Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak redukovat přemnožení v akváriu

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Jak redukovat přemnožení v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 13:10 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: Pujinka
Cichlidka kakadu- moja obľúbená, nažíva si s platami v mieri ale mladé nevydržia ani deň, a to ani keď majú 2cm. Je to proste dravec.
Kôli tomu im robím vlastné akva, aby mi už nezožrali všetky mladé ktoré sa narodia.U mňa je v spoločenskom nemožné odchovať čo i len jednu rybku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 13:09 Duny Re: Pujinka
no ja vidím tak máš len 40l akvárko..mohla by si skúsiť bojovnicu..mne pomohla s gupkami kým sa jej zabiehalo vlastné akvárko..o bojovniciach si niečo prečítaj kým ju/ich kúpiš..do tvojho akárka by som ti radil tak 1 samca a to je všetko v každom prípade nedávaj viac ako 1 samca.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 12:32 Pujinka – Jak se "zbavit" potěru?
Mám ve svém akváriu Platy pestré. Ovšem notně se mi množí a už je opravdu nemám komu a kam dávat.

Nevíte o nějaké rybce, která by mohla v pohodě být s dospělýma Platama, ovšem zbavila mě prcků?
sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 11:10 GeorgeS Re: suchysvatonovice
Jj skaláry i akary hnědé jsou super palec , to mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, jenže se do malých akvárek moc nehodí. Tam bych doporučil parmičku nádhernou, poradili mi ji v akvaristice a měli pravdu ano . Mimoto si myslím, že jakákoli větší a nepřekrmovaná ryba si nějakého prcka chytí, vždyť proč by se za něčím honila, když majitel ochotně nasype, že? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 21:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: suchysvatonovice
mě se osvědčili rájovci dlouhoploutví, a ještě snim byla sranda, když jsem ho učil skákat :) a nechal se i vytahovat z vody=))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 21:28 jirkacichlid Re: suchysvatonovice
Kup si perlovku, ta je vymlátí všechny i ty dospělý :).Dělám si legraci, ale z cichlid bych doporučil akaru hnědou, ta potěr určitě sežere a dospělých gupek si ani nevšimne. Navíc je to nenáročná a velice zajímavá ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 20:56 suchysvatonovice
Vím,že tohle téma již delší dobu stojí,ale přispěju svou troškou do mlýna.Jako spolehliví likvidátoři gupek a molyn(potěru)se mi osvědčili skaláři,a když to stihnou tak si smlsnou i parmičky čtyřpruhé.Mám s nimi v v akva křížence black/gold molly,a když potěr bleskově neodchytám,abych zajistil nějaké pokračování rodu tak je za pár hodin čisto a skaláři jsou jak kule.Podotýkám,že v akva je celkem hustá vrstva růžkatce,ale ani to potěr nezachrání.Vždycky se strhne mela,že by se skaláři s parmičkama pobili.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 18:27 milan
Tak jsem jich tak přes 100ks udal přes inzerát.Bohužel většina bude asi skrmena.Takže malé akvárko(85l) je prázdné.Nařadě je velké(600l),problém jak je chytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 16:32 petak Re: Flash
Splachování do WC je sice pěkná srabárna a prasárna ale omlouvat si tím vypouštění nepůvodních druhů do přírody? Invazivních druhů je i tak dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 00:26 Flash Re: zikyc
Neboj. Ale ak to niekto splachuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 00:15 Muž zikyc [79] - SumciRe: Flash
Flash tak tam prosimtě halvně nic z akva nepouštěj. Nezodpovědnejch chovatelů je dost i bez tebe. Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 23:54 Flash Re: Tereza
O krmení sa neboj. Vždy keď som sitkom omylom načrel do bahna, bolo plné kadejake živej hávede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 23:50 Tereza Re: Flash
:-D To víš že jo, já s pytlíkem ryb pojedu k vám někam pod les. A taky jim tam budu jezdit tu vodu přisolovat a krmit, ne? smich Vypouštět ryby do přírody odmítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 23:47 Flash Re: Tereza
Vypustiť na slobodu. U nás pod lesom je chovná stanica, kôli ktorej navŕtali 60°C prameň, a potôčik s teplou vodou tečúci popri ceste je plný rôznych rýb, ktoré sa tam dostali pri vypúšťaní vody. Sú tam aj 10 cm kusy, takže v tej teplej vode určite prežívajú aj zimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 23:36 Tereza Re: Jammes
Já se taky snažím udat black molly a nikdo je nechce (Most) sad Už se tam chudinky mačkaj, ale zabíjet zdravé ryby rozhodně nebudu. Tak kdybyste měl někdo zájem, můžu zdarma dovézt i do Prahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 22:23 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: milan
zkus zverák nebo inzerci, zadarmo je udáš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 22:21 milan – Kam sněma.
Může mně někdo poradit kdo bere přemnožené rybky/Black Molly,Mečovky/.Když jsem je sháněl já tak zadarmo nebyl ani kus.Splachovat je do záchodu se mi nechce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 13:56 marsz Re: Číslo1
Rájoveci nebo jiné mlsné rybky by snad měly udělat přítrž tomu přemnožení. Na samečcích gupky je asi nejlepší, jak se předvádí před samičkama. To by byla asi škoda se o to připravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 11:11 Žena Číslo1 [1] Re: marsz
Díky, a co ještě myslíte a tím chovem jenom samečků pavích oček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 16:09 marsz Re: Číslo1
Když seženeš pár, tak stejně asi uvidíš vždycky jen jednoho z nich :-) . Sameček samičku rychle zažene někam do úkrytu a společně jsou asi jen při tření hádám. Aspoň v mém sranda akváriu to tak funguje. coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 10:45 Žena Číslo1 [1] Re: ufinka
Amůžu mít v akvárku jenom jednoho samce nebo samičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 08:53 Žena ufinka [28] - AsieRe: marsz
rajovec je fajn,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 08:48 marsz Re: Číslo1
úspěšně sem právě zkrmil plůdek gupek pomocí rájovce, ty dospělé sou mu ukradené :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 07:55 Žena Číslo1 [1] – Likvidátor potěru.
Máme akvárko 98l, v něm 8 razborek klínoskvrných, 3 black molly a teď už 18 pavích očkek. Pavích ok bude jen 10 a přibude jeden ancistrus. Poraďte, prosím, jakou koupit rybku, aby likvidovala potěr a snesla se s ostatníma rybičkama. Paví očka se nám líbí, nechceme se jich zbavit, co by se stalo, kdybysme měli jen samečky? Obtěžovali by jiné rybky nebo by třeba časem uhynuli- bez sexu :-) ? Nezkusili jste to někdo? Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 15:07 oldkiwinka Re: mucaca
vylovit, dát(prodat) do zverimexu či někomu darovat (klidně i jako potravu pro nějaké dravce) a je po starostech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 14:59 mucaca
myslíte, že problém s potěrem živorodek(u mě konkrétně mečovky) vyřeší bojovnice?celkem uvažuju jakou rybu dát k mečovkám aby regulovala jejich stavy...akvárko už začíná bejt celkem přerybněný tak už to potřebuju něják řešit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 14:48 oldkiwinka Re: Norton
tetra citronová?? smich mě v akvárku neustále rodí p.oka a platy,a potšr dycky nějakej přežije smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 13:35 bulmas Re: Dinamit
moje zkušenost je taková: záleží také na tom, jak je nádrž zarostlá. Nám spolehlivě pomohl až rájovec dlouhoploutvý, ale je to totálka, už ani jedno mimino nepřežije týden :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 13:28 Muž Norton [109] Re: Dinamit
Mám vypozorováno, že v přítomnosti teter citronových nepřežije žádný potěr. Jsou to věčně hladové "malé piraně". :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 13:02 Muž Nik [191] Re: Dinamit
bojovnice nebo čichavci populační explozi pavích ok řeší spolehlivě :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 23:31 Žena Dinamit [68] Re: Onďa
jj, je to takovej rybí plevel. Sama teď přemýšlím, zda je nevyměnit za nějaké jiné nenáročné rybky nebo nepořídit rybku, co si je dá k obědu všechny :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 19:42 Muž Onďa [32] Re: Rybář
Paví očka se rozmnožují každému a klidně i v misce s vodou. ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 17:43 Rybář – Paví očka
Tak se mi narodilo už asi 50 pavích oček, jsou v akva s ostatníma rybama a daří se jim dobře. A pak že jsou ryby u mně chudinky. Mám 3 velký samice a jsou teď nějak pořád těhotný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 23:13 Žena Dinamit [68] Re: všichni
Tak jsem nakonec donesla Cichlidku vysokoploutvou a Cladophora aegagropila. Přiznávám, neřídila jsem se moc vašema radama. Tahle rybka žere hlavně živou potravu, takže když nedostanou ráno nažrat, tak si najdou malé gupky. Takže taky palec .
Doufám, že se jim bude u mě dařit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 11:24 bulmas Re: Mrakoplash
Pomoooc! Měl jsi pravdu. Je to hrozný mazec. Z naší nádherné samičky betty zbývá jen okousaný chudáček. Už zařizujeme nové aq a budou bydlet odděleně!!! Nikdy nechovejte dohromady rájovce dlohoploutveho a bojovnici pestrou! Mimina živorodek radši odneste do akvaristiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 10:21 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Zikyc
jj pro někoho ne,ale jde o potěr jen:-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 09:23 Muž zikyc [79] - SumciRe: mch.sokolov
to snad neni takovej problém smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 08:37 All001 Re: mch.sokolov
ale jen když jsou hladoví jinak dají přednost potěru nebo i patentkám X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 05:50 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: All001
u štikovců je problém,že dokážou spolknout dospělou gupku:) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 22:58 Žena Dinamit [68] Re: ufinka
A nějaký menší druh rájovce? třeba ostroocasý. Nevíte někdo, jestli by snesl 50 litrů a zajistil, aby se paví očka příliš nemnožila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 21:38 Žena ufinka [28] - AsieRe: Dinamit
rajovec jeden samec na akva, treba i se samici, ale jak budou mit mlade, tak se muze stat, ze v obrane ti pozerou ryby v tak malem akva, se stikovci nemam zkusenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 21:35 Žena Dinamit [68] Re: ufinka
OK. Takže buď jednu nebo druhou. Kolik by teda mohlo přijít rájovců do 50ti litrů, aby mohli být spolu s pavíma očkama a zároveň jich nebylo mnoho? A kolik jich je ideální počet do hejna? A když bych si pořídila štikovce, tak kolik? Můžou to být 2 samci, nebo radši páreček? A jště jeden dotaz, kolik bych měla mít pavích oček, aby to nebylo přerybněný? myslim paví očka versus štikovci nebo rájovci.
to ufinka: radši bych měla svůj vlastní biosystém, kde se počet mláďat třídí podobně jako v přírodě. Když přežije jedna nebo dvě malé gupky za půl roku, tak je to akorát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 20:20 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Dinamit
tak na potěr mám dva druhy rybek:-) rybicky.net/atlasryb/tetra_cisarska a rybicky.net/atlasryb/stikovec_paskovany_gold a věřte že ani džungle nepomůže!!!:-DX-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 20:13 Žena ufinka [28] - AsieRe: Dinamit
proste si najdi ve meste nekoho, kdo ma velke ryby, nez by sis je porizovala sama...dotycny to treba zkrmi, no co - podivejte se poradne do prirody, tam furt nekdo nekoho pojida..uz to tak je..
Dotycny si k tobe bude treba pravidelne chodit a mas po starostech.
POkud je vsak misto a chut na dalsi rybu, tak zrava je vetsina parmicek a napr. zmineny rajovec. Ale 50l mi pro tyto ryby neprijde moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 19:56 freeman Re: Onďa
ja mam male hejno zlatych parm,icek a iopravdu se mi drave nezdaji, mam tak rybky z dlouhymy ploutvemy a nic jim nedelaji a poter mi taky nechali an pokoji ;-) ale to sou my skusenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 19:18 tue
Kdyby jste se chtel nekdo zbavi gupek, ozvete se a nejak se domluvime, Pokud mozno z Brna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 17:18 Muž Onďa [32] Re: Eva_R
Parmičky zlaté jsou opravdu dravci. ;-) (taky je mám) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 17:15 All001 Re: Dinamit
Fotka k příspěvku dospělé štikovce většinou nekoupíš prodejní velikost je kolem 4 cm a taková Lineatka stačí pouze na potěr jinak si dej pozor na počet ryb v akva všechny druhy parem jsou hejnové jinak se moc dobře necítí 2 parmy je málo =
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 16:08 Žena Dinamit [68] Re: All001
Tak jsem si něco málo přečetla o štikovci i o parmičce. Vypadá to, že bych mohla chovat oba druhy... Nevíte jak by se snesly? Byl by tam 1 pár od akždého druhu... Nesežere štikovec i tu parmičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 07:13 All001 Re: Dinamit
kup si gold formu Lineatky ta má pouze 10cm a 2 ryby se ti tam vejdou hlavně potřebujou plovoucí rostliny a zakrytý akva jsou to velice dobří skokani

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2984-jak-redukovat-premnozeni-v-akvariu?od=251