Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak redukovat přemnožení v akváriu

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jak redukovat přemnožení v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 22:54 Xmacala – ??
Zerou drapatecky poter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 21:47 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: Maajdulaa
ja si nemyslím že by bol problém s premnožením rýb. Nechcem byť zlý ale je možné že ti tie mladé ani do dospelosti nedorastú. Ako hovorí môj známy Ivan Vyslúžil-známy to chovateľ živorodých rýb, fakt expert, "gupku rozmnoží i žiačik ale odchová len chovateľ". Čiže musíš počítať so stratami.
A druhá vec je, že ryby sa ti nebudú množiť do nekonečna a nebudú v tom akváriu napchaté ako sardinky. Existuje totiž taká ako keby samoregulácia čo mám možnosť pozorovať v mojich akva:
Gupky sa mi množia iba do naplnenia určitého počtu a keď ten počet dosiahne, tak jednoducho nové mladé rybky hynú a ostane ich iba minimálne množstvo občas žiadna. Keď ale pár dospelých(alebo aj mladých) odlovím, prežije väčšia časť novonarodených rýb ktoré zase zaplnia ich miesto.
Je to taká samoregulácia.

a podľa toho čo píšeš ako ti mnohé rybky uhynuli sa môže stať že rovnaký osud postihne aj určitý počet mladých. Takže hovoriť o premnožení sa mi nezdá na mieste. Čas ukáže koľko z tých rýb ostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 20:03 Muž Turok [18] Re: Maajdulaa
no a co takhle nějaké malé tetry nebo neonky či parmičky?? tam problémy s přemnožením nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:55 Žena ustavprochore [567] Re: Maajdulaa
nevim přesně, ale brzo, tak za 4 měsíce? hmm on mě kdyžtak někdo opraví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:53 Maajdulaa – Re: ustavprochore
pridam fotky tech sutru xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:51 Maajdulaa Re: TomášB
on je nikdo nechce xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:50 Maajdulaa Re: ustavprochore
ted mam v AQ 22 stupnu
od kolika tydnu, mesicu muzou zivorodky vrhat mlady?? neboli otehotnet??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:50 Muž TomášB [12] Re: Maajdulaa
jestli už nejsou ty mimna dost velkýž tak by ti je sežral, nebo je takovej problém je někomu darovat?? :-O hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:45 Žena ustavprochore [567] Re: Maajdulaa
můžeš přidat aktuální fotky? nějak si podle starých nedovedu představit, kde by se ti sameček mečovky mohl schovat...

jinak ještě dotaz, jakou máš teplotu vody? (já mám v akvárku taky živorodky - paví oka, a teplotu nějakých 20 - 22 stupňů, nijak překotně se nemnoží, i když je pravda, že se mi taky stalo, že samička po porodu zemřela...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:44 Maajdulaa Re: TomášB
nj ale jenom dospelcu..pak tam je dalsich asi 14 mladejch)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:42 Muž TomášB [12] Re: Maajdulaa
no tak ted bojovnici si tam určitě můžeš dát když tam máš jednu rybu + ancitruse :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:42 Žena ustavprochore [567] Re: Maajdulaa
Přidej rostlinky, pořiď pořádný světlo, pravidelně 1x/týden měň třetinu vody a odkaluj, při takové koncentraci živorodek se nediv, že ti rybky umírají. Taky nějak moc nechápu proč dáváš malý rybky (potěr) do porodničky, když je nechceš..?!?
Nemá třeba nějaká kamarádka akvárko a pár malých rybek by si od tebe nevzala? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:40 Muž Sprachys [48] Re: Maajdulaa
nekde jsem cetl, ze importovany zivorodky (mecovky, oka...) jsou naprany nejakejma hormonama a jak casto za sebou jsou tehotny tak to neprezivaj... mne chcip samec i samice, samice porodila a pred 2. porodem taky chcipla... samec pak dal zil.. mlady prezily (zlomek) a jedou dal... dalsi generace uz byla odolnejsi a ted ta 3, 4 a ted mi dorustaj do pohlavni dospelosti i mecovky z 5 generace u me a uz to registruju bez vetsich ztrat... ale mam velky prirozeny ztraty (bojovnice, tetra cerna, cichavec perletovy) ale sem tam neco prezije v ruzkatci a javskym mechu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:39 Maajdulaa Re: TomášB
dospelcu jednoho samce mecovky a jednoho ancika...pak mozna toho samce mecovky jeste jednoho ale asi je "tuhej"..vubec se neukazuje a neim kde je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:38 Muž TomášB [12] Re: Maajdulaa
no kolik tam teda ted mmáš dospělců živorodek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:35 Maajdulaa Re: TomášB
a nebude to vadit? jako ostatnim rybam?? mam celkem maly AQ 50 litru (viz profil)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:34 Muž TomášB [12] Re: Maajdulaa
bojovník je bojovnice pestrá (betta splendens)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:31 Maajdulaa Re: Dinamit
to NEW akvarko uz je v provozu to sem zapomnela napsat...zvlastni je ze obe samice co rodili umreli kdyz byli tehotny...

a jak vypada ten bojovnik?
co je to poter xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:28 Žena Dinamit [68] Re: Maajdulaa
Koukám, že máš i větší akvárko. Tak zkus ty ryby dát do toho většího ;-). I když to ještě neřeší problém. Být tebou bych si koupila rybu, co žere potěr, tím se ti to nebude množit geometricou řadou (já si koupila bojovníka). Případně pravidelného odběratele potěru... A proč ti umřeli? Nejspíš proto, že je to málo místa na hodně ryb -> stres -> úmrtí.
To malé použij spíš na krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:15 Maajdulaa – Pomooooc přemnožujou se mi ryby!!!
Tak já vám řeknu muj přiběh , ze začátku do stragicky:
koupila sem si AQ celkem male a do nej 10 ryb..z toho 2 ancitrusi 3 pavi ocka 3 cerny meovky a 2 cerveny mecovky... jenomze mi zacali hynout!.....potom mi už zbyli jenom dve a ty sem tak chtela zachranit že sem hledala přičinu....koupila sem AQregulator a ty dve rybky mi prezili....sestricka mi koupila k narozkam 3 dalsi ryby (dve mecovky a jednoho ancitruse, z tech predtim mi zbyla jedno pavi ocko a jedna mecovka) pak to zaclo....pavi ocko mi porodilo asi pet mladatek...potom bylo tehotny znova ale umrelo..potom porodila mecovka asi sedm mladatek...potom taky umrela a zahadne se mi v AQ objevila dalsi jedna mala rybicka rodu mecovek...to by bylo ete dobry jenze kdyz ty pavi ocka a mecovky povyrostli, tak sem dneska našla dalši mini rybicku!! uz to moje AQ nezvlada a za chvilku se tam rybky nebudou vejit!! co mam delat?

navic sem mela samce od mecovky a ten mi nejspis taky umrel ale nemuzu ho najit.... je nekde v AQ a mozna ze i zije ale neukazuje se a ja se bojim ze to ma spatny vliv na ryby a ze (kdyz by byl mrtvy) kazi vodu....zive ryby se chovaji divneji a divneji....

děkuju Maajdulaa
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 01:29 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Před lety jsem dal pár malých pavých oček na sežračku cichlidám. Těm ale asi nestály za námahu a tak jsem jich odtamtud za nějaký čas (při čištění) odlovil skoro dvě stovky. Jestli tohle nebylo přemnožení, tak už vážně nevím co :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 19:48 ElDiablo Re: Yirka
No jo, ono se o to postaraly ostatní neonky, jikry byly moc pomalé palec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 19:41 Muž Diego [72]
Víte někdo o výkupu živorodek na jižní Moravě? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 19:27 Muž Yirka [9126] Re: ElDiablo
To, že se ti začaly neonky třít ještě neznamená, že se také budou množit. Na odchov to jsou jedny z náročnějších ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 18:52 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Anče
no belonesox si s tím rád poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 18:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Anče
Kvůli přemnožování jsem všechna paví očka darovala, nešlo mi to nějak regulovat.. Měla jsem s nima parmičky zlaté, bojovníka, drápatečky.... a oček neubývalo, naopak....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 17:15 ElDiablo Re: Anče
Jo, jak očka tak platy, strašný plevel... Už jsem se rozhodl že živorodky nechci, tak jsem si po "morové ráně" koupil neonky... no nezačaly se mi třít? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 15:19 Žena Dinamit [68] Re: Anče
Z mých zkušeností se můžou přemnožit velice snadno. Ale jak píšou ostatní, chce si to najít nějakého odběratele, který bude za potěr rád, nebo dravce, který se o potěr postará sám. Například beta..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 14:49 Žena Anče [7] Re: Johan
V součastné době jim měním vodu 2x do týdne asi 18 l, právě z obavy zhoršení kvality vody. Ale nevím jak dlouho to takhle můžu nechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 14:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Anče
Jestli myslíte přemnožení to, že se vám bude zhoršovat kvalita vody a ryby budou ve stresu, tak mohou. Chce je nějak regulovat, darovat, nebo mít rybky které je budou baštit či (utrácet) a nebo nechat a velkým stresem budou mladé sami umírat. Uvidíte sama. Zatím bych to neřešit ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 14:21 lipli Re: Anče
Když je necháš spolu tak se požerou ale jinak se dá domluvit s někým na darování. Kdyžtak mám 2 instituce kde by je rádi brali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 14:17 havs Re: Dahak
No, to dělají, když mají obavu, že jim ho sežere někdo jiný, jinak by je neměla asi čtyři hodiny po začátku porodu žrát.
Většina živorodek má za úkol v přírodě regulovat komáry a pod. Dokážou teda spořádat mnohonásobně víc, než potřebují. Když se jim dá jednou denně pětina toho, co dokážou sežrat, budou pořád v dobré kondici a ještě je možný občasný půst, jak je řečeno výše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 13:56 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Anče
Kdyz jim jednou dvakrat tejdne vysadis krmeni tak se ti samicky o poter postaraj :).Kdysi jsem mel samicku ktera se na svuj vyter vylozene tesila a jakmile prcka vyprdla hned ho slupla :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 13:50 Žena Anče [7] – Můžou se Paví Očka přemnožit
V součastné době mám v 70 l akvarku 26 rybek -platy, očka. Z toho je 11 samiček oček. A teď se mi začaly množit od 1.4. jich je asi 30 ve 4 velikostech a další 3 samičky se brzy čekají. Na foru jsem si přečetla, že se očka nemůžou přemnožit, ale začínám pochybovat. coze Můžete mi napsat své zkušenosti? Nerada bych aby rybičky trpěly jejich přílišnou hustotou. Taky by mě zajímalo kolik potěru v tomto akva při stejném počtu ryb vlastně můžu mít.
Díky za rady. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 06:14 Karkule Re: Tereza
To já taky nechápu. slyšela jsem všude, že je dospělé ryby sežerou:)) tak mrknu teď ráno, kolik zbylo z těch nejnovějších 22rybek, ale pravda je ta, že mám docela dost hodně zarostlé akvárko, které je třeba co dva týdny pořádně protrhat. Takže se asi mají kde schovat:) tím to nejspíš bude:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 21:17 Tereza Re: David
Blackmolly v akvaristikách možná berou, ale až větší a tyhle rybky rostou hodně pomalu. Berou je až tak v půlroce. Já jsem byla ráda, že si je někdo vzal zadarmo. Vozila jsem je z Mostu do Prahy, abych se jich zbavila. Jinak moc nechápu, jak ti mohli tak vyrůst, pokud jsi je neodlovovala, mně vždycky všechny mladý požerou a to mám akva zarostlé dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 20:51 David Re: jaký přirozený nepřítel k black mollam?
Molly ti v každé akvaristice vezmou všemi deseti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 20:43 jaký přirozený nepřítel k black mollam? – jaký přirozený nepřítel k black mollam?
Zdravím a zároveň prosímo radu. Jaké menší dravce byste dali do akvárka, ve kterém momentálně plavou 4dospělé black molly-samec a tři samice, pět pancéřníků albínů a jeden ancitrus? no a asi 30půlcentimetrových malých moll? :)
proč nepřítele? aby mi žral ty prkcy. ne, žeby se mi ty rybky nelíbily, ale takhle hodně jich mít nemůžu a akva by začalo brzo praskat ve švech a přetékat výkaly:)
akva má 60L, když bych vzala dekoraci a tak, tak asi 55L. Díky za rady a pomoc:) pokud by někdo chtěl black mollu, tak dejte vědět na wampzee@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 10:08 forepa Re: Roman
Ja bych si je klidně vzal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 09:58 Pujinka Re: vojtak
No tak se ve finále prcků opět zbavím darováním :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 18:52 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Pujinka
Zkus parmicky. Treba petipruhou, nadhernou, nebo neco takovyho. Ale ctyrpruhou bych nedoporucoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 15:22 Roman – Potěr
Zdravím mám podobný problém s patěrem pavích oček mám 50 litrové akvarium je tam 6 neonek jeden pár pavích oček jeden sumeček 3 ampulerky jedna parmička 5-ti pruhá myslíte že by mi ta bojovnice zde mohla žít a neohrožovat dospělé jedince???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 14:54 lefynka Re: Pujinka
myslím, že jedna bojovnice (sameček :P) nebude na škodu... jinak co se týče toho čtverzubce, tak já měla trpasličího a tomu těch 40l stačí.. ale nevim jestli by ten potěr zblajznul, ale možná jo :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 14:14 Pujinka Re: Naďa
No právě, nerada bych přišla o absolutně všechny rybky ne

Koukám, že mi tedy nezbyde nic jiného, než se snažit ty prcky někomu udat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 10:51 Žena Naďa [33] Re: Pujinka
My jsme měli bojovnice 1+2 ve společenském akvárku 112 litrů. Ale měli jsme asi smůlu. Nesnášely ani dospělé červené platy a jednu modro-červenou dotrhaly tak, že odešla. Potěr plat jsme měli v porodničce v síťce. Betty si vzala zpět paní v akvaristice. Takže jsem kvůli dětem od sebemenších dravců upustila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 10:27 Muž MatesKGB [4] Re: Pujinka
cau jestli mas docela obstojnou vodu a udrzujes akva v cistote tak bych zkusil i ramirezky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 10:23 Pujinka Re: bucliik
Zapomněla jsem dodat, že k narozeninám cca za dva měsíce plánuji nové akva...112l..takže bych právě potřebovala omezit Platy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 10:17 Žena bucliik [99] Re: Pujinka
Já myslím, že rájovec by si taky dal-ti moji šli i po ampuláriích :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 10:16 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Pujinka
No tak čtverzubec do 40L určitě ne no ,je to poměrně náročná ryba.A mohla by ti zežrat i dospělé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 10:10 Pujinka Re: RADOVAN
No ještě mi byla doporučena Bojovnice nebo Čtverzubec.
Jenže si nejsem zrovna moc jistá co? :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2984-jak-redukovat-premnozeni-v-akvariu?od=201