Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k malým cichlidkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k malým cichlidkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 15:46 Muž Snofrev [54] – rozdíly
Prosím může mi někdo říct roszdíly mezi Cichlidkama mramorovanou a Marlierovo?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 17:14 Muž Primainfo [6] – Re: Leon
Ahoj, kukni sem rybicky.net/forum/7764
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 20:53 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Leon
Šlo by to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 20:09 Leon – Re: Laduschka
Ja to myslel tak ze bych prelovil jenom jikry bokem a nechal bych je vilihnou vedle slo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 20:06 Žena Laduschka [120] – Re: Leon
myslim, že by je to mohlo stresovat a mohli by to sežrat, jestli je chceš třít, tak by bylo nejlepší v samostatnym chovnym akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 15:57 Muž Primainfo [6] – Re: Romy
JJ, když se vytřou Ramirezky do ďoliku, je to problém. Mě to neuhlídaly, když dostaly mřenky chuť na kaviár. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 15:41 Leon – Re: Romy
Jeste me napadlo nechat raminezky samotny na tom se schodnem ale jeste me napadlo ze bz slo jikry pokazde prendat jikry do odchovnicky a tam je nechat vyvynou lze to takhle udelat a mam odlovit i rodice aby se o ne mohli starat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 23:48 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sadman
Záleží i na jiných parametrech vody,hlavně na NO3,pokud je obsah vysoký,rybky špatně rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 23:28 Muž Sadman [0]
Mě se teĎ po cca 14 dnech od přinesení vytřely poprze ramirézky ve společenském a na nic jsem nečekal a hned jsem to odsál do elementky ( chtěl jsem zkusit odchov, protože je to premiéra ryb náročnějších na kvalitu vody) no a už se mi rozplavali, a to používám vodovodní odstátou vodu okolo 4-5 stupnu tvrdosti... Myslíte, že se plůdek dovyvine?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 23:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: fossiliska
Já osobně bych jí to ulehčil,ale stejně se nevyhneš přeléčení celé nádrže,jinak to bude pokračovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 22:43 fossiliska – re romy
Dik za radu, takto nafuknute brucho uz ma minimalne tyzden :-( Mam v nadrzi este nejake gupky a jednu ramirezku ale ta je uplne stihla... Je mi to luto, mam cakat az sama zomre alebo jej to mam nejak ulahcit? Lebo vypada na to ze jej to moc nevadi, zere normalne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 22:37 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: fossiliska
Velmi špatná fotka,ale je docela zřejmé velké nafouknuté břicho.Vypadá to na vnitřní parazity ve velmi pokročilém stadiu.Tuto rybu už nezachráníš,je potřeba přeléčit celou nádrž.Viz Entizol,Flubenol...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 22:30 fossiliska – nemocna ramirezka?
Fotka k příspěvku Neviete nahodou co je s touto rybou?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 22:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Leon
No,zkus to,ale kvalita vody u ramirézek,se rovná kvalitě vody u terčů,to by znamenalo jim udělat vývojovku.Proto píšu,že ve společenské,kde je něco detritu,něco zbytků potravy,atd,většinou bývá i větší obsah NO3,to je pro vývin jiker a plůdku dost negativní záležitost.Jiná věc je dospělá ryba,ta je odolnější,i kdyř právě u ramirézek to docela neplatí,ale u vývoje jiker,docela zásadní věc.Vytřít rybu není problém,ale odchovat,to je jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 22:02 Leon – Re: Romy
no a kdybych vzdycky pancernicky odlovil?kdyby meli jikry..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Leon
Ve společné nádrži se málokdy něco podaří odchovat,je to otázka predátorů,kvality vody,atd.Já ti neříkám,abys dal dno pryč,já ti říkám,jak je to v odchovu,pořiď si společenskou nádrž s danými rybami,ale nečekej,že něco odchováš.Toť vše.Jak jsem už psal,buďto chceš mít společenskou nádrž,kde se sice vytřou,ale je bez velkých šancí něco odchovat,nebo chceš odchovávat,ale za určitých podmínek.Neříkám ti co máš udělat,jen se ti snažím pomoci něco ze svých zkušeností.Jak si to uděláš,takové to budeš mít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:31 Leon – Re: Romy
no bez dna to uz vubec ne ja to nechapu nekdo ma anciky a nesezrou jim je a ty mi tady najednou vykladas ze mam dat pryc i dno tak to my teda vysvetlete a jinak nechci abych mel nadrz vedle nadrze a pres tisic jiker a velkochov ryb me de o to ze kdyz budou mit raminezky jikry tak aby prezili..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:28 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Leon
Pokud možno šneky eliminovat, sežerou uplně všechno, je to těžké, já vím, ale pokud se odchovávají ramirézky, jsou v jednodruhové nádrži bez dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:19 Muž Yirka [9126] – Re: Romy
V tom případě nelze dodat nic k tomu co píše Romy...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:18 Leon – Re: Romy
ok takze zadnej obyvatel dna a co takhle sneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:16 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Yirka
Ono nejde ani tak o agresivitu,ale o ochranu jiker a to je dost těžké.Jakákoliv ryba dna,díky své konstituci(krunýři),je odolná proti bránění jiker ostatními rybami.Když se mi vyrřou terči,do rána je od ancíků vyluxováno,a nenadělají s tím nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:13 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Leon
Tak ještě jednou,pokud chceš odchovávat ramirézky,chce to jednodruhovou nádrž,bez ryb dna.Přísavky,ať Leverettova,nebo Thajská,jsou nejen velké ryby,ale i agresivní.Ujasni si,zda chceš chovat,nebo odchovávat.V tom je rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:12 Muž Yirka [9126] – Re: Leon
Pokud něco opravdu neagresivního na dno tak mám osobní zkušenost s Krunýřovcem štíhlým. Mám v nádrži dva a starají se jen o sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:02 Leon – Re: Romy
no proto sem radsi pro naky 2 mensi prisavky neagrsivni aby jim je prave nesezrali a myslim ze stejne 5 pancernicku nemaji sanci uhlidat..takhle jeden krunirovec by to vyresil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:54 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Leon
Fotka k příspěvku Dost často se vytřou i ramirézky i takto, a pochybuji že tento výtěr před pancéřníčky uhlídají.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:54 Leon – Re: Yirka
ok diky moc jeste nikdo jinej ma nakej nazor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:50 Muž Yirka [9126] – Re: Leon
Tím opravdu nic nepokazíš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:49 Leon – Re: Yirka
takze klidne napohodu 5 pancernicku + 1 par raminezek na 60L akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:44 Muž Yirka [9126] – Re: Leon
Já myslím, že to uhlídají, těch 5 je sympatické číslo. U prvního výtěru poznáš co a jak,a pak se případně přizpůsobíš. Ony ty první výtěry stejně nebývají nejúspěšnější.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:41 Leon – Re: Yirka
kolik? mam pet pancernicku zelenejch ktery bych moch uvolnit a jinak bez obyvatele dna to nechci pak je sance ze tam zacne hnit zradlo a to se mi nechce...ale furt si tak nejak myslim ze pancernicci mi ty jikry sezerou...a uplne nejradsi bych byl kdyby se to skombinovalo s necim co dlabe rasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:37 Muž Yirka [9126] – Re: Leon
Souhlasím s Romym a na to dno bych přihodil spíš nějaké hejnko pancéřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Leon
Pokud chceš zachovat jikry zvolil bych pouze ramirézky a tetrovité.Ramirézky jsou velmi citlivé na kvalitu vody, a pokud si na ně věříš, tak do toho! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:34 Leon – Re: Yirka
Tak koho mi kdo eventuelne radite? a vsichni zastavate nazor ze tam ma bejt pouze jeden par i kdyz nadrz bude jinak cista? jako bez jinech ryb krome toho obyvatele dna..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:25 Muž Yirka [9126] – Re: Leon
Tak to je jiná, z tvého profilu jsem to nějak nenastudoval. S přísavkou bych trošku váhal. Sám je mám, mají rok, teď jsou cca 11 cm velké a 200l jim sotva stačí. Cítí se být šéfy nádrže a i když vyloženě nenapadají, ostatní se jim klidí z cesty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:14 Leon – Re: Yirka
rozhodne nezacinam je to moje uz 5 akva a vsem se zatim dari a jinak v akva budou jenom raminezky + nakej ten obyvatel dna a co treba prisavku thajskou?nebo labeo bicolor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:13 Leon – Re: Sadman
zase pancernicci maji pancir takze sou vuci raminezkam celkem imunii nebo ne? mate s tim nekdo zkusenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:12 Muž Yirka [9126] – Re: Leon
Jestli začínáš, tak si nemyslím, že by zrovna ramirezky byly to pravé ořechové.Sice se píše to o těch sedlácích a bramborách, ale ramirezky jsou dosti citlivé na kvalitu vody a vše okolo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Leon
Krunýřovci sežerou jakékoliv jikry.To akvárium by mělo být druhové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:09 Muž Sadman [0]
radši pancéřníčky, než krunýřovce... před těmi si jíkry ubrání v poho.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:06 Leon – Re: pavliina
chtel bych je tam spis chovat popripade kdyby se povedlo tak i odchovat a ty krunyrovci jim jikry nesezerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 19:43 Žena pavliina [50]
Já bych tam dala jen jeden párek ramirézek. Dost si hlídají svoje teritorium a dva páry by se mohly dost po akva prohánět. Taky jsem měla dva páry a zbyl mi jen jeden pár, přežil jen ten silnější, tak to prostě je ;-) Parmička siamská se do 60 l nehodí, je to pro ní malé, místo ní klidně víc krunýřovců jednopruhých. A jestli chceš ramirézky v 60 l jen odchovávat, tak s pancéřníčkama by mohl být problém, ikdyž ramky si svoje jikry brání a mě jikry dokázaly ubránit i před velkým pancéřníčkem zeleným :) Ale jestli to bude nádrž jen na odchov, volila bych nějaké menší pancéřníčky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 19:34 Leon – Cichlidky raminezovy?
Mam takovy dotaz zakladam nove akva 60L a chtel bych 2 pary cichlidky raminezovy je to mozne? muzu k nim poridit jednu parmicku siamskou? popripade pancernicka? nebude jim zrat jikry? jinak nadrz je huste osazena a plna ukrytu...diky za kazdou radu..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 08:13 riso – remirezka
ja ti poviem tak remirezka nieje taka ryba jak sa o nej hovori taka hakliva na vodu hovorim ti to z vlastnej skusenosti mam remirezky pomerne dlho su to pekne ryby ale su aj take zvlastne davaj si pozor z akymy rybami ich das lebo mozu ich zozrat a inac vydrzia dva roky. a este jedna rada na zaver vyber si rybky dobre lebo ich nemas iba na jeden den. :-) :) smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 14:34 eleria – nová rybička v akváriu
já mám v akvárku nějakou narozenou miniminimini rybičku a příšerně hubenou :-)ale nevim jak se o ni starat ona si nedoplave nahoru pro jídlo já nevim jestli nové rybičky nevižadují více věcí,práce
atd. a ještě umřela mi rybička měla ukousnutou skoro celou zadní ploutev nevim kdo to udělal ale ted
v akvarku neni jestli ji někdo sněd??? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 18:54 Muž Johnny5 [5]
Jasně doporučuju, dokonce ti je po dohodě i pošlou poštou, záleží na domluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 10:47 aradan
Johnny5 napsal: Ahoj, mají oba dva druhy ve Viváriu v Mělníku.
Díky za typ, už sem tam telefonoval. Vypadají na docela dobrou akvaristiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 17:33 Muž Johnny5 [5]
Ahoj, mají oba dva druhy ve Viváriu v Mělníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 16:19 Žena sharon [126] – Re: aradan
Já bych je raději sehnala najednou, přece jen jsou to rybky podobného vzrůstu a temperamentu a pokud už bude jeden pár zabydlený, nově příchozí budou v dost nepříjemné situaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 16:11 aradan
MiHl napsal: jen jsem tím chtěl naznačit, dva od stejného druhu se nesnesou. Jak je to v tomto případě s jejich agresivitou k příbuzným, to nevím. Ale podle komplet odlišného latinského jména snad moc příbuzní nejsou.

Jinak akara zlatá je pěkná ryba, odkud ji budeš mít?


Zatím vybírám ryby a k dostupnosti sem se ještě nedostal. Možná to bude problém, protože "běžné" akvaristiky nabízejí spotřební rybyčky, které snadno prodají a lidem "nechcípnou" po týdnu v jejich akváriu.
Ty akarky zelené sem občas viděl a ty zlaté snad časem někde seženu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3270-jake-ryby-k-malym-cichlidkam?od=451