Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 20:55 Muž Mexxx [7] - Amerika
Zdravím, pH vychází na 7,4 podle rataj testů. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 19:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mexxx
Jaké je pH???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 16:55 Muž Mexxx [7] - Amerika
Ok, přihodil jsem i spoustu rychlerostoucích kytek(ceratophyllum) a vodu měním. bohužel jsem přes týden pryč tudíž stíhám měnit jen 2krát týdně. Přidávám i olšové šišky. z obou filtrů jde vzduchování non-stop. když mají zrovna ryby náladu tak žerou v pohodě, ale jakmile zase ztmavnou a začnou být lekavé a namáčklé ve tmě, tak neberou nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 16:46 R Muž romant [27987] Re: Mexxx
No, tlačil bych to do té kvality vody, jak čtu o BRP a léčbě, tak ta voda bude hodně houpavá. Listy mandlovníku mořského, jako rekonvalescenční péči a do budoucna na furt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 16:41 Muž Mexxx [7] - Amerika
Zdravím, prosím o radu. U gavúnků jsem teď léčil bakteriální rozpad ploutví a už nějakou dobu se ryby divně chovají, včetně 3 živorodek Rosenových které ale nemoc neměly. Hlavně živorodky mají velmi ztmavlé barvy a kryjí se pod kameny a ve vegetaci a jsou velmi lekavé a plaché. Někdy je to přejde a vybarví se, plavou jakoby nic a vypadají úplně zdravě a za hodinu zase skoro černé, lekavé, a posedávají na dně. Takhle se to opakuje už asi 14 dní, nevím co s tím. Vodu teď měním 2 krát týdně asi 40l, akva 120l, 2 filtry, 25°.Podobně se chovají i ti gavůnci. díky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 06:27 radim
míň krm a spokojené budou obě strany;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 06:15 Žena meleri [12] - Amerika
Zjistila jsem ze na jednom listu echinaceou mi tleje Stare krmivo. Musím dávat pozor kde to padá. Ty listy jsou všude. Děkuji za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 14:44 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
To budou Nka. Ten povlak vypadá na překrmení. Jak píše Radim vyměnit vodu. Případně nalít Toxivec pokud doma je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 07:44 Žena meleri [12] - Amerika
Filtr jsem cístila před měsícem nebo dvěma je vnější. Muže vnější filtr nejakym způsobem otrávit vodu? Jo a syn me tam hodil žalud, už jsem ho vyhodila. Krmim mrazenyma patentkama. Občas Suchým. Mam bohužel Přerybneno kvůli povím ockum, zkusím se jich zbavit. Jinak to funguje bezmala rok a půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 07:19 radim Re: meleri
Podíval bych se na funkčnost filtru a u toho vyměnil částečně vodu.
zas nějaké krmení?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 07:05 Žena meleri [12] - Amerika
Ahoj něco se mi děje s rybami. Ráno jsem to zaplatí a najednou Vidim ze na hladině jsou bublinky a velmi slabý povlak na hladině, ale málo znatelný. Ryby jsou neklidne, rychle dýchají hlavně neonky. V utery jsem měnila vodu. Vysílá jsem teplotu z 21 stupňů na 25 26. Ted jsem ji projistotu snizila. Co s Tim? I pancernicku jsou neklidne a porad chodi nahoru pro vzduch.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 13:21 Žena markiz [33] – ucpany cichavec
zdravim, dnes mi zacal blbnout cichavec - dela jak kdyby chtel neco vyplivnout (takovy to jejich prezvykovani), i pritom couva jak kdyby cekal co vyleze, ale nic.. jen lape naprazdno. Zacal to delat pote, co zas zkoumal a ochutnaval dno, tak mam podezreni ze se zacpal kouskem palenyho jilu - jde mu nejak pomoct, nebo proste jen cekat co z toho vyleze...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 23:31 Muž Sufin [0] - MiniakváriaRe: Turbínka
Sice jsem to chtěl nechat na zítra, protože se mi v akvárku blbě loví, ale ulovil jsem ji, počkal a chvíli pozoroval, jestli je to opravdu ona. A zvolil dekapitaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 23:08 Žena Turbínka [2558] Re: Sufin
Bohužel, žádný zázračný lék na tento stav neznám a pochybuji, že by ti někdo poradil něco, co by ji dostalo zpátky do kondice. Je to ryba ještě v "karanténí" době, nečekala bych s utracením.
Zkus sodovku, ledovou vodu nebo pro mě cestu nejmenšího zla "pytlíkovou metodu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 23:03 Muž Sufin [0] - MiniakváriaRe: Turbínka
Já si to myslel, ale ještě jsem nemusel nikdy utratit žádnou rybku, tak tady hledám něco jako požehnání. Zítra jí vysvobodím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 22:56 Žena Turbínka [2558] Re: Sufin
Importy z Hornbachu můžou mít snad všechno, nepídila bych se po přesné dg. a poslala rybu na druhý břeh, ty příznaky nevypadají nadějně, akorát se trápí a v ohrožení jsou potenciálně i jiné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 22:44 Muž Sufin [0] - Miniakvária – Boraras Urophthalmoides
Mám 3. týden Boraras Urophthalmoides z Hornbachu a poslední dny si všímám, že jedna je neustále mimo hejno, pořád zalezlá mezi rostlinkama, nemá moc chuť k jídlu. Původně jsem myslel, že je jen lehce asociální, ale koukám, že se neustále vrtí, jakoby bez mrskání ocáskem a ploutvičkama šla ke dnu. Prostě pořád stojí v úhlu cca 45° hlavičkou vzhůru a plave, aby se vůbec udržela. Další poznatek je, že je i nějak vybledlá. A občas jí vidím, jak najednou vystřelí k hladině a jde si pro pár bublinek. Ostatní se chovají normálně.
Můj odhad je buď něco s měchýřem, stáří, nebo nějaký druh dušnosti. Co myslíte vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 22:00 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: VojtaMohel
nebo si skus ověřit ne netu jak se tyto rybky třou , bohužel ve zdejším atlase o tomto moc informací není, což je celkem škoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 21:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: VojtaMohel
Skús napísať o čo ťa žiadá Turbínka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 19:32 VojtaMohel Re: Turbínka
Včera to prý vypadalo jako kdyby se samec se samičkou třeli a to prý je samička
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 15:33 Žena Turbínka [2558] Re: VojtaMohel
Bez dalšího kontextu jako je velikost nádrže, osazenstvo, filtrace, údržba, atd. můžeme jen hádat - možná problém s plynovým měchýřem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 14:35 VojtaMohel – Danio
Ahoj lidi moje kamarádka dnes ráno zjistila že jí jedno Dánio pruhované plave bříškem vzhůru, myslela si že je mrtvá ale když na ni chytla tak rybka odplavala normálně dál ale když přestala plavat tak se zase převrátila... Nevíte čím by to mohlo být ? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 17:32 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR
Jak již zde zaznělo, aklimatizace v pohodě, zřejmě slabší jedinec a zřejmě se bude jednat o tzv. osmotický šok, to že se vzpamatuje připouštím, ale moc tomu nedávám, ovšem nikdy neříkej nikdy, za několik hodin budeš moudřejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2014 17:27 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: DANMAZUR
Počkat se dá. myslím že během hodiny uvidíš jestli to zabalí sám nebo to rozplave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 17:26 Muž DANMAZUR [20] Re: Designer
Takže mi chceš naznačit že ho ještě nemám utracovat a dát mu šanci?Naštěstí ještě jsem ho neutratil,ale zrovna jsem chtěl jít na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 17:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR
Kdysi jsem si takhle donesl Tercovce, srovnal teploty, a po vypusteni sel jeden na bok, vypadalo to, ze je po nem. Za par minut byl sice schovany, ale uz plaval normalne a dokonce druhy den uz normalne zral, ani se neschovaval. Takze nekdy se stane, ze ryba vypada ze to uz ma za sebou, a ono ne. Ani nemusis zjistit, co je spatne, protoze ostatni donesene jsou v pohode, asi jen hur reguje na stres s tim prenosem. Co si ale pamatuju, za posledni roky to byl u mne jediny takovy pripad, a to jeste s Tercovcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2014 17:21 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: DANMAZUR
aklimatizace se zdá být provedena dobře. zvlášť je divné, že by to nedal jen jeden. asi slabší kus. těžko říct taky z jaké vody šli do jaké. těch možností je dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 16:54 Muž DANMAZUR [20]
Tak jo.Myslel jsem že mi prodali nemocný kus.Teď vím že ne.Je mi to divny.Nechal jsem je v sáčku plavat dvacet minut potom jsem tam dolil asi dvě deci vody z akva a nechal ještě deset minut plavat a potom jsem je pustil.V sáčku byli asi skoro 1hodinu.Co z toho bylo špatně ze tak dopadl? sad :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 16:30 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR
Zřejmě nedal aklimatizaci, ukončil bych mu trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 16:27 Muž DANMAZUR [20]
Ahoj před hodinou a půl jsem si koupil v hornbachu krevetky a panciky.Když jsem je kupoval byl normální ale teď jsem si všiml ze jeden pancik vypadá normálně ale leží bokem u na hladině.Mám ho utratit,zkusit vyléčit,nebo jim ho vrátit(účtenku mám.)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 18:30 R Muž romant [27987] Re: vendy
Nejsem věštec, většina odpovědí v obdobných vláknech jsou od odpovídajících tak trochu chůze o tenkým ledě a je to odvozování a dedukování co by to mohlo být podle svých či nastudovaných projevů obdobných projevů nemocí. Tím jsem chtěl naznačit, že možností je vždy povícero a o náhody ani zde není nouze, tedy to překvapení, když ryba, která je tzv. na odpis dokáže hrobníkovi z lopaty uplavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 18:17 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Ahoj mě to dělala jedna ramka samice ale jen ji to táhlo dolů, bez zjevných příčin asi měsíc chodila po dně. Nekecám chovala se jako pancéřníček :-D tak nevím co si o tom myslet, asi ten měchýř, teď před pár dny se zase rozplavala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 18:00 R Muž romant [27987] Re: Robo
Vyměnil bych tu vodu a když se do zítra nezlepší, tak bych to ukončil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 17:59 Muž Robo [45] Re: romant
Ja si to myslel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 17:55 R Muž romant [27987] Re: Robo
Hmm, půjde kukat, tyto projevy k tomu směřují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 17:50 Muž Robo [45] Re: romant
Stará už je tedy ne zas moc ma za sebou 3-4 vrhy. A že by se dusila? ostatní ryby jsou ok jen ta jedna takhle blbne už asi týden. vodu jsem měnil v sobotu sice jen 25 litrů a včera čištění flitru 6 litrů. ona sice plave tak pomalinku a tahá ocas po dně a když se zastaví tak se hned staví na ocas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 17:19 R Muž romant [27987] Re: Robo
Plynový měchýř, stará vynesená samice, dusíci, to mě tak napadá na první dobrou. Vyměň polovinu vody a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 17:08 Muž Robo [45]
Ahoj, jedna moje Gold Molly mi plave ocasem dolů a pořád ji to táhne ke dnu. Ocas ma takový splíhlý

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 22:29 Žena vendy [27] - CichlidyRe: S
Je taky možné že už měla svůj věk...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 19:51 Muž patamatix [408]
Už se my to pár krát stalo a bohužel to vždy skončilo odchodem na druhý břeh,udělal bych stejně jak říká romant ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 19:46 R Muž romant [27987] Re: S
Zřejmě načatej plynovej měchýř, či jiný vnitřní orgán, téměř neřešitelné. Vyměnit vodu, sledovat reakci a když se to do dvou dní nezlepší, poslat na druhej břeh, třeba přes perlivou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 19:44 S – Neonka
Ahoj, jedna neonka mi z ničeho nic začala plavat tak nějak bokem, jako kdyby přepadávat, jako by se nemohla udržet ve správné poloze. Nevíte někdo, co by s ní mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:56 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Libore, Jirka má recht, ať to není šoková terapie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
No tak velkou polévkovou lžící... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.12.2013 11:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Za 500Kc 25kg v maloobchodni cene, to se to lopatou sype snadno :) .
www.fichema.cz/…

Nicmene, sel bych na to trosku opatrne, postupne, ne jednou ranou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.12.2013 11:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Buba - Gump
Ta kyselinka, pokud se dá dohromady s dusíky, jezerní ryby z Afriky velmi znervozňuje...chce to lžíci sody...
Měl jsem tlamovce na horách v trojkové vodě a sodu sypal lopatou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:05 JagerMaister
ďakujem za pomoc, skúsim to urovnať, potom dám vedieť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.12.2013 06:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Buba - Gump
Buba - Gump napsal: ph - 6,8,kh -3,GH -7
Hodnoty vody vskutku fajn nejsou...ph - 6,8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2013 23:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Buba - Gump
Tu vodu bych pro Malawi upravil.

Podivej se sem:
www.aquapage.cz/…
"Voda v jezeře je měkká až středně tvrdá s celkovou tvrdostí 4 - 6 dGH, uhličitanovou tvrdostí 6-8 dKH, zásaditá s pH 7,5 - 8,8. Vodivost se uvádí 200 - 235 µS/cm."

Neslibuji, ze kdyz upravis vodu kam patri, ze Tvuj problem zmizi, ale je to prvni, co bych udelal, specialne kdyz tady to neni ani drahe, ani obtizne. Nejlepe se ptej ve vhodnem tematu, kde Ti poradi lide kteri Malawi rozumi, protoze ja Ti to pisu jen proto, ze mi nejak nesedelo co pises s tim minimem co o tom vim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 18:46 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Buba - Gump
Myslím, že skúsení by tu dali odporúčanie pokračovať pár dní vo výmene vody. "Naslepo" bez testu síce človek nevie, či a čo je zlé, ale určite to neuškodí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931-divne-chovani-ryb?od=201