Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 12:48 Muž Jifi [675] Re: ssossa
Máš tam druhy ryb, které potřebují víc místa. To akvárium je pro ně malé, i kdyby tam bylo třeba jen 10 ryb. Do malého akvárka patří ryby méně náročné na prostor.
Jinak tam máš hodně přerybněno a souhlasím s tím, co napsal afc1886.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.11.2017 12:09 R Muž afc1886 [14655] Re: ssossa
100% nevhodné podmínky v akváriu. Takhle ti to akvárium nikdy nebude fungovat a tebe přestane akvaristika bavit. Máš tam velmi nevhodnou osádku a ještě si zmenšíš objem tím umělým pozadím. Radím ti ty rybky všechny dát pryč, buď darovat nebo pořídit o hodně větší akvárium. A ani ta ampulárie tam není nejšťastnější řešení, jsou mnohem užitečnější šneci.
Čistý objem máš jenom 28 litrů a ty tam máš v nezaběhlé nádrži už ampulárii a 20 rybek ještě k tomu pěkné čuňátka. no
EDIT- to dno se ti taky promíchá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 12:03 ssossa
Tak sem tu tu nadrz zalozil,vim ze jsem je tam dal driv nez za tri tydny...prodavacka mi tvrdila ze to je v poradku.Rybky jsou opravdu cile
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.11.2017 10:42 R Muž afc1886 [14655] Re: ssossa
Problém bude v akváriu, akvárko jsi založil 22.10. a už tam jsou rybky. rybicky.net/forum/15646… Začni tím, že vytvoříš tu prezentaci a budeš teď provádět velmi častou výměnu části vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 10:42 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: ctibum
pancéčníček je taky albín
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 10:37 R Muž ctibum [6868] Re: ssossa
Pancéřníčkem myslíš ancistruse?
Bez prezentace akvária ti nikdo zodpovědně neporadí. Tak ji založ, vyplň toho co nejvíc a přidej aktuální fotku.
Tu dej klidně hned sem a napiš seznam ostatních ryb.
Jestli máš 38 litrů hrubýho, na dně dva ancistruse a k tomu "ostatní ryby", tak bych řekl, že odtud vítr vane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 10:36 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: ssossa
Bez prezentace akvária těžko hádat, ale 38 l je na Pancéřníčky docela málo, navíc je to hejnová rybka, chce to alespoň 6 ks. Kolik máš celkem ryb a jakých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 10:30 ssossa – Divné chování pancéřníčka albína
Zdravím,prosím poraďte, mam ve svém AQ 38L pancéřníčka albína, chová se divně.Mám tam dva,jeden je úplně v pohodě,vesele si plave po dně,hledá potravu,je čilý,kdežto ten druhej je třeba i deset minut na místě,natáčí se na bok,opravdu se chová divně.Přivezl jsem je společně...ostatní ryby jsou v pohodě.Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2017 21:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Miraell
-minimálně týden po odeznění všech nežádoucích příznaků onemocnění a přeléčení ,podle dalšího vývoje
-předpokládám ,že pouhé zasolení bude nedostatečné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 21:23 Žena Miraell [15]
Ahoj,

koupila jsem si ve zverimexu pancéřníčka zeleného. Vybrala jsem si ho záměrně, protože ho měli samotného a dlouhodobě v nádrži pro Bettu, cca. 2-3 litry.
V tom akva byla nějaká umělá kytka a maličká umělá dekorace, něco jako džbán, černé dno a akva bylo prakticky ve tmě.

Prodavačce se nelíbilo, že chci právě jeho, protože to akvo považovali za dekoraci prodejny, ale já trvala na svém, takže mi ho nakonec odlovila.
Rybička má potrhanou hřbetní ploutev, je, respektive byla, extrémně tmavá a za žábry má na obou stranách rudé skvrny.
Je v karanténě. Karanténa je zasolená, Teplota byla dva dny na 30 stupňů, pak postupně snížena na 26.
Nyní je již světlejší a rudé skvrny se pomalu zmenšují.
Je velice aktivní, krásně plave, pořád provrtává dno a hledá, co by snědl, přesto si nejsem jistá, zda ho přidat do velké nádrže ke kolegům.

Myslíte si, že jeho stav je způsoben pouze jeho dosavadním životem nebo ten jeho vzhled souvisí s nějakou nemocí?
Je mi jasné, že nemoci jdou ruku v ruce s prostředím a zacházením, spíš se ptám, zda nebo kdy ho můžu přidat k ostatním. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2017 12:28 Žena elilith [1] Re: LiborSprysl
Bettyna uz je uplne v pohode hop Nakonec to bylo asi jen tim stresem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 10:21 Maq Re: Tereza
Tereza napsala: nevíte prosím někdo z jakého důvodu? děkuji
Protože v tom Tvém akváriu žít nebudou a nebudou a nebudou. ne
Ptáš se jako dítě, místo abys četla - články, diskusní vlákna, komentáře pod vlastní prezentací. hmm
Až to uděláš, získáš i bez ptaní dost informací, abys pochopila, že Tvoje rybky se nechovají nijak "divně", nýbrž chcípají v nesnesitelných podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 09:37 R Muž Anthrax [4739] Re: Tereza
Já bych viděl, problém v tom, že ryby se ještě nestihly vzpamatovat z toho NO3 a bylo měněno dno a dosazovány kytky. Takže se z toho nevhodně jemného dna uvolnily látky, které ty ryby kosí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2017 09:35 R Muž romant [27981] Re: Tereza
Jsou nuceni pobývat v bordel vodě, stačí si přečíst komentáře s doporučením pod prezenatcí a řídit se tím. Já dodávám, měnit, měnit, měnit vodu a to klidně obden 1/3 objemu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 09:27 Tereza – Neonky a Dania
zdravím potřebovala bych radu před nedávnem jsem měla menší problém s vodou měla jsem vysoké NO3 od doby co se mi povedlo to vrátit do normálu tak se mi začaly neonky a dánia obracet břichem na horu. a po nějaké době (většinou dva až tři) umírají nevíte prosím někdo z jakého důvodu? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 20:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Maq
Maq napsal:.. Raději přidávej po jedné, ...
-nechápu
-ale chápu třeba PROXIMÁTNÍ A ULTIMÁTNÍ PŘÍČINY CHOVÁNÍ ,(proximátní =jak? a ultimátní =proč?)
-atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 15:40 Maq Re: elilith
Betty mívají rozličnou náturu a je těžké dát univerzální recept. Raději přidávej po jedné, abys nakonec nepsala do vlákna "darování přebytků".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 14:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maq
Jediné ryby s charakterem v akváriích chované jsou tedy asi jen velké cichlidy dovolím si oponovat...Pro velkou "překříženost" a přikříženost, především druhovou,se naopak betty "splendensky" staly tak nevyzpytatelné ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 13:45 Maq Re: elilith
Betty jsou ryby s charakterem a je těžké dát úplně spolehlivý recept. Takže raději s tím přidáváním pomalu, abys nakonec nepsala do vlákna "darování přebytků"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 10:56 Žena elilith [1] Re: LiborSprysl
Kazdopadne, informace, ze i samic je potreba mit vic (ci spis ze nizky pocet muze stresovat), mi unikla (spis vsude varuji pred tim, jak jsou i samice agresivni a vsude doporucuji mit hodne zarostlou nadrz, aby se ryby mely kam schovat. I v Braniku mi rekli, ze se mozna budou spolu prat a ze si jich tam nemam davat moc...(ale mozna jsem to spatne pochopila.) Tak jak tak diky!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 10:44 Žena elilith [1] Re: LiborSprysl
Budu ji teda dal sledovat, snad se zlepsi...
No, myslim tim samici prodavanou (a "uskladnovanou") v kelimku, ne v akvarku. Rybu jsem si v kelimku i odnesla, cimz bych pocitala, ze bude vic ve stresu nez ta v batohu, ale asi jsem mela stesti na extremne klidnou, vyrovnanou a zvedavou rybu...proto me taky chovani te druhe tak zarazilo...
Az ted bude burza, planuji dokoupit dve dalsi holky, tak snad pak bude stastnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 08:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: elilith
Nakelímkovaná samice???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 08:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: elilith
Jasně. Dovedou dávat najev svou dominanci podobně jako samci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 08:25 Žena elilith [1] Re: LiborSprysl
Ze by ji chybelo hejno? Tak snad to bude tim, ze to je starsi slecna a hur si zvyka...
Ale nejak nechapu, co ma tohle chovani spolecneho s chovanim samce...ze by mohla reagovat na svuj odraz ve skle? Prave si te druhe vubec nevsima...teda pravda, mala bila za ni ze zacatku dolezala a trochu se "ocuchaly" (ale zadne pretahovani a zastrasovani), u zradla se tahle vetsi modra stavi do dominatnejsi pozice (moje zradlo, nedam)...mala sice couvne, ale pak ji obeplave z druhe strany a modre to je jedno. Kazdopadne holek bude vic, ale vzhledem k tomu, ze jsou casto drzene zvlast, nenapadlo me, ze by se tam mohla citit sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 08:00 Žena elilith [1] Re: lacewings
Asi jsem to spatne uvedla: tahle uz na prodejne byla dlouho (pres tri tydny), ve spolecne nadrzi, je z tech dvou vetsi a starsi (ta nakelimkovana, mlada, cerstve dovezena, tento problem nema, proto se na to ptam...) tehle po ceste ani nevybledly barvy, zpocatku nadrz prozkoumavala...jedine, co me napada, ze ji ostatni ryby ve spolecne nadrzi sikanovaly (byla s dalsimi peti samicemi).
Pokud je to stresem, tak jestli je nadeje na zlepseni...ale spis me zajima, zda to neni nejaka nemoc nervoveho systemu nebo neceho takoveho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.08.2017 07:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
smich A navíc dvě samice v jedné nádrži se velmi často dovedou chovat jako dva samci ... no ... když už, tak jsou lepší tři .. a v podstatě nic neřeší jak je nádrž zarostlá ... ryby i cítí ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.08.2017 05:09 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: elilith
-citace z deníku "Zrovna jsem mela stesti, ze jim dorazily nove samicky...(dve vystavene uz to bohuzel mely za sebou, ale slecna je ihned uklidila a jeste mi dekovala, ze jsem ji na to upozornila.) Navic se mnou asi pet minut vybirala a radila, kterou holku si mam vzit, protoze vyber byl tezky (ryby byly jeste vystresovane z prepravy a nemely moc barvy)."
-nové prostředí ,stres ,to vše se na rybách odráží nějakým stylem projevu chování ,ale i možnosti rozvoje latentních forem onemocnění
-mladší ryby zvládají lépe aklimatizaci
-celou problematiku ,prakticky vystihujete sama v deníku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2017 23:52 Žena elilith [1] – Stresovana betta?
Fotka k příspěvku Zdravim, vcera jsem si koupila v zoo branik dve betti samicky (jsou uplne samy v 60ti litrovce, nadrz je docela zarostla, koreny, mamdlovnik morsky, testy v poradku, teplota 26) a jedna se chova podivne...byla koupena ze spolecne nadrze (bylo s ni asi pet dalsich)...po vypusteni nadrz trochu omrkla, ale jinak neustale plave proti zadni stene v osmickach (je tam cerna tapeta) a snazi se cumakem prorazit sklo...ani neplave po cele delce, jen v jednom miste...priplavala se nazrat, ale oproti te druhe se pohybuje hrozne rychle, trhave (teda ne ze by s sebou trhala, ale vzdycky vyrazi, prudce se zastavi, vyrazi)...vypada strasne vystresle...pritom druha ryba si ji nevsima ani ji neobtezuje (obcas se na ni priplave z dalky mrknout). Nevite, co s ni muze byt? Je to ze stresu a casem se to spravi? Prepravovala jsem ji v batohu, aby mela tmu. A urcite jsou obe samicky :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 22:24 Muž AdrianNo [0] – Prisavka thajska
Fotka k příspěvku Zdravim. Mam v 320 litrovom akva 7x prisavku thajsku.dnes
Ked som pocital ryby. Som nasiel iba 3 prisavky a aj to lezia len na dne a nehybu sa. Pohnu sa len ak ich vyrusi nejaka ina rybka napr okolo iduci panciernicek. Sem tam sa premiestnia ale to je vsetko.
Vcera este boli aktivne a behali ci uz po rastlinach alebo kamenoch alebo skle. Proste boli vsade. Moze.to byt tym ze je uz vecer a len su unavene? Alebo im nieco moze byt? Ostatne ryby su vsefky v poriadku a nevykazuju problematicke spravanie.... A tiez by ma zsujimalo preco nemozem najst zvysne 4 prisavky. Mozu sa niekde skryt tak ze ich ani nenajdem?
Prehladal som opticky cele dno a nenasiel som ani zdochliny. Vdaka

+ Prikladam foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 08:27 Martina – Trnovec
Dobrý den, Mám trnoce již šest let a najednou všichni venku z úkrytu a lítají po akváriu. Nevím co se děje protože jsou jinak úplně zalezlí. Prosim poraďte co se děje. Moc dik Pozn.: Tento email byl automaticky vygenerován. Prosíme, neodpovídejte na něj. P
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 12:24 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
Zdravím, potrebujem radu, čím to je,že je 20 rýb v pohode a jedna ryba non stop - 24 hodín denne behá dookola akvária - hore/dole, z ľava - do prava, ako keby chcel pretlačiť sklo, ide o samca M.estherae, ostatné ryby veselo okusujú riasy a venujú sa zháňaniu potravy no tento sa nažerie a zase ide do toho zbesilého plávania, čím to je ? môže byť že mu proste preskočilo alebo má nejaké komplexy? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.07.2016 11:29 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: MichalCZ
Tak ho nevyháněj, mohl by tam hlídat jikry nebo potomky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 10:51 MichalCZ Re: GP
Ano jsou tam oba dva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 10:44 GP Re: MichalCZ
neni to samec a neni tam i samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 10:38 MichalCZ – Divné chování ANCITRUSE
Dobrý den, měl bych prosbu. Už 3 den se ancitrus chová nějak divně. Schovává se pod kořenem v akváriu, zkoušel jsem ho vyhnat, ale stále se tam vrací. Pokud víte co se děje prosím pomožte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 09:51 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: Deepinpeat
Ahojik, díky za zprávu, takže tak je to. No už je dva dny v jiné nádrží, ale nevypadá moc dobře. Je otrhaná a skoro neplave :-( Dám pak vědět jak to dopadlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.07.2016 23:14 Deepinpeat Re: simule
To je způsob, kterým se snaží té druhé ukázat, že je větší a silnější. Ryby jsou totiž chytré a i bojovnice se snaží tu druhou odkázat do patřičných mezí s minimálním rizikem zranění a výdejem energie. Na skutečnou konfrontaci s kousáním dojde až když není zbytí, hlavně v případě kdy slabší ryba nemá kam ustoupit. Takže spíš se takhle brání tomu neustálému napadání. Může pomoct rozčlenění prostoru nebo větší nádrž a nebo separace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 20:24 Žena simule [58] - Miniakvária – divné chování
Takže znova, protože vše se smazalo smich Mám už přes rok 3betty v jednom akvarku. Měli by to být 2 samičky a 1sameček. A poslední dobou pozoruji divné chování jedné samičky, zalehává druhou a ta , když si ji nevšímá tak ji napadá a to pořád a neutále. Mám to na videu tak prosím koukněte na můj profil, jestli někdo nebude vědět proč?! Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 15:17 Muž patamatix [408] Re: romant
Dobrá budu větrat mírně každý den,dokud nepoznám zlepšení na rybách. :-) Děkuji za konzultaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 15:12 R Muž romant [27981] Re: patamatix
Tak to každopádně, větráním tu kvalitu vody podržíš, ty tím vlastně tu ne zcela funkční nitrifikaci nahrazuješ, co by mohlo být zpracována bakteriema(kterých je málo) je odstraněno touto cestou, takže rozhodně větrat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 14:59 Muž patamatix [408] Re: romant
Ještě jeden dotaz,to že jsem zlikvidoval bakterie je jasné. Teď je situace taková,že se ryby dost vzpamatovali,ale stále se některé otírají(jasně ještě se nenamnožily bakterie dostatečné míře) Vodu jsem v malé míře měnil každý den,mám v každodenní výměně pokračovat,nebo je to zbytečné(nebo snad kontraproduktivní)? Mám tedy za to,že větráním nic nezkazím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 17:28 Muž patamatix [408] Re: romant
Máš recht :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 17:24 R Muž romant [27981] Re: patamatix
Hnusně řečeno, není potřeba nic měřit a řídit se tím co vidíš v akváriu a podle toho jednat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 17:20 Muž patamatix [408] Re: romant
Jo až takhle,no tak to neumím změřit. No to jsem jim uvařil pořádnej moribundus hmm stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 17:17 R Muž romant [27981] Re: patamatix
Čpavek.
Edit: Tedy teť už nemusíš taky nic naměřit, stejně tak jako už mlžeš naměřit NO2, jde to rychle a když se trefíš, nemusíš naměřit ani to ani to a přesto máš ryby břichem vzhůru. Ještě k tomu Nitrivecu, jako dobrý, ale ještě lepší je Toxivec, ten ty Nka váže velmi účinně, tedy mám tu zkušenost, že efektivněji než Nitrivec, ale záleží na stádiu vývoje toho problému, nejde to hned odsoudit a nebo glorifikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 17:03 Muž patamatix [408] Re: romant
A přitom vím,že není radno dělat více věcí najednou,ale vzhledem k tomu,že akva je přes 3 roky v provozu,tak jsem počítal že to dá. Hm nedalo hmm Tak to zahradničení by to dalo s pravidelným větráním,ale tím výluhem jsem zjevně dodělal,protože se ryby začli chovat divně až po aplikaci toho mého séra.
Edit: jen jedna věc my nejde do hlavy,proč mě NO2 ukazuje nulu(test je nový a používám ho dlouho,takže funkční),když je nitrifikace v háji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 16:58 R Muž romant [27981] Re: patamatix
To kouzlo je skryto v tom řetězu událostí, jak jsem ti nastínil. ;-) Co se jindy obejde bez problémů a akvo to kvituje, to se při "vhodným" trefení stane kontraproduktivním. :-)
Edit: Dneska vyměň vodu, ráno Nitrivec a zítra odpoledne zase vyměň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 16:50 Muž patamatix [408] Re: romant
Tak výluh jsem jen zalil,myslel jsem že jim přilepším a zjevně jsem to podělal. No co jak říkáš budu větrat přidám nitrivec a vylovím co samo nezvládne plavat(černý humor) :-) Jak vždycky říkáš nepřenosná zkušenost je nejlepší škola. Dík za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.02.2016 16:44 R Muž romant [27981] Re: patamatix
Dubová kůra je sviňa, taky jsem se už ulovil. Jestli je ten výluh vařenej, tak je to kyselina jak vyšitá, tedy to co tam leješ a v souvislosti s tím rozrytím akvária, odstraněním bublifuku, se ti to pěkně řetězí. Pro tentokrát byl ten výluh kontrproduktivní, holt nepřenosná zkušenost. Vpláchnout, jak dneska, tak zítra a pořádně, žádný krmení a to několik dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 16:37 Muž patamatix [408] Re: romant
Jako,že jsem to překyselil? Dříve jsem to dělal v menším akváriu a bez problému,leda bych podělal dávkování.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16709x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931-divne-chovani-ryb?od=101