Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak redukovat přemnožení v akváriu

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jak redukovat přemnožení v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 19:38 Žena Rybule [0] Re: Avona
Takže bettu holku jako požírače? Protože už jsou i hlasy proti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 18:54 Žena Avona [107] Re: datura
Nevím, jestli dieta je v tomhle případě řešení... v mém malém akva ( 64l ) které je vyloženě skladiště rostlin než si je někdo vezme mám jen paví očka a neonky...krmím jen jeden víkend za 14 dní a množí se stejně, potravu si vždycky nejak najdou..jestli máš dost rostlin, tak se napasou a jdou se množit dál... Jsem spíš pro nějakou jinou rybu co masíčkem nepohrdne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 18:00 Žena datura [104] Re: Rybule
mě teda přijde, že tou "dietou" si zbytečně přiděláváš práci. já bych to nehrotila, pokud nemáš extrémně přerybněnou nádrž, kup si bettu (klidně samičku, abys minimalizovala možnost útoku na samečky gupek) a máš vystaráno. je to mnohem přirozenější a hlavně nemusíš pořád držet v hlavě, kdy zase dostanou nažrat. mimoto mi tahle metoda přijde hrozně nespolehlivá, už jenom proto, že jedno oplodnění vystačí pavímu očku na několik vrhů, takže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 17:52 Žena Rybule [0] Re: Vak
Právě no
Proto volim tu dietu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 17:45 Vak. Re: jajaapaja
Živorodka šťukovitá bez problémov zožerie aj dospelé gupky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 16:33 Žena Rybule [0] Re: Vendelin
Díky, díky, tohle asi bude jediné řešení - akary, kančíci a živorodka štiková jsou děsní velikáni, většina má psaný min. objem vody 150l a víc, tj. pro moje akva ne asi úplně ideální... Holky jdou na dietu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 16:18 Vendelin Re: Rybule
Drzet je chvili v mensi hladovce, jednak se prestanou tak rychle mnozit - omezeni potravy/omezeni produkce dalsi populace, navic hladove samice cerstvy poter samy zredukuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 16:11 Žena Rybule [0] Re: jajaapaja
No ty vogo, tak to bych byla nerada - z velkejch ryb mam docela strach, tak si tam vzít takovýho macka a ještě tak přidat k víc než plnýmu osazenstvu? Existovat antikoncepce pro ryby, snad to koupim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 16:09 Muž jajaapaja [174] Re: Rybule
Moje bety si malejch pavích oček ani nevšimnou.Já bych doporučil Živorodka štikovitá
Sladkovodní
Belonesox belizanus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 15:55 Žena Rybule [0] Re: TomašB
Asi to zkusíme. Je to poněkud kruťácký, ale pořád nejspíš ze všeho nejlepší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 11:54 Muž TomášB [12] Re: Rybule
betta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 11:44 Žena Rybule [0] – Paví očka se množí jak po dešti
Ahoj, měla jsem 10l akva, přerybený pavíma očkama (jediní obyvatelé), tak jsme koupili 50l, jenže ryby se mi namnožili zase tak, že by jich tam stačila polovina. Zabíjet je nechci, furt shánět nějaký zájemce je časově poněkud náročný. Je nějaká (hlavně malá) rybka, která by regulovala počty, vhodná do tak malýho akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 15:42 Libko – Akta X - zmizeli mi gupky
Stala se mi v akvárku záhada hodna agenta Muldera a Scullyové. Zmizel mi kompletně jeden druh ryb, a to gupek. Mám je tam v kombinaci s přemnoženými Molly Black a mečovkami. Ještě mi tam divoce lítá přerostlá thajská přísavka. Je vůbec možné, aby mi je požrali ? Byly různě veliké, od 1 cm do dospělé velikosti v počtu asi 6-7 kusů. Setkal se s tím někdo ???? coze :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 21:17 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: datura
Nepřežijou pokud velký maj dostatečný přísun masa. (u mě taky black molly žraly potěr a ted? Potěr jim oplave u tlamy a stejně si jej nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 19:56 Žena datura [104]
Pro ryby je nejlepší krmivo zase ryba a mláďata vám bude s chutí eliminovat každá rybička, které se potěr vejde do huby :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:00 Žena Imii [45] Re: 0
Znám jednoho pána co měl akvária již před 20lety a k redukci malých gupek mu sloužily obyčejné Black Molly. Přítel měl donedávna v akváriu spolu s gupkami 3 black molly a nestalo se, že by někdy nějakej prcek přežil palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 09:21 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: Dinamit
Tak do rájovce bych asi nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 08:33 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: V71
Nejvhodnější a velmi účinné jsou drobnější tetry , dánia a parmičky , zdůrazňuji - ne velké druhy , ani ty co jsou nadměrně útočné a pověstné např. okusováním ploutví ( Tetra krvavá , Parmička čtyřpruhá).


Osobně by kvalitní chov P. wingei takto nereguloval. Mají méně mladých , nějakou dobu trvá než dorostou a určitě se dají nabídnout potenciálním zájemcům.

Dodatek: Naprosto nevhodný je použít tento způsob přirozeného výběru u cíleného chovu Poec. reticulata , chceme-li mít pěkné chovné jedince této ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 00:39 Žena Dinamit [68] Re: stanovsky
Asi to tak bude, protože mě bojovník vklidu reguloval počet potěru (nezbylo nic) a dospělých si ani nevšiml. Spíš naopak se před nimi schovával. Naopak Cichlidka vysokoploutvá si potěru ani nevšimla...
Co třeba nějaký menší rájovec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 22:10 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: Vak.
No záleží na tom jakou zrovna koupíme bojovnici (mají svou osobnost) některé jsou klidné a snášenlivé a jiné zase agresivní. Opravdu to bude o štěstí ano protože jak jsem psal tak mi bojovnice nebojovná (samec)prvý den zničil 5 pavích oček z 20 a další dny to bylo po 3 až 4 kusech denně. Nakonec se samec pustil i do samičky, kterou úplně zničil. Nakonec zůstal sám v akváriu (tehdy 40L ale to je už 10 let zpátky).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 20:16 Vak. Re: stanovsky
Ja som choval bojovnicu s gupkami bez problémov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:31 Metz Re: V71
Kakadu ne!Mi útočili i na 5cm paví oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:54 Bexi Re: V71
já tedka budu mít 112 l akvárko a tam na ně budu mít větší hejno razbor h. a pár parmiček duhovích ty razbory ale žerou každé malé co najdou - jsou malé rychlé a mrštné tak jim nic co se nesková neunikne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:52 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: Vak.
Bojovnice mi tehdy ožraly ocásky pavím očkám a ony pak uhynuly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:43 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: V71
Bráchovi regulují živorodky skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:11 V71 Re: TomašB
to dělám, ale je jich asi nadbytek. Ba naopak mi příjde vytvoření přirozeného "nebezpečného" prostředí jako vhodná varianta. Navíc tuto variantu chci zvolit až po změně akvátia minimálně na 240l takže tam bude dost prostoru pro přežití schopných jedinců. Ale pokud normální gupky baštěj potěř nestačilo by tam dát pár samců? Já vím, já vím, mohli by se mi navzájem pářit a znehodnotit tak druhovou kvalitu, ale to bych přežil. Přesto bych raději volil variantu jiné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:07 Muž Byk1984 [2] Re: Vak.
Bojovnica nie.Kamarat to mal tak v akva a s gupiek boli len bezplutve ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:05 Muž TomášB [12] Re: V71
a co nejdřív dát na ruzne stranky inzerát že darujete endlerky, podle mě by se někdo našel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:02 V71 Re: Bexi, Vak.
Máte to ověřený nebo jen tak střílíte od boku? Například ta bojovnice .. nepustí se do dospělejch samečků? A co nějaký menší druh cichlidek? Třeba kakadu? Jde mi o to jestli s tím někdo nemá jistou zkušenost. Formu pokusů a omylů to můžu zkusit sám hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 17:57 Bexi Re: V71
čichavci razbory tetry parmičky - je jich hodně - ž.endlerova jako jedna z mála chovaných ryb svůj potěr nežere tak si atm můžeš dát i paví očko ale to bys měl pak hybrydy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 17:51 Vak. Re: V71
Možno bojovnica pestrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 17:47 V71 – přirozená regulace početního stavu gupek
Mám zvláštní dotaz. Nemáte tip na rybičku která by regulovala počet nově narozených Gupek Endlerových v akváriu a přitom nechala na pokoji dospělé jedince? A to tak, že by dospělé ani neokusovala nebo jinak neotravovala. Prostě, že by zbaštila všechen potěr do velikosti např cca 3mm. Pokud bych pak potřeboval obnovit chov tak bych separoval buď tohoto "čističe" nebo dal gravidní gupku do zvláštní porodničky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 19:52 Žena Avona [107] Re: ludviko
Pokud by k tomu byly podmínky, tak u mě spolehlivě regulovali očka právě skaláry, kongotetry se jich ani netknou..a to krmím jen o víkendu...takže přežrané rozhodně nejsou, to si radši zakousnou okřehek ( že by vegetariáni? )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 19:42 Usine Re: 0
To není zrovna vhodný regulátor potětu, časem začne žrát větší a větší ryby a na prcky se vykašle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 20:56 Muž Roman [100] - CichlidyRe: 0
nač dávat vyloženě dravce???prcky odloví jakákoliv tetra nad 5cm či parmičky.Zrovna tak čichavci,rájovci cichlidky..............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 17:00 0 Re: TomášB
Dobrý humor , cožpak nevíš , že se štiky loví navzájem? U těchto ryb funguje regulace podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 16:36 Muž TomášB [12] Re: 0
ale co kdyby byli přemnožené zase tydle živorodky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 16:18 0 Re: ludviko
Chceš radu jakého si pořídit predátora? Moje doporučení zní Belonesox belizanus - Živorodka štikovitá.
i.pinimg.com/…
Samice: www.fishbase.se/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 23:05 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: ludviko
ludviko - to já bych je hned bral klidně 200 pro svoje dravce potlesk ale jen bůh ví odkud jsi :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 20:32 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: ludviko
Co třeba pár skalár X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 19:58 ludviko Re: JirkaJirka
Nabízet jsem je i zadarmo, ale ve svém okolí jse žádného zájemce nenašel. Navíc i kdybych jich třeba půlku rozdal, tak do měsíce jimi zase bude přeplněné akvárko.
Samozřejmě mi nešlo o rybku, která sežere všechno co se hýbe a rozrije nyní poměrně prosperující rostlinky, ale o rybku která trochu "protřídí" nově narozený potěr a nechá jen pár malých nejrychlejších jedinců (prostě trochu návrat k přirozenému koloběhu v přírodě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 18:28 Muž JirkaJirka [10] Re: Joecz
rajovec by prave bral jen male, je mozne ze jsem mel jen divneho rajovce co mi zral gupky tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 18:25 Joecz Re: JirkaJirka
toho rájovce, který zlikviduje paví očka bych chtěl vidět - možná potěr a přemnožené okružáky

mně osobně se líbí channa gachua, ta by ale pravděpodovně zlikvidovala všechny gupky

ale zase co s dravcem až všechno zlikviduje?
chce to promyslet a nebo koupit něco, co bude likvidovat jen potěr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 17:54 lovec Re: Award
keříčkovec by nebyla dobrá volba do rostlinného AQ , většina kytek by byla spíše nahledině než u dna :-d , ale docela dobra ryba na mladý paví oka Pestřenec červený , dá se sehnat velmi snadno , většna akvaristik je má , když sem chodil do školy tak tam měly přemnoženo pavích oček , někdo tam dal 4 pestřence ale pěkný kusy a pocet byl o hodně menší ,ale pokud tam dáš dravce můžeš se rozloučit s pěknýma ploutvičkama , protože je budou ožírat každý cihlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 10:06 Award Re: JirkaJirka
Rájovec je taky zbaští??
Já bych se přikláněl k těm akarám.. Nebudou zas až tak příliš agresivní jak třeba vrubozubci. Keříčkovec je fajn, jen nevím esi by to zredukoval.. moje neonky nechává být.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 10:03 Žena Dinamit [68] Re: MatesKGB
Moje cichlidy si jich ani nevšimly. Pomohl samec od bojovnice pestré :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 09:41 Muž JirkaJirka [10] Re: ludviko
také bych se přimlouval někomu je darovat
pokud ale chceš nějakého predátora tak co třeba rájovce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 09:24 Muž MatesKGB [4] Re: sokar
Vrbozubec je podle mě velká ryba na 140L akva, spíš bych tam dal páreček nějakých větších cichlid nebo akary
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 09:17 sokar Re: ludviko
Tak mohl by ses nejdřív pokusit je prodat či darovat někomu z okolí,než je začít likvidovat.No ale pokud stejně chceš,tak bych tam dal vrubozubce,piraňu,keříčkovce nebo něco podobnýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 08:50 ludviko – Vhodný predátor
Dobrý den,

prosím o radu. Do svého původně rostlinného akvária (cca 140 litrů), které mělo sloužit jako "pěstírna" jsem pro potěchu přidal pár gupek od kolegy. Jenže, těm se tak daří, že akvárium v současné době už rozhodně nesplňuje podmínku max 1litr vody na 1 cm ryby :-(. Nechce se mi rybičky splachovat a tak jsem se rozhodl nechat to trochu na přírodě.

Proto prosím o radu, jakého "dravce" si pořídit aby trochu reguloval "porodnost" gupek.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6202x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2984-jak-redukovat-premnozeni-v-akvariu?od=151