Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak redukovat přemnožení v akváriu

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jak redukovat přemnožení v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 12:51 honzig
Nic ve zlým, ale inzeráty jsou podle mě zbytečný. Sám jsem se taky takhle zbavoval pavích oček, a přesně jako ty jsem měl spoustu zájemců, kteří si brali vždycky aspoň dvacet kousků, a chtěli co možná nejvíc. Když se mi ozval na inzerát o padesáti mláďatech stejnej člověk, co si před čtvrt rokem bral třicet, došlo mi, že to bude nějaký divný. Těžko si představit že má doma nafukovací akvárko, kde bude žít osmdesát gupek a jejich potomstvo. Čili i když to zní krutě, je lepší těma mláďatama nakrmit vlastní ryby, nežli o ně dva tři měsíce pečovat a pak je dát sežrat někomu jinýmu. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 20:52 sephiroth Re: Amik
edo vobchodu je buďto prodej,a když máš takle dost,tak je tomu obchodu daruj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:00 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Amik
Jen me mrzi ze ses z Prahy hned bych nejaky anciky od tebe vzal do mejch rozplavavacich nadrzi se narame hodi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:10 Amik
Takze problem se vyresil, tak ze jsem tady na stranky dal inzerat ze je daruji. Hned se ozvalo asi 8 lidi. Vtipny ale je, ze jen co jsme poter dali pryc tak uz cekame dalsi generaci. Takze furt dokola :))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 20:04 Muž Landvir [57] Re: Amik
JO je pravda ze ancistrusu je ted vsude plno ale myslím že kdybys to nabídl v nějakým kamenným obchodě za symbolickou cenu, tak je určitě vezmou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 19:29 Muž AiZ [6] Re: Amik
Já už to teď řeším tak, že jak samec zaujme své místo a ocasní ploutev trčí vzhůru, tak hned vytahuji kámen a jikry odstraňuji, vytřeli se mi 4x za sebou a nikdo v mém okolí už to nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 19:06 Amik Re: Semtex
Je to tenhle rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
Jsou to prazaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 16:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Amik
a odkud jsi? co je to za sumečky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 13:07 Muž čichavec [0] - ŽivorodkyRe: Amik
Zkus je nabídnou v nějakém kamenném obchodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 13:05 Cenda Re: Amik
Odchovat prodat nebo darovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 13:00 Amik – Co s rybkama
Zdravim, mam poměrně nedávno zalozene akvarium. Aniz bych o to nejak usiloval narodilo se mi desny kvantum sumecku. Odhadem tak 50 kousku, ale spis jich bude vic. Vsude se to mrcasi a ma se cile k svetu. Vubec jsem s touhle situaci nepocital. Spis jsem cekal ze mi to tam bude umirat a ne se rozmnozovat. Nemam srdce je splachnoput do zachoda jak mi nekdo radil. Co s nima mam delat? Daji se treba dat do nejakeho obchodu nebo tak neco? Jak rikam jsem v tomhle uplny novacek a budu rad za kazdou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 09:09 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: gaume
gaume napsala: vzdyt muzete darovat i malinke rybky, toho bych se vubec nebala. jinak mi prijde trochu drasticke kupovat dravou rybu jen proto, ze se ryby mnozi, dejte pryc samce a je to.
Chcem sa poďakovať za dobrú radu. Dala som inzerát na tých 150 malinkých gupiek a už ich nemám. Prišlo 5 ľudí, každý si zobral 20-30 malých, jeden dokonca 40 a už sú preč. Dúfam, že v dobrých rukách. Neverila som, že by niekto chcel "mačku vo vreci", keď nevie, aké tie rybky naozaj budú, keď vyrastú. Ale môžem zaručiť, že rodičov majú skvelých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 11:07 Muž RadekCX [219] Re: azalka
Vyborna rybka na likvidaci nezadoucich prirustku je stikovec, ale ve finale je schopen spolknout i dospele pavi ocko - neveril jsem tomu ze ryba jen o malo vetsi nez korist ji do sebe nacpe - jen ma pak pul dne na brise bouli smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 08:57 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Wrata
Raka určite nie. Som rada, že mi tie rastlinky rastú aspoň v tomto akva. Čo mám doma to druhé, tam mi veľmi nerastú. Oproti minulosti sa to zlepšilo len o toľko, že nehnijú ako pred tým, ale zostávajú rovnaké, čiže nerastú. Možno pomohlo, že som zmenila svetlo a svietim dlhšie. Akurát stolístok pekne rastie a sem tam vyženie Anubias nejaký ten lístoček. To je všetko. Valisnériu mi okosili Ančíci, Cryptocoryna odhnila v priebehu 1-2 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 17:16 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bexi
Jestli někdo má živorodky které by daroval a je z Prahy nebo blízkého okolí tak si je velice rád vezmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 16:32 Bexi Re: Wrata
loví potěr i dospělé rybky a žere kvítka...měla bys z akvárka poušt s kostřičkama :-)

tsss styď se wrato
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 16:25 Muž Wrata [21] Re: geminika
Bettak by mohl okusovat pavím okam ocasy..Bettačka by nemusela:)
A nebo si sezen raka ten taky lovi poter..:) Kdyybs to mela za rohem nejakyho bych ti venoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 15:47 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: geminika
zkuste dat ten inzerat, vazne, uvidite, ze si nekdo vezme i malickej poter. porad budou mit aspon nejakou sanci na zivot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 15:05 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: gaume
Nie ďakujem. Potom by to chcelo ešte jedno, ešte väčšie a a následne by bol zo mňa bezdomovec. Dosť, že mi to jedno doma trpia. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 15:00 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: geminika
a co poridit vetsi akva, dam tam rybky a do maleho poter? :-) ja vim, je to vic prace, ale jestli Vas to bavi, tak proc ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 14:56 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Bexi
Mám tam dosť veľkú samicu mečovky, ale malé jej plávajú okolo hlavy a ona nič. Spoliehala som sa práve na ňu a black molu. a oni nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 14:52 Bexi Re: geminika
co třeba nějakej ten velkej samec mečovky,nebo čichavci zakrslí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 14:48 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: gaume
Ani mne sa to nepáči. Moji známy, čo majú akvarko tak gupky nechcú a keď, tak na kŕmenie korytnačiek - želv alebo dravých rýb. Čo je to isté. Skúsim sa ešte popýtať. u nás v akvaristike mi už zobral mečovky, keď som odchovala. určite by zobral aj gupky, ale v malom akva nevyrastú dosť, čo sa mu neoplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 14:45 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: geminika
vzdyt muzete darovat i malinke rybky, toho bych se vubec nebala. jinak mi prijde trochu drasticke kupovat dravou rybu jen proto, ze se ryby mnozi, dejte pryc samce a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 14:39 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Wrata
Fotka k příspěvku Pre Bettu to nie je málo 54 l? Ale mám obavy, či mi neukúše samcom gupiek tie krásne chvosty v domnení, že sú to jeho príbuzní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 14:05 Žena azalka [38] Re: geminika
Do tvýho akvárka určitě ne skaláry. Parmičky jsou hejnovky, ty by se tam asi taky tísnily. Zkus samečka betty, jak radili níže. Nebo se domluv s někým v okolí, kdo má tyhle ryby (skaláry) a rád jim zpestří jídelníček tvou občasnou dodávkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 13:37 Muž Wrata [21] Re: ancistrus
požerou všechny mladé za pád dní.. akorát tohle je malý akva..takže bych volil tu BETTU SPLENDES..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2010 12:39 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: geminika
Nejlepší je prostě nemnožit.Nechat si buď samce nebo samičky.Rybky jsou větší, zdravější a líp vybarvené.Samičky živorodek sice mají mladé i bez samců,ale není jich tolik.Přebytečné ryby si jistě někdo rád zdarma odnese. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 10:15 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: gaume
Nejde o to, darovať ich, ale nemám ich kde mať, kým vyrastú. Mám len 25 litrové v ktorom je asi 50 tých malých. Zvyšok je v spoločnom, ale v oddelenej asi 20 litrovej časti. Keby som ich mala kde odchovávať, tak si nechám všetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 09:44 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: geminika
v Bratislave musi byt stovky akvaristu, tak dejte inzerat :-) budou pryc do tydne, uvidite.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 09:28 Žena geminika [39] - Živorodky
Presne túto tému som chcela založiť aj ja. Mám v 45 litráku asi 60 malých gubiek a neviem,ako sa ich zbaviť. Dve samice sa okotili a od tej prvej som si nechala všetkých asi 90 malých. Ale už ďalších 60 nemám fakt kde odchovať, akurát tak vo vani. Mám v akva 2 mečovky, 1 blackmolu, 4 neonky, 9 gupiek a 2 panciernikov (takých ružových). Najprv ich chytala tá Blackmola, potom panciernik ale už si ich nevšímajú. Ďalšie ryby už veľmi nechcem do 45-ky, lebo aj tak ich je veľa, spolu 18. Akú malú a šikovnú rybku by ste odporučili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 08:51 duso Re: StrNd4
souhlasim s StrNd4..mel jsem cca 70 pavi ocek a 2 skalary snema byli hotovy hned
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 08:08 Muž radovanovo [9] Re: zralok
Já bych je ušetřil - zkus je někde udat - darovat, prodat, vyměnit. Někomu uděláš radost nebo pomůžeš, vyřešíš si problém a zachráníš životy rybek! ano Kdybych nebyl tak daleko, tak bych si je rád vzal....R.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 23:01 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: zralok
Me se na tuto praci osvedcil kancik cervenohrdly, ale obavam se ze v 70 l se bude tisnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 23:00 Žena Linduš [166] Re: zralok
samička betty mi v tomhle velice spolehlivě pomohla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 23:00 Muž Onys [9] Re: zralok
Zkus Parmičky čtyřpruhé/mechové mám je a plní svůj účel výborně, ale s tim okusováním ploutví lidi říkají jaké to jsou mrchy nicméně ty moje nekously ani jednu rybku jsou na ně hodný takže je to o tom jaký asi zrovna dostaneš v obchodě :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 22:45 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: zralok
Vyborne v tomhle poslouzi skalar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 22:38 zralok – Jakou rybu na požer živorodek
premnozuji se mi dlouhodobe black molly a platy koralove... poradite mi prosim rybu (ryby), ktere by ty male zivorodky ochotne vyhledavaly a poziraly? tone ... kdyz se o to rodice nedokazi sami postarat :-) ... zaroven bych vsak byl rad, aby novy "viktor cistic" neokusoval ploutvicky jinym dospelym rybam etc rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 11:36 Muž kortezhugo [983] Re: Anonym
no v podstate male narodene zozere "hociaka" ryba... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 11:30 kreten Re: traktorysta
Nemylte se kolego, bude-li dost krmení, beťák lovit nebude a pak stejně potěr přeroste a jsme zase na začátku:-)Eventuálním řešením je přece jen svižnější betice:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 11:29 kreten Re: Anonym
To je přece dotaz hodný takové odpovědi:-)Když chci chovat paví očka a ještě oboje pohlaví, tak nutně musím počítat s tím, že se prostě nějakou měrou množit budou. Nechci-li množit paví očka, chovám odděleně samce na parádu a nebo chci-li něco jiného, nechovám živorodky, které se prostě "trochu" množit budou. No pak teda volím cestu plastových rybiček, páč ty se sichr množit nebudou. To není o profesionalitě, to je o elementárních znalostech....Nakonec i hejno teter vypadá dobře....
Edit: podle průzkumů RNDr. Nováka - kdyby si něco přečetl - a věděl by že zahušťování nádrže mladými oky jednou skončí a pak nastane situace přirozeného potravního řetězce, snížení porodnosti a normální regulace samotnými oky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2009 11:28 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: Anonym
Kupte si bettu. Jednoho samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 09:43 Anonym – Predator k malym gubkam
Ja riesim opacny problem ako spoluzitie v mieri, v 60l akva mam 4 malych prisavnikov + gubky. Chcel by som zabranit ich mnozeniu prirodzenou cestou a kupit nejakeho predatora co by likvidoval narodene male gubky, ale velke by nechal napokoji, a samcom neobzieral chvostiky. Je tento napad zrealizovatelny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 16:40 picnic Re: datura
"stačí zapojit zdravý rozum"
Souhlas! A proto je nesmysl pořizovat rybu jako řešení problému, za který si můžeme sami. Stačí nepřekrmovat a bude to ok.
Jinak Betta ke gupkám? To je dost loterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:30 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: AngkorBeer
Mno mám 2 parmičky a malých rybek si nevšímají. Prckové jim plavou kolem tlamičky a ony nic :-D ale rády si pošlmákly na Okřehku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:25 Muž AngkorBeer [0] - ParmičkyRe: suchysvatonovice
Tak parmičky jsou taky řešení...mám je taky a malé mečovky nemají šanci... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 22:32 suchysvatonovice Re: Rybule
Mám ve 100l 8 parmiček nádherných,které se o malé gupky spolehlivě postarají,když není zrovna nádrž zarostlá jako džungle.Když chci,aby nějaká pavčata dospěla tak neprotrhám měsíc akva a mají šanci(během toho měsíce mám akva dokonale zarostlé limnophillou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2009 21:25 Žena Avona [107] Re: Rybule
Vzhledem k tomu, že máš jen 50l akva, tak moc velký výběr masožravek nemáš, ale kamarádovi se do menšího akva osvědčily i parmičky třeba čtyřpruhé, nebo mechové....ve větším jsou spolehlivé třeba skalary ( to mám z vlastní zkušenosti ) uvidíme, jaké budou reakce ostatních akvaristů, jestli ti ještě něco poradí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 21:00 Žena Rybule [0] Re: datura
No, jenže my měli doma vždycky jenom gupky a s ničim větším nemám ani tu nejmenší zkušenost, tak jsem chtěla znát názor někoho, komu to takhle funguje/nefunguje s bettama nebo podobnou havětí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 19:53 Žena datura [104] Re: Rybule
nemusíš počítat hlasy pro a proti, stačí zapojit zdravý rozum, abys přišla na nejlepší řešení:-)
koneckonců, je to tvoje akvárko;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2984-jak-redukovat-premnozeni-v-akvariu?od=101