Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živé krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Živé krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 16:34 Muž Sewer [99] – Re: FreeDale
To máš doma tolik molů, že nevíš co s nimi a přemýšlíš, jak je zužitkovat? coze

Jinak si myslím, že větší ryby by je dali, ale zase nevím, jestli by nedělali problém jejich křídla, když na nich mají ty prachové šupinky... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 16:23 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – moli
prave vcera jsme probírali potravinové moly, tak me napadá, jestly by se tyhle bestie nahodou nedaly zužitkovat v akváriu. jen mam obavu, jestli to neni nahodou moc velký. pri představě, jak krajím housenky se mi zvedá kufr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 16:17 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Toony
Když je ho hodně tak ho raději zamrazím než aby pochcípalo.I v té přepravce když je ho hodně tak se udusí.Možnost vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 16:11 Toony
lama: no nic, dám to do přepravky od chlebíčků a ještě do sklepa. zamrazovat to nechci. Baví mě sledovat jak rybky loví. Dokonce i pancéřníčci se na chvilku proměnili v dravce :-) díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 16:07 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Toony
Když přinesu hodně živého krmení tak ho vyleji do přepravky od chlebíčku cca 10cm a tam ho mam než je zkrmím.V létě je lepší ho mrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 15:57 Toony
to Sewer: máme sklep v něm stabilně 14 stupňů, takže příště s něma tam? ale zase je tam tma.to jim nebude vadit?Taková škoda, právě jsem to vylil do záchodu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 15:52 Muž Sewer [99]
nízkou vodu a plochu -
Na pečící plech? :-)

nízkou teplotu -
do sklepa? do ledničky? :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 15:50 Toony
díky za odpoved.a kdybych tam dal vzduchování? nebo v čem je mám mít, aby přežili.Je jich tam dost.neumím si představit do čeho dát takový kvantum blech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 15:43 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Toony
Blechy pochcípaly,aby vydržely tak chtějí nízkou vodu a plochu jinak se tě udusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 15:23 Toony
mám dotaz, včera sem si nachytal "blechy" na rybníku. zscedil jsem je a dal do 2 petilitrovek. Dnes ráno leží všechny na dně, skoro se nehýbou a vodá zapáchá. Jsou mrtví? nevzduchoval jsem.Může to být tím?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 06:34 kreten – Re: Opteron
Nejlepší jsou mouchy a pak všichni červi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 23:30 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Živé krmení pro dospělé ryby
Mohl by mi prosím někdo poradit které nejlepší živé krmivo se dá doma odchovávat a krmit s ním dospělé ryby?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 17:48 R Muž Silent [5949] – Re: Gabriellka
Zkus prostudovat tohle rybicky.net/forum/3833…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 17:45 Žena Kaala [0] – Re: Punisher
viete mi niekto povedat ako sa daju zohnat tie vajicka artemie??? su susene alebo ako je to s tym??? nemam s tym skusenosti a konkretne to ako to vyzera v obchode ked to je voec v obchode neviem najst... nechcem zakladat novu temu nech sa dakto nenastve

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 11:37 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: Majkls
Zdravím,

nevím z kama jsi, ale jsou od nás zpoza kopce, taky jsem tam psal, ale lepší je tam si zavolat - zkus to za pár dní jsem měl objednané doma (cena za zboží + asi 150 nebo 160 poštovné) jestli si to pamatuju dobře - to mě celkem tehdy dostalo, byl to jako cena objednaného, ale co objednal jsem a na cenu dopravy jsem se neptal...

Ale určitě si tam zavolej...máš jistotu, že to co chceš mají (jo vlastně u mě to taky nebylo hned, čekal jsem než mi namnoží trepky...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 11:28 tttomas – Re: Majkls
no protoze jsem z ostravy tak ti moc neporadim kde je sehnat, ale schanej protoze je to vazne senzacni krmeni pro ryby, hodne lidi rika ze je grindal tucny a krmeni s nim by se nemelo prehanet, ja davam trosku denne odchovu rybek a rostou jak zbesile, ale je treba samozrejme krmit i jinou potravou je to jen doplnek stravy, ale jakmile uz budes grindal chovat a dobre se starat o nasadu tak nebudes vedet co s nim, mnozi se tak rychle ze to hlava nebere,z jedne krabicky denne seberu cajovou lzicku grindalu, tak hodne stesti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 23:50 Majkls – živá potrava
a nevíš o nejaké inší firmě která by se tímto zabývala? nebo případně jestli někěho neznáš kdo by mel grindal na prodej? Bydlím poblíž Hodonína,takže Hradec je pro mě celkem dost daleko :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 23:44 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Majkls
Burzy,prodejní výstavy,nebo koupit násadu od nějakého chovatele.V Hradci grindal měli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 23:38 Majkls – živá potrava
jn..a nevíš prosimtě kde jinde by se dal sehnat grindal, nebo mikry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 23:20 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
19. října 2007 8:37:56 tohle se mi ukázalo jako poslední aktualizace stránky....takže bych tomu už asi moc nevěřil
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 23:14 Majkls – živá potrava
Dobrý den. Máte zkušenosti s objednávání živé potravy od www.dendrobena.cz/… ? před 10 dny sem posílal objednávku přes email a pořád se neozvaly. tak jesli stránky jěště pořád fungujou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 13:36 dodmo – Re: V
omlouvám se nebylo to určeno vám,reagoval jsem spíše na uživatele ČUPR,jen sem klikl na odpověd,fakt sory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 13:22 V – Re: dodmo
Copak já nítěnky odsuzuju...? Jenom jsem postnul pár odkazů.

Ale přiznávám, že mražené ani živé krmení nepoužívám (kdysi dávno jsem krmil živými nitěnkami, ale bylo to dost nepohodlný). "Nejsympatičtější" mi je sušené: např. po lyofilizovaných pakomářních larvách (LON Moskito) se ryby můžou utlouct. Dokonce i když jsem dřív chodil do přírody na dafnie, tak jsem je pak sušil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2009 12:47 dodmo – Re: V
Nitěnky bych neodsuzoval ani v nejmenším,je to nejlepší krmivo pro větší potěr v kombinaci s artemií je přímo geniální.Uchovat nitěnky živé není žádná věda a pokud někdo přeci jenom uvažuje o těch nemocech,tak stačí nitěnky třeba týden proplachovat at se vyprázdní a potom skrmit. A ještě k těm mraženým nitěnkám, pokud si je koupíte od firmy jasné že budou hnus, tenučké a skoro jakoby to ani nebyly nitěnky, jediné co doporučím si je zamrazit sám.S těch ostatních krmiv jsou také hodně dobré patentky a černé komáří larvy.Už méně vydatné jsou cyklopy a perloočky ale jako doplnkové krmivo nebo jako krmivo po tučných( h. srdci, nitenkách)je to super krmivo.ALE NITĚNKY ROZHODNĚ NEODSUZOVAT! JÁ SI BEZ NICH NEDOKÁŽU ODCHOVY PŘEDSTAVIT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 12:45 Muž hf [54] – Re: V
Njn, dík. :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2009 12:13 V – Re: hf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 12:04 Muž hf [54] – Re: Bob66
Hele Bobe,

Co to je Grindal? Nemáš k tomu nějaké url k přečtení?

Díky moc.
H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 11:52 kolcun2
neviem ako sa balil, ale predpokladam že ked som ho kupil z obchodu a je vakuovo baleny v zaruke bude čerstvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 11:10 0 – Re: kolcun2
Fotka k příspěvku Pokud byl zmrazen , když už se začínal uhynulý rozkládat , tak se není čemu divit , že ho nechtějí , nebo nejsou na tuto potravu navyklí.

Mí skaláři žerou i rozmrazený , ovšem sám si jej za čerstva dám zmrazit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 10:05 kolcun2
Mam problem z cyclopom. Kupil som mrazeny cyclok pre skalarov asi 1-2 cm velkych a oni to nechcu. Zamutilo im to vodu a skalare su vsetky na hladine. Poradte co s tim, je cyclop pokazeny??? Skalare nepapaju cyclop???? Ďakujem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 09:04 0
Fotka k příspěvku Na snímku je ona periodická "louže". Je záměrně vyhloubena a není-li vyschlá nebo zamrzlá , tak tam vždy buď perloočky , korethry nebo komáří larvy i buchanky nalovím , jen to mám trochu z ruky - přes dva kilometry daleko. Ještě chodím na jinou podobnou prohlubeň , ale ta má jen některé roky dostatek vody na plný rozvoj planktonu , aby se vyplatilo k ní prodírat terénem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 08:47 0
Fotka k příspěvku Podoba nejvhodnějšího krmiva je v kýblu na fotce , "masa" čerstvě naloveného planktonu v nezarybněné periodické - dešťovou vodou plněné větší tůňce , kde široko daleko není jiná voda. To množství mám na jedno nakrmení , ale vyplatí se mi na kole k tůni se vypravit a výživné dobře stravitelné živé krmivo , dokud je , nalovit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 21:43 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Jasný tučný jsou mikry :) nějak jsem si to přehodil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 21:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
já mám Grindali už víc jak půl roku a musím říct, že je to výborné krmivo. Dávám jej potěru bojovnic od velikosti ai 0,5 cm. Ti malí špunti jsou schopný do sebe nasoukat 3-5 kousků grindalů o delce 1 cm. Kam to dávají nechápu. Bojovničky po nich rostou 2x rychleji. A stačí je jim dávat obden. a obden artemku či cyclops....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 21:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Právě že Grindal není tučný X-) Můžeš s ním krmit jednou nebo i víckrát denně a to každý den, a berou ho ryby všech velikostí ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 21:09 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Jako doplňkový krmivo je to dobrý, ale stejně jako nítěnky je dost tučný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2009 20:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: jana
Nejjednoduší živé kvalitní krmení je Grindal X-) V malé plastové vaničce na vlhčeném molitanu přikrytém kouskem skla krmíš jen mokrým piškotem a jinak je to bez starostí. Žádné starosti s čištěním, jen ponoříš sklo s Grindalem do akva a druhý den máš sklíčko zase plné ;-) Jednou za měsíc propláchneš molitan a to je vše. A ryby ho milují i moji terčovci co mají 12cm a výš se po něm můžou utlouct :-D
Ještě doplním že přežijí ve vodě 2 dny takže nezkaží vodu, ale nemám to vyzkoušené ještě jsem neviděl aby nějaký Grindal stihl dopadnout na dno smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 15:21 Žena datura [104] – Re: jana
pokud máte k dispozici zahrádku a na ní třeba sud s dešťovou vodou, je to ideální líheň pro larvy komárů a pakomárů. narozdíl od nitěnek jsou koretry šetrnější k rybím játrům, protože je nezatučňují a zároveň se ti nezavrtají do dna, takže jsou pořád ve volném vodním sloupci připravené k sežrání:-) patentky jsou taky dobré, ale ty zkrmuji radši z pinzety právě kvůli tomu zahrabávání. nebo dělám to, že betty přelovím z akvárka do misky s nalovenými larvami a s akvarijní vodou a potom čekám, než si každá naloví, co hrdlo ráčí:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 13:58 JuraS
Nítěnky bych neodsuzoval..když se pořádně properou - vyčistí pak jsou v pohodě..máma je měla v kelímku v ledničce a každý den je proplachovala..já svého času měl polystyrenové kolečko (jak se používá na vázání věnců) a v něm dámskou punčochu..vypadalo to jako síťka..do toho dát nítěnky a vložit do záchodové mísy (té nádržky)..furt ledová vody, proplachování..po přestvbě bytu a výměně za nádrž která se rozebírat snadno nedala nítěnkami nekrmím..a že jich měli "svého času" piraně odbyt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 11:19 Muž ČUPR [204] - Tetry – ..ještě k nítěnkám
Fotka k příspěvku Ještě doplním informaci k nítěnkám. Uvažuji i o tom, že přestanu kupovat i nítěnky mražené (Tubifex). Mám jich ještě pár v mrazáku, ale po rozpuštění a propláchnutí v sítku je z toho jenom takové "blátíčko", kde marně najdeš celistvou nítěnku. I rybám to nějak přestává chutnat. I když to řádně proplachuji před zkrmením, vždy mi zůstane spíš ta blátivá "hmota" než skutečná nítěnka. Zdaleka se to nepodobá ani přiloženému obrázku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 10:40 Muž kortezhugo [983] – Re: ČUPR
...tiez sa pametam ze ked som choval nitenkami - som si rozsiril znalosti v chorobach ryb...a knihu "333xJak a proc" - Stanislav Frank+Karel Rataj+Rudolf Zukal som uz vedel pomali naspamet...
...od kedy nepouzivam ziadne zive krmivo - knizka "zapadla prachom"...
...nechcem nikoho odradzat od ziveho krmiva - len sa musi pripravit na to co este "nevidel"...-a mat po ruke kopu chemikalii "lieciv"...
...mne este otec vravel ked chodili na nitenky kedisi davno - bol to potok hned vedla mesokombinatu tam vypustali organicky odpad - krv a kadeco ine...toto vsetko tam hnilo...a bol tam taky smrad ze si to neviete ani predstavit...-a to chodili dvaja aj so susedom a raz zvracal jeden raz druhi :-D
...ja to len uvadzam abi ste mali predstavu alebo "nepredstavu" co v tich nitenkach "vsetko" moze bit.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.07.2009 07:54 Muž ČUPR [204] - Tetry
Nítěnky jako živé krmivo bych Ti moc nedoporučoval. Řada akvaristů od tohoto druhu krmení již dávno upustila z důvodu velkého rizika zavlečení nejrůznějších nemocí do akvária. Pokud již kupuješ nítěnky, tak skladovat je nejlépe v ploché skleněné misce a nechat na ně kapat čerstvou studenou vodu. Samozřejmě že tuto možnost má asi málo kdo a tak skladovat v chladničce a několikrát denně je propláchnout, čímž jednak odstraníš případné odumřelé kusy a hlavně bahno, ve kterém nítěnky vlastně žijí. Před podáváním VŽDY důkladně propláchnout v sítku a podávat buď špejlí (párátkem), nebo vložit dávku do speciálního krmítka pro živou potravu. Pozor - někdy bývají v nítěnkách i malé pijavice, které potom mohou cizopasit na rybkách. Podobné skladování vyžadují i červené patentky (komáří larvy), které jsou z hlediska výživy pro rybky nejvhodnější a hlavně neobsahují bahno. Dalším živým krmivem jsou např. buchanky, které můžeš chovat doma v nízké nádobě s velkou plochou jako je např. tácek apod. Musí být v chladu a ve tmě. Rovněž tak můžeš velmi úspěšně chovat roupice (malí bílí červící) v krabičce např. od nanukového dortu s vloženým molitanem a kouskem skla. Pak stačí pouze dokrmovat kolečkem dětského piškotu vloženým pod krycí sklo a udržovat molitan vlhký. Krmení roupicemi však nelze také jednoznačně doporučit, protože jsou dost tučné. V podstatě je mnoho možností v podávání živé potravy akvarijním rybkám, ale každá živá potrava s sebou přináší potenciální nebezpečí zavlečení nemocí, jak jsem již výše uvedl. Plnohodnotnou náhradou živého krmení je mražená strava. Zde najdeš velký výběr od nítěnek, patentek, nejrůznějších korýšů a speciálních směsí např. pro cichlidy apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 23:49 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: jana
Dej si živé krmení do síťky na rybičky nebo do sítka na čaj a propláchni ho pod vodou z kohoutku, tím ho omyjes a voda v akvariu tak pak bude cista. Druh krmení, záleží na tom, jaké máš rybičky, ale snedí vesměs vše =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 23:43 jana – jaké živé krmení
ahojky můžete někdo poradit jaké je nejlepší živé krmení,kupuji nítěnky,ale ty vždycky zakalí celé akvárko.Nemá někdo nějakou radu?Ještě jsem se chtěla zeptat jak nejlépe živé krmení skladovat.Dala jsem je do ledničky a po 3 dnech bylo po nich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 19:50 Muž kiwik22 [9] – Re: Dusyk
SUPER LITERATURA,PRESNE TO CO SOM HLADAL...MOC DIK :) X-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 19:34 Muž Snofrev [54] – Re: BranoN
to jsi tam toho dal teda docela dost, bych řekl minimálně pěknou lžičku :-)

ten návod je super, udělej to podle něj a jen bych tam dal těch vajec na první várku pár, tak polovinu toho co je na té fotce
až se vylíhnou, tak to poznáš velmi dobře, zastavíš vzduchování a hned uvidíš nauplie jak se tam hýbou, vylíhlá vajíčka vyplavou na hladinu a nauplie budou padat dolů

po první várce budeš vědět kolik toho je z jakého množství vajec a pak si to množství už přispůsobíš palec

já včera nedobrovolně zkoušel jak dlouho vydržej ve sladké vodě (padlo mi tam toho nějak moc) a hýbaly se ještě po 5h, později jsem už žádnou v akvárku neviděl palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:09 Muž BranoN [1] - Tetry – Re: dan
dakujem za info, nabuduce skusim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 17:51 Muž BranoN [1] - Tetry – Re: jajaapaja
Sakra, presne na to som sa pytal predavacky a ona povedale, ze pet-flasa nie je dobra. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 17:40 dan – Re: BranoN
Máš to špatně to vzduchování není na to aby měli přívod kyslíku ,ale nato aby se mílila voda se solí!!! ;-) návod: www.cichlidworld.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 17:39 Muž jajaapaja [174] – Re: BranoN
Měl jsi to dát aspoń do uříznuté petlahve aby se to vířilo.Takhle stoho nic nebude.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12 13

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 20958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2004?od=501