Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak redukovat přemnožení v akváriu

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak redukovat přemnožení v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2023 12:07 Muž Yirka [9126] Re: wowkec
Jak píše kolega Rovano, nejlepší redukcí bude redukce krmení. A to výrazná. Bude to řetězová reakce, nenakrmíš Gupky, ty se vrhnou na malé krevetky. A plži jsou jednoznačně produktem překrmování. Opravdu bych to omezil klidně na 2x týdně. Uvidíš že se to projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2023 11:46 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: wowkec
Šněky řešit nemusíš. Když nebudeš překrmovat, tak se zredukují sami. Některým pomůžou i krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2023 11:16 Muž Freedlo [222] Re: wowkec
Krevetky bych vubec neresil. Cim vic tim lip:) a hlavne se ldyztak velmi dobre udavaji.
U levatky redukuju premnozovani tim, ze je male pinzetou mackam a krevetky po nich hned skocej.
Levstky take oziraji slepou hladinu a jsou rozhodne prinosne, ale je treba drzet jejich mnozstvi na uzde.

Rybky moc nevyresis. 30l je tak na 3-4 samce pavich ocek a nemyslim, ze je to vhodna mnozirna. Odlovit samice a nechat hezke samce, jak radi Daniel.

V 60ce jsem mel taky obrovske mnozstvi sneku a bylo to opravdu prekrmovanim.. zredukoval jsem prekrmovani a sneku (okruzaku) je mene - jedno za zas tam hodim okurku..sneci ji za 10min obalej a sup s nima ven

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2023 11:06 Žena Starka [243] Re: wowkec
Šneky v akvarku nechci a tuto záležitost řeším od dubna. Nemá cenu tam lít chemii, jediná cesta je lovit, lovit, lovit a lovit. Je to běh na dlouhou trať, ale na šnečky je to nejlepší řešení. Jelikož se šneků nechceš úplně zbavit, tak je odlov. Nejjednodušší a nejrychlejší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2023 10:42 Muž Daniell [38] Re: wowkec
Ahoj,

Přidám osobní zkušenost :

Počet gupek se sám nezredukuje. Prostě odlov samičky a darovačka ( přátelé, akvaristika apod.). Barevné samečky si nech v akva na parádu. I když teda mít gupky v 30 litrech je celkem na hraně. Měl jsi zvolit raději Endlerky. Nemnoží se tak moc, jsou menší a krásně barevné. Krevetky se většinou nepřemnoží, i odb. lit. říká, že tak nějak pudově vědí kolik jich je v akva a tomu přizpůsobí množení. Pokud jde o šnečky, které máš na foto .. jsou to nejspíš levatky. Redukce klasicky odběrem a odchod na párek. Levatka se množí v závislosti na krmení a řase. Překrmuješ, máš víc levatky, krmíš správně, potom máš levatky tak akorát. Mimochodem je to velice užitečný šnek, kterého bych se nikdy nezbavoval úplně - řeší řasu, zbytek jídla a podobně. Pokud se ti zdá, že jich je moc odeber a vyhoď a neboj se pokud by měli umřít hlady, tak si na nich potom pošmáknou krevetky. Varianta číslo dva pro přemnožení šneků a šnečků má název Surmovka vražedná. Info si snadno dohledáš. Pa a ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2023 10:10 Muž wowkec [0] – premnozene slimaky+gupky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, mam 30l akvarium, dost husto zarastene..povodne tam boli 2 male slimaky, 3 gupky a 15 blood cherry mini krevetiek.
Gupky nasledne porodili celkovo 90 malych..Hovoril som si ze hadam sa medzi sebou nejak pozeru a tym sa zredukuje ich pocet. Problem je ze uz je to mesiac a stale ich je tam dost vela.
Slimaky to iste, najprv som sa z toho tesil, teraz uz trochu vyrastli a je ich tam fakt ze dost.
Krevetky sa taktiez mnozia, ale tie su malicke tak to este neriesim.
Otazka - ako sa riesi takato situacia? Ak to nemam komu darovat, ako sa ich humanne zbavit? Resp. je treba sa ich zbavovat alebo sa ich pocet sam nejak zredukuje?
Dik
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2023 19:10 Muž Rybar [-29] Re: junis
Jako kluk jsem měl 140 pavích oček z jednoho jediného vrhu . To ta příroda . Pokud to v akváriu nehrozí ,tak je vše v pořádku není co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2023 11:26 junis Re: vlka
A navíc má moje akvárium 300litru,tak tam se mají kde schovat. Nechám to na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2023 17:10 Muž vlka [3444] Re: junis
Gupky jsou v podstatě ,,plevelná živorodka,, protože se množí dost rychle. Pokud budeš mít dobře zarostlé akvárium, tak tam potěr přežije a Tetry nepomůžou. Jinak si na potěru pavích oček pochutná v podstatě jakákoli rybička. I sama samice pavího očka si sem tam zobne potěru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2023 13:14 junis
Jaký druh tetry by byl vhodný na regulaci pavích oček?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2017 20:36 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Cados
Možná by pomohlo výrazně omezit krmení, pak by větší ryby mohly zredukovat ty Gupky (potěr)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2017 19:57 Cados – Gupky
Zdravím,
chtěl jsem se zeptat co s Gupkama, kterých mám v akvariu celkem dost (ono tam je všeobecně těch ryb moc), už je to taková rybí polívka. Moc nekrmím, spíš mě připadá, že málo, mám hodně ukrytů plovoučky, růžkatec.. kde se potěr schovává. Betta, Trnovec ani čichavci mě ho nestačí požrat nebo jen málo. Asi přemnožené nejsou, ale tak 20 by mě jich stačilo a ne 60 jako teď. V druhém akváriu mám jen gupky, ale tam se to drží v rozumné míře, a házet tam dospělé ty které se mě nelíbí, mě nepřipadá jako moc dobrý nápad.
Možná jako krmení (dospělé), kdo-co by je mohl všechno žrát? Nebo je nějak humáně usmrtit (CO2) usušit a použít jako krmení?
P.S. Gupky se mě líbí, některé mám opravdu pěkné (hodně variant-jak se kříží různé šlechtěné druhy).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 10:00 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: v3li
Neměň nic a buď v klidu. Pro rostliny nahoře jsou gupky super.
Co se počtu týče, nestresuj se. Hele, mých 60l, velmi podobných, co máš ty (výška 25 cm) a bez filtru: rybicky.net/fotogalerie.php… Takto se namnožily asi z 11-ti kusů a dlouhodobě tuto hustotu drží. Bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 01:31 v3li Re: NHKG
Drobnoústky vypadají krásně, ale asi to teď měnit nebudu holkám se daří a přidávat si netroufám. v akváriu je stabilních 23,5C. je to experiment, topení a všechno ostatní řídí mikropočítač který se časem učí. Vodu například chladím zvýšením průtoku skrz horní nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 21:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: v3li
Vyber si cokoliv co se ti líbí a může do tak velkého akvária (a nesežere krevetky). Třeba rasbory, dania, drobnoústky, menší duhovky, pancéřníčci, parmičky a další. Možností je spousta.
Jaká je teplota vody v akváriu. V mých nevytápěných nádržích kolísá od 20°C do 26°C (kdybych nechladil, šla by přes 30°C). To ti taky omezí výběr ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 21:21 v3li Re: NHKG
čím bys je nahradil ? Potřeboval bych něco s rychlým trávením stydim Nádrž sem nafotil a přidal pod profil. Tak mrkni. Je to pořád pracovní verze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 19:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: UndeR
Pokud je kvalita vody OK, díval bych se po čichavcích.
Tihle jsou celkem odolní a páru by ta velikost stačila: rybicky.net/atlasryb/cichavec_sedy
A pokud by nestíhali, tak by to chtělo nějakého dravce. Ale ti jsou většinou nevhodní do společenských nádrží. Kdysi jsem měl štikovce a celkem to šlo i v kombinaci s jinými rybami. Akorát už nevím jaký to byl druh. stydim
A taky pomůže redukovat počet úkrytů pro potěr (omezit hlavně rostliny ve kterých se schovávají).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 19:27 Muž UndeR [80] Re: NHKG
Akvárium má 126 litrů. Co se týče odolnosti ryby, tak to je v celku jedno. Kvalita vody je dobrá a dlouhodobě ustálená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 19:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: v3li
Krevetky se časem omezí. A živorodky bych dal pryč všechny a nahradil je něčím jiným.
Docela by mě zajímalo, jak taková nádrž vypadá. dej sem prosím foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 19:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: UndeR
Mě napadá spousta ryb co by zvládla zregulovat populaci na 0. smich
Jak velké je to akvárium? Jak moc odolné musí být ryby (jaká je kvalita vody)?
Kdysi jsem úspěšně na živorodky používal: rybicky.net/atlasryb/pakerickovec_dvoupasy
Většina potěru v noci zmizela, přežilo vždy jen pár kousků, co se schovávalo u hladiny a dospělé ryby nechali na pokoji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 18:54 Muž UndeR [80]
V poslední době bojuji s přemnoženýma mečovkama a mollynama. Dříve mi jejich populaci zvládaly redukovat Tetry krvavé, ale poslední dobou už nějak nestíhají :) A aby toho nebylo málo, tak se k tomuto boomu přidali i ancistrusi...a na ty jsou ty Tetry krátké. Napadá někoho co by se dalo do mé sestavy přidat tak aby se populace živorodek regulovala? Beťáka do akvária přidávat nechci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 01:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: v3li
Zbytečně se obáváš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 01:34 v3li – Jako králíci...
Ahoj,
s akvaristikou nemám moc zkušeností ,ale chtěl sem si vyzkoušet akvaponii (en.wikipedia.org/…) zjednodušeně : odpadem od ryb hnojíte rostliny ty zase čistí vodu pro ryby.
Nechal sem slepit akvarium 150x20x20cm a místo víka další nádrž 150x20x10cm vodu na jedné straně čerpám do horní nádrže kde jsou rostliny a na druhé straně vracím zpět.
V horní nádrži jsou bylinky , papriky, rajčata a další...

dolní nádrž napuštěna po okraj - 60 litrů - substrát, kameny atd.
horní nádrž - 15 litrů
V akváriu hustá vegetace, spousta úkrytů, křišťálová voda

Po 2 měsících záběhu sem nasadil krevetky - 20ks
Po dalším měsíci přidal 6 živorodek...

Po cca. 7 měsících mám v akváriu:
cca. 40 krevetek + 2 zrovna nosí vajíčka
cca. 50 živorodek (6 původních, asi 20 ks - 2,5 cm zbytek nový vrh)

Problém je ,ale asi jasný...
Co s tím ? - požerou se ? : nevypadá to...

Když je nechám odrůst a pak věnuji do jiného akvária pravděpodobně se ten problém bude opakovat do nekonečna. Četl sem nějakou studii z 80 let (nedohledal sem zdroj) která mluvila o samoregulaci - když je živorodek moc přestanou se množit....

Ryby nehynou a množí se, voda je krásná všemu se perfektně daří, je moc ryb tedy skutečně problém, nebo se zbytečně obávám ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 18:59 Žena Tanita [10] – Betty
Dobrý den,
chtěla bych si odchovat pár Bett, jenže mám místo tak přibližně na dvacet kusů, více ne a v pramenech jsem se dočetla, že je možné až 200 kusů. Mohu se zeptat, je tomu opravdu tak, nebo je to přehnané? A co mám popřípadě dělat, abych to nějakým způsobem zredukovala na menší množství?
V akvaristice mi bylo řečeno, že mám nechat v odchovně i samečka a samičku Betty, ale nesežere mi ta samička pak všechny? (vím, že sameček se o hnízdo stará...)
Moc děkuji za odpovědi.
Tan :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 02:45 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Maaara
To nebude jenom krevetkama. Ja naopak davam jikry a poter do krevetkaria, kde je bezpecno na rozdil od hlavniho akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 02:09 RAP Re: Adajo
Lze zkusit raka, ale ten bude brát i dospělé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 15:09 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Turbínka
Přidávám jikry k líhnutí do pidi krevetária (lépe řečeno v odchovně mám na úklid dlouhodobě krevetky) a nemám s nimi žádný problém. Zatím mi jikry vždy nechaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 15:06 Maaara Re: Turbínka
Aha, je mi to jasný, tak dík za vysvětlení, to mě nedošlo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 15:02 Žena Turbínka [2558] Re: Xlienka
Krevety na jikry jdou taky - vidí v tom vítaný zdroj bílkovin. U galaxek je ještě ten problém o kterém píšeš, že si jikry mohou požrat sami v rámci třecí skupinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 14:58 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Maaara
Myslím, že krevetky ti potěr nebo jikry opravdu likvidovat nebudou. Jikry si likvidují sami galaxky, tedy pokud mají odpovídající podmínky na to aby se množily
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 14:57 Žena Turbínka [2558] Re: Maaara
Krevety se vrhnou úplně v klidu na jikry ryb, o tom žádná, ale paví očko je živorodka, což znamená, že samice rodí již životaschopná mláďata, jejich vývoj probíhá v jejím těle a po vypuzení jsou schopna plavat a příjmat ihned potravu (netráví žloutkový vak) a na takovou rybu, pokud není nějak oslabená si kreveta netroufne. Proto se zde diskutuje možnost predátora, tedy ryby či jiného živočicha, který je schopen takovouto rybu pozřít a ulovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 14:52 Maaara Re: Turbínka
Myslíš, že je krevety nezredukují ještě v zárodku? Takový kombajn na žraní, že ani odkalovat není třeba a i ryby 3x větší se jich bojí :-) Jen se ptám zkušenější, nevím, sám jsem akvarijní batole :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 14:43 Žena Turbínka [2558] Re: Maaara
Nesrovnávej jablka s hruškami! Odchov rasbor galaxy je mnohem náročnější počin, než odchov živorodek jako v případě pavích oček, které se s trochou nadsázky budou množit i v minerálce.
To Adajo: Tvůj postup se zdá docela rozumný. Další možností je najít si nějakého akvaristu s "predátory" nebo chovatele želv v okolí, kterému bys případné ryby dával jako krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 14:21 Maaara Re: Adajo
Mám u rasborek galaxy hejno krevet, do dneška jsem žádnou novou rybičku neměl smich Takže předpokládám, že kromě rybek samotných se o jakékoliv jikry a potěr postarají právě krevety :-) Krevety samotné se sice množí, ale jejich množství redukují rasborky, kteří mají pravidelně krevetový salát k večeři :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 13:00 Adajo – paví očka v 54l
Ahoj, chystám se dát první rybky do akva 54l(čistých 40l) po 3 týdnech záběhu.
Budou to paví očka (není teď možnost jiné volby, jedná se o synův projekt, gupky dostane od kamaráda, chce se starat právě o tyto darované rybky a nechci ho hned manévrovat někam k obrazu svému).
Zvažuji však způsob jak účinně redukovat paví potěr a ve vláknu rybicky.net/forum/11330 jsem dostal cenná upozornění na nevhodnost využití jinak doporučovaných predátorů (Betta ať už samec nebo samice, Čichavci, Rájovci, Štikovci) a to zejména kvůli malému objemu nebo pavímu bordýlku, který by těmto "lovcům" nevyhovoval (což samozřejmě akceptuji).
Znamená to tedy, že jsem nucen nechat redukci jen na živorodkách samotných (nepřekrmovat, aby potěr likvidovaly ochotněji, počkat, jak se přirozeně ustálí počty viz rybicky.net/clanky/815-mohou-se-premnozit-pavi-ocka) případně namnožené "davy" rozdávat nebo i v objemových a kvalitativních podmínkách mého akva existuje nějaká alternativa ("regulátor", který by i v těchto podmínkách prospíval nebo způsob vedení akva, který by populační explozi omezoval)?

Děkuji mnohokrát za případné rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 14:49 Issa
Často se tu doporučuje samec bojovnice jako vhodná redukce potěru živorodek. Mnozí však varují před možným napadením i samečků pavích oček. Jak je to ale se samičkami bojovnic? Taky je budou dráždit ocasní ploutve gupek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 18:38 Muž Yirka [9126] Re: Raduzza66
To se musíš zeptat v příslušném obchodu......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 18:27 Muž Raduzza66 [2] Re: hujerek
no tak jsem tady :-D chci se zeptat jestli muzu odnest male do akvaristiky ?? jestli je vemou díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 12:50 hujerek – Praha
Kdo má problém s přemnožením a neví, co s rybičkami, tak jsem tu k službám. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 11:48 Muž jozkablack [0] – jozkablack
Zkuste inzeráty, jsou desítky AQ servru, kde můžeš napsat: Daruji atd... a odkud jsi a pod.! Nebo si pořiďte do akvárijí ryby, který si rádi pošmáknou na mladejch. Do 50l nádrží skaláry rozhodně nee :-| Ale takovej Rájovec, nebo Betta. Můj syn má malý AQ cca 40l a paví očka se množej jak vzteklý. Už mne nebavilo to pořád odlovovat a házet do mojí nádrže jako potravu pro Tlamovce, i když jim moc chutnaj . Pořídil jsem dvě samice a jednoho samce od Betty a nestačil jsem se divit jak ubyl přísun malejch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 21:27 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky
Tak se to povedlo s tou Bettou. Krásného červeného samečka, plave po celé nádrži. Po pár dnech je akvárko bez mláďat Pavích oček, tak už nehrozí přemnožení. Nevšímá si větších Pavích oček ani krevetek. Jsem ráda. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 13:59 Žena petulinakk [2016] Re: MěchýřovkaV
Pokud ale platí údaje v prezentaci a v akvárku jsou i krevetky, je možné že jich taky pár vyluxuje, nebo budou víc schované... jak tu už párkrát proběhlo, většinou záleží na konkrétní rybě... někdo má bettu s krevetkama v míru, někomu to tak nefunguje...
ale je dobré s tím počítat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 13:06 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: MěchýřovkaV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 12:18 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: MěchýřovkaV
Rájovec je taky dobrý zabiják, který není vůbec vybíravý, takže pokud by se ti náhodou někdy dostal do akvária např. nezmar, vzluxuje ho taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 12:01 Muž swopman [5] - AmerikaRe: MěchýřovkaV
Betta je dobrá volba, jedno jestli samec nebo samice. Ve 112 l jsem měl spoustu potěru od moll a mečovek, od chvíle kdy jsem přidal betty 1+2 samice je po rybičkách a pokud potřebuji potěr, jednoduše přelovím samice vedle do porodniček, do vytíračky 54 l a mám přehled o všem :o) Doporučuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 11:32 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky – Přemnožení pavích oček
Mám dotaz ohledně Pavích oček. Mám je v 54 l akvárku, už je jich tam plno, zvláště mladých malinkých. Co koupit do 54 l akvárka, co by snědlo mladé a dospělé nechalo? Jinak tam nemám nic, rostlin plno, ale za chvíli bych z akvárka měla rybí polívku z pavích oček, což nechci. Nebo jestli by si je někdo chtěl vzít.. Koupit Bettu samce? Děkuji za případné rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 19:19 Muž sakic [7]
Zdravím, chci se zeptat zda dané akva je přerybněné. 110l a je tam: 5 albínů ancitrusů,tři pancéřníčci,deset neonek,sedm parmiček čtyřpruhých,čtyři něco jako ancitrusy ale s protáhlejším tělěm a ocasní ploutví do trojúhelníku...díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 19:35 Nosound89 Re: radim
tak tetry stříkavé už mám doma, příští týden skočím ještě do další akvaristiky jestli je tam taky nemají a přikoupil bych jich více ;-) nějakou dobu teď ty 3 vydrží. (Teď jsem neměl na výběr, protože to byla jediná akvaristika kde mi je vyměnili za paví očka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 18:33 Muž soubi [32] – gupky
přemnožení pavích oček jsem vyřešil triem betta splendes...něco jsem odlovil to žije. Co se schovalo do kytek, o to se postaraly betty :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 14:50 radim Re: Nosound89
Nějaké ucelené hejno ti s jinšíma tetrama nejspíš neudělají...ale na druhou stranu když by s nima byli jinší ryby podobné velikosti, pohybující se ve stejném sloupci(např. tetra vláknoploutvá), tak ryby nebudou tak plaché a budou se chovat normálně. Fongovalo mi to s neonkama a galaxkama.
Jestli ti ale můžu doporučit tak si počkej, až tam těch stříkavých budou mít víc..Ono jestli ti to v akva vydrželo v tomto stavu doteď, tak nějaký ten týden to přežiješ..Taky to bude mnohem líp vypadat, když tam budou jen tetry co sis vybral v hejnu 12 ks jak psal hardy X-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2984-jak-redukovat-premnozeni-v-akvariu