Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 13:48 Metz – Divné chování gupky
Měl jsem 2 paví očka,koupil jsem si ještě jedno takového krásného žlutého samečka.Už včera jsem si začal všímat,že pořád plave za samečkem mečovky a snaží se s ním vytřít. smich tak se okolo něho natřasa jak to samci delaji před samicemi. je to v pořadku?nebo mel bych mu koupit samičku?o co mu jde? ;-) díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 07:53 R Muž Silent [5949]
Zkus www.aquar.cz . Tyhle testy jsou poměrně přesný a stojí kolem 50-60 kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 21:21 140bpm
a kolko ta sranda asi stoji ???
nemas nejake linky na produksty ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 20:32 R Muž Silent [5949]
Základní testy jsou na pH, uhličitanovou a celkovou tvrdost, dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 19:08 140bpm
okej, tak sa s tym pokusim nieco spravit, a poradite mi ktore etesty mam robit ? chcem chovat zivorodky, skalare pripadne... ake testy mam spravit ? dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2007 10:13 R Muž Silent [5949]
Souhlasím plně s Horácem! Voda je to nejdůležitější! Vždyť je to životní prostředí pro ryby a nejdůležitější povinnost chovatele je starat se o životní podmínky svých chovanců. A moc času ani prostředků to nezabere. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2007 07:37 Muž Horác [3942]
"no ja zasa na tu vodu az tak nedbam, mam ju iba z vodovodu, nepouzivam ziadne testery a ani pripravky na jej upravu..."

Pokud nechceš (či nemůžeš) svým rybám (či jakýmkoliv jiným chovancům) zabezpečit optimální životní podmínky, pak nechápu, proč je vlastně chováš. Pokud Tě nezajímá kvalita vody, nemůžeš se divit tomu, že máš problémy ... Jsou samozřejmě lidé, kterým z kohoutku teče kvalitní voda, vyhovující chovaným rybám. Ale to si člověk musí nejprve zjistit ... teprve pak si může dovolit "neřešit to".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 07:24 R Muž Silent [5949]
Anti-ichtin je spíše proti krupičce. Lepší je general tonic od tetry,nebo něco širokospektrálního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 21:37 140bpm
no ja zasa na tu vodu az tak nedbam, mam ju iba z vodovodu, nepouzivam ziadne testery a ani pripravky na jej upravu... takze tolko k tomu. poranenie to byt moze, dal som ju zvlast do nadobky, na jeden dva dni, nakvapkal som tam anti - ictin a uvidim co to s nou spravi... snad sa z toho dostane, na ostatnych rybkach som zatial nic zvlastne nespozoroval. akurat neonky sa mi zda ze ,aku ohryzene spodne casti chvostovych plutiev. ale ze by to mala kazda do jednej ? mozno je to ich prirodzeny vzhlad , neviem :) konkretne Tetra Neonova... vsetkych 16 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 18:59 R Muž Silent [5949]
Gupky a neonky mají odlišný nároky na vodu.Nevím jak Ti prosperují,ale já bych je rozdělil.Neonky chtějí měkkou a kyselejší vodu, zatímco paví očka tvrdší a neutrální.Pokud má povlak kolem úst jen jedna rybka může jít o poranění s následným slabým zaplísněním. Možná by stačilo přelovení do karanténní nádrže se slabým roztokem třeba sera mycopur. Někdy stačí jen sůl a zlepšení podmínek. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 16:58 140bpm – cudna rybka
mam otazku, mam gupky, neonky v akvarku a dnes som si vsimol, ze jedna gupka ma okolo tlamy, ust taky biely povlak, ako keby sa jej okolo ust spravil nejaky neviem to definovat. je pravdepodobne tehotna, je dost tucna, co jej moze byt ? stretol sa s tym uz niekto ?poradte ako na to

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 16:32 Page
Skaláry jsou dlouhověké to si počkáš;-)... Jinak taky doufám že se to u mě urovná a bude plavat s ostatními.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 15:47 Lucka0212
a ještě: ti skaláři jsou tak agresivní že jsou problémy i s jinými rybičkami.mám v jednom akvárku neonky paví oka a skaláry. vždy když koupím nějakého hezkého samečka paví oko tak je do dvou dnů po něm. samičky snášejí ale chlapy ne. ted tam mám jen samičky a čekám až skaláři chcípnou.je možné že by jim vadily pestré barvy? i když je pestra samička tak tu nechají na pokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 15:42 Lucka0212
já mám doma něco podobného. mám 3 skaláry-vím že je to blbé číslo ale to je jedno. koupila jsem je zároveň. jednu dobu byl jeden pořád za filtrem a myslím že ani vubec nežral.nechápu jak to mohl přežít... asi za 2 měsíce se to urovnalo a teď je zase ten jeden dominantní a terorizuje ostatní dva.v jednom kuse na ně útočí.nevím co s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 13:58 Muž Onďa [32]
No právě...Většina akvaristů má jen jedno akvárko např. v obýváku, nebo ještě jedno jako odchovnu, takže nemá kam dát rybky, když se začnou rvát. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 13:52 Muž matrix069 [79]
Onďa: Odlovením sa podľa mňa nič nevyrieši. A ešte,nie každý asi má doma ďaľšie akvárium na odlovovanie podivných rýb. Zvlášť skalárov,ktorý by mali mať aspoň 40 cm hĺbku. ;-) Viem,že človek chce pre rybky to najlepšie a každej sa snaží pomôcť,ale niekedy sa to jednoducho nedá.Keď tak tam do toho akvária daj Page nejaký Preventín alebo FMC,pre istotu. OStatným rybkám to neublíži a Skalárovi to možno pomôže. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 11:59 Muž Onďa [32]
Nebylo by lepší odlovit tu co se schovává? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 11:56 Page
Teď jsem ji pozoroval, vyjela se nakrmit a pak hned jeden zlatej skalár vyjel, ale neřekl bych že by na ni ňák extra dorážel na to aby se pak po zbytek dne krčila v koutě. Zkusím odlovit jiné dvě skaláry které se mi tolik nelíbí třeba by to mohlo pomoci i když po ní nejdou. Třeba se se ostatní uklidnili a dali tej chudince pokoj:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 22:39 Page
Asi máš pravdu Matrixi, bohužel nepoznám samečka a samičku. Bohužel mi přijde že ji terorizuje právě ten skalár s kterým jsem si ji koupil společně. Chtěl jsem mít dvě zlaté a dvě s pruhama(taková jaká je na fotce)...Ted tedy nevím co dělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2007 21:56 Muž matrix069 [79]
Page,ja si myslím,že nebolo moc rozumné dokupovať dva skaláre,ku ostatným ktoré si už v akváriu mal. Podľa mňa nebude chorý,je stresovaný z prostredia a ostatných skalárov. Skaláre si úzkostlivo strážia svoje teritória-hlavne v dospelosti(keď utvoria páry) a možno sa Ti ani nezdá že by ho niektoré jedince terorizovali,ale stačí pár výpadov protivníka a slabšie jedince sa budú ukrývať. Ja mám len dva páry,ale tiež z počiatku bol jeden pár omnoho dominantnejší-než úplne vyrástli,ale každý si stráži svoju časť akvária a iba pri jedení sa dokážu dohodnúť. A čo sa týka bieleho detritu,(teraz ma niekto asi dobre zvozí)ale aj moje skaláre ho majú niekedy biely,no nikdy som nemal v akvárku žiadnu rybu chorú(cca 1,5 roka),takže to podľa mňa v tom nie vždy musia byť parazity. Ale to všetko čo tu píšem je iba môj názor. Tak nech sa Ti darí.(Inak,Do 118 L spoločenského akva asi nieje dobré dávať viac ako Dva páry dospelých jedincov) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 20:32 Page
Fotka k příspěvku Nemocná mi nepřijde. Vždy když vyleze tak na ní doráží jeden skalár stejného zabarvení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 16:50 Page
Tak já teď nevím zda jí dát mimo nebo ne:-(. Hlavně ani nevim čím bych jí léčil. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 16:23 Page
Jelikož na ní nevidím žádné příznaky nemoci tak nevím čím by mohla ostatní nakazit:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 16:15 Štěpán
Takže jí tam necháš a všechno necháš osudu? Uzdraví se nebo ne, nakazí ostatní nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 16:13 Page
Nevim jestli je vhodné je ještě více stresovat. Bohužel v pondělí odjíždím pryč a vracím se v pátek tak že bych se o ní nemohl moc starat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 16:12 Štěpán
Tak už je v karanténě nebo pořád ještě ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 16:11 Page
Tak jedna po ní vždycky vyjede ale ne tak že by se musela hned schovávat. Jo a zapoměl jsem dodat že dývá mnohem víc než ostatní skaláry. Hodně otevírá žáberní víčka a i pusu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 15:58 R Muž Mrakoplash [1776]
nebo ji zahani ostatni tak se radsi schovava, Horac ma jednoho lichyho skalara taky a taky je vecne zalezlej za kytkama obcas vyleze popere se a zase se schova
aspon neco takovyho rikal kdyz sme u nej s Isamikem byli hmm
Urcite sem napise az bude u netu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 15:54 Štěpán
Tak kdybych já byl ryba tak bych se schovával buďto že bych byl vyplašenej z novýho prostředí nebo bych se necítil tak docela fit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 15:52 Page
Ani ti nevim. Třeba proto že jsem ryby už nechtěl déle stresovat, stačilo když byly ve zveráči... Vim je to špatně ale teďka jsem to tak udělal. Jenže já na ní žádný přiznaky nevidím...Vypadá zdravě, jen se schovává :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 15:47 Štěpán
Asi je nemocná. Radši jí přendej do karantenního akvárka. Proč tam nebyly od začátku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 15:10 Page – Divné chování skaláry
Fotka k příspěvku Ahoj, před 14 dněma jsem si koupil dvě nové skaláry do mého akvária. Jedna se chová normálně plave s ostatními a nikam se neschovává. Ta druhá je pořád zalezlá pod rostlinou. Vyleze pouze na krmení a žere normálně. Stačí když příjdu k nádrž a ryba zvědavostí vyplave zda se nebude krmit. Bohužel chvíli po krmení se zase vrací na místo. Předtím byla u jednoho echynodoru a odháněla rybky tak jsem si říkal že si utvořila teritorium, ale teď se mi to moc nelíbí jak se někde pod rostlinou krčí. Zahlédl jsem, že má takový průhledný trus, místy hnědý, nevím jestli to může být i tím(že by nějaký parazit??:-() Ostatní rybky jsou úplně v pořádku! Děkuji za každou radu nechtěl bych o ní přijít
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 13:34 Žena yama [25] – Vodnatelnost
Covece, ja si myslim, ze odstate supiny a plavani hlavou dolu jako priznaky vodnatelnosti staci :( To nafouknuti muze prijit az pozdeji. Kazdopadne ti drzim palce, at to tak neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 11:55 Janinka – Katunka
Katko to jsem ráda,že jsou v pořádku. :-) Ty moje se taky ze začátku držely při dně a teď se chodí vyhřívat na sluníčko.Je jim tam určítě líp než v akvárku-mně se tam loni dokonce rozmnožily potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 10:03 Žena katunka [158]
Jani, tak ryby jsou v jezírku už týden a jsou v pohodě...jsou teda spíš na dně, ale to je dobře, nechodí se na hladinu ani nadechovat, takže to vypadá, že jim nic nechybí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 10:01 Žena Voloďka [59] - Tetry – divné chování ryb
Zdravím. Už asi třetí rybka mi dělala to samé a nevím co to je. Koukala jsem se do fóra, ale nic nenašla a kamarádi taky moc nevědí. Rybka je hlavou dolů, má odstáté šupiny, vybledlá barva a moc se nehýbe. Kdyby to byla vodnatelnost, tak by měla být i nafouklá, ale to zase není. Tak co to teda je? Vždy když se takto nějaká rybka objevila, raději jsem ji vyndala z akva. Možná to je ze stresu-dvě ze tří tohle dělali když jsem se hrabala v akva a nebo když jsem s kamarádem teďka vyndávala rybky. Co myslíte? A nebo že by nálevníci? Nějak se jich nemohu úplně zbavit... Ráda bych věděla co to teda je za nemoc a hlavně jaká je příčina tohoto chování... Díky za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 18:41 Žena petrys [107]
pro katunku: moje jezírko je hluboké taky jen 50cm, ale když jsem rozbíjela led, tak to bylo v pohodě, měla jsem trochu strach, jak na přezimování zareagují mladý a samec závojnatky, ale přežili to v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 12:49 Janinka – Katunka
Držím palce,pak napiš,jak to dopadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 11:57 Žena katunka [158]
petrys...no já je měla přes zimu v akváriu, jezírko bylo hluboké jen 30 cm, v tom by asi nepřežily. Právě kvůli jejich přezimování jsem letos jezírko zvětšila a hlavně prohloubila. Teď už jsou v kýblu, nekrmím je, teplotu tam mají cca 19 stupňů...v neděli jdou na letní byt :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 11:27 Žena petrys [107]
do jezírka je klidně dej, já mám v jezírku jednu závojnatku a dva zlaté karásky + loňský potěr, všechny jsem je nechala už druhý rok přes zimu v jezírku, jenom jsem dělala díry do ledu, aby se mohli nadechnout, a přežili vpohodě, včetně mladých, který maj teď už asi 4cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 00:31 Žena Rebbie [71]
Ty jo to je smutný :-( sad Holky, nepsaly k tématu... mě taky zajímalo co s ní bylo.... škoda no :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 13:44 Potkan – smrt
tak můj útočník umřel-závojnatka-kometa :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 13:12 Janinka – kytky
Jo to máš pravdu,že skalničky jsou drahý-já je naštěstí posháněla od známých,kupovala jsem jen některý,hlavně trávy.Takže kdybys někdy chtěla,ozvi se,třeba na mých stránkách a já se ráda rozdělím.Ahoj Jana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 12:48 Žena katunka [158]
Jani no já zvětšovala hlavně kvůli rybám...tak jak to bylo to bylo hrozně mělký a rychle se to v létě přehřívalo a prorůstalo řasou, navíc v tom nemohly holky přezimovat a nechce se mi je dávat každou zimu do akvárka. Za nabídku trávy (ale my fakt nemluvíme o drogách smich ) děkuju, ale já se teď musím v zařizování okolí krotit...budeme stavět barák a kolem jezírka se bude jezdit, takže mám jen z jedné strany skalku a z druhé bych to chtěla nechat zarůst....ale až bude postaveno.....ale ještě jednou díky, možná tu nabídku v budoucnu využiju (v obchodě jsou skalničky několikanásobně dražší než akvakytky...např.399 za malej trs bambusu mě málem položilo :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 12:35 Janinka – Katunka
Katko tak to máme stejný nápady,já letos taky zvětšovala,ale ještě to nemám vyfocený.Jo a ta tráva roste jak splašená,kdybys chtěla,můžu ti kus poslat,to není problém....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 12:02 Žena katunka [158]
Jani....no fakt skoro stejný :-D ...ale já už mám větší....jsem zvětšovala a je to právě zatím takový holý. Moc se mi líbí jak máš udělaný okolí skalky, ta tráva vypadá moc dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 10:42 Janinka – Beru
Dobře,tu odpovědnost beru-držím palce.Koukala jsem na jezírko,máš moc pěkný,něco podobnýho jako mám já-jestli máš chuť koukni :http://janinoakva.blog.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 10:37 Žena katunka [158]
Jani ty jsi pokušitelka :-P ...já vím že by jim tam bylo líp...přeci jenom 112litrů a 2500 litrů se moc srovnávat nedá. NO pokud vydrží počasí tak bych to teď přes svátky teda zkusila....ale jestli to nevyjde tak je máš na svědomí! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 10:35 Janinka – Katunka
Katko neboj,my jsme to riskli,taky jsem měla strach,ale jsou spokojený.Já je měla v ložnici v akva a už se to jejich mlaskání nedalo vydržet-o víkendu nás pravidelně vyháněly v půl sedmý z postele.Tak nedostaly 3 dny jíst (to mi poradila Catfish) a jsou venku.Urćitě je jim tam líp. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 10:06 Žena katunka [158]
Jani...já mám ještě strach...voda venku je jak led a přes zimu byly a doteď jsou v akvárku s vodou teplou 24 stupňů. A taky venku ještě nejsou rozrostlé kytky...lekníny dosahují sotva k hladině a rákos teprve raší....takže je to takový holý.....nerada bych o ně přišla

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [18] 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931-divne-chovani-ryb?od=851