Čichavec - chov
Uz jsi tech samcu mel 6ks ve 160l akvarku? To bys o klidasech vubec nepsal. Kdyby se ta voda v akvarku varila, byla by klidnejsi

. Sice si umi rozdelit prostor, to ano, ale kazdou chvili nektery zkousel, jestli by jeste za tenhle listecek, tenhle kaminek... a zase varime

.
Ale jinak se nepru, opravdu jsou celkem mirni, tohle byl extrem.
malyLibor napsal:I když samci lery jsou mnohem větší kliďasové než ostatní samci rodu Trichopodus.
Pán se projevil opět jako znalec, který ví prd...

...jistě měl pectoralisy či microlepisy v chovu, aby mohl srovnávat...

...nehovořil bych o ostatních, protože tyto dva druhy jsou rovněž velmi mírné...

Tady na té fotce vypadá jako naprosto jasná samice... ale ve tvé prezentaci kde máš "detail peroucích se čichvců" už to tak jisté není, navíc jsou to ještě hodně mladé ryby. Přesto bych ale asi souhlasil s romantem, vsadil bych 4:1 na samici. A neboj, jestli je to samice, tak si to od ní samec taky nedá líbit věčně. I když samci lery jsou mnohem větší kliďasové než ostatní samci rodu Trichopodus.
diky. ono to neni jeste plne vyrostly, maji neco mezi 6-7 cm, ale zarazelo mne jak je na samca hnusna

tak je to typicka zenska, dekuju


Ahoj, jsem tu opet s dotazem

u jednoho z mych cichacu jsem si temer jista ze je to chlap, ale co je zac tento? Nejsem si nejak vubec jista, mela jsem ho za zenskou ale ted v poslednich dnech nevim nevim...
Starší reakce
bavíme se o jeho nové 300l.
To bubaksniper: Jo, přísavka je dobrá volba
Dobry, ale cichavci zase proudici vodu nic moc, a co ta prisavka tchajska, kdybych chtel zachovat tu asii
ahoj, já mám ve 160l (130cm délka) jeden pár zlatých a jeden modrých. Celkem v pohodě, na to že je to stejnej druh. S leri by se měly snášet líp. U mne každej samec zabral protilehlej kout a jsou v poho.
Edit: já bych ancíky ani nedával. Moc mi stejně řasu nežraly a rozrejvaly celý dno. Na trávníček s nimi zapomeň. K asii se ti budou víc hodit mřenky nebo sekavci, či neokoukané:
rybicky.net/atlasryb/balitora_leverettova
musíš jim ale zajistit proudící vodu
Lery (čichavec perleťový) v pohodě, ale jak říká romant, klidně můžeš přidat 1-2 samičky. U čichavce modrého bych dal určitě 1 samce a 3 samičky. Teoreticky by ke zmírnění samcova temperamentu stačily i 2, ale mohlo by zas dojít k napětí mezi samicemi, když dáš 3, napětí se rozloží. Akvárko máš na to dost velké, o tom, že je třeba nechat ho dobře zarůst a nejlépe přidat i plovoucí rostliny s bohatými kořeny snad netřeba psát. Parmiček černopruhých bych doporučil 5 ks, budou si pak všímat samy sebe. Ancík v páru dobrý, jen mi do akva s touto obsádkou přijde poněkud zbytečné je dávat. Ale pokud je to tvoje oblíbená ryba, tak nic proti a jen do nich.
U mě dobrý, jenom těch holek může bejt i více. Ono když jsou podmínky a na samce to příjde, tak je to kolikrát pěknej fičák.
Ahoj, chci se zeptat kolik čichavců můžu dát do 300 l. Přemýšlel jsem 2 páry perleťového a 1 pár modrého. Zajistím samozřejmě dostatek úkrytů i plovoucích rostlin, jen jestli se mi neumlátí. Prosím jaké máte zkušenosti. V akváriu bude ještě pár parmiček černopruhých a pár ancíků.
Starší reakce
Ano, to jsem nezdůraznil, všeobecně.
Ano, vydávají a podle mě to souvisí s odpouštěním vzduchu z měchýře, ale tím si jistej nejsem, jenom jsem to u čichavců registroval.
Starší reakce

ja nevím co s něma do wc se mi je nechce splachovat

hanzys napsal: Nemám třeba dát dva ty samce pryč?Když sem je kupoval tak sem nevědel co bude samec a nebo samička
Bylo by to ideální

Nemám třeba dát dva ty samce pryč?Když sem je kupoval tak sem nevědel co bude samec a nebo samička

0 24.08.2013 13:50 hanzys – Dotaz
Zdravím chtěl bych se zeptat mám asi tři samce a jednu samičku čichavce zlatého a samci po sobě pořád jdou a samičku furt zahaní všichni tři je to normalní?

Starší reakce
Asi zalezi na kusu.Ty moji jsou spolu od mala.Chtel jsem 2 pary a všechny jsou samice.Perletaka jsem dostal dyl a je největší.Ale opravdu vůbec zadny problém.,nikdo nikoho ani neodhani při krmeni
Poweres napsal: ...Samci jsou asi vice agresivnejsiNemyslím si, měl jsem jednou zlatou samici a ta, když to na ní přišlo, tak postavila do latě všechny skaláry a zabrala si 2/3 z 250 litrovýho akvária. Je to u nich hodně o povaze, tedy jak jsem měl tu možnost to na tůznejch čichavcích pozorovat.
Mel jsem 6 samcu Perletaku, ze 6ti koupenych ryb, holt smula. Rvali se jak kone, voda obcas vylozene varila, dokonce jsem nekdy vidal i vylozene valici se klubko dvou samcu. Zajimave ale bylo, ze si nikdy neublizili. Ale i tak, nakonec tam zustali 2 a se dvemi pridanymi samicemi zili v pohode (obcas nejaka postrkovacka, ale zadny des) v akvarku 100x40x40cm.
já mám ve 160l pár zlatých a pár modrých, což je v podstatě stejný druh, jen jiná barevná varieta a pokud se mi v akva oteplí nad 25°C, chtěj se třít a to teprv začínaj boje mezi samci. Já mám akva dlouhý 135 cm, takže si každej v rohu udělá svoje hnízdo. Navíc s nimi bojuje ještě samec rájovce, ale vše je to v pohodě - bez zranění, jen si brání teritoria.
Myslím, že problém nebude.
P.S: Znám dokonce "akvaristu", kterej má 3 samce modrých v 63l už asi 3 roky a žádnej problém nemají, ale je to teda děs.
Zdravím, potřebovala bych radu zkušenějších. Máme v akvárku (Naše první - 180 l) 2 čichavce, jsou to oba samci. Chtěla jsem pár, ale v prodejnách jsou k dostání tak mladé rybky, že pohlaví nešlo rozpoznat a vyšlo to takhle. Dotaz zní: pořídit k nim 2 samičky, nebo vyměnit jednoho samce za samici a nechat si jen 1 pár? Jde mi o to, jestli je naše akvárko pro 2 páry dostatečně velké/zarostlé? Nechtěla bych nechat menšího samce ubít silnějším, to bych ho raději někomu darovala.
Starší reakce
BERU NA VĚDOMÍ určitě se podívám po někom kdo pro ně má lepší ubytování ja bych tu 50ku ráda vyměnila i za200 ale bohužel nemám na to místo což mě mrzí ale panelák je panelák bohužel ti zakrslí jsou taky nádherní zaměřím se na ně.nechci je trápit
Já jenom zopakuji, že pokud budou ty čichavci zlatí nuceni přebývat v tom 50 litrovým akváriu, tak o projevy agresivity nebude nouze, opravdu je to ryba do jiné litráže.
Tak už jsem doma proč samec řádí dnes jsem zjistila že mám v akva vykulený potěr samice jsem přelovila do menšího akva a samce jsem z hnízdem v 5Osatce je tam jen s panceřníčky a 3neonky a 2dania ti mě nějak zůstali po tom co mi umřela neritina a neonky kterých bylo 7 postupně odešli.Tak jsem zvědavá co bude dál jen nevím kam pak dám samce asi až se špunti rozplavou dám je do menšího akva a samice dám zase zpátky
no tak akvárko mám plné schovávaček a samičky už toho umí využít a samec staví hnízdo jak o život a holky se schovávají no asi jsou ti zakrslíci lepší volba, ale sameček byl agresor už v sáčku než sem je donesla domů je to agent při čištění akva byl tak aktivní že vyskočil z akva no snad brzy najdu někoho kdo má větčí akva ,že by tam měl větší prostor jen aby mi pak dotyčný nevynadal,že sem mu tam dala rabiata

Tak jistě že je vhodný případnou 150 litrovou nádrž mít spíš více, než méně zarostlou rostlinstvem, vo tom žádná.

Pokud si da rict, tak jiste ze. Takze se opravuji, prvni pomoc je navsteva sklenare s pranim, aby slepil vhodnou nadrz

.
A co se tyce tech poradne zarostlych nadrzi, ona tato opatreni obcas nemusi byt od veci ani v dostatecne velkych akvariich.
Jirko, ne, jako první pomoc je třeba tu osádku řešit jako celek, tudíž ty čichavce pryč. Tu velikost akvária neukecáš ani tím trsem hnědovky.

Jak pise Romant, je to na ne male. A navic se tam neni kam schovat. Kdybys mela pul akvaria totalni prales, bylo by kam a hned by to i pres tu velikost akvarka bylo snesitelnejsi. Kdo ma Egerii, urcite ji obcas vyhazuje, takze jako prvni pomoc by slo si od nekoho z okoli vzit poradny chuchvalec a nacpat tim pulku akvarka.
EDIT: Pul akvarka mi zabira
rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus , to by taky nebyl spatny tlumic sporu. A da se koupit uz jako poradny trs, treba v Hornbachu, jen to neco stoji.
Do 50 litrů jsou zlatí čichavci nevhodní, tam bych hledal příčinu problému.

Tvoje litráž je na čichavce zakrslý, nebo třeba medový.

Já mám zkušenost že sameček prohání ale nikdy samičce nijak neublížil, nikdy jsem samici nebo samce neodlovil a žili v harmonii

Dobrý den chci se zeptat na zkušenosti mám parek zlatých čichavců semec je natolik dominatní, že samičku strašně proháněl tak sem je rozdělila, protože ji vykousl ploutev.poradili mi ať mu pořídím ještě samičku tak teď jsou na něj dvě, ale prohání je taky a jsou před ním pořád schované co s ním s lotrem
myslim si, ze by se ti cichavci rychle postarali o ty krevetky, z jineho pohledu, akvarium prerybne neni, takze nevidim duvod proc si je nepordit (tedy az na ty zminene krevety). Z vlastni zkusenosti bych doporucil 1+1, nikdy jsem si nevsiml nejake mezipohlavni agresivity (takze vice samic bych povazoval za zbytecne), ja mel 1+2 a jedna samice byla dominantni, a druha byla stale zalezla... EDIT: s cichavi bych pockal, az se ti poradne zabehne akvarium (tzn. jeste aspon mesic), jsou celkem nachylni na N latky
0 19.06.2013 10:09
Annabell [40] - Labyrintky Na druhou stranu - proč by nemělo? To je v Asii labyrint tak obrovská evoluční výhoda, že nedala nárok k vývinu jiného způsobu dotace kyslíkem? Myslím, že pokud nevíš, neměl bys odpovídat ... Střevní dýchání totiž existuje i u nás
www.mrk.cz/… Což je poměrně zajímavé, ve studených vodách.
Nebo zde:
rybicky.net/atlasryb/celed/Cobitidae
LiborSprysl napsal: Proč by mělo, když je labyrint?
Chápu ... neptej se, pokud si to umíš najít sám

Proč by mělo, když je labyrint?
Austrálie se od ostatní pevniny oddělila jako první, proto tam jsou živočichové poměrně specifičtí.
LiborSprysl napsal: No a proč se nevyvinuly v Americe, to je stejný námět k hloubání, proč jsou vačnatci australskou doménou...
Koneckonců když se obrátíme do té Ameriky, i jihoameričtí sumci dovedou zpracovávat atmosférický kyslík, podobně jako labyrintky, "střevním dýcháním".
Je fakt, že sladkovodní ryba nemůže migrovat mezi kontinenty jako suchozemští tvorové (přes Beringovu úžinu třeba, v dobách sucha nebo v dobách ledových).
Ale i tak je to zajímavé - v Asii jsou labyrintky, "normálnější" ryby, žijící u hladiny - a vyvinou si labyrint. V Americe se obdoba vyvine u ryb žijících u dna a použijí na to střevo, tedy ne specializovaný orgán.
Když už jsme u toho - střevní dýchání se zase nevyskytuje v Asii, co?
Zkusím přidat výluh. O výsledku "experimentu" pak poreferuji.
Přidat reakci
1 ...... 42 43
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33836x