni. Chci se zeptat jake ryby se hodi k cichlidkam kakadu pro udrzeni rovnovahy akvaria a v jakem poctu bych je tam mohl mit. Predem dekuji za kazdou odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 20:00 Muž mugs [0] – Re: matlala
Ahoj
vyjadrím sa ti k nažívaniu borelli vs krevety. Ja som zohnal borelli ked mali zhruba 1cm krevetky som daval do akvária chvílku po nich a od začiatku s nimi nebol žiadny problém teraz majú 5-6cm.Mám v akváriu aj japoniku aj Neocaridinu a takto si naživajú niečo cez pol roka a ešte som nevidel že by nejakú krevetku zabili alebo zožrali skor CJ sú také drzé že uchmatnú žrádlo aj borellkám ;-) Momentálne im ale zlaté časy skončili a budem musieť zohnať nové tak uvidíme ako budú nažívať potom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 10:36 Muž matlala [798] - Rostliny
Opravdu žádnej cichlidkář?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:20 Muž matlala [798] - Rostliny
Ahoj,
tak opět po skoro 3 letech plánuju pořídit nějaké cichlidky, zatím upravuji akva. Jen mám dotaz ke spoluobyvatelům a zařízení. Mám domluvené od jednoho chovatele z Kroměříže trio (možná víc) Apistogramma borellii, zatím ale čekám, až dorostou (možná už budou k odběru začátkem června, i když tyto cichlidky rostou pomalu). Píše se o nich, že jsou mírné a hodí se do menších akva-což nemusí být až tak pravda, ale uvádí to většina zdrojů a viděl jsem je i ve 12l 2 páry, které se třely-ale tohle je už moc ne . Chystám pro mě Rudého holanďana rybicky.net/nadrze/92 .

Takže pár dotazů a dilemat:
1. V akva by teda bylo dle mě nejlepší asi trio (víc jak 1 samec v tomto menších akva asi nepřipadá v úvahu, i když u těchto možná, ale nebudu riskovat). Spolubydlící by tvořili jen Trichopsis pumila (vrčivka trpasličí) v počtu 4-5ks.

2. Jaké jsou vaše zkušenosti s těmito cichlidkami a krevetkami, našel jsem pár akva, kde spolu vycházejí-dle majitelů. Namátkou třeba rybicky.net/nadrze/9691 šel bych když tak do větších CJ (cherryny by asi požrali, kdyby měli hlad). Ještě jsme zapomenul na plže, jsou tam Neritny-asi 4-5ks, piškořky a okružáky ani nemá cenu zmiňovat :-D .

3. Jako úkryt mám v akva kus břidlice, před nasáváním filtru, kořen (spíš větev), a bude tam půlka kokosu s dírou cca 28mm (nevrtaná, ale vylámaná, aby to vypadalo přirozeně)´na kterém bude ještě přivázaný jávský mech (popř monosolenium nebo windelowka-toď dilema-tyto 2 mám doma v dostatečném množství). Budou tyto úkryty spolu s hustým porostem dostatečné pro 2 samice? Můžu když tak přidat ještě třetinu kokosu (zbytek z výroby jeskyňky).

4. Je u této cichlidy možný odchov plůdku při parametrech vody z vodárny vak-km.cz/… (kliknout na Martinice-pravý sloupec). Pouze pH klesá asi na 6,4-6,2 a uhličitanová tvrdost na neměřitelno-3°, vodivost doma neměřím, nemám konduometr. Plánuju dát si ale udělat rozvory do laboratoře mého dodavatele vody.

Toť vše

Díky za vaše názory a odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 22:28 Muž hf [54] – Re: Kacoo
No jo, měl si pravdu. Já tam byl vlastně v pondělí. Dneska jsem tam zašel a už mám 2+3 doma. :P

Kytky napíšu.

H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 21:42 radim – Re: JJaanca
oni si ani tak nekonkuruji, ale v takhle malem akva kdyz se jeden pár vytře tak bude "veselo" a ne-li oba dva páry cichlid naráz...
mam ve 112l agassizii a akarky zelene a taky jeden pár asi pujde pryč. Když se netřou tak jsou klidne a ignoruji se..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:36 Muž roper [10] - Cichlidy
Nevíte někdo, proč mi už asi po desáté ta švihlá samice cacadu, sežrala jikry. Mám ju v samostatném aqa a vždy se o ně stará tak že je do třech dnů sežere. Co kdybych ju dal po dvou dnech do pryč? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 16:11 Žena JJaanca [67] – Re: radim
Jéé, já si myslela, že tyhle ryby si vzájemně nekonkurují. Kolik asi samců Apistogramm bych teda mohla mít já do svého akva 190l? Už je tam 1x hongsoi, 1x ramireza, ještě jwsem chtěla borelli (to by snad ještě šlo?) a možná kakadu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 15:49 polo – cichlidka ramirezova
Mám menší problém se samečkem ramirezky,je nafouklej a strácí barvy.Nevíte někdo co to má znamenat.Mám je pět měsíců a nechtěla bych o samečka přijít.Prosím poradˇte mi někdo.Moc děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:02 maio777
ludkovia neviete kde zohnat kakadu v okoli Trencianskeho kraja ?!?Diky moc ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 11:23 radim – Re: Kamil
72litru by byla asi mala na dva páry...to si tam dej radsi 1 samce a dvě samice tech kakadu a nebo jen 1pár ramirez :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 11:02 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: hf
Taky sem tam byl vcera. A je to jeden z mych nejoblibenejsich kamenych obchodu akorat ceny nemaji zrovna nejmensi,ale kvalita rybek je celkem na velice dobre urovni oprati tomu co se da videt.

Kyticky jo ? A jake mas ? Ja ted schanim nejake to kyti do AQ. Mohl bys mi to poslat zpravou diky :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 10:55 Muž hf [54] – Re: Kacoo
No v Nuselský jsem byl včera a koupil si tam 4 Ramirézky. Ale Kakadu sem neviděl (neptal sem se ale).

Jinak pěkná akvaristika, nosím jim tam kytky. :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 10:49 Kamil
Mam akvarko o 72litrech tak prave nevim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 10:49 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: hf
V praze na nuslich maji pekne a navic cca 3-5 druhu dalsich apistogram a maji siroky vyber .. prvni pevny kram kde sem videl trnuchu a L046 hypancistrus zebra ;-)

rybicky.net/obchody/378
www.akvaristika108.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 10:09 Muž hf [54]
BTW: Nevíte kde v Praze (ev. okolí) kakadu sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 09:39 radim – Re: Kamil
do jak velkého akva je chceš dát spolu? do doby tření se ti budou snášet v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 09:38 radim – Re: hf
tomu se říká hlad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 00:49 Muž hf [54]
Aby to nedopadlo takhle.: :P

www.ciclideos.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 22:58 Kamil – Cichlidka kakadu a Ramirezova
Hoj, potreboval bych poradit jestli ma nekdo zkusenost s chovem ramirezek a kakadu v jednom akvarku, jde mi o to jestli se snasej nebo se pozerou, diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 01:03 Muž klm007 [114]
Mně krevety systematicky likvidovaly endlerky, takže si nedovedu představit jak to bude vypadat tady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 21:20 Žena bluedream [245] – Re: Vašek
To jsou ano , sice jsou to super rybky, ale dokážou tak rýt ve dně, že se rozvíří veškerý borčus, co je tam usazený. Ta odchovnička je dobrý nápad. Mám něco podobného, kam dávám těhule krevetek, ale proto, že už začínám mít krevetárko nehorázně překrevetkované a z odchovničky se malé líp loví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 21:14 Muž Vašek [56] – Re: bluedream
Asi to zkusím. Ramirezky budou z krevetkama prozatím od mala, ale to stejně neznamená že si zvyknou na ty právě vylíhnuté. Problém, je že to zatím není moc zarostlé. Snad nějaká malá přežije. Pokud ne, zřídím pro ně odchovničku a budu do akvária dávat jen vzrostlé kousky. Thorokáty kupovat nebudu, stejně jak jsem si u Horáce přečetl, jsou to čuňata:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 20:27 Žena bluedream [245]
Já bych se těch ramirézek zase tolik nebála. Pokud bude hodně úkrytů a např. mechu ... Mě třeba akary vyzobávají cíleně krevetky jen v době, když se třou. To dokonce i číhají u mechu na malé krevetky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 19:28 Muž Roman [100] - Cichlidy
thoracaty tam ani nedávej, vysrknou red cherry i dospělé, ramirézky si s nimi taky poradí.Pokud je nutnost kombinace ramirezek s krevetkami, tak bych se ohlídnul po větších druzích. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 19:21 Muž Vašek [56] – Krevetky k Ramirézkám
Předem se moc omlouvám, určitě to tu někde bude. Sám jsem četl podobné téma a byla tam psána taková neurčitá odpověď. Poté jsem se ptal v jiném topicu, ale zase bez uspokojující odpovědi.

Peru se s myšlenkou namísto páru skalár do své 180l nádrže dát krevetky red cherry.
Rybičky by k nim byli neonky, ancistrusi a ramirézky, těch ramirézek asi 6 na celou nádrž. Bude s ramirézkama problém? Krevetky se asi nebudou moci množit, respektive dožít alespoň puberty?

Dalšího problémového obyvatele dna uvažuju thorokáty, ty pokud by si mohli občas pošmáknout na krevetkách klidně vyměním za menší pancéřníčky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 16:00 Tommys – Re: ondra08
Mě se ramirezky třou i v přítomnosti panceříčků, v dobách kdy se mi třeli často, jsem měl 5 panceříčků tak bych v tom asi problém neviděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 14:10 Muž Vašek [56]
Krevetky red cherry k ramirezkám asi nepůjdou? Nemyslím jejich mladé jako potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 14:07 ondra08
zdravím, k ramirézkám je lepší dávát stějně ,,náchylné" ryby na čistotu vody. Takže ty parmičky, živorodky, skaláry a tak bych vynechal. Jsou to takové čuňátka. Když k nim přidáš nějaký druh cichlidek, teter, tak to bude jenom dobře. Jedno upozornění mnoho druhů(nevím jak ramirézky)cichlidek se nechce ve společnosti panceřníčků vytírat. Jinak když budeš dobře krmit(hlavně živé krmení - patentky, nalíhlé žábronožky, plankton..., kdyžtak alespoň v mražené formě)zvýšíš teplotu na těch 27°C, rozmístíš do akva kousky kokosů, květináčů, kamenů..Dáš měkkou a kyselou vodu a určitě se dočkáš odměny. Hlavní je dobře krmit. Jikry je pak jak již zmíněno lepší přemístit do nějaké elementky(postačí do 10 litrů) a pak už jen krmit a krmit. Hodně štěstí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 12:57 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
zelvy pudou do jezirka a rybym koupim akvarko (uz ho mam objednyny) 35l takze uz to bude v pohode :-) zatim dik za vsechny tady jo a pridal sem si te na ICQ tak si mne pls pak taky pridej caw
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 12:55 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
je to zatim docasny nez koupim vetsi akvarko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 12:49 Tommys
No to je málo na cokoliv, co plave, ramirézky alespoň těch 40 litrů a hodně zarostlý, mají rádi tmavou vodu s výluhem rašeliny, případně se dá použít torben, sera blackwater a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 12:10 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
uz sem to zaridil ;-) mam tady jedno akvarko 10l a dalsi 15l chystam se kupovat vetsi v to 15l sou ryby (i cichlidy) a v tom 10l sou zelvy dal sem ty zalvy schvalne do toho mensiho (budu jim na zahrade delat zhruba tak v pulce dubna jezirko) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 12:03 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
uz se mne tam dvakrat vytreli parmicky :-) tak uvidime
kdyz se cichlidy nevitrou dam je zvlast ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 11:56 Tommys – Re: DaNiEl
No tak v tom guláši se určitě nevytřou:-)Uděleje jim jednodruhový akvárko stačí 40-50L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 11:50 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
dystak potom pls hlasnite v me ankete (at vim :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 11:47 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
snad se povede :-) klid budou mit taky (az je oddelim od ostatnich) mam je v akvarku s parmickama, tetrama,snekama a s zelvama takze je asi budu muset oddelit aby meli kdlid :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 11:38 Tommys – Re: DaNiEl
Jo jo díky, tobě se taky zadaří, když jim zajistíš teplou, čistou vodu, s nižším Ph určitě se ti to taky povede, ohledně toho přenesení jiker do jinýho akva, v tom taky problém nebyl, list s jikrama jsem ustřih, dal do malý 10L nádržky, dal nad jikry vzduchovací kamínek, topil na 28, voda byla stejná co je v akváriu, vodu jsem měnil každej druhej den 1/2, po několika dnech se mi všechny jikry vyklubaly minimum viděl jsem asi 10 kousků shnilo, měl jsem zhruba 100 prcků, ale během 3 dnů mi všechno zašlo, nebylo čím krmit jak už jsem psal, ale jinak by to asi fungovalo s žábronožkou solnou. Kdyby jsi měl jenom jednodruhový akva s ramirézkama, doporučuje se nechat vše na rodičích, když mají rybky klid, nic nepožerou a o mladý se vzorně starají a v klidu je uhlídaj, to je pak nádherný pokoukání

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3270-jake-ryby-k-malym-cichlidkam?od=351