Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živé krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Živé krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 15:54 finnnp Re: acik
Ono je to dnes složitější než před lety.Plankton prostě mizí.Alespoň u nás.Když v rybníku něco je tak ulovíš alespoň něco i ze špatným vybavení.Lovíš asi na špatné lokalitě.Já dříve měl tůně kde jsem nachytal třeba 10 l koreter.Dnes tam není ani jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 15:52 Muž sajfrdík [14]
To víte,že v zimě to bude slabota no..chce to vydržet..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 15:47 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: acik
Ja lovim kousek od brehu.Ted jsem se vratil a také nic nenalovil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 15:38 Muž acik [416]
když lovíte jak daleko od břehu? já byl dnes a nic jsem nenašel,třeba mám špatnou síťku či krátkou tyč :) a nebo lokalita špatná,ale byl jsem u 5 rybníčků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 13:09 Muž kofejn [963] Re: finnnp
3km. Dneska už byl na hladině škraloup a z práce se vracím za tmy. V létě jsem lovit zvládal ob den/dva dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 13:06 finnnp Re: kofejn
Jak daleko jsi od zdroje živého krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 12:58 Muž kofejn [963] Re: romant
Zase tolik ne, jednu sklenici od okurek. Ale týdenní krmení to bude stačit.
Pro MichoCZ: Žel bydlím v bytovce, ale aspoň je součástí garáž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 12:52 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: kofejn
Když se zadaří, tak dneska budu mít konečně síťku a půjdu to zkusit taky. Jinak není marné vyhodit na zahradu sud s dešťovkou a skladovat to tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 12:51 R Muž romant [27982] Re: kofejn
Nevím kolik toho máš, ale použil bych těch kýblů více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 12:49 Muž kofejn [963] Re: romant
Dneska po výměně vody je dám do cca 20l kýble od primalexu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 12:46 R Muž romant [27982] Re: kofejn
Mít venku, rozhodně a zkus se zamyslet nad nádobou, která bude mít větší plochu hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 12:45 Muž kofejn [963] Re: finnnp
Zatím to mám na severním okně ve dvou sklenicích. Dám to teda do garáže, není vytápěná a má plechová vrata. Snad to přes týden vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 12:36 finnnp Re: kofejn
Chce to co nejstudenější vodu a vzduch,ale je to problém.Třeba koretra vydrží docela dost.Dobré je umístit venku třeba sud alespoň 200l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 12:08 Muž kofejn [963] – Trvanlivost
Byl jsem dneska na blechách a přinesl jsem to ho docela dost. Rád bych živé udržel živé co nejdýl, co pro to mám udělat? Je mi to líto mrazit, vyjma "mrňousku" je ve flašce docela dost koret a larev jepic.
Stačí přidat vodu do kýble, zavést vzduchování a dát do chladu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 05:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Urtman napsal: Já se ptal spíš proto, že fakt nemám čas lítat po rybníkách. Dělám denně do půl páté a mám doma mimino...Proto jsem si chtěl živé doma vyrobit, jako třeba líhnu artémku...

V podstatě platí asi jako u většiny zboží úměra, čím větší cena tím větší výživová kvalita. A chce to zkoušet. Ale proti suchým krmivům nelze nic namítat. Ba dokonce jak mluvím s kolegy, mám dojem, že skončilo obodobí experimentování se složením gelů Petra Nováka a pár jich je používá docela ve velkém... Zkuste se pohrát třeba s artémií lyo. Má ji Pepa Koblasa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:41 Muž acik [416] Re: prasan
ale neurazil by jsi nikoho,nejsme slečinky ne :) nic proti slečinkám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:39 - Re: acik
Som si to na poslednú rozmyslel aby som náhodou niekoho neurazil.Len fakt kamarát ti povie kam chodieva chytať.Teraz je dobrých miest pomenej.Už ani v Tatrách nie je nitenky do vedier ako onoho času.Ľudia to tam načisto spotvorili.
Ja si v lete chovám moinu a teraz postačí pre dorast i rupica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 19:13 Muž acik [416] Re: prasan
to je takový problém sehnat? to víš,já nemám s živým zkušenosti,ale teď to prostě potřebuji,ale co nadělám,třeba najdu své lokality,kde krmení nachytám.

EDIT: nemusíš to mazat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:51 Muž acik [416] Re: iop
až najdu své lokality kde si budu chytat sám,dám pokoj ahoj ale teď to potřebuji celkem nutně :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:31 iop Re: acik
blešivce hmm to mají moje ryby mooooc rády ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:22 Muž acik [416]
ahoooooj,potřebuji co nejrychleji žívé koretry,blešivce,dafnie,neveděl by někdo kde sehnat tohle krmení? Nějak jsem hledal,jednoho jsem našel a zatím mobil nebere,možná hledám špatně. Díky moooooc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 17:59 JoKa Re: LiborSprysl
Já se ptal spíš proto, že fakt nemám čas lítat po rybníkách. Dělám denně do půl páté a mám doma mimino...
Proto jsem si chtěl živé doma vyrobit, jako třeba líhnu artémku...
Grindal je mi k tomuto účelu k ničemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 17:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: finnnp
finnnp napsal: To s tebou souhlasím.Celoročně krmit živým je dosti vysilující a takřka nemožné.Vlastním tři rybníčky z živím krmením 100m od báráku a ani tak nekrmím živým celoročně.Někdy už mě to leze krkem.Tak rybám dám co je zrovna po ruce.Samozřejmě,že na živém krmení ryba roste rychleji,ale ani to není 100%.Já když potřebuji urychlit růst některých ryb tak přitlačim na výměnu vody.Vodu začnu více přitvrzovat a do žrádla začnu přimíchávat jikry.Na druhou stranu mám známého a ten tolik živým nekrmí a ryby mu rostou rychleji a navíc je má hezčí.Nikdo nechápe jak to dělá.
Proto jsem psal, že živé není všespásné, a proto opravdu neplatí...Samozřejmě,že na živém krmení ryba roste rychleji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 10:24 finnnp Re: LiborSprysl
To s tebou souhlasím.Celoročně krmit živým je dosti vysilující a takřka nemožné.Vlastním tři rybníčky z živím krmením 100m od báráku a ani tak nekrmím živým celoročně.Někdy už mě to leze krkem.Tak rybám dám co je zrovna po ruce.Samozřejmě,že na živém krmení ryba roste rychleji,ale ani to není 100%.Já když potřebuji urychlit růst některých ryb tak přitlačim na výměnu vody.Vodu začnu více přitvrzovat a do žrádla začnu přimíchávat jikry.Na druhou stranu mám známého a ten tolik živým nekrmí a ryby mu rostou rychleji a navíc je má hezčí.Nikdo nechápe jak to dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 10:02 iop Re: cejpa
nítěnky a cvrčci u mě vedou..teď budu testovat sarančata:-) akorát ten hmyz kazí vodu, tak to musím víc hlídat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 08:54 Muž Flozik [8] Re: atzservis
Díky, na burzu se už nějaký čas chystám, ale zatím mi to nikdy nevyšlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 08:40 Muž visek [75] - Tetry
ja kdyz mam cas tak chodim na zive krmeni.kdyz prijdu domu tak to zamrazim a az pak tim krmim.jinak jim dam tetra min nebo grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 08:29 R Muž romant [27982] Re: cejpa
O.K. Já jsem spíš než slovo "trvalý" měl použít "každodenní". X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 08:28 Muž visek [75] - Tetry
ja je tim krmim 1 za 2 dny uz vic jak rok.hodne akvaristu na mostecku si vzalo nasadu a sou spokojeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2014 08:20 R Muž romant [27982] Re: cejpa
Jako spestření určitě, ale na trvalý krmení asi moc ne, přecijenom je to kalorická bomba, ale sem tam bůček nezaškodí. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 08:17 atzservis Re: iop
Na každé burze v Pardubicích (18.ledna) prodávám živé krmivo - sáčky (artemii, blechy, vířníka, krevetky atd. i volně nítěnky, patentky, koretru. www.akvateraflora.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 08:13 Muž visek [75] - TetryRe: iop
sezen si grindal.spickove zive krmeni.a prakticky bez prace potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 07:27 iop Re: Flozik
burza jedině 18.1. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 07:17 iop Re: Flozik
s klidem ti můžu říct, že nikde :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 07:12 Muž Flozik [8]
Nevíte o nějaké akvaristice v Pardubicích, kde by se prodávalo živé krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2014 05:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Nebýt za každou cenu přesvědčen o všespásnosti krmení živým... :-P Jen pár statečných a na dobrém zdroji vydrží krmit celoročně živou potravou, a pokud to vezmu technologicky, tak výhradní krmení živým není zárukou stále raketového růstu ryb. Ono záleží na období, na nakrmenosti žrádla, a hlavně na tom, čím se doplňuje to co v živém chybí. A chybí toho v tom dost, pokud trváte je na zrychlení růstu ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 21:48 JoKa – Živé doma
Ahoj, jaké živé krmivo používáte? Mám na mysli krmivo doma "vyrobené" (jako třeba ta artemie)... Po rozkrmení artémkou přecházím na mražené a je patrné zpomalení růstu u potěru. Po rozkrmení artemií používám mraženého cyclopa v kombinaci s mraženou dospělou artémkou a patentkou, ale fakt se všechno mraženým viditelně zpomalí (živé je živé)...
Sháním háďátko vinné, ale fakt se mi nedaří a grindal (po přečtení patřičného vlákna) mi připadá na každodenní použití nepoužitelný...
Co radíte??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:53 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Pepino78
Pravda, pravda. Nic moc toho tam není a chce to trochu přebrat a rozhodně né brát vždy a pohlídat si kdy navezou nové. Pak vizuálně překontrolovat obsah a jestli se to vůbec mrská, třeba koretry byly převážně v pohodě, patentky mi někdy přišly že jsou do pytliku hozené půl na půl živě s mraženýma, takže žádná sláva. Nitěnek jsem se v téhle formě ani nedotkl. Nicméně, "přilepšoval" jsem takhle dost, a žádný problém to nezpůsobovalo. ALE DOPORUČIT TO ASI NEMŮŽU.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2014 20:30 Muž Pepino78 [49] Re: Flozik
Něco takovýho už prodávají i v akvaristikách (v Hradci třeba v Intersparu), v tom sáčku je toho fakt dost málo za ty peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:07 Muž Flozik [8] – Ichthyo Tropic
Zdravím, máte někdo zkušenosti s baleným živým krmive od Ichthyo Tropic? Odkaz, kde se dá koupit je tady www.aquamaster.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 21:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kryštof
To záleží na tom, jak velký je poměr hladiny vůči objemu vody. Každopádně blechy mají rády vodu prokysličenou, ale snesou i vysoké teploty a málo kyslíku. Pokud bys jim chtěl dopřát vzduchování, tak ale jen velmi jemné bublinky. Ony mají rády klidnou vodu, žádný proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 12:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: malyLibor
měl bych zavést třeba i vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 12:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kryštof
Nejlépe jednobuněčné. Chlorella a tak. Mají rády hodně světla, tak je dobře, že to máš na okně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 11:53 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: malyLibor
takže řasy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 11:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kryštof
Jsou to drobní korýši a živí se ještě menším planktonem, než jsou sami. Fyto i zooplanktonem, ale především jednobuněčnými řasami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 11:46 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: malyLibor
a nějaké krmení pro ně? já jim tam hážu jen SAK :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 11:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kryštof
Šla... kdybys měl 1000 litrovou nádrž, takovou tu plastovou, co používají zemědělci na hnojivo.... já je choval na zahradě v rybníčku, ale byl malej a v zimě jich tam bylo málo - nicméně na přilepšení stačilo. V pětilitrovce jich nikdy moc nebude, ale každé živé sousto dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 11:14 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: malyLibor
jako zatím jich není moc, mám je v 5l nádobě na zavařování, na parapetě s 2 stonky ružkatce a egerie.
Ted mě napadlo, šla by tahle "nádržka" nějak vylepšit? Třeba někdo máte zkušenosti s chovem blech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 23:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kryštof
Pokud máš dostatek blech, tak krm blechama a na žížaly se vykašli. Kluci už ti tu psali, jaký je se žížalama problém. Naopak živé blechy jsou pro tvou osádku to pravé ořechové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 17:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
No tak sekané...ale jinak v poho...já je taky melu malým rybám, když ryjeme zahradu... ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 20960x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2004?od=201