Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 18:33 JagerMaister
dnes som vymenil 1/3 a na tú stenu akvária som dal polistyrén aby ich to nelákalo .. robia to pomenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 14:08 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Buba - Gump
Nepoznám tie rybky a neviem, ako sa chovajú (raz mi hore-dole pobehovali prísavníci a krátko na to uhynuli, boli v tom dusíkaté látky), ale test by mohol odhaliť prípadný problém. Neviem, či je nutné kupovať len kvôli tomu - samotná výmena vody nijako nezmení chovanie tých rybiek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 13:59 JagerMaister Re: zervan
to budem musieť kúpiť nový test ,,myslíte že by to mohli spôsobiť hodnoty vody ? lebo to robia len 3 ryby z 15tich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 13:14 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Buba - Gump
Podstatnejšie budú asi hodnoty NH4+, NO2- a NO3-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 13:08 JagerMaister Re: cezarmilan
ph - 6,8
kh -3
GH -7
rozmýšľam či to nebude od dreva čo som tam pridal .. ale hodnoty vody celkom fajn?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 11:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Buba - Gump
Aké hodnoty má voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 10:04 JagerMaister
včera som do nádrže pridal 4 mladé cobalt zebry a tie po nich opakujú, nie nerobia to 2 roky ale asi len posledné 2-3 mesiace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 21:06 Muž georg [112] - AfrikaRe: Buba - Gump
A to po celé ty dva roky? Asi ne, mi ty moje se takhle chovaly, jen když jsem při pořizování novou skupinu dodal mezi starousedlíky. Ale tento stav trval max. den, a pak se rozplavaly mezi ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:37 JagerMaister Re: georg
neviem , v akváriu sú už asi dva roky v kuse .. :-( neviem čo im je .. jeden samec riadne pláva a títo v kuse behajú hore dole po skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 16:44 Muž georg [112] - AfrikaRe: Buba - Gump
Máš li je v novém prostředí ohlížejí terén, jsou jen vystresované.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 16:34 JagerMaister
vie mi niekto povedať prečo skupinka tlamovcov Plac. phenochilus pláve celé dni hore dolu po skle ? spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 14:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Nikol
Je to v poriadku, je to podobné ako u koníkov lipicanov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 13:44 Nikol – přebarvení ??
Dobrý den, koupila jsem jednu závojnatku lví , když jsem si jí kupovala měůa jsem za to že je to krásná zdravá černá !!! rybička a když jsem přišla domů dala jsem jí do akvárkak ostatním závojnatkám které jsou oranžové tygrované prostě skoro každá jiná tal se po nějaké době normálně přebarvila ze zakoupené černé závojnatky se stala oranžová všichnise tomu do těĎ DIVÍME jiná ryba nám to zatím neudělala... nevíte čím je to způsobené ?? proč se takhle zachovala ? :O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 13:42 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Raviolka
koupila jsem parek cernych mecovek, a je to par dni co samice sice plave, ale pak se vzdycky zastavi a kyve se ze strany na stranu jak pomatnuta. co to je? mecovky jsem kdysi mela, ale nic takoveho jsem nepozorovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 10:35 Žena Raviolka [2154] Re: Lukas
Jak už bylo řečeno, na tlamovce je 65 l akvárium malé. Ale ono je malé i pro tetry císařské.
Špatný výběr, začni znovu a lépe... není kam spěchat, v klidu a pečlivě si vyber obyvatele, kteří tam budou schopní SPOKOJENĚ žít. Tahle "polívka" byla asi uvařená dost ve spěchu...
Jestli tyhle dvě ryby nemají umřít, tak je zkus vrátit, nebo někomu darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 21:04 Muž georg [112] - AfrikaRe: Lukas
Jo, pochopil jsem to správně, ale chtěl jsem říct, že toto společenství v 65 litrech nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:59 Lukas Re: georg
Díky jinak bylo to myšleno tak že dvě ryby jsou tam 13 dní po tom co zbytek vyhynul a zatím drží . ještě jednou díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.12.2013 20:53 Muž georg [112] - AfrikaRe: Lukas
Pročti si základní rozdělení a údaje. Na tvoji otázku, jak velké akvárium je na tlamovce nelze jednoznačně odpovědět. A to,že tam je 13 dní tetra, nic neřeší, jednoho dne tam nebude ani ona ani on.
www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:42 Lukas Re: Designer
Jak velke akvariu je na tlamovce? a jsou tam už 13 dní a zatím se drží tak doufám že vydrží tetra cisařská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lukas
Tetra nevime jaka, ale Tetra se jedna citi hodne spatne. A Tlamovec do 65l vubec nepatri. Obe ryby se citi spatne, kdyz odhledneme, cim jeste dalsim to muze byt. Kdyz ostatni ryby odesly, ani tyto uz nemusi byt zdrave.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 19:36 Lukas – Divné chování
Zdravím měl sem v akváriu nekolik rybek 98% jin zhynulo vím čím to bylo špatně jsem založil krmil a čistil filtr ale 2 zbyli jde o tetru a tlamovce ale tlamovec je stále u dna a tetra zase u hladiny v rohu akvária nevíte čím to tak je? AQ 65l Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 10:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RAP
10 neonek klidne muze v 54l zit, ale muzes pak cekat to co od nich cekas, ten super pohled na jejich spokojene hejno? Asi moc ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2013 06:10 RAP Re: Jája
Fotka k příspěvku Něco takového? ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.07.2013 22:51 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Tomáš P.
Také jsem kdysi měla neonky. AQ mám 80x45x35. Už bych si je nekoupila, leda, že bych si pořídila AQ 150cm dlouhé, což se nestane, bohužel. Měla jsem třicetihlavé hejno a vůbec mi nepřišlo, že by byly spokojené. Bylo na nich vidět, že jim je to AQ malé. Neonky jsou aktivní plavci a potřebují dost prostoru na plavání. Také mám takovou zkušenost, že umějí být i agresivní. Takže malý prostor podle mě může neonky vykolejit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 22:41 Tomáš P. Re: romant
Neonky jsou úžasné, ale jak již padlo, opravdu v počtu 10ks zanikají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 22:30 Tomáš P. Re: Ičin
Ano, četl jsem o tom před pár dny. Překvapilo mě, že mi to nebylo řečeno v prodejně... bych jich koupil víc a oni by měli na mě tržbu. :-D Každopádně ten náš pár (dle mě to jsou samičky) vůbec není plachý a navíc se drží spíš od sebe. :-D Ten krunýřovec, by prý neměl moc vyrůst, dle paní. Měli tam víc druhů a nám se kupodivu prostě líbil takovej "macek" a toho nám rozmluvila, že prej by vyrostl a museli bychom ho dát pryč. Doporučila nám nějaký druh, co už prý nevyroste. Nejsem znalec, tak se nechám překvapit. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 22:23 Tomáš P. Re: RAP
Část vody jsme měnili před 3mi dny. Dnes jsme měnili taky část vody. (kvůli tý krupici na neonkách) Ostatní ryby se chovají ukázkově - včetně těch pancéřníků, které nemáme ve vhodném počtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 21:52 RAP Re: Designer
Do 54l akvaria Neonka obecna nepatri! A prave proto se deji neobvykle veci..
No nevím proč by hejnko 10ks inesek nemohlo v pohodě žít v 54l akváriu.
Příčinu agresivity bych hledal někde jinde. Nejpravděpodobnější se mi jeví zvýšené NOčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 21:42 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
tem ancík tam taky není úplně ideální. a těch pancíků by taky mohlo být víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 19:11 R Muž romant [27987] Re: Tomáš P.
Nahradíš je zase neonkama, ale modrejma. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 19:03 Tomáš P. Re: Designer
coze Tak to jsem netušil. Všude na fórech, která jsem četl, je doporučovali. Pokusím se těm osmi chudinkám najít nový domov. Jen nevím, čím je nahradit. Nechci mít v 54l jen bettu, 2 pancéřníky a ancíka. Nerad bych udělal zase nějakou chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2013 16:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomáš P.
Do 54l akvaria Neonka obecna nepatri! A prave proto se deji neobvykle veci. A pod 20ks Neonek bych ja osobne nesel (kdyz uz, radeji jeste vic), jinak z toho nic neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2013 16:14 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Tomáš P.
Důležitější rady nechám na někom jiném vzdělanějším, jen se pozastavím nad tím že nemáš možnost neonku odlovit...

Nemáš doma síťku a kýbl?? To by měly být jedny ze základních pomůcek akvaristy, a na dočasné odlovení (např na jeden dva dny) to uplně stačí... v kýbli každý den vyměníš nějaký ten litřík vody, můžeš zapnout i jemné vzduchování pokud máš motorek navíc... nic složitýho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 14:18 Tomáš P. – Agresivní neonky obecné
Dobrý den, před pár dny jsme odcházeli na pár hodin do města a v akváriu bylo vše naprosto v pořádku - klídek a pohodička, ale po návratu jsme nalezli okousané neonky obecné, některé byly i strachem bledé. Do hodiny jedna dokonce lekla. Vina padla kupodivu na našeho samce betty pestré, ale po chvilce pozorování bylo patrné, že jedna neonka útočí na ostatní (betta s tím neměla nic společného-měli jsme štěstí na klidného, mírumilovného samce se sklony k přejídání :-D ). Ta potvora neonka se drží uprostřed nádrže a zbylé hejno drží v rohu pod plovoucí kytkou. Dělá tam na ně nájezdy. (akvárium má 54l, je již hustě osázené živými rostlinami a plné skrýší z kamenů a kořenu mangrove. Přerybněné to není - 1x samec betty, 2x pancéřník, 1x ancík, 8x neonka (dříve 10: jedna lekla a jedna vyskočila :-D ) Máme jen zvýšenou teplotu na 29, protože léčíme krupičku, která se drží pouze na těch neonkách (betta, pancéřníci a ancík jsou bez krupičky) Se tý jedný neonce uvařil mozek nebo co? :-D Všude se o neonkách mluví jako o mírumilovné rybě. Našel jsem jen zmínku, že při rozmnožování bojují samci o samice a mohou se lehce potrhat, jenže se rozmnožují při 24 ne při 29... Pohlaví těch neonek bohužel nedokáži určit. Ostatní neonky občas na sebe vyjedou, ale ne tak brutálně jako ta jedna uprostřed nádrže. Vůbec neplavou v hejnu. Rovnou říkám, že nemám možnost odlovit jednu neonku a pozorovat změny chování.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 22:02 Muž michalcod [13] Re: romant
Díky Vám- vždy skvěle poradíte. potlesk
Jen co jsem dopsal otázku, tak jsem vyměnil 1/3 vody a situace se začala zlepšovat.. tone
radši to zaťukám.
Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 21:54 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
snížit osádku by taky nebylo od věci...ancík a pestřenec do 60ky ne zcela patří. a větší počet živorodek tam bude dělat bordel taky pořádnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2013 21:45 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Vyměnit polovinu vody, nekrmit a zítra znovu měnit vodu(1/3). Ne zcela funkční nitrifikace, trápí tě vyšší hodnoty N látek. To nekrmení praktikovat více dní a výměny vody taktéž.
Edit: Máš v akváriu hodně producentů odpadu, takže budeš muset velmi striktně dbát na minimální týdenní výměny vody, nepřekrmovat a dobře udržovat dno v čistotě. Mít výkonej a hlavně účinnej filtr je zde samozřejmostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 21:40 Muž michalcod [13] – Většina rybek je u hladiny.
Prosím všechny o pomoc!!!
Po 3 týdnech po vpuštění rybek do akva, kdy vše bylo dobré, dokonce se dnes narodili malé Pávčata se dnes většina rybek pohybuje u hladiny a jen tak poplouvá... tedy krom Pancéřníčků, Ancistrusů a Pestřenců.Platy, Black molly a Paví oka tam jsou nalezlý pořád.
Co s nimi může být???
Je to 60l akva s 20 rybičkama a 10 rostlinama, filtr i s foukáním bulin.
Jak říkám, do teď to bylo v pohodě až dnes...

Díky moc všem předem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 17:36 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Podle fotek tam moc rostlin nemáš klidne ještě přidej.Pridej i více úkrytu pro ty samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.06.2013 17:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomáš P.
Ty samice se musi mit kam schovat, potrebujes poradnou houstinu rostlin sahajici az k hladine (nebo treba i z plovoucich rostlin) a to az takovou, aby samec ty samice musel vylozene hledat. Pak budou vic v pohode. Rychlerostouci "plevel" vyhazuje kazdou chvili kde kdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 12:06 Tomáš P. – Divné chování samic (betta)
Fotka k příspěvku Dobrý den, jsem začátečník, tak jsem si před pořízením akvária nejprve přečetl nějakou literaturu a stránky k tématu. Mám 10 neonek, 2 pancéřníky, ancíka, šneka, beťáka a 2 samice. Teplota v akváriu je 26 stupňů (při nedávných vedrech 29 stupňů), svítím, filtruju, vzduchuju, úkrytů mají spoustu, kytky včetně plovoucí mám - mám 54l. Beťák je očividně "král akvária" (sice se bojí pancéřníků a ancíka, ale to se nepočítá :-D ) Samec naštěstí ignoruje všechny ryby kromě těch samic. Začal prohánět tmavou samici a bílou vyloženě ignoruje. Tmavá samice zase občas prožene tu bílou. Tohle je dle mého názoru normální chování, jenže poslední dva dny sleduji, že bílá samice "předvádí mrtvou" minule vypadala jak list rostliny. :-D Někde prostě polehává ukrytá a vyplave jen na krmení a nadechnout se. Tmavá samice sice takle nepolehává, je jen ukrytá a v průběhu dne vidím samice jen když se jdou nadechnout. Včera večer mě vyděsila bílá samička, když se nechala přicucnout na filtr a odpočívala tam. Nevím tedy jestli je normální vidět ty betty jen při nádechu a krmení. Nechápu, proč samec neprožene i tu bílou samici. Četl jsem, že samice dává najevo podřízenost, když plave hlavičkou dolu - ocásek nahoru, ta moje sice takle neplave, spíš takle leží na kytce nebo vedle kamenů. Včera jsme se tedy se spolubydlícím zasmáli nad tím, že je beťák asi rasista. :-D Každopádně je mi těch samic líto, nečekal jsem, že budou celý den ležet pod kamenem a budou chodit jen na krmení a dýchat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2013 22:17 Muž kofejn [963] Re: romant
Jo jo, souhlasím. Ale co jsem měl chovatele bylo v pořádku i z akvaristiky Naděje (chválit se musí) tak bylo vše OK. U Naděje mi nechtěli prodat otíky, protože nebyli v dobrém stavu. 14 dní jsem čekal na selekci. Takového obchodu si musím považovat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.03.2013 22:07 R Muž romant [27987] Re: kofejn
kofejn napsal: Nejlepší karanténa je ověřený prodejce. Já mohu mít karanténu 10l a to je spíš koncentrák hmm .Sebespolehlivější prodejce nemůže tak říkajíc 100% kvalitu nikdy zaručit. Tím se ani omylem nechci dotknout všech těch prodejců, kteří dbají na správný zacházení a péči o ryby. 10 litrový konentrák může do budoucna lecos zachránit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2013 22:01 Muž kofejn [963] Re: vondr001
Nejlepší karanténa je ověřený prodejce. Já mohu mít karanténu 10l a to je spíš koncentrák hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2013 21:12 Žena vondr001 [674] Re: finnnp
Řekla bych že dost. A to do doby, než si do akvária něco zatáhnou (třeba já - krupici), pak se poučí z vlastních chyb a karanténu si nakonec pořídí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 21:01 finnnp
Osobně bych chtěl vědět kolik lidí dodržuje karanténu po koupi rybek.Já myslím,že většina to tam naleje i z vodou ze zverimexu,ale třeba se pletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:56 Afim
Skvěle, poučíme se :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:54 R Muž romant [27987] Re: Afim
Jistě karanténa je sólo nádrž(ka), ideál je s bublifukem, klidně nějakou tou pohozenou rostlinou, bez dna(tak to praktikuji já). Rybám tam klidně i měním podmínky, cvičím s teplotou a sleuji jejich chování a možný projevy nemoci(í).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:51 Afim
Dobře a každopádně do jiné nádrže i s filtrem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2013 20:49 R Muž romant [27987] Re: Afim
Ano to je dobrá pozorovací doba.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931-divne-chovani-ryb?od=251