Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 11:26 Žena Beastie [318] Re: lacewings
nedari se mi odchyt, nemuzu aplikovat eshu do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 22:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Beastie
-pokud přišel o část čelisti tak oba způsoby jsou neefektivní
-sůl sice napomáhá útlumu rozvinutí plísní ,ale na specificky běžné druhy ,které určitě nebudou Vaší uvedenou problematikou ,v případě chybějící části čelisti
-provedl bych separaci (odchytíte s baterkou večer) ,následně eSHa 2000 ,pokud tedy ryba nejeví nobvyklost v plavání a příjmu potravy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 17:18 Žena Beastie [318]
Fotka k příspěvku Zdravim, mam Neolamprologus multifasciatus, ktery pri nejake potycce pred tydnem a kus prisel o cast celisti. Menila jsem vodu, ale bohuzel ma v tom plisen, vidim tam chomacek.

Jenze ho nemuzu odlovit, v te 360 je to proste narocne. Pridavam lzicku dve soli do toho akvarka, lae z toho co jsem vycetla jen tady na tom foru bych musela pritlacit. Je nejaka sance ze to udelam bez odloveni?

kdyz ho chytim, mam v planu ho dat do misky s prosolenou vodou na 30 minut a vratit ho, ale bojim se, ze ho to honeni po akvarku negativne stresuje a udela to tu infekci horsi. Co myslite?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2019 18:36 R Muž afc1886 [14681] Re: FishWoman
Nechci být zlý prorok, ale myslím si, že už to nedá. :-( Asi bych jí pomohl na druhý břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 17:58 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Nadlimitně namnořený bakterie uvnitř ryby. Když pokus o záchranu, potom separé nádrž a použít Bactopur direct. Tyto stavy jsou obvykle z bordel vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 14:06 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přidávam lepší fotky, to oko má trochu vyboulený do strany :-( Ale spíš mi příde, že s ním nemůže hýbat, takže to vypadá jako by ho měla vyboulený když kouká tím pravým okem dopředu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 01:28 ondrejD Re: FishWoman
Je to vážně plíseň? Moc tam nevidím, spíš mi to přijde jako lehce vyboulené oko .. nešlo by lepší foto? Anebo mrkněte na ty ryby seshora - zda to jedno oko neleze nějak moc ven...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 14:20 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, moje akarka má na oku něco jako plíseň, s okem normálně hýbe, mám v AQ 2 holky a ty se furt posťuchují, ale nikdy nijak vážně. Jenom ta agresivnější dříve jednomu pancíkovi vykousla obě oči sad a tak si myslím jestli tu druhou taky drobet nezobla a jí se pak na oku udělalo tohle. Nemám možnost jí dát do menšího AQ abych nemusela léčit v tom velkým, mám Eshu exit a Eshu 2000, měla bych z toho něco použít? Sorry za fotky, líp to nešlo :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 23:50 Jaja – Plíseň ancistrus
Zdravím, našla jsem na hlavě samičky ancistruse bílou skvrnu- plíseň.
Od jaké značky používáte léky proti plísní? S jakými máte nejlepší zkušenosti? Děkuji za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 16:32 Žena tramtra [3202] – Jak dál se zaplísněnou rybou?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu zkušenějších...Sekernatka, co před pár měsíci vyskočila z akvária a komplet oschla, než si jí někdo všimnul, mívá občas problém se zaplísněním ploutví. Léčím ji vždy odděleně v 5ti litrech vody, 2-3 kapky esha2000, teplota vody kolem 28°C, tři hodiny, tři dny posobě. S tím spojená i částečná výměna vody v akváriu. Zatím vždy pomohlo. Tentokrát je 'chycená' více než obvykle a po léčbě (skončené před dvěma dny) nevypadá nijak slavně - viz fotky. Hřbetní a řitní ploutev jsou jakštakš doléčené, ale okraje prsních ploutví nic moc, nejhorší zůstává ocasní ploutev...ta se mi nelíbí vůbec, napadá mě, jestli to spíš nezavání nějakou bakteriální nákazou.
Jak byste pokračovali dál? Jen vodoléčba a čekat, jestli se to zlepší...pokračovat ještě pár dní s esha2000 (případně ji nechat stranou a léčit ji delší dobu?)...nebo vyzkoušet jiný lék? Léky nechci lít do akvária.
Týká se to téhle nádrže: rybicky.net/nadrze/27106-fousky-a-světýlka
Děkuji moc za pomoc.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   08.04.2018 07:08 R Muž afc1886 [14681] Re: Hadepe
Zkusím odpovídat postupně podle tvého dotazu.
60 litrové akvárium je malé na ty tvé rybičky. Zasloužily by si mnohem větší akvárium. Buďto by jsi je měla darovat, nebo pořídit nové akvárko.
Ta výměna by se měla provádět 1x týdně třetina vody, ale ve tvém případě bych teď na tu výměnu ještě více přitlačit.
Příště když pojedete na dovolenou, tak krmivo nikomu nedávejte. Zdravé rybky v pohodě vydrží i 14 dnů o hladovce a akváriu to ještě v hodně případech pomůže.
Píšeš, že je plíseň na UMĚLÝCH rostlinách, tak to je úplně špatně. Těch rostlinek by u tebe mělo být o hodně víc, ale ŽIVÝCH. Mimochodem to podle mě není plíseň, ale máš tam řasu. K identifikaci by to chtělo trochu detailnější fotku, ale řekl bych, že tam vidím ruduchu a asi i zelenou přisedlou řasu.
Rybičky jsou nesvé právě z těch nevhodných podmínek v akváriu.
Určitě nic nevytahuj, nepřevařuj, ale zatím se tady zaregistruj a založ prezentaci akvária, aby se mohlo poradit co nejlépe. Než se pustíš do té prezentace, tak výměň třetinu vody a nelij tam žádnou chemii. Tu výměnu teď prováděj klidně každý den.
Tady máš pár užitečných odkazů, které ti v začátcích hodně pomůžou.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
EDIT- rostlinky se dají sehnat i tady rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku (přečíst si tam modrý rámeček ;-) ) nebo rybicky.net/inzeraty/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 06:56 jamajcan Re: Hadepe
Rozsivka v akváriu, příčina a odstranění. Bud tady na rybičkách, nebo Google, informací je spousta k dohledání. Nejedná se o plísen.Tchýně jim toho sypala daleko více, než je zdrávo. Tradiční následek krmení jinou osobou. To raději nekrmit v době dovolené vůbec. Ryby s tím vetšinou nemají problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 00:46 Hadepe – Rozsáhlá plíseň v akváriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry vecer, prosim o radu. Mame akvarium 60l, porizovali jsme ho kvuli detem pro jejich velke nadseni. Bohužel ani jeden se v rybickach nevyzname a tak jsme mozna neco zanedbali nebo udelali spatne... cistime 1/3 vody 1x za 14 dni, krmime rano a vecer, nyni uz pouze vecer, teplota cca 26 °C. Pred mesicem jsme byli na dovolene a jezdila nam po celou dobu krmit rybky tchyne (1x denne), bohuzel jsme po navratu zjistili, ze mame v akvariu plisen, ac jsme cistili 1/3, kapali modry preventin a stahli teplotu, plisen se rozsirila neuveritelne moc, nyni je na rostlinach (umele), kamenech, teplomeru, filtru... vsude. Rybicky jsou take nejake nesve :-( nevime zda by ted bylo lepsi vymenit kompletne vsechnu vodu, vydrhnout akvarium a koupit nove kameny a rostliny a nebo jak jinak se toho zbavit. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 16:38 Lucka – Nemoc u karase
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám v současné době ve sklepě na prezimovani karase ze zahradního jezírka. Dneska jsem si vsimla, ze nejvetsi rybka ma cosi na těle. Můžete mi prosím poradit co to může být a popř. jak to léčit. Celkem jich tam je 6 a takto preckavaji již asi 4 zimu, nokdy problem nebyl. Snad to je z fotek patrně, jedná se o tu červenou a má to za levou stranou hlavičky. Děkuji Lucka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 20:37 Žena tramtra [3202] Re: lacewings
Děkuji, plíseň to je, vyzkouším tentokrát tu eshu mixnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2018 19:55 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: tramtra
tramtra napsala: Ahoj, řeším dilema...l, 5 litrů vody, teplota 28°C, dvojnásobná dávka esha2000 na tři hodiny, tři dny. ......... poradit optimální postup léčby?

-jednoduché řešení , pokud jste si jista tou plísní ,tak primárně je lepší použití eSHa exit a následně doléčit eSHa 2000
-případně (doporučuji) postupujte stejně Vámi uvedenou koupelí ,jak jste uvedla ,pouze s rozdílem dávkování , kdy 1 díl dávky bude eSHa exit a 2 díl dávky bude eSHa 2000 a vytvoříte tím výhodnější kombinovanou formu léčby
-dle fota nelze diagnostikovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 16:50 Žena tramtra [3202] – sekernatka - oči
Fotka k příspěvku Ahoj, řeším dilema...léčit/neléčit? Mám sekernatku, už dvakrát léčenou esha2000 se zaplísněnou ránou na hlavě. Teď zrovna má hlavu jakš takš spravenou (ne zcela), ale všimla jsem si na fotkách, že má nepatrnou světlou tečku v pravém oku a levé je jakoby částečně plísní potažené. Mám vysledované, že tahle konkrétní rybka je na plíseň náchylnější, vlastně je to jediná sekernatka, které každou chvíli něco je. Dvakrát jsem jí zranění na vrcholku hlavy léčila (mimo akvárium), ale zkoušela jsem to nechat i svému osudu (jen s častější výměnou menšího objemu vody nad rámec běžné týdenní údržby) a i tehdy se z toho dostala, to měla ale jen trochu chycenou ploutev nebo ocas. Na očích to má poprvé a vzhledem k tomu, že budeme týden pryč, zvažuju opět přeléčit eshou2000, jen si nejsem jistá, jak postupovat. Předchozí léčba probíhala mimo akvárium, 5 litrů vody, teplota 28°C, dvojnásobná dávka esha2000 na tři hodiny, tři dny. Dokázal by někdo zkušenější než já posoudit její stav a poradit optimální postup léčby? Moc děkuji. Tamara
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2017 21:44 R Muž romant [27987] Re: Zemik
S plísní nic a se skalárou taky nic, tedy krom té maličkosti, kterou je obdenní výměna 1/3 vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 21:38 R Muž ctibum [6902] Re: Zemik
Tak snad to dá. Plíseň neřeš, ta se vyřeší sama. Ty šneky sežeň. Třeba tady, v inzerci, nahoře, přebytky zdarma. A založ prezentaci nádrže, ať to máš komplet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 21:30 Zemik
Čekal jsem tu otázku :) byl potrava pro velké ryby a on se mizi nimi uchytil tak byl záchraněn a přesunut z rybářství ke mě hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 21:29 R Muž Anthrax [4756] Re: Zemik
Nechceš chvátat s rybami kvůli plísni? Ale mít skaláru ve dva týdny založeným akvárku je trochu větší problém, než mít plíseň na kořenu.

Jak víš, že to je měkké dřevo, když nevíš co to je? Mě to připomíná vinnou révu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 21:28 R Muž ctibum [6902] Re: Zemik
A co ta skalára tam? :)
Mně povlak zmizel asi do tří týdnů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 21:20 Zemik
Ano nově založena nádrž skoro dva týdny spuštěna 320 litrů jen mi to trochu začíná děsit. Co je to za dřevo to bych lhal. Takže zajdu pro šneky. Nechci chvatat s rybama pokud tam tohle bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 21:12 R Muž Anthrax [4756] Re: Zemik
Plíseň se za chvíli ztratí. Urychlit to mohou šneci (okružáci, levatky). Ale dej tomu volný průběh. Co je to za dřevo?

Edit: Jsem moc pomalej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 21:10 R Muž ctibum [6902] Re: Zemik
Nově založená nádrž? Časem to zmizí nebo to sežerou šneci, pokud tam nějaké máš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 21:05 Zemik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, potřeboval bych pomoct poradit co s touhle plísni na kořenech zbavím se toho nějak nebo ne, dnes mi bylo řečeno že ne, že jde o měkké dřevo a že to nepůjde tak se obracím na vás.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 21:22 Jan2000 Re: afc1886
Ti že je nepoužívá sem chtěl říct že používá převážně labyrint a proto nemá př. zrychlené dýchání nebo neco takového ;-) ... plave normálně, žere... jen to bylo blbě napsaný hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.11.2017 21:18 Jan2000 Re: ctibum
No nádrž sem udělal s tou fotkou cichouna ro bude horší. Když už je u skla tak opačnou stranou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.11.2017 17:47 R Muž ctibum [6902] Re: Jan2000
Založ prezentaci nádrže, vyplň maximum pravdivých informací, aktuální fotku nádrže a dej fotku ryby. Jinak ti nikdo moc konkrétně neporadí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 17:42 Jan2000 – Cichavec
Zdravim,
Nevíte proč by mohla mít moje samice čichavce plesnivé žábry na jedné straně? A jestli nato bude stačit esha 2000. Zatím ji to nevadí jelikož ty žábry moc nepoužívá :)
Protože odřene to asi nebude :-D
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2017 18:23 Muž Iceman [96] – Hřbetní ploutev
Fotka k příspěvku Zdravim, je ta hřbetní ploutev něčím napadená nebo to je okus?
Mám tam samce čichavce medového a je to docela zmetek. Může to být od něj?
Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2017 22:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Napusť to a neboj se. Zasaď rostlinky a uvidíš. Vyhodit je můžeš vždycky. Určitě pomůže zde doporučovaná trpělivost a nejlepší zásah do akvária je žádný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 14:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: HaninaK
Pokud jsi ty rostliny nevyhodila, zkus je zasadit zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 14:01 Žena HaninaK [0] Re: JirkaŠčobák
Pravda asi jsem se unahlila... ted přemýšlím jestli vubec se budu poustět do toho akvarka, mam ještě dve menší tak necham chvily asi voraz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 13:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: HaninaK
Můj názor je, žes nemusela likvidovat. Výměny 15-20% vody obden a vzpamatovalo by se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 11:41 Žena HaninaK [0] Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku upřímě akvarko už je "zlikvidované" kytky čekaj v kyblu na ortel. voda se behem dne co jsem byla v praci a pošly rybky tak zkazila že by ani vyměma nepomohla. Přikladam foto stavu když sem dokoupila rybky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2017 11:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: HaninaK
Nezakládal bych nic nanovo, jen nechal toto akvárium si odpočinout (klidně půl roku) a kytky co nejvíc rozbujet.
Každé akvárium obsahuje zárodky nemocí a záleží jen na podmínkách, jestli se projeví. Dal jsem takto ryby chycené infekcí a čerstvě koupené, do prázdné, zaběhnuté nádrže a infekce zmizela bez toho, aniž bych použil jakékoli léčivo. Takže nechaos, nic nevyhazuj, nanovo nezakládej a snaž se o co nejkrásnější a nejbujnější rostlinné akvárium postavené na tom, co máš.
Dej aktuální fotku.

P.S. Podělala to kombinace nové ryby kontra aktuální akvárium. Jiné akvárium, které máš v pořádku, má s největší pravděpodobností jiné podmínky. Zárodky plísně jsou pravděpodobně i v něm, jen se neprojevují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 10:31 Žena HaninaK [0] Re: Maq
Kdybych veděla jakou :-( , žadný postup jsem nezměnila coze , deníček flakam dlouho jsem nic neaktualizovala, skoro před měsícem (6.5.) sem koupila nové rybky. Ale myslím že kdyby byly infikované projeví se to max do tydne. Nehledě na to že mam nové rybky i v druhem akvarku a to je v pořádku, jeden druh šel do obou akvarek. Ted je stejne asi nejhorší doba na založení nového akvarka vzhledem k teplotam venku. Jedině vyrobit kytkarium a nechat ho delší dobu, a rybky koupit až zase na podzim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 10:19 Maq Re: HaninaK
Podle všeho jsi udělala nějakou tragickou chybu. Z Tvého deníku není jasné, co to bylo. Něco jsi dala do akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2017 08:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: HaninaK
Fotka k příspěvku Rostliny můžeš použít ale asi bych je vykoupal trochu v hypermanganu. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 08:07 Žena HaninaK [0] – vymřele akvarium - rada na kytky
zdravím všechny, behem dvou dní mi nejspíše plíseň zlikvidovala kompletně celé akvarium nestihla jsem ani zalečit, jestli to bylo kvuli zmenam počasí, netušim... potřebovala bych těd radu ohledně kytek, mam tam cryptocoryne, anubiasy a mikrosorium. je nutné je vyhodit nebo je můžu použit na založení nového s tím že to delší dobu zalečím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 16:55 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
Ano, tu koncentraci a to zejména Acriflavinu bych držel stále stejnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 13:26 Muž LisourJr [33] Re: romant
Přidal jsem tedy 10 kapek, a méně než zarovnanou polévkovou lžíci soli. Mám postup opakovat, nebo odlívat každý den 5 litrů z 10ti a přidávat poloviční dávku než jsi psal? Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.04.2017 16:39 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
10 kapek a polévk. ne zcela plnou lž. soli, rozpustit a pomalu přilejvat roztok. Pro všechny ostatní to co jsem napsal platí v separé nádržce bez rostlin, opakuji v separé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 16:28 Muž LisourJr [33] Re: lacewings
Acriflavin už mám doma, prosím o info kolik soli a případně i Acriflavinu, separační nádrž má 10-12 litrů. Děkuji mnohokrát!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.04.2017 15:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LisourJr
-léčbu jste ve své podstatě započal
-snad bych upřednostnil Acriflavin a sůl
-poměrně značně rozvinuté stádium onemocbnění
-pokud léčba zabere , přeléčit eSHa 2000
-podrobnější a zvýsená kontrola i ostatních jedinců v akváriu
-výměna třetiny vody 2x týdně po dobu 14dní včetně zasolení
-máte tam ancíky ,to není dobré ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 14:21 Maq Re: LisourJr
Dovolím si velmi laicky odhadnout, že tohle už nerozchodí. Nevyznám se v nemocech, ale cichlidky docela znám a léčení vesměs nikam nevede; resp. vede do hrobu. :-O
Snad má ale smysl nějaký preventivní zásah, aby to nedostaly další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 14:18 Muž LisourJr [33] – Plíseň na hřbetu ploutve
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, po dovolené, se mému samci cichlidky kakadu na hřbetě vytvořila bílá plíseň, která slepila horní ploutev a zasahuje až na bok těla, kde se vytvořila bílá kulička. Při pohledu z boku to není až tak vidět, ale po naklonění je to celistvá bílá vrstva. Prosím o radu jak se plísně zbavit, mám doma starou tabletu Bactopuru od Sery (cca 2 roky), dá se použít? Případně co jiného? Rybu sem večer separoval a přidal methylenovou modř. Díky za pomoc!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 08:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kaminekvevode
-šetrně utratit, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 08:38 kaminekvevode – černá skvrna
Fotka k příspěvku Ahoj, na boční straně a ocasu jedné z mých teter se objevila černá skvrna. Rybka normálně přijímá potravu, ale zdá se mi, že se jí ostatní tetry straní. Myslíte, že to je nějaká nemoc, možná plíseň? Mrkněte na foto. Díky...

 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26610x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678?od=51