Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 16:34 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Jasně že mohl, polovinu vody vyměnit, teď hned. Máš tam kyselinku a nitrifikace šla tam co slunce nesvítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 16:31 Muž patamatix [408]
Potřeboval bych poradit.Dělal jsem velké zahradničení a odstranil jsem malý filtr bublifuk. Přičemž tam mám samozřejmě stále externí,na ten jsem nesáhl. Takže se my houpla voda s čímž jsem počítal a tudíž druhý den jsem měnil vodu a další den hodnoty NO2 ok. Dnes zrovna tak. Tak jsem jim dnes udělal výluh(již jsem dříve dělal) z dubové kůry a heřmánku(jako po krupičce),jakože na přilepšenou. že se ryby otírají beru i když NO2 ok,tak je jasný že je to potrápilo,ale teď konkrétně tetry červenoústé se zdržují uhladiny a nevím zda tam jen něco hledají,nebo se jim nedostává vzduch. Mohl jsem tím výluhem něco podělat?
Edit: dvě další ryby ztrácejí rovnováhu,ale to přičítám houpnutí vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 16:22 Jindras Re: romant
Tak jo,děkuju. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2015 16:19 R Muž romant [27987] Re: Jindras
Narušil jsi jejich sociální strukturu hejna, teď se budou pár dní chovat jak píšeš, znovu se tzv. rozdají karty a mělo by se to vrátit do normálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 16:14 Jindras – Komunikují ryby mezi sebou?
Chci se zeptat. Měl jsem 10x Akara hnědá. V akva 100x50x40 to bylo hodně. Nejdříve jsem dal známému ,ve středu,2 a včera jsem odvezl 3 dalšímu. tak mi jich zůstalo 5,což jsem chtěl. první odběr v pohodě,ostatní nereagovaly. Ale po to včerejším,večerním odlovu-a byl jsem hodně pomalý a opatrný,abych je nestresoval,jsou dnes od rána lekavé,ztmavlé,zalezlé. Potravu přijímají normálně,ale pak zas zalezou. Dříve stály u skla a koukaly,kam jdu a co bude. Je jim cca rok a byly 8 měsíců spolu,celé hejno. Teď,jak projdu okolo,zmizí. Napadlo mne-asi už z toho blbnu,nemohou spolu komunikovat? Jestli ty odlovované něco nevysílali k ostatním,že se něco děje?? Asi je to blbost,ale nevím,co s nimi dnes je. Dík za odpověď. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2015 16:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mexxx
Nejen svůj, ale všechen potěr, žerou všechny ryby... Pro rybu je nejlepší potrava zase ryba. I když se jedná třeba o kapra... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.10.2015 15:04 Muž Mislow [304] Re: Mexxx
Tak oni ho poziraj, ale stejne jako u zivorodek, je sance, ze neco prezije, zalezi na podminkach v nadrzi, ostatnich rybach apod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 14:07 Muž Mexxx [7] - Amerika
Ok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 14:06 R Muž romant [27987] Re: Mexxx
Drž ty intenzivnější výměny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 14:04 Muž Mexxx [7] - Amerika
Tak dnes už plavou docela normálně po akvárku, jen jedna samice se ještě kryje. Budu to pozorovat a uvidím. Možná to bylo i kvalitou vody. Počet ryb se pokusím navýšit.
MonterMonty: Gavůni nežerou ani svůj potěr, to ty živorodky jsou tak kanibalistické. A jak jsem již psal, neodhadl jsem to s přelovením. Přežilo to co přežilo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2015 10:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: LiborSprysl
Kdyby si pán chytrolín ráčil všimnout , zdůrazňuji ve svém příspěvku No nevím jak je to u těch tvejch vono to chce taky poránu zapnout mozkový aparát a třídit informace , druhý můj příspěvek už bude k tématu troch OT
Osobně spíš nechápu že si někdo pořídí takovou rybu a pak ji chová s požírači potěru , ale proti gustu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 06:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: MonterMonty
Kdyby si pán jaksi ráčil všimnout při teoriích o mladých, není tu řeč o okách, ale gambusenkách ve společné nádrži s gavúnky... což není totéž jako nádrž s oky... :-)
Ale ta teorie s hejnovostí a změnami chování, ta zase tak blbá není. Divoké živorodky se ve větších hejnech chovají opravdu jinak než v několika kusech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 22:35 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Mexxx
No nevím jak je to u těch tvejch , to ty moje gupky svoje potomstvo nežerou -takže žádné odlovování , šly ke mě z hodně měkké vody do tvrdé , to s nimi asi takhe zametlo , jak se ale dostaly do formy , jsou samice na roztrhání , maj taky oproti vyšlechtěným formám jen pár mladých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 22:05 Muž Mexxx [7] - AmerikaRe: MonterMonty
No, pokud by to tak bylo tak je to blbé, pan na burze měl jen jedno trio na prodej, ale teď se mi narodily nějaké mláďata, ale jen 6. Nebyl jsem doma a neodhadl jsem to s přelovením do porodního koše, zbytek asi padl. To ještě nevím jestli to doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2015 21:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Mexxx
Jak to tak pročítám , napadla mě jedna věc , asi před půl rokem jsem dostal divokou formu gupek , po delší čas už chovanou v akváriích ale nikdy nekříženou s žádnou jinou . Když jsem jich měl v akvárku 6 nebo 7 kusů , chovaly se úplně stejně jak popisuješ , neustále zalezlé v kytkách , barvy nic noc , nažrat se šly ale pak hned zas zalezly , teď je jich v akvárku dobrě přez 100 a jsou naprosto čilé , krásně vybarvné , prostě pohádka .
Když jsem měl ze začátku poroblém s ploutvena a plísní (chvílema jsem si už myslel že příjdu o všechny - 3 chcíply ), udělal jsem odvar z heřmánku a častěji měnil vodu, problém zmizel a dneska jich mám na rozdávání ...
Tak si říkám jestli to nebude tím počtem , jak je jich málo tak to jsou strašpytlíci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 21:26 Muž Mexxx [7] - Amerika
Děkuji za rady, písek jsem prohrábl, opět jsem vyměnil část vody a nakrmil jsem mraženou koretrou. Ryby normálně vyplavaly, barvy úplně normální a nakrmily se v pohodě, všechny. Poté ještě chvíli plavaly a následně živorodky opět zalezly ke dnu za kameny a tam posedávají na dně. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 22:12 Muž Mislow [304] Re: romant
Tak je fakt, ze skokovej vyskyt moznej je, me uhynuli behem 3 dnu 4 gavunci, priznaky na otravu dusikatejma latkama, ale jak jsem meril, tak jsem meril a vsechno parada ... hmm A ostatni ryby nic, vcetne otiku ... nekdy muzem patrat jak chcem a o prave pricine si stejne jisti nebudem, ale to nejsou nekdy ani doktori .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 22:03 R Muž romant [27987] Re: Mislow
Já netvrdím, že je to permanentní, ale prostě mě ta myšlenka skokovýho výskytu stále neopouští, ono tedy podle mě jsou tyhle přírodní formy živorodek, ještě větší cíťové, než třeba gavůni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:58 Muž Mislow [304] Re: romant
Pochybuju, ze kdyby tam byl cpavek, tak by tam jeste byli gavunci, ale vymeny vody urcite az dokud tam nezbude zadnej zbytek z tech leciv .... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:54 R Muž romant [27987] Re: Shimamoto
Tak jestli multimedikal bakterku jenom polechtal, tak nitrifikaci mohl docela slušně načnout a jak jsem již psal, nelíbí se mě to Ph a měl bych podezření na přítomnost čpavku. S tou výměnou vody samozřejmě souhlas, kdo by mě mohl podezírat z nesouhlasu u této rady. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:46 Muž Shimamoto [492] Re: romant
Jestli se nemýlím, tak na druhé fotce vidím na dně nějaké zdechlé piskořky. Jestli ten "lék" dodělal šneky a ti se tam rozkládají... No potěš pánbu, jedno k druhému. Asi bych tady udělal generálku, úplná výměna vody, dno radši vyhodit a všechno další důkladně omýt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:43 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Tak přiznávám, že jsem i myšlenku na lítající N látky měl, tedy v souvislosti s tím Ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No já bych i trochu prohrábl ten písek... je to dost jemná huťárna a bude to i v něm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:35 R Muž romant [27987] Re: Shimamoto
Taky si podle těch fotek na rozpad nesázím, tohle je jak píšeš, buď okus a nebo jenom osliznutý ze zhouputý vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:33 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
No, takže na záčátek ke klasice, trochu přitlačit na výměny vody, aby se to více vypláchlo, tedy ta malachytka, formaldehyd a modř a jak píšeš, živá je živá a divokých forem ryb obecně, nutností. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:33 Muž Mexxx [7] - Amerika
Že by je rvaly živorodky jsem nezpozoroval. Když spozorují žrádlo tak normálně vyplavou a žerou, ale pak se kryjí za kamenama u dna a neplavou. Občas to dělají i gavúni. Připadají mi nějaké jakoby světloplaché ale jak jsem již říkal, na hladině vlaje hodně rostlin takže světlo ostré není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Shimamoto
Moc bizarní není. Jsou to sviňky jako všechny gambusie... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:29 Muž Shimamoto [492] Re: Mexxx
Ti gavúnci mi, až na ty orvané ploutve, připadají zdraví. Tak mě napadá - byl to vůbec bak. rozpad ploutví? Neorvaly je ty živorodky? Jasně, trochu bizarní teorie, ale toto je málo známý druh živorodek, třeba se chová, jako například ž. komáří. Ty za určitých okolností můžou jiné rybičky oštipovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No mně teda na nich také nepřijde nic anomálního... zdá se mi že vychází z množství světla procházejícího do nádrže...
Upřímně řečeno, teď jsem zrovna před chvílí o tom mluvil s kolegou... divoké živorodky nijak moc nemilují styk s chemií a léčivy. A to i po poměrně dlouhé době chovu v akváriích... Pamatuji to sám z dob, kdy jsem ještě jezdil na živé. A musel léčit. Také ztrácely barvu, tmavly. Takže pokud žijí, nechal bych to být. Koukl bych po živé koretře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:24 Muž Mexxx [7] - Amerika
To právě takhle vykresluje ten blesk. Jinak je to jejich normální vybarvení. Ale nechápu to chování.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:22 R Muž romant [27987] Re: Mexxx
Kacířská, není to jejich normální vybarvení? Ovšem to je spíš otázka na někoho kdo chová tyto divoké formy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:20 Muž Mexxx [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Samice a samec. Bez blesku to nejde, je to jen tmavá šmouha. Musel jsem je povyhnat jinak bych to nevyfotil. Tady na fotce je pod filtrem kde je úplná tma, jen blesk to zkresluje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:15 Muž Mexxx [7] - AmerikaRe: romant
Fotka k příspěvku Lepší nemám, vzadu je samec Rosenky zrovna trochu povyplul. Někteří gavúni jsou ještě orvaní, jak říkám nic lepšího jsem neměli, zítra ještě jedu do jedné akva tak snad. Zkusím ještě něco vyfotit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:10 R Muž romant [27987] Re: Mexxx
Tak multimedikalem jsi bakterku jenom polechtal, tedy jestli to bakterka byla. Ono je klidně možný, že ten problém přetrvává, jenom v jiný podobě, ta fotka by nás mohla posunout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:07 Muž Mexxx [7] - AmerikaRe: LiborSprysl
Nedokážu to vyfotit, jsou u zadního skla u kamenů na fotce by byla vidět pouze černá šmouha, už jsem to zkoušel. A když vyplavou dopředu tak se normálně zabarví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mexxx
No kdyby byla fotečka, nebyla by to taková tipovačka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 21:04 Muž Mexxx [7] - AmerikaRe: romant
Dělají to každý den. Léčil jsem multimedikalem co mám doma, v akvaristikách jsem byl pro něco lepšího ale nic nikde neměli, jen zase multimedikal.. Když měním vodu tak odjakživa liju vždy z kohoutku do akvária, není to ideální ale bohužel nemám možnost doma skladovat na odstátí tolik vody. K tomu přidám lehký výluh z olšovek, a vzduchování na max.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 20:46 Muž Mislow [304] Re: Mexxx
Ahoj, je to jen uvaha, ale nemohla by byt pricina souziti s gavunky? Gavunci jsou dost aktivni ryby a kdyz dorostou tak takovy hejno gavunku muze udelat v akvu peknej vitr. :-D ... tedy nemam g. diamantove, ale jezerni, tak jen strilim. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 20:44 R Muž romant [27987] Re: Mexxx
Dělají to i v den, či den po výměně vody? Čím vlastně jsi tu bakterku léčil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 20:31 Muž Mexxx [7] - Amerika
romant: Moc ne, normálně plavaly, občas se schovávaly ale vůbec ne tak jak teď. Právě jsem krmil a vypluly v pohodě a nakrmily se s řádným apetitem(artemka). Poté zase ztmavly a zapluly ke dnu za kameny. Nevím. Gavúni se občas taky tak kryjí, hlavně v úplné tmě pod rostlinami. Na hladině vlaje ceratophylum a místy pod trsy hnědovek je velká tma, a ryby tam hodně zaplouvají přitom hladina je cloněná aby světlo nebylo tak ostré. A krmení, zařadím i přes týden mražené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 19:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mexxx
A nemění se to chování směrem k víkendu? ... to totiž nejsou rybky, které by vyloženě jásaly nad suchým krmivem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 19:27 Muž Shimamoto [492] Re: Mexxx
Dva filtry klidně být můžou, jen to chce trochu upravit výtok vody, aby to nebyl takový "fičák":-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 19:23 R Muž romant [27987] Re: Mexxx
Chovali se tak i před léčbou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 19:14 Muž Mexxx [7] - Amerika
LiborSprysl: krmím hlavně mraženým- artemie, koretry, dafnie atd. a přes týden když jsem ve škole doma krmí vločkami, granulemi a sušenými moskyty.
Shimamoto: dobře, zkusím vyndat jeden filtr, jestli se to nezlepší. Rybám nic jiného není žádné zranění ani nic takového, tak uvidím. Vibrace v okolí akvária ani hlasitá hudba nehrozí. Uvidím co se stane po ubrání proudu, děkuji moc za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 17:02 Muž Shimamoto [492] Re: Mexxx
Asi u tebe v bytě straší smich Ale ne, teď vážně. Pokud jsou ž. Rosenovy rybky z potůčků, tak brakickou vodu škrtáme. Ty rybky jsou ovšem viditelně vystaveny nějakému stresu, který může být, jen tak mimochodem, prvotní příčinou toho bak. rozpadu ploutví. Co takhle nějaké vibrace? Že by byt u železničního viaduktu, nebo nad zkušebnou hardcorové kapely? Možná trochu přeháním, ale zkus popátrat ve svém okolí, může to být úplná "prkotina". Pokud se ale jedná o stejné akvárium, jako ve tvé prezentaci "Mamebrano", řekl bych, že ten proud tam je fakt dost velký - ostatně jsi to asi tak chtěl, imitovat biotop prudkého potoka. Proudy ze dvou filtrů mohou vytvářet vír a to není ok ani pro ryby z takových toků. Gavúnky diamantové jsem nikdy nechoval, ale podle tvaru těla je to spíše ryba klidných pomalých řek. A ty potůčky, ve kterých žijí ž. Rosenovy, také určitě nebudou žádné dravé bystřiny. Takže skladba druhů pro tvůj záměr je nevhodná. Ryby z klidnějších toků krátkodobě snesou větší proud vody, je to něco jako pořádný liják v přírodě, ale ne napořád. Zkus tedy ubrat proud vody z filtrů, myslím, že to tvé ryby ocení;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 15:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mexxx
No já bych teda také neviděl tu sůl... to vypadá že jim cosi neštimuje... čím krmíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 09:26 Muž Mexxx [7] - AmerikaRe: Shimamoto
Děkuji za rady, o brakické vodě u těchto živorodek jsem nikde nečetl, pH by pro ně mělo být ok. Filtry jedou naplno, ale zas až tak silné nejsou, jak jsem si představoval. Než se ryby začaly takhle chovat tak normálně plavaly s gavúny v tom nejsilnějším proudu přímo proti ústí filtru. Teď třeba plavou normálně a nic jim není, jsou vybarvené a ploutve mají ok ale za chvíli zase ztmavnou, schovají se a začnou být lekavé. :-O Můžu zkusit vypnout jeden filtr, ale předtím jsem je choval normálně při vysokém proudu a dobré, mají pocházet z kamenitých potůčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 22:45 Muž Shimamoto [492] Re: Mexxx
Hm, jestli jsou gavúnci ok, tak už mě toho moc nenapadá. O živorodce Rosenově nevím nic - třeba, jako dost druhů živorodek, vyžaduje vodu spíše brakickou, než sladkou. Ale to bys měl vědět lépe ty, když je chováš. Nebo - vysvětlení může být jednoduché. Říkáš, že dva filtry jdou naplno? Jestli voda v akváriu připomíná mixer, tak se nedivím, že drobné živorodky jsou nervózní a schované u dna. Jestli je živorodka Rosenova druh ze stojatých louží (jakože to nevím), tak masivní pohyb vody, který říční ryby (jako gavúnci) skousnou, může tyto malé rybičky dost stresovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 21:48 Muž Mexxx [7] - Amerika
Vzduchování jede na max. pořád, kyslíku by tam mělo být dost. :-O gavůni jsou relativně ok, ale živorodky jsou pořád tmavé a leží na dně, i když jedna samice porodila mláďata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 21:39 Muž Shimamoto [492] Re: Mexxx
Ryby se sytě do tmava vybarvují při přesycení vody oxidem uhličitým, nebo při různých otravách. Možná ten utrejch na bakteriální rozpad ploutví rybičkám dobře neudělal, ale to je jen spekulace...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931-divne-chovani-ryb?od=151