Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak redukovat přemnožení v akváriu

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jak redukovat přemnožení v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 22:50 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Dinamit
Fotka k příspěvku Taky jsem to nedávno řešila, tady mi poradili parmičku zlatou, je to krásná a mírná rybka a potěr fakt mizí palec
rybicky.net/atlasryb/parmicka_zlata
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 22:45 Žena Dinamit [68] Re: vojtak
A když bych dala do 50ti litrů dvě ryby o velikosti cca 12 cm, nebude jim to vadit? Těch pavích oček je tam teď cca 8 dospělých a xxx mladých (1 měsíc - 1 den). Kytky se kdyžtak daj přidat, to už je to nejmenší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 22:38 R Muž Mrakoplash [1776] Re: bulmas, All001
a co potom budete delat s rajovcem ? a co se štiovcem?
je otazkou casu kdy se jí rajovec pusti do betty to pak bude mazec hmm
je otazkou casu kdy jí štikovec vyzobe paví oka a co potom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 15:15 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: bulmas
souhlasim s rajovcem dlouhoploutvym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 13:31 All001 Re: Dinamit
Nejlepší druh je Aplocheilus Lineatus ;-) koukni ke mě ale pozor sežere i dospělou samici gupky pokuď je hladovej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 12:29 bulmas Re: Dinamit
stále jsme řešili ten samý problém, a nakonec ho za nás řeší párek rájovců dlouhoploutvých a to velmi úspěšně, od minulého týdne, co jsme je donesli, už se neobjevují nové přírůstky hop hop a to jsme předtím museli odlovit průměrně týden co týden tak 50 malých pavích oček, bojovnice pestrá, která u nás taky bydlí je nechávala napokoji, toť moje zkušenosti
jen si nejsem jistá jak jestli je to dobrá rada pro tvoje akvárium, jukni ještě do atlasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 09:10 Žena Dinamit [68] Re: Onďa
Teď jsem se koukala do atlasu na toho štikovce. Ten by mohl přijít do mé nádrže. Píše se tam, že přijímá i živou potravu. Ovšem nějaké ty menší druhy by si těžko pochutnali na malinkatých gupkách. Poradíte mi pls, jaký druh by byl nejlepší do mých podmínek? (tvrdší voda, 25 °C, samá paví očka, středně zarostlá nádrž) dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 11:21 Muž Onďa [32] Re: Dinamit
Štikovec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 11:15 Žena Dinamit [68] Re: athaya
Já teď třeba řeším stejný problém. Částečně se mi to povedl vyřešit tím, že jsem přes kamarádku dala ty rybky do zverimexu zadarmo. Ale další už asi odmítnou. Přemýšlím nad nějakou dravou rybou, co by mi ten počet regulovala. Nevíte náhodou někdo o nějaké takové vhodné rybě? Musí snýst teplotu 25 °C a trošku tvrdší vodu. Moje akvárium má 50 litrů. dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 15:44 oldkiwinka Re: Chmila
Chmila:toto téma je staré skoro rok, tak si myslím že za tu dobu něco vymyslel!! Navíc krájet? To snad polkne celé...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 13:35 athaya
tak ja mam ten isty problem, dala som inzeraty ale zatiel sa ozvalo pa ludi a stale mam este 10 plat a okolo 12 gupiek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 13:23 Chmila
Jestli mas nejakyho vetsiho dravce tak je nekrajej a jinak kdyz koupis bojovnici tak ta je taky vymlati

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 20:31 Havel-st Re: reaver
Jestli budou skaláry dobře krmené, tak všechno nevychytaj ani ony. Máš tam dostatek rostlin - úkrytů pro ty prcky. Já měl na tohle tetry císařské, ale jak mi nádrž zarostla, tak se taky nechytaj, musím je odlovovat odkalovačkou při výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 17:46 Muž reaver [16] - RostlinyRe: Roman
parmicku ciernopruhu a parmicku cervenoplutvu uz mam ... na platy bohuzial chut prilis nemaju
po ugrade akvaria asi kupim skalare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 11:20 Muž Roman [100] - CichlidyRe: reaver
Jakékoliv menší druhy teter,prmiček,živorodek,cichlidek,labyrintek.Třeba u mne to má na starosti 1ks parmičky černopruhé(C.siamensis).Sic je na redukci řasy,ale jak potká malé paví očko,ráda ho sežere ;-) Takže tam je jako 2v1 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 21:56 Muž matrix069 [79] Re: reaver
Ja mám Skaláre-je to pre nich lahôdka,ale tak ako tu ktosi písal,myslím že hociktorá trošku väčšia rybka si na nich rada pochutná. myslím že aj Mečúne ich preriedia. Mne v spol.akva neprežije ani jedna mrňavá rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 21:39 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: reaver
Živorodka štikovitá, mladší jedinci ti pávčata vychytají, dospělé už by mohly napadat velký pávčata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 21:00 Muž Nik [191] Re: Vrubouš
Hehehe:-) Ten ti zlikviduje i ty dospělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 20:56 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: reaver
Parmička zlatá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 20:50 Muž Sprachys [48] Re: reaver
tetra černá, čichavec perleťový, bojovnice pestra a vsim sem si ze i neonky prohanely poter ale nevim s jakym zamerem a uspechem....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 20:32 Vrubouš Re: reaver
Vrublobzublci pavi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 20:14 Muž Nik [191] Re: reaver
čichavci, možná bojovnice pestré - to je můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 19:56 Muž reaver [16] - Rostliny – ryba vhodna na znizovanie populacnej explozie zivorodiek
mohol by mi niekto poradit rybu vhodnu na znizovanie populacnej explozie zivorodiek , ale nechcem aby bola schopna skonzumovat dospelych jedincov?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 00:50 redmaus Re: Jura23
Ja je taky neodlovuju potěr přezil v akárku s rybkama.Už je kolem 10 mm velký a ryby ho nenapadají v klidu si s nimi už plave v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 21:14 Muž Jura23 [6] Re: mucaca
Nejlepší je to nechat na přírodě... Odchov se ti nevyplatí, pokud to neděláš ve velkym... Akorád ti to přidělá práci a starosti... Já jsem to taky dřív odlovoval, ale už na to prdím, protože byl i problém s tim, aby si ty rybky vůbec někdo vzal... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 17:21 Anonym Re: mucaca
ja s pavíma okama problém nemám, většinou je vypouštím do aq a nebo je trochu vykrmím a dám je mladým bettám které je zbožnují ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 17:11 miro03 Re: mucaca
ano začínam odkupovat všchny možné druhy akváriových ryb práve pripravujem na mojich aqvastránkach cenník vykupovaných rýb ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 17:08 mucaca Re: miro03
No z Práglu sice nejsem,ale jezdim tam na nákupy...to bys jako odkoupil i takový obyč ryby jako mečovky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 17:02 miro03 Re: mucaca
vždy ked to bude odrastené tak to prines ja to odkupim a budeš mat aspon na krmenie pre dalšie len jeden háčik to bude mat tý čo nebudu s Prahy tak sa im to nevyplatí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 13:20 mucaca Re: mch.sokolov
Já nemam problém stim ty rybičky odchovat...to ještě zvládnu,ale co s těma odrostlejma už nevim :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 13:02 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: mucaca
pokud jim to tam doneseš a dáš zadarmo,taxi to vezmou,to by musel bejt moc hodnej majitel,aby ti za to něco dal,v akvaristikách taky nemaji misto na to aby tam odchovaly potěry od rybek,takže to tam odnést a at s tim nakrmi aspoň,krutý ale je to tak X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 12:59 mucaca
taky ten problém teď řeším....mam kolem 25 mladejch měčovek.Teď to ještě vyřeším tím že jich 10 dam kamarádovi,a zbytek se mi ještě někam vejde...pár jich dam do velkýho,pak mam dom ještě 20l nádržku,tam jich taky pár necham,ale co je horší....oboum samicím rostou břicha a tohle je snůžka jen od jedný :-( co já s tim budu dělat pak?pochybuju že by měli v akvaristice zájem o mečoky :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 11:16 redmaus Re: Voloďka
Krmit s mimi se mi moc nechce, to je škoda. Zkusím je darovat do akvaristiky za krmení. Doufám, že budou mít zájem. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 11:12 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: redmaus
Nechávám to na přírodě :-) I neonky s nimi dokáží pěkně zacvičit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 11:11 Žena Voloďka [59] - TetryRe: redmaus
KOupit si další akva, vychovat je a prodat pak do obchodu. Nebo darovat známým a nebo si pořídit větší ryby a ty žerou tyhle malinký jako potravu. A nebo si je nech...časem nějaké umřou. Tak jich nebudeš mít tolik... Uvidíš no hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 11:06 redmaus – co s rybičkami
Co děláte s přemnoženými rybkami. Teď se mi vykulilo asi 50 Moll. Dekuji :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2007 22:30 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: arcus
Mám v akvárku teplotu 24 stupňů a živorodky se množí, a jak....... :-( Tudy cesta nevede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2007 21:49 Muž arcus [0] Re: lukyn
To snizeni teploty zpusobí co? ze mlady neprezijou nebo ze se ryby nevytrou?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2007 18:48 lukyn Re: arcus
Sniž teplotu vody a vše bude v pořádku, taky se mi to povedlo na 23-25stupnů. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2007 12:53 Muž AmorFati [37] - Amerika
Zní to možná cynicky, ale kdo nemá desítky mladých Živorodek, nechápe. Proměnit je na živé krmení (resp. neodlovovat je a nechat jejich vývoji přirozený proces) není úplně od věci. Ze zkušenosti mi vždycky nějaká zbyde, takže pokračování rodu je zajištěno. Navíc se dá předpokládat, že se takto vyčlení nejsilnější jedinec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2007 11:01 Muž arcus [0] Re: JirkaJirka
Jasne ale jako krmeni pro raka bych je daval nerad..:-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2007 10:59 Muž JirkaJirka [10] Re: arcus
treba si nejek rybicky vezmu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2007 10:54 hilsner urquell Re: arcus
No chca nechca budeš muset ten potěr oddělit :) Zkusil bych je nabídnout třeba tady v inzerci nebo někde na burze. Jinak 20 rybek na 60l je hodně, ideální by bylo tak deset, maximálně dvanáct, takže bych se asi pokusil udat i některý z těch starších...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2007 10:39 Muž arcus [0] – Jak redukovat přemnožení v Aqua
Zdar mám dotázek... Jakým způsobem redukujete přemnožení ryb v akva. Dam priklad mam v akva 8 neonek 3x platy cerveny, zivorodka pavy oko 3x, vysavac 2x a pancernicka 2x. Zhruba asi 20 rybek coz je na 60l akva asi akorad. No jo jenze pavych ocek je 5 navíc a narozene platy preckali v aqua ctyri. Rekl jsem si ze potěr nebudu oddělovat aby došlo alespoň k nějaké regulaci, ale cejtím že dřív nebo pozdějc tam nebude místo. Jak to řešíte???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 11:39 Muž MacGyver99 [3] Re: Onďa
No já už je mám starší než pět dní a zatím se starají. Sanžím se krmit i rodiče, aby neměli hlad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 11:37 Muž Onďa [32] to MacGyver99
Ja jsem taky měl mladý ramirézky, když sem ještě neměl v 30l akva odchovnu. Poprvé se pár vytřel a sežral jim to ancitrus. Po týdnu se vytřeli znovu, vzorně se o mladé starali, ale až se mladé rozplavali, tak je asi sežrali, nebo co. rozzureny Za 5 dní tam nebylo ani jedno mládě. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 11:30 Muž MacGyver99 [3] Re: Onďa
No zatím mi to vše přežívá. Já vím, že budou nějaké ztráty a podle toho co se dochová se pak rozhodnu jestli má smysl jezdit na burzu a nebo těch pár kouksů rozdat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 11:27 Muž Onďa [32] Re: MacGGyver99
No jo, ale nepočítej s tím, že ti všechny mladý přežijou. ;-) Některý můžou umřít, jiný sežere hladový rodič. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 11:19 Muž MacGyver99 [3] MISSsugarCOMA
No budu řešit podobný problém. Pokouším se teď o odchov cichlidek a zatím to vypadá dobře. Až budou v prodejní velikosti tak obejdu akvaristiky v Brně a poptám se. Pak je ještě burza v Olomouci... tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 11:14 MISSsugarCOMA
predavat mozes mlade aj na roznych burzach, cez net alebo proste darovat ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6202x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2984-jak-redukovat-premnozeni-v-akvariu?od=301