Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divoké živorodky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Divoké živorodky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2018 20:12 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: jamajcan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku jaká lokalita odchytu je těch xiphophorus nezahualcoyotl? ty moje jsou z ocampa. také slavím svoje první tři mladé x. umratilis, přikládám dvě fotky den starého potěru, belonesox belizanus rostou pěkně, největší z nich má už 8cm a krom dvou ztratili už i podélný pruh, bohužel o jednu štičku jsem hned na začátku přišel, ostatní však prosperují dobře, denně jim tam pustím okolo 15-20ks různě velkého potěru živorodek, v současnosti se rozplavávají kančíci příčnopruzí tak co nevidět budou také na jídelníčku štik.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2018 19:58 jamajcan Re: 0
Myslím, že nemluvím nějakou nesrozumitelnou řeči. Každopádně mám pocit, že jsem nereagoval na Tebe. Chápu, že se zřejmě cítíš jako mistr světa v chovu divokých živorodek , ale věř, že moje nezahualcoyotly jsou na moji měkkou opavskou vodu zvyklé. Proto jim zřejmě nedělá problém ani sudová dešťovka. Takže vědecky jsem Ti to nenapsal, ale latinský název si snad už odvodíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2018 19:35 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: 0
Děkuji... Nechci, aby to znělo neuctivě k rybám, ale limií mám teď trochu nazbyt, proto jsem se rozhodl zkusit tento krok s menší skupinkou dospívajících kusů. Po půl dni stráveném v sudu populace komářích larev značně prořídla. Dorostenci jsou však oproti kolegům v akváriu značně plaší(v akváriu se takto nechovali), jakmile se přiblížím, plavou se schovat do temna, ke dnu. Voda má aktuálně 22 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2018 19:12 0 Re: Amatértom
Vkládám znovu ten odkaz, napoprvé mi to nefunguje : www.youtube.com/…


.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2018 19:06 0 Re: jamajcan
Napiš vědecký název těch mečovek a já budu přesně vědět, které tím opravdu myslíš, protože se mnohdy nepoužívá správné označení, tak, ať mám v tom, co uvádíš, naprosté jasno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2018 19:02 0 Re: Amatértom
Ano, ale ne v čistě dešťové vodě. Raději se neodvažuji předpovídat následky, ryby samotné dají najevo, jak jim tam je. Navíc jsou citlivé na větší pokles teploty, což ráno hrozí a jakmile se jim objeví tmavé skvrny na těle, tak to bude jejich závěr v pobytu. I bez toho můžou mít zažívací potíže, na což jsou, též háklivé ve smyslu střevních nemocí, umocněné vlivem té měkké a kyselejší vody.

Nech je tam a uvidíš co se stane, když se neadaptují, tak bude po nich pane.

Tento rok je mám ve skleníkové nádrži, kde jsou lépe ochráněny před vnějšími negativními vlivy. Venku v příhodných podmínkách se i množí, ale jakmile se zaváhá s jejich včasným přemístěním "pod střechu" - do akvárka, tak po hraničně kritickém prochladnutí postupně umírají, až nezbyde žádná :-( .

Radím nepodceňovat tuto zkušenostmi ověřenou praxi. www.youtube.com/…


.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2018 18:46 jamajcan Re: Amatértom
Limie sice ne, ale suduji takhle Mečovky horské a jak se zdá, náramně jim to svědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2018 18:25 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Limia perugiae
Ahoj, dnes jsem dal 6 kusů této rybky do 200 litrového sudu s dešťovou vodou. Je plný komářích larev, tak snad je tam vychytají. Mám trochu strach z měkké dešťovky, protože doposavaď byly zvyklé na vodu o něco tvrdší. Letní někdo tyto limie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2018 23:00 0 Re: ivo1339
Mladé, jedno, jakého druhu, mají od počátku plavat v přemíře živé potravy. A od L.nigrofasciata je potěr dosti žravý, pak ten růst docela "ujde" .

Mimo té limie, mi po dlouhém čekání konečně porodila i samice od divoké formy molly P.sphenops a odpoledne i k večeru jsem je, už mohl přikrmit na hladinu prachovým krmivem, po němž hned "šly", protože v chovné síti je sice dostatek řas, ale mikroplankton v okolní vodě té nádrže je ustavičně vyžírán přítomným potěrem od živorodek skvrnitých a divokých plat.

Potomstvo limií dostalo samozřejmě, také svou přídavnou dávku sušené prachové krmi na hladinu, i když v nádrži mají k dispozici i živou potravu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2018 22:19 Muž ivo1339 [161] - AmerikaRe: 0
Vzhledem k velikosti potěru a s ohledem na katastrofální nedostatek hořečnatých iontů obsažených v našich středoevropských vodách je podíl nedostatečně vyvinutých mláďat "normální", stejně tak i jejich relativně pomalý růst.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2018 21:53 0 Re: ivo1339
Děkuji. Na osvěžení krve by mohly být dobré.

Dnes mi odstavená samice vrhla mladé a v těch vrzích se vždy najde, nějaké to nedochůdče, ale jinak je ten chov stále v uspokojivé kvalitě a pohledově se neliší od těch dovozních na fotce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.06.2018 21:34 Muž ivo1339 [161] - AmerikaRe: 0
Import z Haiti 3/2018.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2018 21:24 0 Re: ivo1339
No, ten jeden snímek mi stačí, dík za něj, jen mne zajímá ten původ, zda jsou z odchytu, nebo chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2018 21:18 0 Re: ivo1339
Je možné udělat nějaké názorné foto? Odkud, od koho přesně, byly odeslány ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2018 21:01 Muž ivo1339 [161] - Amerika – Limia nigrofasciata Lake Miragoane
Fotka k příspěvku Importované ryby, přišly natolik vyhublé, že jsem počítal se 100% ztrátou. Naštěstí se polovinu podařilo zachránit a snad se budou časem i množit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2018 02:46 Muž VladimirHul [41] - Živorodky – Re: 0
Myslel sem si že když sem sem přišel a nebylo tady to video tak si to sem ani nechtěl dát. :-D Tak sem sem to video dal já :-D. sorry :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2018 23:18 0 Re: VladimirHul
Sotva jsem to "hodil" na facebook, tak jsi si pospíšil dát ten odkaz sem !

Nevadí mi to, jsem pro, aby se na to kouknul každý, komu se divoké - přírodní druhy živorodek líbí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2018 23:08 Muž VladimirHul [41] - Živorodky – https://www.youtube.com/watch?v=hlOkX9vb0cc
Divoké molly, toto video není moje.. :)
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.06.2018 22:24 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Limia perugiae
Fotka k příspěvku Moje hejno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2018 14:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Salvatorky
Video odrůstajícího potěru P. salvatoris od 0. Mělo by jich být osm, jsou doplněny několika gupkami, aby si zvykaly na menší ryby a budoucí potěr. Dostaly trochu miker, aby vlezly do záběru.
www.facebook.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.06.2018 21:33 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 21:27 LubošJedlinský
Xiphophorus pygmaeus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2018 19:14 Muž 0 [1718] - Obecné. – Divoké druhy. živorodek.
Kdo má zájem, tak se může podívat na moje novější podvodní videa, např. na potěr od Poecilia salvatoris. Vrhy mám oddělené, takže ty mladé v odkazu, jsou od jedné samice - www.youtube.com/… .

Zatím se mi daří udržet z původního chovu, který před lety údajně z dovozu získal ostravský chovatel divokých živorodek Libor Balnar, i kmen modročerných plat X.maculatus Quatemala. Nevím nakolik jsou geneticky čisté, nebo pokřížené, když prý, s nimi byly jisté potíže a, taky jsem s nimi zažil nemalé trable, ale letos to vypadá, že bude dost mladých na udržení jejich chovné populace. V chovném koši jsou 2 samice, samec je jinde - www.youtube.com/… .

Jsou tam i další nahrávky.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 19:09 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: JirkaŠčobák
Že některé rybky jsou 'oprsklejší' než jiné, toho jsem si všimla, prostě má každá jiný charakter.
A Xenotocy jsou navíc zvědavé jako opice :-D Všude strčí nos, neonky jsou oproti nim o špetku váhavější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 19:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: zelenakapusta
Je časté, že jedno mládě je větší. Mám teorii, že protože se rychleji naučilo žrát vydatné žrádlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 18:59 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: JirkaŠčobák
Takže takový rychlý růst u samiček je běžný? Doufám, že to neznamená, že mám jedinou samičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 18:58 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: 0
Tomu rozumím, ale tohle je ještě mládě a už teď je 2x větší než ostatní. Prostě velmi rychle vyrostla, ale rozhodně jsem nezaznamenala nějaké dominantní chování vůči zbytku hejna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 18:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: 0
I u mých X. doadrioi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 18:40 0 Re: zelenakapusta
U mých Xenotoca lyonsi Tamazula, jsou samice v dospělosti větší, než samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2018 18:02 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Xenotoca doadrioi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rostoucí mláďata Xenotoca doadrioi od Jirky Ščobáka.
Největší pozornost teď věnuji největší rybce z hejna (8 rybek z původních 10), je na posledních třech fotkách.
Ještě není možné určit, jestli je to sameček nebo samička, ale nejspíš to bude 'alfa', protože si jinak neumím vysvětlit takový rozdíl ve velikosti oproti ostatním. Když jsem je dostala rozdíly nebyly tak značné.

Největší rybka se také už pomalu zbavuje mláděcího tečkování a přijde mi, že na ocásku se objevuje náznak zbarvení dospělce, ale je možné, že si to jenom namlouvám.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2018 16:40 Muž VladimirHul [41] - Živorodky – p.tico
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku potěr p.tico krmící se na mikrách.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2018 13:33 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku belonesox belizanus ve velikosti okolo 6cm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2018 12:35 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku xenophallus umbratilis ARENAL VALCANO - COSTA RICA
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2018 12:31 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy – focení
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak včera večer byl chvilku čas tak jsem nafotil pár fotek rybek. poeciliopsis prolifica se krásně množí a počet mladých narůstá obrovským tempem, kdy je čas od času z 30litrového chovného akvária musím odchytit aby nedošlo k přerybnění. první dvě fotky, právě zmiňovaný potěr různého stáří p.prolifica, další tři fotky poeciliopsis gracilis RIO CYNALTEPEC.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 17:49 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: 0
Toho samce ti rád pošlu, děkuju.

Jinak, dnes jsem měnil vodu u Phaloceros caudimaculatus reticulatus a zaregistroval mládě! (zrovna včera jsem tu psal, že se ještě nemnoží) Víc jsem pátrat nestíhal, ale super!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 17:00 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: JirkaŠčobák
No dobře, když ne, tak ne :-) . Mám u obscur 3 samice a 4 samce a toho samce můžeš klidně poslat zpět. Třeba ti dám něco jiného.

Ta druhá samice od Poecilia salvatoris mi porodila zhruba mezi 50 - 60 ks mladých, oproti té, co rodila před dvěma dny a dala "jen" 17 - 18 ks o trošku větších mláďat, takže nynější celkový počet ryb tohoto druhu u mne pravděpodobně dosáhl sta jedinců, což je slušný výsledek na červen a ještě mohu další vrhy do podzimu mít, pokud se něco nezvrtne a "nepodělá".

A venku v rybníčku jsem dnes viděl mladé od Characodon lateralis, což je bezva, zájemci na ně, již čekají. Lovit je budu dle vývoje počasí v září, nebo nejpozději v říjnu, když mi je tam nic nevyžere.

Dnes jsem do všech nádrží ve skleníku a venku dopouštěl vodu. A včera jsem platil vyúčtování vody vodárnám za půlroční spotřebu ve výši necelých 2900kč.

Ono mi to za rok udělá výdaj kolem těch 6 tisíc vodného. Kolik musím úspěšně odchovat ryb a hlavně je i prodat, aby se mi investice vrátily, jsou jednoduché počty. Není to jen o vodě, což nemusím tady na fóru akvaristům vysvětlovat.






 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 16:32 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: LubošJedlinský
Děkuji za nabídku, když bude k tomu vhodná příležitost, tak se dohodnem, co a jak podniknem.

Jste nemýlím-li se, projevil zájem o mečíkaté platy X.xiphidium. Dnes při kontrole jsem zjistil, že v chovné síti se mladé s matečnými rybami nacházejí, takže je reálná naděje, že z nich na výměnu část nabídnu, ale úplně maličké je pro větší zranitelnost lovit nechci a raději bych počkal na jejich větší velikost, dejme tomu do července, nebo raději srpna, kdy možná si zajedu do Ostravy na burzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2018 12:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: 0
Nějaké elegansky ti samozřejmě rád pošlu.

Co se týče P. obscura, mám problém, kam je dát. Poecilia salvatoris, které jsem od tebe vymámil, šly do poslední volné nádrže a ten sameček obscury bydlí v kouli s formoskami. Mám "full house" a žena tvrdí, že mi další akvária nedovolí a naopak bych měl zredukovat. Miluji ji, ve spoustě věcech si rozumíme, ale nemá smysl pro akvaristiku (myslel jsem, když si vezmu ženu, která vystudovala biochemii a kultivovala kvasinky, že to bude jiné, ale ona nemá smysl pro nic většího, než jsou ty kvasinky). Ani další rostliny se mi nevejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2018 10:53 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: 0
V případe zájmu o poter jenynsia lineata bych mohl možná něco najít, 14jsem jich dal Milanu Murkovi a ještě asi 5jich tam zbylo mají něco kolem 1,5-2cm. Možná i nějaké p. Obscura Tobaco bych tam také našel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2018 01:37 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: JirkaŠčobák

Mám posledních 7 dorůstajících mladých od P.obscura, tak budou-li mezi nimi, alespoň 3 samice, tak ti k tomu samci jednu pošlu, což by bylo nejdřív v srpnu, když se mi dostatečně vyvinou rostliny na prodej a v červenci prozatím nemám důvod jet do Ostravy na burzu, protože ryby začnu prodávat od září. Jedině Gambusia affinis a Xenotoca lyonsi mohu nabídnout dřív.

Pokud budeš mít navíc ryb od Neoheterandria elegans, tak zájem o ně mám. Mi se namnožili v hojném počtu P.wingei Campoma No.25, z divokých mečovek, bych mohl dát výměnou pár mladých X.alvarezi, jinak mám víc X.nezahualcoyotl.

Od plat mám dost mladých X.evelynae a výjimečně mohu "pustit" i X.maculatus Quatemala. U X.xiphidium ještě nevím, jak na tom budu. Případně, kdyby jsi chtěl i ty Jenynsia lineata, pak bych je podělil mezi Tebe a Milana M., mám v tuto dobu minimálně 12 mláďat, ale chci udělat výměnu několika jedinců, pro získání nepříbuzné krve.

Od Heterandria formosa jsem viděl další nově narozená mláďata začátkem tohoto týdne, takže taky budou k mání.

Kolik budu mít Phallichthys tico nevím, mláďata jsou přítomna a to dává naději na pokračování chovu.

Některé další druhy se, též namnožily, ale do podzimu je nechám v klidu růst a pak se "uvidí".

Kromě ryb odchovávám i jiné živočichy, např. i sladkovodní žábronožky a to nyní pouze 3 tropické druhy.

Letos jsem líhnul z vajíček, které jsem získal z loňského chovu. Nechal jsem vajíčka zamrznout přes zimu ve vodě a na jaře důkladně vysušil i na slunci nechal dobře vyhřát. Po zalití dešťovou vodou po bouřce, se všechny tři druhy vylíhly. Krmím zelenou vodou, kterou dost rychle přefiltrují do průhledného stavu. Jedno video jsem zveřejnil, tady je - www.youtube.com/… .

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2018 23:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Do seznamu ...
... divokých živorodek, které se mi rozmnožily, zařazuji Phallichtys tico. Nacházím čtyři mláďata.

Taky se mi dnes opět rozmnožily Quintana atrizona - minimálně devět mláďat.

V zarostlé kouli III. se překvapivě ve dvanácti litrech daří Girardinus falcatus (v předešlé mnohem větší nádrži hynuly). Pěkné hejnko mladých. Až tak, že jsem poslední tři zbývající žlutobřiché Girardinus metallicus, které v normálním akváriu také hynuly. Zatím to vypadá, že se jim líbí. Nejsou zdaleka tak plaché.

Limia perugiae a Skiffia francesae mám v množství, že stále mohu rozdávat. Dunajských gupek jsem za poslední tři týdny rozdal přes 60 a stále jich je plno. Pro seriózní zájemce se stále najdou Xenotoca doadrioi a Poeciliopsis prolifica, přestože u prolifik mi uhynula největší samice a poslední dva týdny neregistruji nejmenší potěr.

V menších množstvích mohu věnovat i potěr Neoheterandria elegans. Mám nějaký potěr i od Heterandria formosa, ale zatím to je spíš na udržení chovu.

Zápasím s Neoheterandria tridentiger. Zachráním jedno mládě měsíčně.

Phaloceros caudimaculatus reticulatus se ještě nemnoží, Poecilia salvatoris od 0 jsou ještě malé. Mimo to mám už jen po jednom samci od Poecilia obscura a Xenotoca eiseni, které množit neplánuji. Konec reportu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2018 15:14 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: JirkaŠčobák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 09:54 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Brno
Chová někdo divoké živorodky v Brně?
Milan Murko se mě ptá, já nikoho v Brně neznám a chci si potvrdit, že doopravdy není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2018 21:36 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: JirkaŠčobák
zkuste pana Difka, je velice ochotný a je s ním velmi dobrá domluva, pokud máte zájem o jeho email, napište mi soukromou zprávu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 16:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Vyoral František
Tento člověk je nabízí stále www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 15:52 Pepastrilek Re: Vyoral František
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 15:01 Vyoral František Re: JirkaŠčobák
Dobrý den, sháním belonesox belizanus, jenom samce, pokud někdo má koupím za jeho cenu. Děkuji za nabídky. Tel. 721377642
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2018 09:07 Muž 0 [1718] - Obecné. – Divoké formy živorodek - limie.
Vkládám sem odkaz na síťový odchov Limia Perugia ve skleníkové nádrži. Je to nahráno mobilem v pátek 8.6.2018, v 17h, když jsem přišel z práce. Na zlomek času tam jsou obrazově zachyceny i L.nigrofasciata - potěr i dospělé.

Ta mladá paví očka v kruhové odchovné síťce, jsou od šlechtěné variety Ribbon. Vedle nich v druhé kruhové síti se nacházejí Poeciliopsis prolifica, ale ty nejsou vidět.

V další síti, která není v tom videu snímána, mám umístěny Jirkou Ščobákem z Německa na mou objednávku dovezené a odkoupené Priapichthys nigroventralis v počtu 5 ks. Jedná se o vzácně chovaný druh divoké živorodky, které se v Česku sehnat nedají. Jak se bude jejich následný chov dařit, je i pro mne budoucí neznámou. Zatím jsou čilé, plavou v oblaku perlooček a vzájemně se pošťuchují.

Volně v té nádrži plavou Poecilia salvatoris, ale jejich nesmírná ostražitost a bleskové reakce neumožnily jejich snímání na video. I ty Limia Perugia, jak je při krmení patrno, se pohybují velmi rychle s pravou divokou opatrností a k jim neznámému předmětu - mobilu, byly velmi nedůvěřivé. Mám tam i modročerné platy X.maculatus Quatemala - dospělé s mladými. Kdysi mi bylo původním chovatelem řečeno, že je to přírodní forma, tak se je snažím udržet, protože v minulosti jsem o ně i po úspěšném odchovu přišel.

Limia Perugia byly vysazeny v poměrně malé velikosti do té sítě a nyní se, již samci zajímají o samice a obě pohlaví začínají mít vybarvení, jenž je typické pro dospělé ryby tohoto druhu.

Video Limia perugia: www.youtube.com/… .


Ještě jeden odkaz na video z toho dne a to Limia tridens. Tyto byly ještě více plaché, takže není možnost ony ryby delší dobu v té zelené vodě, která slouží za potravu přítomným dafniím, zahlédnout. - www.youtube.com/… .


V jednom z vedlejších skleníkových bazénu mám v porodních koších samostatně Poecilia mexicana a na jednu z nich je možné se podívat tady - www.youtube.com/… . Vedle P.mexicana jsou v porodních koších i čistokrevné Xiphophorus alvarezi a volně tam plave v té spoustě jemných řas, jejich plaché potomstvo.

Venku umístěné ryby, například Skiffia francesae a Gambusia affinis lze zhlédnout zde - www.youtube.com/… .

Plankton, hlavně dafnie, byl zvětší části vyžrán čolky a pak i vypuštěnými Characodon lateralis a z toho důvodu není voda průhledná. Ve vodě se nachází jen vysazený droboučký druh buchanky, která slouží za živou krmi přítomným rybám.



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 00:10 Muž VladimirHul [41] - Živorodky – heterandrie formosa- krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 00:07 Muž VladimirHul [41] - Živorodky – Phallichthys tico
Fotka k příspěvku
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 32571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19584?od=479