Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:44 Afim
Dobře, a jinak karanténa trvá 3 týdny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2013 20:33 R Muž romant [27987] Re: Afim
Měň často vodu a můžeš přidat nějaký rašelinový výluh, jako podporu prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:30 Afim
No zatím nic, ale ještě jsem musela něco zařídit, a taťka neudělal karanténu jen srovnal teplotu v pytlíku a poté je hned vpustil mezi ostatní jsou to všechno živorodky v akva mám jen živorodky a pancéřníčky a ancistrusy jinak nic, ale docela se o ně bojím, protože zažily ještě náročnou cestu z 20 km vzdáleného města, kde je kupujeme. A ještě jeden dotaz. Kdysi nedávno jsem sem dávala dotaz ohledně zkroucené rybičky, zda utratit, či zkusit vyléčit, i když to může znít drsně, asi bych ji utratila nýbrž "je místo ní dalších 5 živorodek". A čím to může být zda stářím, nedostatkem soli či vyčerpáním, ale teď ho nemůžu najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:17 R Muž romant [27987] Re: Afim
Tak i tak, co Tě trápí konkrétně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:16 finnnp – Afim
Jaké ryby a jaké je to divné chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:12 Afim
Zdravím, za jak dlouho po nedodržení řádné karantény po přísunu nových ryb do akva, se může u některé rybky objevit divné chování? Může to být klidně hned další den nebo je to otázka třeba až cca 2 týdnů? díky za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 22:00 R Muž romant [27987] Re: aniz4
Nevhodná velikost akvária, to bude jeden ze základních problémů u těch čichavců. Určitě bych nepodceňoval pravidelný týdenní výměny vody.
Edit: Málo rostlin a pokud je ten filtřík nějak častěji píglován, tak to nebude pro pohodu akvária to pravý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 21:55 Žena aniz4 [0] - Amerika – neustaly strach rybiek
mam cca 60l akvarium chovam v nej 2x guramu perletovu.uz mesiac sa stale skryvaju a su svetloplache a nielen ony ale aj gupky su bez zivota len sa vznasaju v rohu len pocas krmenia ,,oziju,, co s nimi je ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 11:20 Žena baletka [624]
Já bych to tak tragicky neviděla. Ryba je evidentně v pořádku, plave a žere úplně normálně, možná jsem to spíše přehnala já se svým pozorováním. Na vteřinu se vychýlila z osy a já to brala jako příznak čehosi. Voda je také v OK, výměny pravidelné a dusíkaté látky jsou neměřitelné. Romant mi výměny vody neradil, protože už mi je radil tolikrát, že kdybych to neučinila bez jeho připomenutí, byla by ta rada napříště házení perel.. víte komu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 09:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Neflákáš své doporučení, ty jsi tím profláklej až dost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 09:43 R Muž romant [27987] Re: Ivoš
Jasně nejsem vztahovačnej, pochopil jsem. :) Je jasně vidět, jak jsem zpychnul a svoje doporučení neskutečně flákám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 09:41 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: romant
To samozřejmě nebylo míněno z mé strany nijak ve zlém, spíš mě překvapilo, že tato mantra v tvé předcházející reakci vůbec nezazněla protože u ramirezek toto platí dvojnásob :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 09:32 R Muž romant [27987] Re: Ivoš
Kolegyni to radit nemusím, moc dobře to ví, na rozdíl od jinejch nešťastníků s obdobnými dotazy. To jestli bude stačit vyměnit 1/3 vody, to nikdo nevíme, ale jako nic nekazící opatření se to samozřejmě realizovat dá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 09:32 Muž kofejn [963] Re: baletka
Tohle mi dělaly v léčící nádrži těsně před výměnou vody, pak jsem měnil vodu ob den a byly lepší. Bohužel už dostaly matonku. Koukni, jestli nemají zarudlé žábry (moc dusíkatých látek), u mě byl souběh obou příznaků (mimo to měly bičíkovce).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 09:27 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: baletka
Ramirezky patří mezi nejchoulostivější ryby, které jsem kdy choval ve společenské nádrži. Jsou schopné se půl roku vesele opakovaně třít, očividně kypět zdravím a najednou se jedna z rybek začne chovat "jinak" a do týdne je po ní. Nechci tě strašit ale ramirezky řadím mezi ryby, na které se stačí špatně podívat a hynou na nejrůznější příčiny. (A tímto dávám prostor romanovit aby ti poradil týdně výměnu 1/3 vody v akváriu a všechno bude OK :) Ale je pravda, že ramirézky jsou velice citlivé na kvalitu vody.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 09:14 R Muž romant [27987] Re: baletka
Spíš na nějaký parazity, ale chce to sledovat, z jednoho projevu ryby bych nedělal ukvapený závěry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 09:00 Žena baletka [624] Re: Ivoš
A na co to vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 00:05 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: baletka
tak tohle na námluvy opravdu nevypadá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 20:46 Žena baletka [624]
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat na chování Ramirezky. Samička se mi dneska nějak lehce obracela na bok, ploutve přitažené k tělu, chvíli jsem myslela, že dodělává. Pak se ale rozplavala a ježila ploutve, myslím, že se předváděla před chlapem. Je to možné? Je to namlouvací chování? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2012 20:35 R Muž romant [27987] Re: vlacek1
Té soli dej 1 polévk. lžíci na 50 litrů, takže max. 2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 20:33 vlacek1 Re: DREDRA
a kolik se dava soli? mam 112 litrove akvarko. co by to mohlo byt za kozni problem na pohled na sobe nemaji nic zvlastniho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 20:24 DREDRA Re: vlacek1
Spíš bych to viděl na kožní problém..evidentní otírání o předměty-zkusil bych trochu soli a samozřejmě častější výměnu vody,jak už zde bylo doporučeno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2012 20:21 R Muž romant [27987] Re: vlacek1
14 dní založený akvo a pokud tam ryby šly najednou, tak bych ty N látky podezříval a proto doporučuji tu výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 20:19 vlacek1 Re: romant
myslis ze sou priotravene nebo proc tohle chovani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 18:55 R Muž romant [27987] Re: vlacek1
Vyměnit 1/3 vody a to klidně opakovaně několik dní po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 18:51 vlacek1 – parmička čtyřpruha
ahoj potreboval bych radu ohledne tehle rybky na videu youtu.be/… je videt zmateny,trhavy pohyb,najezene nejsou volezle taky ne a bricha nafoukla taky nejsou,moc nezerou jen jedna je pri chuti ale ta dela taky ty pohyby ,akorat jsou prestehovane z mensiho akvarka do (vetsiho no2-0 no3-25)akvarko zalozeny 14 dni pouzito www.sklorex-akvarium.cz/… voda s mensiho akvaria ryby pridany az po tech 14 dnech .ma nekdo nejakou radu dekuji za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.08.2012 00:18 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
tady zase někdo pořádně nenačetl jak by mělo vypadat akvárko pro bojovnice :-)
tak jen rychlé rady - zbav se lebky, dej tam pěkný kořen, více živých rostlin (a o dost více) a taky ideálně nějakou tu plovoucí rostlinku (ty mají bojovnice obzvlášť rády)

Podle mně se ta ryba v tom prázdným akvárku prostě bojí, a v tom rohu se cítí nejjistěji.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 23:51 Žena jane91 [27] Re: sakic
Napadlo mi či nelapá po dychu keď je pri hladine, ale možno "má v pláne" postaviť tam hniezdo. Ako dlho to trvá? Ako sa správajú samičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 23:20 Muž sakic [7] Re: jane91
Fotka k příspěvku betty samec a dvě samičky...akva padesát litrů...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 23:10 Žena jane91 [27] Re: sakic
Trochu viac info.
Osádka aká je, množstvo rastlín? Veľkosť akva? A filtrácia?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 22:26 Muž sakic [7] Re: jane91
Zima určo ne v těhle vedrech se to vyhouplo ze 26 na skoro 29...chová se tak pořád...myslím že to s tim topítkem zas až tak moc velkou spojitost nemá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 22:12 Žena jane91 [27] Re: sakic
Aká je teplota v akva? Keď je pri termostate, mohlo by to znamenať, že mu je zima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 22:05 Muž sakic [7]
Zdravím...mám samečka betty který nějak zvlášť neproplouvá akváriem jen je schovaný u hladiny u topítka...když chvíli stojím před akváriem s tím že ho nakrmím až pak připlave ke krmítku ale jakmile se nají zase si de "stoupnout" k topítku...nevíte čím by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 10:34 Muž Ferdajz [-1]
Tak mockrát děkuju za radu, na aqua-daho to mají tak hned objednám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 10:25 R Muž romant [27987] Re: Ferdajz
Když tu hladinu nenecháš neprodyšně zarůst, tak ne, to světlo(řekl bych že si to při svém osvětlení můžeš dovolit) se jakoby rozbije, rybky to mají rády. Můžeš tam nasadit klidně nějakou třeba Valisnerku a její listy nechat plazit po hladině, to bude podobnej efekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 10:18 Muž Ferdajz [-1]
Kdyby se koukali za sklo, tak už jsou půl roku minimálně mrtvý :-D
Rostlinka pěkná, zkusím objednat a uvidím..
Nezastíní to moc rostliny u dna?
Torben, zapisuju si a jdu schánět :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 10:13 R Muž romant [27987] Re: Ferdajz
Tu plovoučku třeba tuto rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
Ten výluh třeba Torben, za málo peněz vcelku hodně muziky. Na to vaření po domácku by byla vhodnější přímo surová nějaká třeba Slovenská horská rašelina, ale opatrně, chce si to hlídat Ph. nechat pěkně dlouho pomalu provářet a úplně nejlepší je když se na hladině bude dělat takovej mastnej film, to je kvalitka, ale je to kyselinka, takže opatrně míchat s vodou na požadovaný Ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 10:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Ferdajz
Nebo z toho, co vidí za sklem?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 10:08 Muž Ferdajz [-1]
Dneska už vypadají podstatně líp :)
Ten výluh někde koupím nebo ho udělám nějak z těch granulí?
O té plovoucí rostlině jsem už také přemýšlel, ale nevím jestli u nás ve zverimexu něco seženu :(
A ještě jsem zapomněl, posouval jsem akvárium tak o tři metry vedle, jestli ten stres nemaj holky z toho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 09:57 R Muž romant [27987] Re: Sid
Ano, proto bych zkusil co jsem napsal, s tím prostorem ovšem poradit neumím. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 09:55 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Ferdajz
Díky za aktualizaci. :-)
To "ježdění" u skla vidím na lehký stres. V nádržích, kde mají tyhle rybky možnost volně vplouvat do porostu rostlin, se chovají uvolněně a (což se nemusí každému líbit) hejno moc nedrží.
Jenže v tak malé nádrži si s tímto dvakrát nevyhrajete... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 09:27 R Muž romant [27987] Re: Ferdajz
Použil bych nějakou plovoučku na přistínění hladiny a ten rašelinovej výluh, jak jsem psal.
Edit: Vidím že už tam rašelinu máš. Ten výluh bych stejně vyzkoušel. Dojde k zabarvení vody a to se neonkám bude líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 09:26 Muž Ferdajz [-1] Re: romant
Já musím filtr čistit asi častěji, mně se časem zasekne vrtulka a motor už to neutáhne :)
Je to tak 14 dní co jsem si koupil rašelinu v granulích a hned jsem jí přidal do vnějšího filtru..
PS: Sid: Seznam rostlin mám u nádrže..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 09:15 Muž Ferdajz [-1] Re: Sid
Ahoj, aktualizoval jsem foto.. Rostliny jsou pořád stejné, akorát už nemám liliovníček..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 08:55 R Muž romant [27987] Re: Sid
Vidím tam hlavně bacopu a rohatec, ale je to fotka z letošního května, tak nevím jak je to ještě aktuální, to bude muset majitel prezenztace ozřejmit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 08:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Ferdajz
Kolik a jakých rostlin v akva máte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2012 08:17 Muž Yirka [9126] Re: krunýřovec
V tom případě se pořádně podívej ještě jednou kolem nádrže. Dokáže po stěně vyjet jako blesk. Jinak by po ancistrusovi vždy něco zbylo. Není to rybka, která by po úhynu mohla být zcela zlikvidována jinými obyvateli, zvláště těmi tvými. Tak baterku do ruky a do toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 22:57 krunýřovec – invisible ancistrus
Ahoj, nevím jestli sem se zbláznil nebo mám nedostatek spánku a nebo jestli je v mém akvárku nějaká červí díra ale už po druhé mi zmizel ancitrus. Ten sumec co žere řasy. Přísahám že sem prohledal každý centimetr kolem akvárka ale nenašel sem ho. taky sem prohledal samotné akvárko, každou škvíru každý kamínek, rostliny, hubku pod filtrem ale prostě tam není. Mám tam jen 6 neonek a 4 paví očka a taky nějakého šneka který byl asi na kytce z obchodu. Co si o tom myslíte? je to normální ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 21:10 R Muž romant [27987] Re: Ferdajz
Zkusil bych dvě věci. Nečistit ten filtr tak často, max. jednou ročně lehký propláchnutí hmot po částech rozděleno na tři týdny. Jako další věc bych se mrknul na nějaký rašelinový výluhy, huminy, třísloviny apod. Prostě zlepšení prostředí v akváriu. Toto vlákno prosím sloučit s tímto. rybicky.net/forum/2931
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 20:58 Muž Ferdajz [-1] – Nervozni rybicky
Zdravim, od vanoc mam akvarium.. Nyni tam mam 16 neonek cervenych, 5 pancernicku a 2 ancitrusi..
Akvarium ma 70l a je ze tri stran oblepene bridlici.. A rybky porad plavou u predniho skla jakoby se chteli dostat ven, jedna se o neonky a pancernicci jsou takovi poblbli..
Hodnoty vody jsou v norme, akorat tady na chrudimsku mame tvrdsi vodu a k destove pristup nemam..
Poradi mi nekdo, co s tim? Nebo to je normalni? Ja chci aby si klidne pluly ve vode :( Dekuji za odpoved

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931-divne-chovani-ryb?od=301