Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak redukovat přemnožení v akváriu

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Jak redukovat přemnožení v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 22:58 Sidonius Re: Anonym
Tak to zkusím ještě jednou - co byste řekla na samce bety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 21:43 Žena Wampi [54] Re: Anonym
Co pořídit si větší akvárko je asi blbost co? Ale mnohé by to řešilo, já mám čichavce a ty mi mladé od black moll likvidují s přesností a dokonalostí pro ně přirozenou. Pokud bys měla větší akva hejno teter , nebo ty zmíněné čichavce by nebyl problém pořídit. Na tvém místě jsem byla měla jsem 40 litrové , teď mám 480 l. Živorodky samice a samci v malém akváriu je vždy problém. Jedině oddělit pohlaví, nebo někoho sehnat kdo by bral potěr, třeba na krmení. No a nebo větší akva. A hlavně nepřekrmovat! Dej rybám občas na 2 - 3 dny hladovku a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 21:30 Muž [] Re: Wampi
DObře, to, že se tam musí nějak vtěsnat jsem napsala špatně. Pokud dorostou ty mláďata mečovek, tak se tam budou rybky těsnat bohužel už doopravdy.. Samce nemám komu dát a jiné řešení než tetry jsem zatím nenašla a nikdo nic rozumnějšího neporadil. Neříkám, že je jdu hned zítra koupit, řešit by se to mělo ale co nejdřív, než se mečovky zase rozmnoží. Nahoď jinou radu. Co bys dělal ty na mém místě? Třeba mi tvá odpověď pomůže v rozhodování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 17:56 Žena Wampi [54] Re: Anonym
musí se tam nějak vtěsnat,.... musí? TETRY by si měla mít v hejnu aspoň 7 kusů, tvoje řešení mi přijde vážně ubohý. Hlavně teda pro ty ryby . Proč jednoduše někomu samce třeba nedáš? :-|
Tohle je jen vyrážení klínu klínem a jen maskování původního problému. Ryby se nepřemnožují samy od sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 16:41 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: yama
Nemusíš se toho řešení obávat, pokud sa samice přemění na samce tak je stejně neplodná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 14:03 Muž [] Re: Norton
musí se tam nějak vtěsnat, pokud nekoupim ty tetetry, budou se mě tam množit mečovky, což by bylo horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 12:12 Muž Norton [109] Re: Anonym
Bohužel, tetry jsou hejnové rybky. Podle toho kolik místa tam ještě máš... Já mám tři (i to je sice málo, ale přece jenom...) tetry citronové a to jsou fakt rychlé a žravé rybky! Přitom nesjou nějak extra velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 12:09 Muž [] Re: fazola
tak to jsem zase já. Díky za rady a odpovědi. Asi si pořídím nějakou tu rybičku, aby mě ty malý spapkala. Skalárka se mi tam nevejde, to už by čouhala ven, tak asi nějakou tetetetru, jak jste mi napsali. Stačí koupit jednu?? Doufám, že to není hejnový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 11:42 Muž PT [89] Re: matlala
no to je docela zajimave - proc se teda vlastne transformuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 10:45 Muž matlala [798] - RostlinyRe: yama
ale samice co se pretranformuje v mládí (předpokládejme že měla mladé) je neplodná, tvrz. netvoří se jí spermije protože se jí nepřetvoří pohlavní orgány(to sem vyčet z edné knihy od plačka)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 10:37 Žena yama [25] Re: Jammes
Obavam se, ze tvoje reseni by resenim nebylo, protoze samice se rady "premorfuji" na samce jen aby mohli delat deti;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 09:30 fazola Re: Anonym
Zkusil bych třeba tetru růžovou, ozdobnou (mám ozdobné) a skaláry než se rozmyslí, tak tetra přiletí a potěr je v žaludku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 09:25 Sidonius Re: LuXy
Uznávám, že skaláry mají malé rybičky rády, (všechny - nejen mečovky :-D ), ale držet takovou rybu v cele (kobke) 50x25x30 cm je nezodpovědné! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 09:17 LuXy Re: Sidonius
Ja skalára mám a prace sa! teda nesťažuje sa ;-) . Na malé mečúne ide aj tetra skvělá rybicky.net/atlasryb/tetra_skvela ale neviem či iba mne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 09:15 Sidonius Re: Anonym
"...kdybych změnila teplotu, mohla by nastat změna v jejich rozmnožovacím pudu..."

Záleží na tom, jak moc změnila teplotu... Říká se, že studená sprcha je dobrá, když na člověka lezou roupi... smich
Jestli by to pomohlo mečovkám, nevím...

"...odlovit rybky a pozřít, no to bych si připadala jako kanibal ..."

Taky zajímavá představa... smich

Skalár sa nezmestí, sameček bety by se vejít mohl... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 08:47 LuXy Re: Anonym
Alebo si kúp nejaké rybožravé ryby. Zmestí sa ti skalár?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 08:39 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Anonym
tak nech v akvárku jen samce nebo samičky, to si budeš muset vybrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 00:09 Muž [] – Zamezit rozmnožování mečovek, prosím poraďte
Mám akvárko 54 l, v něm je pár neonek, black mollky a krunýřovec. Ale co horší- mečovky, které se pořád množí. coze Starý páreček už mi umřel, teď tam mám nový mladý silný rod, který už stačil zplodit mladé a to ani sami nejsou úplně dorostlé. Teplotu v akvárku mám stále od 24 do 26 stupňů, kdybych změnila teplotu, mohla by nastat změna v jejich rozmnožovacím pudu??
:-(
Nemůže někdo poradit?? Mláďat si nikdo z rybek nevšímá a odlovit rybky a pozřít, no to bych si připadala jako kanibal ne :-D
Nebo je prostě nechat, ať se rozmnožují a žijí, já fakt nevim sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 11:03 shedlo – přírůstky
Když zrovna nechci nakrmit skaláry, taky rozdávám, vždycky se někdo ozve..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 07:24 Soda Re: Barča
Já vždycky rozdávám.Nebo je tam nech vono se to prožere(pokud je nerozmnožuješ záměrně)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2007 21:09 Žena yama [25] Re: Barča
nech je tam, oni se pozerou -nejsilnejsi prezijou- a kdyz ne tak je nekomu das..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 18:54 Barča – Komu dáváte přírustky?
Jen by mě zajímalo,když se mi rozmnoží rybky,co budu s nima dělat?Chtělabych k battáko i samičky,ale co pak s mladýma.Pochybuji,že ve zveráku něco udám.Tak jak to řešíte vy? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 09:08 Žena Marfi [10] Re: mirlun
Já jsemz prahy, tak ti neporadím co je kde v Brně, ale když dojdeš do nějaké akvaristiky, nebo zverimexu kde mají rybky, nebo kamkoliv, kde mají akvárka, tak jim řekni že se ti přemnožili, že bys jim je přinesl a uvidíš co ti odpoví.. (na "rozkrájení " no je vždycky dost času) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 08:27 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: Marfi
kde je v brně zverimex? nechci vypadat jako tele, když přijdu se sáčkem ryb....:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 08:13 Žena Marfi [10] Re: mirlun
nakrájet? coze ty jsi se asi koukal na fredyho ... šmarjá to přece nemůžeš myslet vážně.. .. jeslti už fakt nevíš, tak je odlov, a odnes do zverimexu, ale nakrájet? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 23:32 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: Mrakoplash
mám 3 normální gupky(rodiče) a 9 neonek, jenže zatím snědly jen jednu(co jsem viděl navlastní oči) a stříhat rostliny moc nechci. asi je nechám o hladu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 23:29 R Muž Mrakoplash [1776] Re: mirlun
To pises docela srsne to sem zvedavej kdo se ozve :-D
Nechces si tam koupit nejakou potvoru ktera je zbasti ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 23:09 Muž mirlun [48] - Rostliny – jak odstranit přebytečné malé gupky?
bude to znít krutě, ale co děláte s přebytečnými malými gupkami(paví očko) ? je vhodné je nakrájet a nasypat jako krmení?(nemyslím to cynicky, ale prostě jich je moc v malém akva) jak postupujete?
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 20:33 vik-a Re: blek
No to mate dobre! ano Skusala som vsade, ci nechcu ryby, :-( hoc aj zadara!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 16:36 blek Re: vik-a
normálně je krmíme, dokud nemají asi tak 3cm a pak je odneseme do zverimexu, a tam je vyměníme za nějaké krmení, testy nebo jiné ptákoviny. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 19:05 neo Re: vik-a
Já mám kapacitu až na 300 malých pávčat většinou je jich víc a ty přebytečné pak servíruju bettam moc jim to chutná a pěkně jim po tom rostou a sílí ploutve. Živí je prostě živí a nedá se to ničím zastoupit. palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 20:14 vik-a – mini
hej, uz vazne. J aich uz nemam teda tie male rybky. No a ani velke lebo som ich niekam dala. Ale ked sa mi namnozi iny druh tak neviem co snimi. V predajniach ich nechcu. Vy si ich mnozite? Ak hej kam ich davate????? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 18:39 Havel-st Re: mini
Mám dvě skaláry, ty to bezpečně vychytají - funguje to pod. jako v přírodě.
Když chci mladé rybky, tak živorodky přendám a ty ostatní nechám vytřít ve vytíračce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 18:25 mini – mini ryby
co robite s malymi rybkami? vzdy som ich mala neurekom!!! v obchodoch ich nechceli ani zadara. co s nimi robite vy? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2006 18:46 a Re: Sonja
taky by se mi to líbilo, někomu je dát. Ale nemám komu. Nebo je někdo ze Žďárska (Vysočina) a chce mláďata mečovek??

Ale to stejně není řešení. Co s nimi až se narodí podruhé, ..

Asi je tedy nechám trochu vyhladovět. Tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2006 15:01 sonja Re: a
a nebylo by lepší je nechat dorůst a někomu je udat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2006 08:36 Muž [] Re: a
Tak jim pár dní nedávej nažrat a uvidíš že zanedlouho ti všechen potěr zmizí. Někdy je to rychlostí blesku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2006 22:02 a Re: Akvaboy
a kdy mi je sežerou? Jsou zatím asi 2-3 mm velký, sežerou je až budou větší nebo už není šance na hostinec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2006 19:30 Akvaboy Re: a
Pro skaláry alespon 100 litrů a minimalně 35 cm vysoky akva,lepe 40 cm.....2 je malo chtelo by to alespon 4 kousky.Jinak malé ryby požírá každá jiná ryba-i neonka by ti možná spořádala malou mečovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2006 18:51 lama – lidi,
jak se vy zbavujete malých rybek, popřípadě, jaké ryby vám je žerou?? Mé rybky se nějak nerozmnožují, tak s tím nemám žádné zkušenosti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2006 18:49 a Re: Jirka
Diky za odpoved. Ale mé akvárko není dostatečně veliké pro skalárky- 50 litrů, s tim, že už tam patřičný počet ryb mám :-( kolik vody skalarky potrebuji a stacilo by (kdybych se pro ne rozhodl) koupit 2 nebo jsou hejnove?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2006 18:21 Jirka Re: a
Když jich tam zbylo jen 7,tak ti je už některá ryba snědla.Živorodky žerou svoje mláďata hned po vrhu a když je chceš zachránit,tak se samice dává do porodničky,aby je nesežrala.Když je nechceš,tak tam dej skalára a on se postará,aby se ti nepřemnožily.Ryba je nejlepší potrava pro větší ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2006 09:42 a – Jaké ryby žerou svá mláďata
Které ryby žerou svá mláďata či mláďata jiných druhů? Před 3 dny se mi narodilo asi 7 mečovek, nevim co s nima budu dělat, akvárko mám akorát plné rybiček a 7 mečovek by se mi tam už moc dobře nevešlo. V akvárku mám black molly, mečovky, neonky a krunýřovce a teď ty malé. Kdo mi poradí??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [8]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2984-jak-redukovat-premnozeni-v-akvariu?od=351