Divné chování ryb
0 29.08.2011 17:10 mag10 – je to dobry
Já bych si zase tak nevyskakoval, protože jestli v tom akváriu jsou společně s dalšíma rybkama, jejich počet a druhy neznáme, tak to je asi pěkná rybí polívka. Je taktéž otázkou jakého pohlaví jsou ty Pestřenci, protože pokud to jsou oba dva samci, tak bych toho zbitýho u hladiny považoval za oběť svýho soka, ale oni za to nemůžou, ta agresivita může do značný míryy pramenit z toho stresovýho prostředí ve kterým se nacházejí, ale to jenom uvažuji na hlas. Rozhodně si o nich a ostatních rybkách co tam jsou něco nastuduj, to se vždycky vyplatí. Jinak tu vodoléčbu v podobě těch doporučených výměn vody bych prováděl, jak jsem napsal.
-3 29.08.2011 16:59 mag10 – filtr
filtr mam tak dene vymenovat vodu nemusim

Vyměň alespoň polovinu vody v tom akváriu a další dny jim měň denně alespoň 20% vody a pouvažuj nad vhodností těchto ryb do akvária takovéto velikosti. Ta denní výměna vody bude nutná, protože se tím bude suplovat činnost té neexistující filtrace. S krmením to moc nepřeháněj.
0 29.08.2011 16:50 mag10 – rozpis
a mam je 3 dny tento druh ryb jinam mam jine ryby i dele

0 29.08.2011 16:49 mag10 – rozpis
vůbec nepíšeš jak dlouho je máš ani v jakém akvárku, takhle ti těžko někdo poradí
snad ti to pomuze
rybicky.net/nemoc/
priste pecliveji vol nazev vlakna
jinak udavas docela malo udaju, vic se rozepis
0 29.08.2011 14:47 mag10 – pomoc
Starší reakce
Já bych také vyskočil z plynné místnosti, kde si někdo pořádně fouknul (prdnul

) a bylo tam nedejchatelno. Jedno a totéž platí i pro kapalné prostředí. Berte to ale s rezervou

Dokonale přikryj nádrž a nevyskočí. Víc to netřeba podle mě řešit. Mi za poslení roky vyskákalo docela dost ryb, stačí nechat přes noc nezatáhnutý otvor na krmení nebo škvíru kolem kabelů do filtru. U mě to asi způsobuje stres z vibrací. Bohužel s vibracemi z projíždějících vlaků nic neudělám.
Během jednoho týdne mi vyskočily 2 ryby z akva. Jednou parmička siamská a podruhé dokonce už docela velký terčovec. Obě ryby naštěstí přežily. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Nedostatek kyslíku ve vodě? Díky za rady

Starší reakce
Interval praní filtrů může být i delší. Vždy bude záležet na souvislostech a podmínkách toho kterého akva...
Stoupající bublinky vypadají efektně, ale "nejsou podmínkou".

Rostliny mohou "fotosyntetizovat na plné koule",

přičemž stoupající bublinky se konat nemusí. Záleží na tom, jak je voda nasycena kyslíkem. Pokud je jím přesycena, pak se kyslík nestačí rozpouštět a uniká v podobě viditelných bublinek.
To je věc názoru, ale hlavně stran estetiky, která se dá vždycky řešit vhodným zamaskováním rostlinama. Co se týká efektivní biologické filtrace je toto řešení dle mého názoru jedním z nejlepších řešení vnitřní filtrace.

Takže podle mě ta reakce ryb byla na tu vyšší koncentraci volného chlóru ve vstupní vodě. Při příští výměně bych nechal vodu den předem odstát a myslím si, že nebude ani třeba použít ten Aqua safe. Zamyslel bych se nad tou filtrací, protože mě nepříjde jako nejvhodnější, když se ten filtr musí každých 14 dní čistit. Jako vhodný způsob filtrace bych viděl použít regulovatelnou čerpací hlavu s kostkou biomolitanu.
Založení akva 16.04.2011 - to je platný údaj?!
Co je to za filtr, že je nutný ho po 14 dnech čistit?
EDIT: Už to vidím v prezentaci.
0 21.04.2011 15:22
Jack [7] Ten filtr pereš ve vodě z akva, nebo pod tekoucí vodou?
Máš tu dvoch profíkov... Ak by si tu zadal konkrétne info o nádrži, dostalo by sa ti i veľmi konkrétneho vysvetlenia, prečo si sa dopracoval ku konkrétnemu problému, diskus by tu bol trošku viac efektívnejší a ty by si vedel, čo nabudúce nebudeš babrať (pri tvojich vstupných hodnotách vody šetriť tam, kde si chcel, znamená prerobiť niekde inde, keby ti tie rybky na základe toho odišli...)
...Tím mám na mysli, že ve dně neprobíhají ony standartní procesy přeměny, který vyústí v produkci dusičnanů...
Proč "jen" ve dně?! Tyto procesy probíhají všude, kde mohou žít nitrifikační bakterie.
Tak když to velmi zjednoduším, tak by to na špatnou funkci dna mohlo vypadat. Tím mám na mysli, že ve dně neprobíhají ony standartní procesy přeměny, který vyústí v produkci dusičnanů, jenž jsou spotřebovávány rostlinami.
No a taky je amoniak meziproduktem denitrifikace...

(Zbytek gúgl

)
Amoniak není produktem při přeměně dusitanů na dusičnany, ale produktem amonifikace. (Zbytek gúgl.

)
EDIT: A hlavně - produktem metabolismu dusíku u ryb. (Zbytek gúgl

)
Zkušenost mi říká, že mít po ruce nějaký přípravek k vyvázání volného chloru není na škodu.
Osobně - když při puštění vody sprchou zacítím chlor, takový přípravek použiju.
I když se to tu hemží vzájemným ujišťováním, že "už se nechloruje jako dřív", stačí zavolat do laboratoří poskytovatele pitné vody - pak se člověk např. dozví, že když se při testech objeví zvýšená koncentrace "breberek", zvyšuje se i koncentrace dezinfekčních prostředků.
Ještě k tomu amoniaku. Ten je přeci jedním z produktů při přeměně dusitanů na dusičnany a tato činnost probíhá ponejvíce ve dně akvária. Pokud by tomu, tak bylo, tak by to na špatnou funkčnost dna, nitrifikačních bakterií ukazovalo, nebo se mýlím?
Ano uznávám, že se toho NO2 držím jako "ono" košile. Pokud by tou příčinou vyblednutí ryb byl skutečně ten volný chlór, tak bude jistě postačovat měněnou vodu nechat odstát do druhého dne a tu potom dávat do akva již zbavenou toho chlóru bez nutnosti použití Aqua safe.
No a podle mne by to mohlo být to, co jsem napsal - přechod amoniaku z iontové formy na molekulární nebo volný chlor. Taky to může být cokoli jiného, ale trocha Aqua Safe nebo thiosíranu sodného by napověděla víc.
Tak to odpovídá tomu co jsem psal na začátku, že ty ryby reagují na zvýšený hodnoty dusíkatých látek. Rozhodně se mě nechce věřit tomu, že se do akvária leje voda horších parametrů než tam je. Ta chyba bude podle mě v nedostatečně fungující biologický rovnováze v akváriu.
Jestli se problém projevil po výměně části vody, nebylo by vhodné hledat příčinu problému jinde, než v NO2?
Co takhle v NH4/NH3 nebo - "přednostně" - skutečně v tom volném chloru?! (Zvlášť v souvislosti s tím, že tentokrát výjimečně nebyl použit Aqua Safe...)
Takže to NO2 je zvýšený ve vodě v akváriu. Pochopil jsem to správně.
Tak těm papírkům bych moc nevěřil. Chtělo by si to ověřit nějakým kapkovým testem, tam je vypovídací schopnost daleko větší. Co je to zvýšená hodnota NO2, mám tomu rozumět tak, že je NO2 ve vstupní vodě měřitelný?
To, že je ta voda silně chlorovaná je ověřeno nějakým měřením?
Tak pokud akvárium před výměnou vody fungovalo normálně a voda je tam dávána z vodovodního řadu, tak nevidím důvod, proč by se musel ten aqua safe používat. Ten problém bude trošku někde jinde. Kolik té vody bylo vyměněno a jak často je ta voda měněna?
Přidat reakci
1 ...... 19
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16957x