Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 22:13 OpalineLeFay – bylo to tak
Když jsem dneska byla pryč, táta našel jednoho skalára bokem plout na hladině, tak začal okamžitě jednat, rybky přemístil do menšího akva s vodou odstátou týden a je jim mnohem lépe, takže jste nejspíš tipovali správně, bylo to tou vodou a špatnými látkami v ní.
Testy na všechny "zla" už mám koupené, takže odteď budu poctivě měřit a poctivě vyměňovat vodu. Byla jsem totiž na deset dní mimo republiku a nic mi nedošlo.
Dík za všechny rady, vezmu si je srdci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2010 17:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: OpalineLeFay
...(založeno) cca 2, 3 týdny...
To je tak akorát na otravu NO2... :-O
Té vody můžete měnit i víc - klidně i 1/2 denně a přímo z vodovodu, jen ji musíte vytemperovat na teplotu "podobnou" té v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 16:37 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Sprachys
Třeba protože v čerstvé vodovodní vodě nenajdeš dusitany a amoniak v takové koncentraci jaká bude v akváriu teď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.09.2010 16:35 Muž Sprachys [48]
proč hned v nově založeným, nezaběhnutým akvárku měnit vodu?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 16:27 Muž JendaVana [22] - Cichlidy
tipuju na krátký interval na ryby po založení AQ. postupně se hromadily sloučeniny dusíku. tipuju na otravu dusíkem. měnit vodu. často. denně 1/4. málo krmit. čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 15:45 Muž NASREDDIN [1383]
FreeDale napsal:
I když nevím, jak se dá udržet akva pod 25 stupni,

To není zas tak nepochopitelné , já už musel zapnout první topítko (voda už klesla pod 20stupňů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 15:24 Žena stetinka [270]
něco je špatně. Nevím, kdys tam dala ryby,
ale jako první pomoc vyměň část vody. Pak by to chtělo změřit ty dusitany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 14:55 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: OpalineLeFay
1) jaký je filtr?
2) jak velký byl teplotní výkyv?

Přepokládám, že tam je aspoň bublifuk, nicméně tipnul bych si, že vlivem zvýšení teploty se tam cosi rozjelo.
I když nevím, jak se dá udržet akva pod 25 stupni, já mám 27 bez topení a stále neklesá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 14:15 OpalineLeFay – Re: stetinka
cca 2, 3 týdny
přiznám se, že pH a NO jsem ještě netestovala, hne djak to půjde, vrhnu se na to :-)
podivná? žijí bez problémů (až dodnes) a mají se rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 14:03 Žena stetinka [270]
jak dlouho je akva založeno? Máš test na NO2?
(proč ta podivná kombinace ryb?)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 13:30 Těhňajs
omlouvam se, přehlidnul jsem se.... ale to ph sem dej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 13:28 Muž NASREDDIN [1383]
Těhňajs napsal: Jak máš velké akvárium a kolik tam máš ryb ( a jakých)?
Však to v dotazu píše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 13:18 Těhňajs
Změř jak je na tom Ph. Jak máš velké akvárium a kolik tam máš ryb ( a jakých)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 13:14 OpalineLeFay – Nemocné akvárko nebo falešný poplach?
Ahoj všichni,
poraďte, prosím, nezkušené. Dneska se mi ryby v akvárku začaly chovat podivně - gupky, které mi obvykle aktivně rejdís em a tam, se dneska v hejnu sdružují do jednoho rohu, někteří samečci dokonce "stáli" na staženém ocase. Zdá s emi, že jí normálně, ale všimla jsem si u všech, že na okrajích všech ploutví jim vybledly barvy a pár jich občas plave nakřivo.
Krom toho chovám mladé skalárky - ta větší z nich je už od počátku chovu jakoby ospalá a bojácnější a příliš nejí, ta druhá se rychle naučila od gupek, kde k jídlu přijít a baštila ráda. Dneska jsou obě totálně mimo, apatické, nereagují skoro na nic. A žádná nevzala do úst ani sousto.
Víte někdo, proč se to tak děje? Jediné změny, které jsem mezitím udělala, jsou přidání topení (včera) - postupné zvednutí teploty na 25°C a výměna 1/4 vody. Mám je dát do karantény nebo jim nic není?
(Akvárko je cca 130 l, 6 gupek, 2 malé skaláry, 3 malincí ancistrusové, provzdušňuju, krmím TetraMinem a mraženými artemiemi.)
Díky za všechny odpovědi a pokud už se to tady jednou řešilo, omlouvám se, ale ať jsem hledala, jak jsem hledala, nenašla jsem. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 11:42 Quck
podle fotek neni ani mněsic ale je tak 3 měsice stará nely vic a hodnoty už přesně nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 11:23 R Muž Silent [5949]
Nádrž není ani měsíc stará, podle fotek silně zarybněná a hodně kamenů na úkor vody. Viděl bych problém v kvalitě vody. Jaká byla naměřená hodnota dusitanů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 11:10 Quck
ale zas mněřil sem no2 a bylo v pořadku asi se jen ohřivají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 11:09 Quck
NO po vymněně vody to je lepši aspon s emi zdá a ne jen sou na hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 11:01 R Muž Silent [5949]
Jaká je koncentrace NO2? Zlepší se situace po výměně vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 10:53 Těhňajs
Žeby se ohřívaly od zářivky?... Jsou jen u hladiny, nebo i z hladiny lapají vzduch?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 10:38 Quck – Ryby na hladině pořad
Mam docela nové akvarko mam tam živorotky je to 160 L a mam takovy problem věčinu dne se mi drží ryby na hladině a to jim vzduchuji pořadně tak nevím čim to je :-( sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 11:36 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
V jednom našom chováku som asi tak pred týždňom videl fantóma čierneho ako je otočený hlavou kolmo k hladine a akoby sa k nej snažil vyplávať ale nemal dosť síl. Trepotavým pohybom vyšiel asi 2 cm, potom sa bez pohybu spustil na miesto kde začal a toto robil stále dookola. Myslel som si že umiera, ale prišiel som tam po týždni a znova to isté. Keď som pristúpil k nádrži, prerušil svoju činnosť, rozplával sa akoby sa nič nedialo, ale po chvíli znova pokračoval.
Je takéto správanie sa u fantómov normálne? Alebo neviete čo by to mohlo byť za chorobu/poruchu? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 23:22 Muž karelpavel [18] – Re: Darsilius
Toto některé ryby , čerstvě vložené do nádrže dělají - než si zvyknou na prostředí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:07 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: katterinecka
akvárium je dost zarostlé, tak kdybych prostříhal, mohlo by to pomoci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Darsilius
může to mít víc příčin, taky hodne světla, kdoví. Ale opravdu mi příjde že tam moc místa nemají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 17:52 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: katterinecka
Myslíte že kvůli nedostatku místa jezdí po skle ? předtím jsem měl ve stejnem akvariu 6 daníí, ktere jsou mnohem naročnější na místo a po skle teda nejezdily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 17:41 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Darsilius
možná že tam mají málo místa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 17:38 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – razbory hangli
Zdravím, před pár dny jsem si koupil do sveho akvaria 8 razbor hangeli...jejich chování je divné, pořád jsou u skla a jezdí nahoru a dolu, jsou dost lekavé... ale jak říkám, jezdí po tom skle celé hodiny... Je to normální ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 18:56 Žena basa1313 [18] - Parmičky
presne tak mrazena strava je najlepsi liek :p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 18:44 Muž avast [49] – Re: Leonardo
Měl jsem taky takový červený flíčky na mečovkách, týden jsem jim po dvou dnech dával mražený patentky a žijou doteď a nic jim není..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 18:12 Žena basa1313 [18] - Parmičky
neutrat ich ... ja som mala dve takto vychudnute samicku aj samceka, dala som ich do pohara a krmila mrazenou potravou... z nej sa lahsie pribera... boli sice naozaj slabe ale pribrali a este teraz ich mam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 17:44 Muž Mike [3]
ja osobne bych to nepodcenoval at se to nerozšíři utrať ju akorat se tráppí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 16:18 Muž Leonardo [3]
Ahoj.. Mám dotaz na podobné téma.. založil jsem nové akva a ryby z minulého mám v 54litrech. Vše bylo v poho,ale poslední týden se mi začaly otírat mečovky a pancéřníčci měli na těle rudé skvrnky..okolo hřbetní ploutve a okolo tlamky..Nevím co to může být, obávám se TBC ,ale ostatní ryby jsou v pohodě..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 00:17 sima – hubnutí ryb
Tak to musím přeléčit všechny paví oka,protože jak jsem psala týden jsou špatny a pak se lepší a mezitím se to ukáže u další rybky,včetně potěru a tak pořád dokola,některé umřou ve 3měsících jiné tak divně žijou aj 9měsíců,dýl jak rok nevydrží.Můžu ten baktopur dát do akva-mám tam ještě pancéřníčky a ancistruse a na těch jsem nic nezpozorovala,díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2009 12:46 R Muž Silent [5949] – Re: sima
Tohle spíše než tuberkuloza vypadá na nějakou bakteriální nákazu zažívacího traktu. Pokusil bych se rybu izolovat a zaléčit nějakým dobrým antibakteriálním léčivem, třeba Sera Baktopur direkt. Případně je možné se podívat sem: rybicky.net/nemoc/ a porovnat všechny příznaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 23:20 sima – hubnutí ryb
Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli je možné kdyby měla ryba tuberkulozu,má příznaky vyhubnutí,nežere,drží se bokem,ale jinak žádné jiné příznaky nejsou,že po týdnu co nežere a šíleně zhubne,začíná zase pomalu žrát a do 14dní se zase spraví,pak je cca měsíc i dýl v poho a pak se to objeví znovu.Můžeto být tubera?Mám to u pavích oček,díky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 17:57 adamat
Tak díky za rady :-) Nevadí zvýšená teplota? Ona to má už celkem dlouho, tak se to snad spraví hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 14:07 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: adydas
Jak píše Haimdol bude to po úrazu.Párkrát jsem to na rybách měl taky možná ještě mnohem horší a vždy se to dalo dohromady.Tou eSHou nic neskazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 11:53 adamat
Hm, tak já se po sha 2000 optám u nás, ale byl bych rád, aby se k tomu vyjádřil někdo další, protože nevím, čemu teď mám věřit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 19:40 R Muž Silent [5949] – Re: adydas
Vypadá to spíše na zakalení čočky možná po úrazu. Preventin asi moc nepomůže. Použil bych raději eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 16:40 adamat
No to já právě nevím, jestli to je plíseň, podle tohoto [ rybicky.net/forum/5749… ] vypadá plíseň na oku jinak hmm Můžu přitom normálně krmit? A Preventin na to má nějaký vliv? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 15:30 xx – Re: adydas
Zvedni teplotu na 28 st. Většinou to samo zmizí, jinak zabere ten akriflavin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 15:09 Muž Honz [7] - Tetry
hele jukni se na stranku seralabor.com to je jedna vec a ta druha jestli ti tam radi plisen tak tam dej acrifilin j tak at se ti dari jedna moje parmicka to ma taky



sad :-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 17:18 adamat – Divné oko skaláry
Fotka k příspěvku Ahoj lidičkové, naše skalára začala mít "divné oko" a patrně je na něj slepá. Mám ji v karanténě, páč ji jiná skalára "napadala". Našel jsem zde na fóru také problémy s očima, takže jsem si myslel, že by to mohlo být zaplísnění, ale pak jsem se podíval blíže a je to asi něco jiného. Prosím, mohli by jste mi poradit, o co jde a jak to případně léčit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 10:29 mckisha – Re: Roman
Ahoj no takze musim taky zlikvidovat tu rybu ????? kdyz se ji to deje ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2009 19:34 Muž Yirka [9126] – Re: Plato
Pokud ti zápal vydrží, tak to zvládneš a při dodržení pár základních zásad ti i s přítelkyní akvárko přinese spoustu radosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:17 Plato
děkuji všem za podněty připomínky i za to,že moje představa vezmu akvárium naliji vodu hodím kytky a rybky se změnila. Myslím,že kdyby mohli i rybky by Vám Všem poděkovali.@
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:13 Muž Yirka [9126] – Re: Plato
Klasická reakce....Ale když si přečteš ty odkazy tak ti to bude jasné. Rybám není dobře právě pro to akvárko. Když se necítíš, také jsi zalezlý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:05 Plato
to že je akvárko na prd vím, ale ještě mi nikdo neřek co může být rybkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:03 Žena ustavprochore [567] – Re: Plato
Je to na vás... Třeba ještě někdo napíše svůj názor. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931-divne-chovani-ryb?od=601