Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2014 12:06 Uno – Čichavec zlatý, modrý
Ahoj lidi,

chtěl bych Vás poprosti o radu, jaká je ideální tvrdost vody a Ph pro tření čichavců zlatých a modrých? Dle karty ryby zvládne ryba od 5 respek. 6 do 28 nebo kolik, ale co je tak akorát pro tření, stím, že je chci vytřít ve spol. nádrži?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:44 R Muž romant [27987] Re: amazonia
Určitě, hodně záleží na nátuře a vhodným rozestavení akvária, dekoracích, množství rostlin, prostě klasická poučka o jedinečnosti a originalitě každé jedné nádrže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:42 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: romant
Ono to může být potíž i pro jednoho samce.Měl jsem opakovaně zlaté čichavce,vždy 1 pár ve 112 litrech a samec byl pokaždé velice teritoriální,neustál si stavěl pěnová hnízda,často se ze samicí třel a ostatní ryby zaháněl do rohu.To je u těhle ryb u samců běžný jev,zvláště když jsou mladí,jak mile je přešla puberta tak se většinou zklidnily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:04 R Muž romant [27987] Re: ondýýk
100 litrů bude pro více než jednoho samce potíž, to je stará vesta. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:00 ondýýk
cau poridil jsem si 5 cjchavcu modrejch do 100 l. akvarka neni jim ani rok a jeden z nich uz vykazuje znamky přehnané teritorialni pudivosti vuči ostatnim. Ostatní čichavce zahání ze stedu akvaria ke stranam a ke dnu. Bude to pro budouci chov velká potíž ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:39 R Muž romant [27987] Re: optimas
Můj názor je že ne, vláštěpak nevíme-li co mu vlastně je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:04 Muž Robo [45] Re: romant
Esha Exit a 2000 asi nemá cenu ani zkoušet, že? Nebo to mám zkusit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:54 R Muž romant [27987] Re: optimas
Bohužel, jak začne čichavec klempírovat, obvykle zakuká, do několika dní. Podezříval bych tu nítěnkovou stopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:25 Muž Robo [45]
Tak to vypadá, že má opravdu nějaký problém, protože když vyplave tak se bokem otře o list Anubiasu co mám na kořeni přivázaný. NO2 je na nule tak tipuju na nějaké vetřelce v břiše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 16:33 JoKa Re: romant
Souhlas, obě holky a srabík sameček na první fotce... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 16:31 R Muž romant [27987] Re: optimas
Tak možný to je, zkus kdyžtak ještě jinou fotku, víc z profilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2013 16:29 Muž Robo [45] Re: romant
Aby ten spodní taky nebyl samec, protože ta horní ploutev se mi zdá nějaká delší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2013 16:10 R Muž romant [27987] Re: optimas
Vidíž ho sraba, schovávat se před dvouma holkama, tedy myslím si že to dvě holky jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 16:10 Muž Robo [45]
Tak to vypadá, že jsem si asi něco způsobil těma nitěnkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 16:01 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku A tady jsou ti dva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 16:01 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku Tady je ten co se schovává
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 15:31 R Muž romant [27987] Re: optimas
Podle mě jsou jenom dvě možnosti a to že má před těma dvěma(či jenom jedním) lufta a nebo se u něho začíná projevovat nějaký onemocnění. Čas ukáže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 15:28 Muž Robo [45] Re: romant
Ti 2 zbylí si veselé plavou po akva a vůbec si toho velkého nevšímají. Občas k němu zaplují a chvilku tam s ním pobudou a zas plujou dál. Uvidíme co se z toho vyklube
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 15:18 R Muž romant [27987] Re: optimas
Je otázka co jsou zač Ti další a jestli tam máš ještě jednoho samce, tak mu dává třeba sodu, holt dva kohouti na jednom menším smetišti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 15:10 Muž Robo [45] Re: romant
Jo je to samec. Teď se mi rožlo akva tak byl venku, ale jak se rozsvítilo zajel dozadu a je celý naježený
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 15:05 R Muž romant [27987] Re: optimas
Hmm, čichavcům nítěnky, budiž, ale jenom top kvalitu o ověřenýho zdroje, ale spíš bych jim to nedával. Uvidíš, jak bude schovanej a nebude žrát, je to špatenka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 14:57 Muž Robo [45] Re: romant
Mám 3 a on je z nich největší, a když jsem je krmil nitěnkama tak ostatním dával u krmítka sodu. Do ostatních vražel a odháněl je od krmítka, tak soudím, že by to mohl být samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:26 R Muž romant [27987] Re: optimas
Tak to akvo je hranový, je možný že dostává od ostatních sodu a nebo je marodnej, to takto těžko soudit. Jaký je složení těch čichavců a ten kdo je schovanej je kdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:21 Muž Robo [45]
Mě se od včerejška jeden perleťák začal schovávat u zadního skla. je to normální nebo je někde problém. Zbylé 2 rejdí po akva, ale ten jeden se nějak zabrzdil a pořád v jdenom rohu schovaný. Občas vyjede a hned zpátky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 08:59 R Muž romant [27987] Re: Peschy
Jsou to kluci? Ve kterým akvu je máš?
Edit: Už to vidím, 50 litrů, to je ten hlavní problém, je to na ně malý, to by chtělo 3x tak velký akvo, tady to nepůjde, přes to vlak nejede. Měnit častěji vodu, možná tam zlobí i N látky a hledat novej domov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 08:48 Peschy – Čichavec šedý
Ahoj, mám dotaz. Do teď bylo vše v pořádku a z ničeho nic mi oba Čichavci šedí začaly likvidovat ostatní ryby. Jako první to odnesla Neonka, po ní čichavec zlatý a včera jsem v aqua sledoval, jak zlikvidovali Kardinálku. Je možné, že začnou z ničeho nic být až takhle agresivní??? Jaký by to mohlo mít důvod??? A dá se to nějak řešit???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:39 Muž Richie83 [1] Re: Urtman
Aqua je doma, v zaměstnání jsem jen dával světlo dohromady. tone Ale jináč zpět k čichavcům. Po vánocích asi dám perleťáky do vytíračky (neustále staví hnízdo a nahání samičky). A uvidíme jak budu úspěšný s chovem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 12:50 Muž Richie83 [1]
No nemám rád rozdělování věcí na "moje tvoje" (ale jsou situace, které to vyžadují). Aqua jsme navrhovali společně. Ale asi je potřeba to změnit. Takže. Kytičky huž jsou poptávané a v zaměstnání huž mám připravené 2x38W osvětlení. Takže čekám jen na vhodný okamžik, kdy se naistaluje. ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 07:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Richie83
Naprosto přesně, jak to napsal romant. Jak do toho kecá víc lidí, je to ... no, na houby. Více rostlin je nejen pro čichavce naprosto nezbytné, skoro všechny ryby mají rády akva více než méně zarostlé a čím více máš rostlin, tím také menší potíže s řasou a podobnýma neplechama, a naopak tím stabilnější prostředí v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2013 16:21 R Muž romant [27987] Re: Richie83
Pochopil jsem, že to akvo je Tvoje, ale to neva, každej jsme ňákej a komu není rady tomu není pomoci, tedy tomu koho to akvo je. Ano, vzít to tzv. do vlastních rukou, je ten nejlepší postup. Prostě buď to bude po mým a nebo si s tím tzv. dělejte co chcete, věř že s tímto postupem mám bohaté zkušenosti a vyplácí se to. Jak do toho kafrá moc lidí, není to nikdy dobře. Za ignoranta, Tě rozhodně nepovažuji. Tvůj projev působí dojmem, uvažujícího člověka o daný věci. Tak ať se daří nejen v akvaristice. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 15:52 Muž Richie83 [1] Re: romant
bohužel, jak již zde poněkolikáté píši, nezákládám aqua sám. Takže kdyby bylo na mě, je to aqua více zarostlé. Ano je zde mnoho prezentací (již jsem jich tucty prošel), ale pokud to nevemu do vlastních rukou, tak mi ostatní prezentace jsou jen na potěšení. Omlouvám se, nechci je urazit. Ale po posledních dnech strávených zde a po uklidňování situace v aqua, to asi pomalu začnu brát do svých rukou. Jelikož pokaždé, když se s někým začnu bavit, sklidím onu stejnou kritiku, jako od tebe. Ano všichni to myslíte dobře, ale ta kritika patří někomu jinému. Asi bych se musel po delší době odsud odhlásit,jelikož bych zde budil dojem ignoranta k Vám všem a vašim radám. A to nechci. Takže žádné další rybičky, ale už je poptávaná zeleň. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:51 R Muž romant [27987] Re: Richie83
Nepotěším Tě ani teď. Další ryby bych do tý doby, než bude akvo více zazeleněný nepřidával. Zamakej na těch rostlinách, pročti další diskuse, podívej se do obdobných prezentací, udělej si názor a vrať se s nějakou myšlenkou a budem o ní diskutovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:45 Muž Richie83 [1] Re: romant
Aha, tak to beru zpět. Proto mi tam neseděla ta litráž. no No tož, každopádně jsi mě nepotěšil, nadhodím ty razborky doma. Prosím tě a nějakou jinou (ne tolik běžnou) bys mohl eventuálně doporučit??? jako už se tady v těch diskuzích a hledáních ztrácím. hmm Každopádně jsem už č. modrého dal pryč (dočasné druhé aqua) a už je nálada v aqua mnohem klidnější. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:25 R Muž romant [27987] Re: Richie83
Já mám rohovku a z rohu do rohu to mám 130cm a i tak to není nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:23 Muž Richie83 [1] Re: romant
Mno mám čelní stranu 100x50. Podíval jsem se (zdovolením na tvou prezentaci) a rozměrově máš aqua o kousek menší a T. konžské tam máš..... Celkové rozměry mám 100x50x50 což je čistá míra cca. 190L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:10 R Muž romant [27987] Re: Richie83
Konga je sice dobrej nápad, ale Tvoje akvo je na ně krátký, to jsou plavci jako blázen a právě v té rozplavbě vyniknou, nedával bych je tam.
Edit: Co třeba hejno razbor? rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:06 Muž Richie83 [1] Re: romant
no, taky jsme s tím pomalu smířený. sad A je dobrá volba k č. perleťovému tetra konžská? 5-6 rybek? jináč mám 2 ancíky a momen. 2 pancíky, ale min. 3 chci ještě dodat, jelikož se jedná o hejnovitou rybku. ano Jo na Valisnerku se chystám, ještě mě napadl nějaký Echinodorus.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:02 R Muž romant [27987] Re: Richie83
Modrýho pryč, to bude jistější.
Edit: Rostliny, rostliny, rostliny těch je tam třeba, můžeš nějaký plovoučky, pustí kořeny do akva a to se bude čichavcům líbit, nebo něco vzrůstnějšího, aby to položilo listy na hladinu a utvořilo se příjemný přítmí, třeba valisnerku, nebo krypt. kalatkolistou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2013 18:53 Muž Richie83 [1]
Ahoj všcí, prosím o pomoc či radu. Mám 190L aqua a v něm 3 čichavce perleťové (2+1) a jednoho samce čichavce modrého. Ještě nedávno tam byli 3, ale dva jsem musel dát pryč. Jenže mi oba samci, jak perleťový tak modrý, začali prohánět obě samičky a vůbec je nepustí k hladině, když se jim to podaří, tak okamžitě atak. Jako chápu samce perleťáka, má hnízdo, ale toho modrého nechápu. Mám v úmyslu, tam přidat ještě 2 samice č. modrého. Myslíte, že by se začal č. modrý věnovat svým samičkám??? Nebo by to jen zvýšilo počet proháněných? Či je lepší dát č. modrého pryč? sad Moc děkuji za jakoukoliv info.... a přeji pěkná aqua a zdravá rybka ano ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.10.2013 11:23 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: aa007
Souhlasím z Liborem,to akvárium není zaběhlé,ty ryby tam ještě nemaj co dělat.Rostliny taky zatím nejsou moc rozrostlé a ryby se necíti bezpečně.V první řadě dej těm rýbám čas aby si zvykli na nové prostředí.Vhodnější by byl pouze jeden pár.Po zaběhnutí akvárka jim pořiď nějaké vhodné rybu a myslím si že to bude ok.Že tam máš čtverzubce to se mi moc nelíbí a navíc u ních paví očka a krevetky (nevím jestli je máš tam jako potravu pro ně).Ty perleťové čichavce nedoporučuji,ti jsou ještě lekavější než tíhle,zvlastní zkušenosti to mužu potvrdit,měl jsem je a kvuli tomuhle jsem je dal pryč,nikdy si nezvykli a to jsem tam měl prales,pořád byli zalezlí v rostlinách.To už jsou vhodnější ti zakrsklí a nebo medoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 10:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: aa007
1) akvárium není zajeté, ryby by v něm vůbec neměly být
2) jak psal romant, je tam málo rostlin, chybí hlavně rostliny, do kterých by se mohli případně čichavci schovat a plovoucí rostliny
3) pro tyto ryby je akvárko malé
Doporučuji nejlépe ještě dnes čichavce vrátit a za 3-4 týdny místo nich pořídit buď 1 pár klidnějších čichavců perleťových, nebo raději menší čichavce medové, tam klidně 2-3 páry či čichavce zakrslé 1 samce a 2 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 06:26 R Muž romant [27987] Re: aa007
Akvo je holejší, nemají se moc kam uchýlit, pořiď plovoučky a nějakou vzrůstnější rostlinu až k hladině a do budoucna to akvo na dva páry moc nebude, až se začnou projevovat, tak to bude fičák.
Edit: Jinak doporučuji velmi často měnit vodu, to s přihlédnutím k tomu datu založení nádrže. 1/3 akva měnit klidně obden, tím se nic nezkazí, ba právě naopak, akvo je v kritický fázi nabíhající nitrifikace a vyšší hodnoty N látek můžou bejt na pořadu dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 23:29 aa007 – Vystrašení čichavci
Do mojí nádrže - rybicky.net/nadrze/18990 jsem v neděli koupil 2 páry čichavců - zlatí a modří.
První den byli úplně v pohodě, ale dnes začali být ustrašení - jakmile přijdu do místnosti, tak okamžitě slyším šplouchání a všichni se cpou za filtr. Nevím co je může tak děsit, ale představa, že tyhle ryby vlastně nikdy neuvidím jinak než za filtrem, mi moc radosti nedělá.
Co jim může vadit? Akva je na klidném místě

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.09.2013 08:20 Žena markiz [33] Re: LiborSprysl
tak snad to nedopadne taky jako u nekterych lidi :-D chudak chlap..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 08:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: markiz
markiz napsala: On na te fotce co mam u akva je lip videt ten druhej, co mam dojem ze bude samec - je syteji barevny a uz se mu tak nejak zaspicatila hrbetni ploutev (spis jakoby zarizla, rozhodne ale neni kulata), coz se u tohohle nedeje - tento ji ma porad kulatou. Akorat mne zarazilo, jakej je to tyran/ka. Protoze tomu barevnejsimu neda pokoj a ten jen drzi, pripadne prcha. :-)

I mezi lidmi se najdou sexuálně vitálnější ženy než někteří muži... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 07:26 Žena markiz [33] Re: malyLibor
On na te fotce co mam u akva je lip videt ten druhej, co mam dojem ze bude samec - je syteji barevny a uz se mu tak nejak zaspicatila hrbetni ploutev (spis jakoby zarizla, rozhodne ale neni kulata), coz se u tohohle nedeje - tento ji ma porad kulatou. Akorat mne zarazilo, jakej je to tyran/ka. Protoze tomu barevnejsimu neda pokoj a ten jen drzi, pripadne prcha. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 21:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Designer
Neměl. Nejvíce 4 ve 240 litrech a to se dalo. Ony jsou to přeci jen větší ryby, tak potřebují i větší teritorium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2013 17:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: malyLibor
Uz jsi tech samcu mel 6ks ve 160l akvarku? To bys o klidasech vubec nepsal. Kdyby se ta voda v akvarku varila, byla by klidnejsi :-D . Sice si umi rozdelit prostor, to ano, ale kazdou chvili nektery zkousel, jestli by jeste za tenhle listecek, tenhle kaminek... a zase varime :) .

Ale jinak se nepru, opravdu jsou celkem mirni, tohle byl extrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 17:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal:I když samci lery jsou mnohem větší kliďasové než ostatní samci rodu Trichopodus.

Pán se projevil opět jako znalec, který ví prd... smich ...jistě měl pectoralisy či microlepisy v chovu, aby mohl srovnávat... smich ...nehovořil bych o ostatních, protože tyto dva druhy jsou rovněž velmi mírné... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 17:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: markiz
Tady na té fotce vypadá jako naprosto jasná samice... ale ve tvé prezentaci kde máš "detail peroucích se čichvců" už to tak jisté není, navíc jsou to ještě hodně mladé ryby. Přesto bych ale asi souhlasil s romantem, vsadil bych 4:1 na samici. A neboj, jestli je to samice, tak si to od ní samec taky nedá líbit věčně. I když samci lery jsou mnohem větší kliďasové než ostatní samci rodu Trichopodus.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33427x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787?od=651