Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak redukovat přemnožení v akváriu

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jak redukovat přemnožení v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 14:30 Nosound89 Re: radim
mám je v akvaristice zamluvené a za 2 hodiny tam jedu se svými pavími očky... ale mají tam plno jiných teter ale tyhle se mi nejvíce líbily, šlo by k nim dát nějaké jiné do hejna nebo v hejnu musí být stejný druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 14:11 radim Re: Nosound89
už tam ty 3 tetry máš co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 13:37 Nosound89 Re: Nosound89
a dát k těm tetrám stříkavým nějaké jiné tetry aby se snima držely v hejnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 11:52 radim Re: Nosound89
z vlastní zkušenosti můžu doporučit rybicky.net/atlasryb/tetra_fantomova
jsou to krásné, nenáročné i levné ryby. Aspoň 8ks
když budou žrát živé tak se nádherně vybarvují palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 11:42 Muž hardy [45] Re: Nosound89
to je sakra malo chce to aspon 12 kousku ;-)
A mel jsi dat spise na romana bud ty dania a nebo rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 11:30 Nosound89 Re: larix
tak vyřešeno ;-) k ancíkům přibude tetra stříkavá místo všech pavích ok palec rybicky.net/atlasryb/stihlotelka_strikava akorát v akvaristice měli jen poslední 3 kusy nebude to málo když je to spíše hejnová ryba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 22:55 Muž larix [1420] Re: Nosound89
Ano, tato stucka zerie bez problemov aj umele krmivo (mam otestovane vlocky) i ked samozrejme nie je vhodne, aby bola krmena len suchou stravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2011 20:53 Žena Naďa [33] Re: Nosound89
nebo nepřekrmovat oka a oni sami mladé hned po narození požerou. Máme živorodky (platy, molly i paví očka) a pokud mimina ihned neodchytnu do poradničky, tak tam nezůstane ani jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2011 20:51 R Muž romant [27981] Re: Nosound89
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 20:31 Nosound89 Re: larix
takže tenhle štikovec nepotřebuje jen živou potravu, ale žere i suché krmivo? Já měl za to, že štikovci jinou než živou nebo mraženou žrát nebudou. Jak se bude, ale chovat k mladým ancíkům?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 20:29 Nosound89 Re: katterinecka
ano taky to beru jako možnost a proto se i ptám jakou rybu bych knim mohl dát aby nepožrala ani malé ancistrusy kdybych paví očka dal pryč úplně, buď jednu nějakou samotářskou rybu nebo hejno nějakých drobných rybek kterým nevadí více proudící voda a budou u hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 20:26 Muž larix [1420] Re: Nosound89
Fotka k příspěvku Toto som kedysi choval rybicky.net/atlasryb/stikovec_paskovany Je to krasna a zaujimava ryba. Fascinovalo ma najma velke modrozelene oko a aj sposob pohybu je netradicny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.12.2011 20:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Nosound89
a nebylo by jednodušší někomu podarovat paví očka a pořídit si ryby co se jen tak nemnoží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 19:25 Muž Yirka [9118] Re: Nosound89
Pochybuju, že by se namáhala je honit po dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 19:22 Nosound89 Re: Yirka
bojovnice se mi moc nelíbí, ale přinejhorším klidně, jak by se ale chovala k úplně mladým cca týdenním ancistrusům? Nebrala by je taky jako potravu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 19:11 Muž Yirka [9118] Re: Nosound89
To by mohla řešit nějaká bojovnice. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 19:08 Nosound89 – Jakou rybu na redukci pavích oček? k ancistrusům
Chovám ve více akváriích ancistrusy a pořídil jsem knim paví očka z důvodu, že se mi občas vyskytly háďátka a podobné potvůrky z důvodu nesnězeného krmiva na hladině, kterého si ancistrus nemá šanci všimnout, ale paví očka se dost přemnožují a znečišťují vodu. Potřeboval bych nějakou rybu žijící nejlépe u hladiny která by mi paví očka zredukovala a sežrala dřív než dorostou větší velikosti, ale tak aby mi dospělí jedinci zůstali ať mi nesežere vše. Chci jen jednu rybu, ale nevím jakou... uvažoval jsem nad štikovcem, ale problém je, že potřebuje jen živou popřípadě mraženou potravu, ale paví očka se nerodí každý den... Potřeboval bych rybu, kterou můžu krmit sušeným krmivem. Druhá věc ať se mi pak ale nepouští do mladých ancistrusů když nebude mít dostatek pavích ok. Ještě jsem uvažoval, že bych paví oka úplně zrušil a pořídil nějakou samotářskou rybu žijící u hladiny tak aby nepřekážela ancíkům. Doufám, že jsem to napsal alespoň z půlky srozumitelně. PS: akvária mají cca 70-80 litrů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 21:17 Muž Slav3k [23] Re: romant
dneska mám dost :-D píšu samý bláboly ... akva má přesně rozměry jaké jsou v profilu :-D a opravdu jsou to parmičky černopruhé ... já jsem fakt jak sfetovanej dneska ... co to se mnou je :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 20:57 R Muž romant [27981] Re: katterinecka
Souhlasím s Tebou, ale vycházím z faktu, že ty skaláry tam půjdou až teď, kdy už tam oka jsou a pokud ty skaláry nebudou nějaký velký jedinci, který se budou přikrmovat mladejma těch oček, tak si dovoluji tvrdit, že ani těm šlechtěnejm samečkům nic neudělají. Jinak když už jsem u toho jako to akvárko vypadá a jaký jsou rozměry toho akvárka, taky bych se spíše rozhodl pro ty Čichavce, což bych viděl jako bezproblémovější a svůj účel, v podobě redukce potěru pavích ok to bude taky dobře plnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 20:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
když jsou na ně gupky zvyklé tak to ještě jde. Ale když jsem ke skaláře přidala nové tak byly dost poplašené, skalára je pořád pronásledovala, hlavně samci to neměli lehké. Když to přežili tak byli tak zalezlí v kytkách nebo pod kořenem tak by v životě dobrovolně nevlezli. Nejhoší to mají vyšlechtění samci s velkými ploutvemi.
Jak koukám to akvárko není moc zarostlé tak se nebudou mít kam schovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 20:46 R Muž romant [27981] Re: Slav3k
Parmičky Černopruhé, který tam máš ty opravdu ne, ale parmičky Čtyřpruhé, se kterýma jsem si ty Tvoje spletl, určitě ano. Takže ty Tvoje to bude v pohodě v obou variantách. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 20:43 Muž Slav3k [23] Re: romant
mam výšku 40 cm ... ty jo, to by mě nikdy nenapadlo, že ty parmičky by byly něčeho takového schopné ... vypadají jako vegetariáni, zalezlí u dna ožírajíce nějakou řasu :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 20:37 R Muž romant [27981] Re: NHKG
Dospělý samečky pavích ok skaláry nepozřou, ale budou to jediný rybky tohoto druhu v akva společně s nima, protože o jejich potěr se dokonale postarají. Spousta akvaristů jim takto přilepšuje. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.06.2011 20:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Slav3k
Odpověď na vše je ano, navíc Skalára by si možná smsla i na dospělém samečku gupky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 20:08 R Muž romant [27981] Re: Slav3k
Na skaláry je to na hraně, ale když bude výška akva alespoň těch 45cm a výše, tak si to dovedu představit. Pokud je tam budeš chtít společně s neonkama, tak tam ty skaláry dávej až po neonkách, který budou tzv. domácí a aby ty skaláry byly spíše menšího vzrůstu, potom budou vyrůstat společně a neonek si nebudou všímat. Ty parmičky jsou velmi čiperný rybky a pokud by jsi je chtěl mít společně se skalárama, tak je nutný jich mít hejno alespoň tak 10 kousků, tak aby se nenudily a o skaláry se nezajímaly, protože pokud jich tam bude málo, tak budou mít snahu těm skalárám okusovat ploutve, to oni rádi dělají. Co se týká čichavců, tak tam bych s neonkama problém neviděl a s parmičkama to bude chtít dodoržet stejnou zásadu, jako u těch skalár. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 19:35 Muž Slav3k [23] – Cichavec -> zredukuje mlade gupky ?
zdravím, chtel jsem se zeptat, mam 130L akva a chtel bych v nem chovat jako hlavni ryby bud cichavce nebo skalary. chci se zeptat, jestli by tyto ryby nechaly neonky a parmičky černoruhé na pokoji a občas si smlsli na mlade gupce ? desne se mnozi ... :-) diky za odpoved

PS: v soucasnosti tam mam jen 8 teter neonovych a 4 parmičky černopruhé ty gupky (josu prasata, hrozne vyluřují :) )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 09:53 Žena Květa [1] Re: goblizek
Další dania už jsem nechtěla, tahle jsou na dožití. Hodně jsem věřila čichavcům, snad se trochu rozloví, až povyrostou. Do té doby to budu muset řešit jinak. Několik mladých jsem donesla do akva do práce. Původně mi bylo proti srsti je dávat na krmení, ale představa několika desítek oček v akva je přinejmenším děsivá a začínám nad tím uvažovat. I když mám nádherně vybarveného samce, bavilo by mě je chovat, ale hold podmínky jaksi nejsou :-O
PS:budu mít další, chcete někdo zadarmo? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 16:47 R Muž romant [27981] Re: Květa
Když chceš redukovat počet ryb v akva tzv. přirozenou cestou, tak bych si jednou za čas dal inzerát a ty mladý prostě někomu daruješ a pokud Ti je jedno k jakýmu účelu mu budou sloužit, tak by to mohlo fungovat. Prostě žádnej stres s přerybněním a nevhodnou rybí osádkou a ještě pro někoho užitek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 16:44 Muž goblizek [31] Re: Květa
ahoj květuš
pořiď více danií a neřeš že tetry musí bít nejméně po 8mi kusech danio je taky hejnové ;-) a je rychlé a dovede s očkama dobře zatočít palec já je mám na regulaci krevetek a super predátoři ano
betu nedoporučuji protože sgresivita samce může přejít na jiné ryby(jak už psali předemnou)a je stejně k ničemu v zarostlé nádrži bo je pomalý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2010 16:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Květa
Mozna ze to nekoho prekvapi, ale kdysi jsem mel Betaka a proplaval kolem nej nadherny samec Paviho oka. Bylo to to posledni, co udelal! Betak po nem chnapnul a serval mu cely ocas az ke koreni, trcelo z toho par orvanych paprsku. To Pavi oko to nerozchodilo, havarovalo jak kdyz spadne sestrelene ero. Uz jsem mnohokrate slysel ze klidne, jenze Betakovi zrejme umi prdnout v kouli, nebo se proste jen splete... cert vi, ale byl bych dnes uz opatrny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 16:04 Žena Květa [1] Re: VVV111KKK
Koukám, že tetry černé by měly být min. po osmi kusech, což by do mého akva bylo už asi moc. Beťáka bych ráda, jen se bojím, jestli nebude nějak trápit samečka pavích oček a závojnaté dánio, když mají krásné dlouhé ploutve. Co myslíte? A co třeba beťačka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 19:42 Muž VVV111KKK [61] Re: Květa
Beťák je dobrá volba. Jen musí být dospělý. Jinak to bude jak s těma čichavcama. Dobré je také nemít přespříliš zarostlé akvárium. U mě to s beťákem fungovalo 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 18:03 Muž tomsk1 [10] - CichlidyRe: Květa
Fotka k příspěvku Mne spolahlivo redukuje popoluaciu gupiek Tetra cierna. 4 tieto pirane mi dokazu zbrzdit baby boom zivorodiek :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2010 13:02 Picnic Re: Květa
Při tomhle složení doporučuju pár dní nekrmit ;-) a bude po problému...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 13:01 Žena Květa [1] – Mláďata pavích oček - co s nimi?
Co s mláďaty, aby akvárium nebylo jedno velké paví oko? Neplánovaně se v mém akva usadili před pár měsíci paví očka. Mám jednoho nádherného samce a tři samice. Před měsícem se objevilo pár nových mláďat a pak další... Co s nimi? Na přirozenou redukci jsem pořídila tři čichavce, ale asi jsou mladý (mají tak 4cm) nebo nemají žádné predátorské pudy coze . Nejraději bych to řešila přirozeným způsobem, nějakou rybkou, ale nevím, jestli si ji ještě do akva mohu dovolit, abych neměla přerybněno. Stručný souhrn:4 paví očka,2 dánia tečkkovaná, 3 čichavci, 11 neonek, 4 pancéřníčci, 2 krunýřovci a 2 krun.jednopruhý. Napadla mě beta - samec. Akva má 126 l
Děkuji za rady ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 12:45 Žena Varden [0] - LabyrintkyRe: empajl
když nechceš aby se ti dál množili, tak stačí snižit o stupeň teplotu vody...a je po problému...a mladé někde do zveráku určitě vezmou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 12:07 Muž Gunguy [2] Re: empajl
chlape srby nejsou daleko, ja si nejake vezmu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 17:46 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: empajl
Existuje i něco jako výkupny přebytků -- Pokuste se najít někoho, kdo ve velkém chová tyhle ryby, jestli by vám je nevzal k výkupčímu, nebo se pokusteje udat přímo u něj.
Tam u vás vím jen o jednom co je z Rudný u Phy.

Edit: našel jsem něco poblíž vás....
A.Q.A.
spol.s.r.o.
Kordačova 1844
27204 Kladno 4 Telefon: +420 312 262 016 GSM:+420 777 629 296
mailto:aqa@aqa.cz

www.aqa.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 14:20 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Kent
To nemáš koule je utratit, když už to musí být? Proč tak pomalá smrt? tone Tohle udělá jen hovado.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 09:39 Muž NASREDDIN [1383] Re: empajl
Zkuste je darovat v inzerci, třeba budete mít štěstí.
já ho měl ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 09:37 dasBecher Re: empajl
Zkus je dát do zverimexu, ikdyž většinou mají pouze své osvědčené dodavatele, tak by se jich někde třeba ujali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 23:04 empajl Re: JuraS
Jde o obyčejný ancistrusy. i kdybych je nechal volne v akva tak je stejně samec uchrání dokud nevyrostou ne?ale nemám nikoho kdo by měl akvárka abych mu je daroval.tady kde bydlim se akvaristika bohužel nenosí:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   01.10.2010 14:13 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: empajl
ja to robim tak ze ked mam toho fakt vela tak daco podavam kamaratom .. alebo ich pusitim chudata do jazierka kde zdechnu :( ale neni ina moznost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:58 JuraS Re: empajl
to je vcelku normální problém. O jaké ryby jde ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.10.2010 13:26 Žena Avona [107] Re: empajl
Pokud nemám vyloženě zájemce, tak to nechávám na přírodě, protože akva opravdu není nafukovací..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 12:57 empajl – Kam s prckama
Zdravím,chtěl bych se vás zeptat kam dáváte přírůstky z akvárka?Přece jenom je mi vždy líto nechat prcky sežrat v akvárku tak je vždy přelovím do menšího než vyrostou.Jenomže co pak s nima když vyrostou?Samozřejmě že jsem zkusil inzeráty a ptal se ve zverimexech ale nic nezabralo.V akváriu mám přerybníno a to je špatné. :-( díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 15:12 LenkaRak – akara
No mě nejlépe 'posloužily' akary diademove... ale ty se později pustily i do dospělých gupek a dalšího osazenstva , fakt sežraly během večera skoro vše :( ,tak šli později o dum dal. Ale například skalár je na nechtěný potěr super, tak to mám řešené teď, dokonce když nejaký odchov chci tak jej mám v menším aqua a později když je vracím tak skalár jde jen po kusech které nejsou uplně fit, takže mám docela pěknou a zdravou populaci gupek .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 12:53 COLEOPTER – živorodky
Pokud mate někdo navíc živorodky případně jine rybky (navelikosti nezaleží), rad se jich ujmu klidně ve větším množství, nechci je na krmení, ale chci je přez leto mít v rybníčku a až se ochladí je dat do akvaria atd.
Nejlepe barevné, alepokud nebudou barevne tak si je take vezmu, mista mam pro ně víc než dos, rybníček ma hloubku dost velkou a tak bych chtěl rybky do nejruznějších pater vody
Jsem města Lazně Bohdaneč kousek od Pardubic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 14:56 sejnatko Re: honzig
No a? Domluvila jsem si s kamarádem, který má velké skaláry a nějakého karáska že mu je tam odnesu at si ty jeho rybky taky dají do nosu. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 13:02 Muž RadekCX [219] Re: honzig
;-) No jistě živá ryba jako krmení je prostě k nezaplacení. Ale proč nepomoct jinému chovateli, když sám dravé ryby nechovám? ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6202x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2984-jak-redukovat-premnozeni-v-akvariu?od=51