Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živé krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Živé krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 17:25 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
Naprosto v pohodě, nasekal jsem je na drobné kousky a sežrali všechno co mohli, nejdřív to roztrhali a pak sežrali. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 17:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Kryštof napsal: tetry krvavé, pancéřníčci, cichlidky aggasiho

No nevím, těm spíš mleté, aby se ty rybky neudávily... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 16:03 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
Já, když je mám, tak krmím téměř pořád a sem tam přidám suchý, třeba i s pár kapkama fishtaminu, což se dá aplikovat i do rozmraženejch patentek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 15:58 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
jojo, a ještě se zeptám, blechami mužu krmit jak často? taky jednou za týden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 15:56 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
Přistoupil bych k tomu, jak napsal Hansel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 15:52 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
tak žížaly mužu kdykoliv najít na zahradě, což patentky nikoliv :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 15:49 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
Šel bych spíš do klasickejch patentek, než žížal, tedy s přihlédnutím k Tvojí osádce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 15:47 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: cejpa
tetry krvavé, pancéřníčci, cichlidky aggasiho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 15:39 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Kryštof
Bral bych je spíše jako zpestření. Jednou týdně jako jednohubku, proč ne. Kor u menších cichlidek. Hodně důležitým faktorem je filtrace. Jak žížaly, cvrčci, červi a ostatní krmný hmyz, opravdu hodně zatěžuje vodu, takže zase úměrně výměnám vody a filtraci. Radši nepřehánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2013 15:35 Muž visek [75] - TetryRe: Kryštof
zalezi jak mas velke ryby ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 15:22 Muž Kryštof [314] - Amerika
Zdravím, jak často můžu krmit žížalami? Můžu i víckrát za týden? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 14:15 JoKa – Háďátko vinné
Ahoj, máte někdo zkušenost s tímto živým krmivem (háďátko vinné), které je zmiňováno v odkaze pod tímto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 21:47 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: sajfrdík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 19:22 Muž sajfrdík [14] – blééh
Zdravim..Určitě tu někdo máte zkušenosti s chovem vířníků doma ve sklenici..já s tím ale zkušenosti zatim nemam a nic jsem o tom tady ani nenašel..Mohli byste mi o tom někdo něco napsat?(nebo poslat odkaz?)..díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   18.09.2013 06:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: lubor
lubor napsal: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, čím by jste mi doporučili krmit.. mám tetry krvavé, sekavce příčnopásé, pestřence červené, a ancistruse a endlerky. krmím je zatím vločkovím a mraženým krmivem různých druhů, to 6kombo. Chtěl bych ale dávat i živé a ptám se, jestli je to vůbec vhodné, kde se dá sehnat a co, a také jaké rizika s tím jsou spojena a čemu bych se měl vyvarovat, abych si tam nezanesl nějakou nemoc.
Děkuji
Lubor :-)


Mnohem podstatnější informace je ta, že pokud se živým krmí jen "občas", tak hrozí riziko zvlečení chorob mnohem větší, než když se vysadí zcela. Dnešní kvalitní suchá krmiva pro koníčkářskou akvaristiku splňují všechny parametry potravy, kterou by ryby měly dostávat. Pokud totiž jakoby "na přilepšenou" chcete krmit živým, riskujete to, že ryby nejsou imunitně připravené na přísun možných drojů nákazy. Při pravidelném krmení si imunitu vytvoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2013 16:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lubor
Už teď dáváš rybkám dobrou stravu, především to mražené je velice dobré krmivo, pokud je s ním po celou dobu od výrobce do akvárka dobře zacházeno. Živé krmení je ale živé - je to velmi vhodné zpestření jídelníčku. Různých druhů živého krmiva je ale opravdu mnoho, i způsobů jak ho získat, přečti si třeba jen tohle vlákno a dozvíš se odpovědi na své dotazy.
A čeho se vyvarovat? Lovení živého krmiva ve vodě, kterou neznáš, a ve vodě znečištěné či ve vodě s rybama, kde hrozí zavlečení různých nemocí. Ale i o tom se tu už hodně napsalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 15:01 lubor
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, čím by jste mi doporučili krmit.. mám tetry krvavé, sekavce příčnopásé, pestřence červené, a ancistruse a endlerky. krmím je zatím vločkovím a mraženým krmivem různých druhů, to 6kombo. Chtěl bych ale dávat i živé a ptám se, jestli je to vůbec vhodné, kde se dá sehnat a co, a také jaké rizika s tím jsou spojena a čemu bych se měl vyvarovat, abych si tam nezanesl nějakou nemoc.
Děkuji
Lubor :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 04:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
radim napsal: krmíte někdo ryby cvrčky? hmm

I kobylkami...když se náááááhodou nudím a je jich po zahradě hodně...cichlidy se jimi baví rády... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 02:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Annabell
Všechno. Bývají tam Rybkovi, ti mívají nejrůznější mražené krmivo, vždy od nich kupuji, a pak tam bývá nějaká paní z Polska, ta mívá v pytlíčkách to živé, od ní taky vždy kupuju právě koretry. Ty vydrží nejdéle živé - v ledničce i několik měsíců, i když ideální je zkrmit to do měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:28 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: malyLibor
A nevis náhodou co z toho bude na burze :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.09.2013 20:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Annabell
Skvělé jsou také koretry. Dnes se dají nejen lovit, ale i koupit živé. Na stálé krmení je to sice dražší (cca.9,-Kč/pytlík), ale je to pro rybky skvělé zpestření velmi hodnotným krmivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Aforte
Aforte napsal: ... Pojedu na aquatera burzu. Určitě tam bude nějaké krmení. Co mám koupit pro kardinálky vietnamské, tetry ohnivé, razborky skvrnoocasé a krevetky? Z čeho by měli asi největší radost? :)
Pro rybky bude velmi dobrým krmením mražená buchanka a moina. Pro krevetky pak různé speciální peletky a granulky. Krevetky taky mají rády dubové listy a např. kopřivy, o tom jsou tu speciální vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Aforte
Jak psal radim, pokud to máš v čisté dešťové vodě, kterou máš pod kontrolou, tak se nemocí nijak zvlášť bát nemusíš. U komářích larev je jen potřeba krmit po malých dávkách, aby je všechny rybky sežraly. Druhá důležitá věc je pečlivě kontrolovat, aby se mezi larvami nevyskytl nějaký dravec, jako třeba potápník - ten může na těchhle malých rybkách docela napáchat škody. Pokud si dáš na tyto dvě věci pozor, je to velice dobré krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 13:11 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Annabell
Annabell napsala: Ahoj chci se zeptat jake by bylo nejvhodnější živé krmivo pro razbory klinoskvrnne,kardinalky čínské a bettaka?Sly by artemie nebo mikry?dekuji
Namiesto mikier by bol lepsi grindal, mikry su moc male
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 12:24 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ahoj chci se zeptat jake by bylo nejvhodnější živé krmivo pro razbory klinoskvrnne,kardinalky čínské a bettaka?Sly by artemie nebo mikry?dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.09.2013 12:18 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
To se přiznám, že mě ani nenapadlo a nebral jsem to jejich cintání v potaz stydim Ale například u žížal se mi z ryb přímo kouří :-D u červů a cvrčků ani tak ne. Každopádně s problémem jsem se ještě nesetkal a ryby krásně rostou (samozřejmě tím jen zpestřuji).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 12:17 Žena Danila [4489] - Sumci
Vysoky obsah bílkovin, odpad při krmení, odpad ve výkalech, nekdy to ryby požvýkají a vyplivnou...chce to opatrně. Arowany rostou po cvrčcích jak zběsilé, dobrà zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2013 12:06 radim
ono to asi bylo myšleno, že z nich jde bordel, když je ryba přímo žere.... z těch cvrčků je dobře bílý mrak, když ho ryba šrotuje v tlamě.. to jediné mi na nich vadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2013 11:58 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Danila
Nikdy nenechávám povalovat v akva nebo na hladině, dávám dokud berou prakticky "z první" takže by problem být neměl. Pokud je krmný hmyz chován v čistém prostředí tzn. né na vlastních výkalech a mrtvých spolubydlících na kterých se i krmí tak bych se nemocí nebál. I když u hodně citlivých ryb tomu může být taky jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 11:50 Žena Danila [4489] - SumciRe: Hansel
Na červy a cvrčky pozor, kazí vodu . Hodně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 11:48 Muž Aforte [533] - Rostliny
Mám ještě jeden dotaz, jestli můžu zase vlést do diskuze. Pojedu na aquatera burzu. Určitě tam bude nějaké krmení. Co mám koupit pro kardinálky vietnamské, tetry ohnivé, razborky skvrnoocasé a krevetky? Z čeho by měli asi největší radost? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 11:45 radim Re: Hansel
ja jen, aby z toho něco nechytli, ikdyž to je asi riziko všeho živého krmení hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2013 11:39 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Cvrčky jsem zkoušel (co mám pro plazy), ale už to byla větší velikost tak to zase tolik úspěchu nesklidilo, jako třeba červi (mouční, větším rybám i zafobáci),i když třeba u ocelátů, by se cvrček nestihnul ani namočit. Na druhou stranu cvrčci malých velikostí (prodávaní pro malé plazy či mláďata) určitě půjdou dobře. Budou jak měkčí, tak i pro ryby atraktivnější. Výživově by to měl být nadprůměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2013 11:30 radim Re: Aforte
když to máš z takové uměle udělané nádoby, kde víš co máš za vodu, tak to bývá v pohodě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 11:22 Muž Aforte [533] - Rostliny
Radime tobě neporadím, ale mám svůj vlastní dotaz. Když si na zahradě dám velkou nádobu na vodu. během několika týdnů, měsíců se mi tam objeví larvy komárů. To to normálně mám posbírat a dát do akva? Nemůžu si do akva přinést nějaké nemoci? Máte nějakou radu, jak se tohoto nějak vyvarovat? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 11:02 radim
krmíte někdo ryby cvrčky? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 00:39 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Kryštof
nemate nikdo žadne zkušenosti, na netu jsem nic moc nenasel :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2013 14:59 Muž visek [75] - Tetry
ja sem si koupil v moste grindal udelal jsem si dalsi 3 nasady a kdyz dam rybam tak je to peknej rachot.ani to nedopadne va dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 11:02 Muž Kryštof [314] - Amerika – Blechy
Před měsícem jsem si do akvárka do nesla raka, i s nějakýma rostlinkami, vše od kamaráda, a po čase se tam objevilo dost takových teček, asi 1 mm, a byly přichycené k pistiím, jinak plavali různe v akvu, dnes jsem je zkusil i s pistiaa hodit do společenského akva, hned se všechny dania sletěli a začali je hledat a zobat, a proto se ptám je možné, si tyto tvory, asi blechy, nějak uchovat a množit ve vetším množství? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 19:48 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: souky
Záleželo by na ceně a zda by se od té paní dalo třeba i odebírat pravidelně...to by mi vyhovovalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2013 19:09 Muž souky [592] - RostlinyRe: Nikola90
nebo ti můžu přivézt od Dáši, ale to je tak jednou na nakrmení. A važ si toho, starýmu ošklivýmu chlapovi bych to nenabídl:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2013 19:03 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: LiborSprysl
myslíte do Vivaria?Odtamtud mám rybky tak se mrknu zda tam mají v nabídce i živé krm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 18:34 Dejv – artemie
ahoj, čím se krmí prosím artemie ??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2013 15:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nikola90
Holt asi budete muset do Mělníka...tam živé bývá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 15:14 Muž Chem [837] Re: Nikola90
Hm, zalezi na zvyku kazdeho z nas... Nevim, jak nekdo z jeho zamestnancu reaguje na sms a dotazy zda se da objednavat, kdyz ma jeho firma pomerne prehledny web, tusim i s eshopem... Osobne vim, ze zavazi zveraky i tady na JM, zije a funguje ;-) Podle vseho to vozi do ruznych eshopu, takze nebude jiste problem objednat i jinde kdyby nemel Tvou duveru. Tusim, ze drive mel minimalni objednavky od 500Kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2013 13:51 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Chem
já jsem mu tam psala na mobil i na email a žádná odpověď že ten jeho podnik frčí dál.Ale stránky má pěkný a ty ceny taky. Hl.odebíra z Polska z velkopěstírny živé krmení tak nevím zda teda si od něj můžu objednat nebo ne :-( ..stránky má ale nereaguje na meil zda se dá objednat a odebírat od nich.Já se raději první zeptám a pak objednávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2013 12:35 Muž Chem [837] Re: Nikola90
Je to s nekterym zivym horsi nez driv, ale zas tak hrozne to s tim prodejem ziveho neni. Pekny vyber je na kterekoli akvaburze. Kazdy tyden se inzeruje dost veci typu mikry, grindal apod. na aukru a takove to klasicke co prodavaj eshopy (niteny, dospele zabronozky, perloocky apod. balene v pytliccich) ma treba Jirka Kudrna - Aquamaster.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2013 09:29 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Chem
To nevadí :-D hl.že pobavila....ale nemůžu vůbec nikde najít někoho kdo prodává živé krmivo hledám na netu a nic moc.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.08.2013 22:23 Muž Chem [837] Re: LiborSprysl
Nejlepší jsou ty nítěny v kombinaci s fluorescenčními dánii. Dánio svítí na nítěnku, tak roste a dánio ji žere - skoro perpetum mobile.

No, je nás tu evidentně více, koho pobavila myšlenka násady nítěnek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 17:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Chem
Chem napsal: LiborSprysl napsal:
Copak ty druhé dvě...to není problém. Ale jak chcete chovat nítěnku?


Pane kolego, to nevíte o té novince - nítěnky s chlorofylem. Pak je to prostě klasickej indoor v kyblíku za oknem či v akvárku se světlem. ;-)


No to teda Jirko nevím...rád se poučím... ;-) ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 20960x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2004?od=251