Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živé krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Živé krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 09:38 Muž quasimodo [368] Re: RadioactiWe
Je to sice uz docela davny dotaz, ale zkusil jsem se podivat na ebay a nasel: www.ebay.co.uk/…

Akorat si nejsem uplne jisty, jak dlouho to pujde postou a jak dlouho ty potvurky vydrzi nazivu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 14:59 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sined
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 13:58 Sined – nutričné hodnoty
Zdravím, vedeli by ste sem poslať odkaz na tabuľku s nutričnými hodnotami jednotlivých živých "krmív" (patentka, dafnia, drozofila...)? Dávnejšie som ju tu zahliadol, ale teraz ju nikde na nete nemôžem nájsť. Vďaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 16:19 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Hyalella azteca
Ahojte po dlhej dobe, vefdeli by ste mi, prosím, poradiť, kde by sa dala zohnať násada takýchto tvorov? Mohlo by sa, prípadne, dobre dariť aj krivákom nalovením v prírode?

www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 12:57 maxadraj – jak uskladnit živou koretru
Prosím jak nejlépe uskladnit živou koretru a kdy ji zamrazit? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 16:28 Žena reina [17] – komáří larvy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nechce někdo z Prahy (ideálně někde Podolí, Braník, Modřany - na tramvaji) komáří larvičky?
Máme jich na zahradě 2 sudy, které vylévat nechci (nebylo by čím zalívat), a trávit ničím taky ne.
Dneska jsem chvilku lovila - jedna ze 4 várek vypadala takto (je to v litrové odměrce)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 08:53 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Ostrava
Dá se v Ostravě sehnat mimo burzu kvalitní živé krmení pro ryby? Ideálně Poruba nebo Jih. Napadá mě jenom Osmančík, ale je už daleko za Ostravou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2014 10:44 atzservis Re: Těhňajs
Prakticky veškeré prodávané mražené krmivo (až na malé vyjímky), nehledě na přelepku firmy na něm, pochází ze stejného zdroje - dovoz z Polska stejně jako krmivo Aquamaster.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 09:09 Těhňajs – It ichthyo tropic
Dobrý den, měl bych prosbičku. Do nedávna jsem kupoval krmivo It ichthyo tropic na stránkách aquamaster.cz . Ale nyní mají nějak ve výstavbě do 24.8. 2014 eshop kvůli stěhování, a nikdo na email neodpovídá. Chtěl bych se zeptat, zda nezná někdo někoho kdo také prodává It ichthyo tropic krmivo.


Děkuji za odpověďi.


Pěknou neděli, Petr
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:22 Muž DrChila [243]
Aloha.. v akvariu se mi objevila asi vodní blecha.. no nic řešil sem to výměnama vody blecha stejně neustoupila protože údržbou jsem to nepřeháněl bylo zkouškové období.. takže byli jiný zájmy... no nic narodili se mi malé galaxy razborky z velkýho akvaria(140l kde mizeli) jsem je pochytal hodil do 91L kde jsou jen a jen krevetky. Galaxkám se tam líbí rostou a blechy tam už jsou v menším množství :)
Takže jsem vyřešil 2in1

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 12:05 Muž visek [75] - Tetry
je na mostecku zive krmeni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 13:17 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Alahor
Vajíčka nezabiješ a jak si můžeš být jistý, že parazit je mrtvý, když živá potrava zůstala živá? Jisté je jen jedno. :-)
Já jen proplachuji vodou, vyjde to nastejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 12:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Alahor
minimalizuješ rizika, nebezpečí je vždy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 12:25 Alahor
takže s timto přípravkem se pak nemám čeho bát a můžu jim dávat živé, jak je jim libo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 12:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: radim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 08:56 Muž visek [75] - Tetry
ja to nejdrive namrazim a pak krmim.kolega ten lovi a dava tam par kapek preventinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 01:23 Alahor – krmení
Nazdar čau ahoj, potřebuji radu, živého krmení si nachytám spousty a rybičky rychleji rostou, ale dřív nebo později si vyvraždim akvárko, proto už živé krmení nechytám, dá se nějak předejít chorobám s nějakým přípravkem aby nedostaly třeba krupičku ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 17:18 Muž cudla76 [14] - LabyrintkyRe: jamajcan
Kýble toho nemám, je toho akorát tak ten cedník a už jim pražim prdelky halogenem tak uvidíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 16:09 jamajcan Re: Ivoš
Ve velkém určitě správný postup,ale tazatel toho má trošku./teda tak jsem to pochopil/ a v tom případě to čištěni na misce stačí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 15:56 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: PaDa
Píšeš to správně, já to kdysi takhle praktikoval. Akorát jsem na ně měl síto na mouku. Do něj vrstvu 1-2 cm bahna aby se dotýkalo pod sítem vody a pražit ji žárovkou do prdelek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2014 15:48 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: cudla76
Předpokládám, že toho nemáš kýble. Ne že bych to někdy použil, ale někde jsem viděl návod, nad nádobu s vodou dát síto nebo cedník, aby se to dotýkalo hladiny, rozprostřít bordel s nítěnkama a pražit do toho světlo z nějaké lampičky, prolezou do vody a bordel zůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 13:37 Muž cudla76 [14] - LabyrintkyRe: jamajcan
No zkusím to na té misce snad se zase stáhnou do chuchvalce (teď jsou prostě rozprášené)a pak bych je mohl vybrat :-) Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 13:25 jamajcan Re: cudla76
Rozprostřít na misku s čistou vodou,nechat nítenky pořádně vytrávit.Živí se v podstatě"bahnem",což je pro ryby nežádoucí.Vodu měnit minimálně jednou denně.Umístit v chladu/ne mrazu/.Teprve po vyprázdnění nítěnek zkrmovat!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 13:19 Muž cudla76 [14] - Labyrintky
Dnes jsem byl na živým krmení a zahlédl jsem tam i chuchvalce nitěnek tak jsem si něco nabral sebou, ale mám problém s tím jak vytřídit nitěnky od toho sajrajtu. Je to směs bahna a staré trávy. Nevíte někdo nějaký fígl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:08 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: kofejn
Já mám regulerně v misce týden doma a taky žije :-D Ale nekrmím tím. Jen nejsou lidi, co by to zlikvidovali stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:03 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Takže ten týden to v kybli v chladné garáži vydrželo živé a dneska jsem nasadil další várku. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 22:10 Žena baletka [624] Re: acik
Trošičku. Jsem docela vysazená na smrádky, zdravá patentka zapáchá trochu více, ale koretra, přijde mi, skoro vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 13:34 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: ludvik
Máš asi zvrácené chutě :-D Mě ta havěť všechna smrdí. Řízek nepřipomíná ani jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 12:28 Muž ludvik [1082] Re: acik
Čerstvá koretra mi snad dokonce voní. Připomíná mi to něco citrónového.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 11:55 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: acik
Trochu jo, ale ne jak patentky. Ty smrdí víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 11:38 finnnp Re: cejpa
Byl jsem nad Coubalákem i v Janově za Pardálem a nic.Nad Coubalákem hafo pinek,ale dost mělkých.Všude tuny bláta.Jeepa jsem na pak Vapkou myl asi hodinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 11:33 Muž acik [416]
Chci se zeptat,smrdi ziva koretra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 10:14 Muž visek [75] - Tetry
byl jsem na mezibori na nadrzi.vcera bylo docela dost krmeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2014 06:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
To asi nebude fotka z letošní zimy, že? smich ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:56 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: MichoCZ
Fotka k příspěvku
V nižší a širší nádobě v chladu to ty dva - tři dny vydržet může. Voda se má dostatečně sytit kyslíkem z okolí - proto je lepší nižší sloupec vody a rozhoduje i hustota "polévky" s těmi živočichy.

Foto: Noční lov planktonu pod ledem. Nejdřív se síťkou odsunou kusy rozbitého ledu a následně se započne s lovem. Vědro s nabranou vodou, do něhož se vyprazdňuje nalovený obsah z lovné síťky je postaveno na ledu u okraje vysekaného otvoru, v němž se loví.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2014 19:19 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: finnnp
Zkoušel jsi třeba venkovní koupaliště?Myslím takové ty na vesnicích,betonové nádrže,bez chemie a ryb.V těchto nádržích se koretry dost často vyskytují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:41 finnnp Re: MichoCZ
Tak já u sebe na rybníku nachytám Ciklop.Jenže já potřebuji hlavně Koretru.A tu za boha nemohu najít.Dnes jsem najezdil 100 km na tutové lokalita a nikde nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:30 radim
je tu někdo od Pardubic? zajímalo by mě jestli se dá něco nachytat na Horeckých písnících (mezi Rybitvím a Bohdančí) a jestli se tam vůbec může chytat..hledám a o žádný zákaz jsem zatím nezavadil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:01 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: finnnp
Špatné nářadi nebo špatná lokalita. Já jsem byl fakt překvapený, jak snadno to šlo. Když jsem jel na lov, tak jsem přemýšlel jestli investovat do profi vybavení nebo ne a myslím, že jenom zkrátím rukáv na současné síťce a nechám to být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 18:51 finnnp Re: MichoCZ
Já byl dneska také a přišel jsem domu z prázdným kýblem. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 17:18 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: 0
Fotka k příspěvku Dneska jsem byl zkusit první lov v životě s home made síťkou z "monofilu" ze švadlenky. Našel jsem si snadno přístupnou lokalitu kousek od baráku. Určitě bez ryb a házecí sítí 25cm v průměru jsem za čtvrt hodiny měl dost na zkoušku. Teď to musím jen zcedit a roztřídit. V té flašce to mám venku zatím. Jak dlouho to asi tak vydrží? Dva, tři dny to zvládne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2014 00:24 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvku V zimě je lov planktonu na rybnících, nejlépe pod slabším ledem, méně rizikový, protože výskyt chorob a cizopasníků je utlumen.

Lovím na silně zarybněné vodě velmi jemnou - prachovou síťkou (uhelon) a to v noční době v čase 23h - 03h a vracím se s úlovkem droboučkých druhů buchanek a vířníků, které jsou vynikajícím výživným krmivem nejen větším rybkám, ale i pro potěry.

Právě predační selekcí rybami v rybníce se nevyskytují velké druhy hrotnatek - dafnií - perlooček, jenž jsou na krmení akvarijních ryb méně vhodné a málo výživné - hlavně ty velké pro své tvrdé schránky a proto je lovím jen ve velké nouzi a cedím přes síta, abych odělil malé na zkrmení a velké pustím, čímž zajistím nové rychlé množení.

A proč lovím v noci? Aby mě nikdo neviděl?

Kdo kouká na dokumenty o oceánech, kde je ukazováno, jak v noci plankton vystupuje k hladině a ve dne sestupuje do hlubin s vysvětlením proč tak činí, si i sám odpoví.

Že by pověra? :) ;-)

Foto: ledová voda s naloveným planktonem se před zkrmením nechá nejprve pomalu ohřát !, teprve potom po zcezení a propláchnutí čistou vodou vloží živé krmivo do nádrží s chovanými rybami.

Ukázkový odkaz na sítě: www.pokorny-site.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 19:42 finnnp Re: MichoCZ
Tak to je těžké,protože plevelné ryby jsou takřka všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 19:15 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: rriki
Jak moc si dáváš pozor aby tam nebyly ryby? Lokalit, kde by mohly být i ryby je tu spousta, ale bez ryb toho je docela málo a nebo je tam plot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 17:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: finnnp
finnnp napsal: Chce to co nejstudenější vodu a vzduch,ale je to problém.Třeba koretra vydrží docela dost.Dobré je umístit venku třeba sud alespoň 200l.
Koretra zabalená v mokrém papíře a v chladu...klidně týden. Ve vodě podstatně méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 16:39 finnnp Re: rriki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 16:36 finnnp Re: rriki
Já to blbě napsal.Nejsou to tůně jako tůně,ale propadliny na kypách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 16:22 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
V tůni jo?V lomech ,koupalištích tam jsou pořád v tůni jsem v životě nic nechyt ,jednou v slepým rameni dafnii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 16:00 Muž acik [416] Re: finnnp
uvidíme,já mám 2m tyč,tak snad to stačí... :) díky
finnnp napsal: Ono je to dnes složitější než před lety.Plankton prostě mizí.Alespoň u nás.Když v rybníku něco je tak ulovíš alespoň něco i ze špatným vybavení.Lovíš asi na špatné lokalitě.Já dříve měl tůně kde jsem nachytal třeba 10 l koreter.Dnes tam není ani jedna.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 20960x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2004?od=151