Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 19:55 Žena pavliina [50]
Tak jsem ty dvě ryby dala do karantény, vzduchuji a nadávkovala Mycopur. U nejvíce postižené tetry červené se rána prohlubuje, jakoby jí něco užíralo ale klasické chomáčky plísně se netvoří. Tak nevím sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 15:55 R Muž Silent [5949] – Re: pavliina
Bílá barva na ráně signalizuje zaplísnění, podle všeho kombinované s bakteriální nákazou. Pokud dáš ryby do karantény a nemáš tam filtr tak musíš vzduchovat.Některé látky obsažené v léčivech na sebe vážou kyslík a to by pak mohlo být zle. Vyšší teplota + lék bez vzduchování= průšvih.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 14:20 @ – Re: pavliina
Podle me to je bakterka,ale fakt bych ti nerad spatne poradil...mas tam samy ryby citlivy na chemky,takze se spletes a pude to....vis kam...ma to jenom tahle ryba??Zadna jina nema bile opary na ploutvich nebo natrhane konecky???zacni tim ze vymenis pulku vody a krm jenom granulema,ne mrazenym ci zivym...taky bys mohla napsat zakladni parametry vody a zvedni teplotu na 30 stupnu...ahoj Jo a tu rybu samozrejme oddel....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 13:42 Žena pavliina [50] – Re: @
Úplně hladký to není ale chomáčky to už tuplem nejsou. Že by z toho vlála nějaká vlákna to ne, vypadá to jak sedřený a bílej povlak na tom. Žádný chomáčky ani 3D. Co by to mohlo být? Mycopur zabere? Chystám se ty dvě rybky přelovit do karantény (zaběhnu koupit malé akva ;-) ) ale filtřík tam nebude :-O ale to by zas tak vadit nemělo, když použiju vodu z akva a budu častěji měnit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 12:32 @ – Re: pavliina
No hele Pawli,ja se teprve ted podival na ty tvoje fotky a dle meho to vypada spis na bakterku nez plisen...ze to je hladky a nic z toho nevlaje???plisen je 3D a vystupuje,ale tohle je hladky ze???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 12:07 Muž navik [908] - Sumci – Re: pavliina
Zárodky plísní (spory) jsou i v tom nejčistějším akváriu, takže 2-3 zatoulané vločky situací mírně zhorší, ale primární zůstává kondice a obranyschopnost rybky - zdravou by to i tak nepostihlo a pokud je oslabená, s největší pravděpodobností by to dopadlo stejně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 11:14 Žena pavliina [50]
Jediné co mě napadá, kde by se ta plíseň mohla vzít je, že když jsem teď naposledy protrhávala akva, tak jsem listech, které už byly volně položené na hladině, našla plesnivé kousky zbytků potravy - ale byly to fakt dvě, tři zatoulané vločky, v žádném případě nepřekrmuji. Je to možné, že z toho by se ta plíseň mohla rozšířit? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 10:50 @ – Re: pavliina
myslim ze mycopur je setrnejsi a hlavne spolehlive funguje na plisne ,,,jakykoliv bile zakaly(po odreninach) a to i na oku mi to spolehlive odstranilo...ale pridavam se k ostatnim,problem bude nekde jinde ,plisen se jenom pridala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 10:42 R Muž Silent [5949] – Re: pavliina
Spory plísní jsou přítomny v každé nádrži. Záleží jen na míře oslabení imunity a poškození ochranného slizu. Pak se otvírají brány infekci. Léčit celé akva většinou nemá význam, ale pokud se plíseň objevuje postupně na několika jedincích tak asi nic jiného nezbyde. Já za sebe určitě doporučím mnou vyzkoušený eSHa 2000. Pokud se plíseň objevuje na více jedincích bude asi něco v nepořádku s celkovým prostředím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 10:33 Žena pavliina [50] – Re: fantasta
Moc děkuji za radu, bohužel teď jsem u jedné z parmiček duhových našla další plíseň u ploutvičky :-( Asi budu muset přeléčit celé akva. Eshu 2000 bohužel nemám, zkusím sehnat, doma mám Mycopur od Sery ale Esha by byla asi šetrnější, že? Nebo co bude lepší? Vůbec nevím, kde se ta plíseň mohla vzít sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 09:20 R Muž Silent [5949] – Re: pavliina
Spíše to budou dva problémy najednou. Primární bude napadení vnitřních orgánů(nafouklé břicho) a sekundární(po snížení imunity) zaplísnění. Pokud nafouknutí nezmizelo použít Sera baktopur, nebo něco podobného na bakter. nákazu a na plíseň eSHa 2000. Ovšem oba léky neaplikovat najednou nebo použít léky které lze kombinovat. Je třeba přečíst návody, nebo se poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 19:26 Žena pavliina [50]
Tak tedy jde o plíseň? Ale proč tomu předcházelo to nafouknutí? Já myslela, že se u plísně vytvoří jakýsi chomáček na těle, ale tady prostě má jen sedřený bok a to najednou. Připadá mi, že se odlupují šupiny. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 18:10 Kamekh – Zde...
Zde by mohlo být onemocnění vyobrazeno - www.sera.cz/… Okem uvidíte i případná jemná vlákna, která fotografie neodhalí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 16:56 Žena pavliina [50]
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotečka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 16:55 Žena pavliina [50] – Plíseň???
Fotka k příspěvku Zdravím všechny a prosím o pomoc s identifikací onemocnění. Nejsem si jistá jestli jde o plíseň nebo to může být něco jiného. Jedna tetra červená má na boku značně velký bílý flek, jsem si jistá, že ještě včera nic takového neměla, ale asi dva nebo tři dny zpátky byla dost nafouklá, nebyla jsem si jistá jestli se jen nepřežrala, druhý den to bylo lepší ale všimla jsem si na břichu takové červenější skvrnky ale nic strašného, pak vypadala úplně normálně, vůbec nebyla nafouklá ale přes noc se jí stalo toto. Co s ní a jak k tomu mohla přijít? O potravu nejeví moc zájem. Moc děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 21:48 oldkiwinka
Já vím, proč na půlku akvárií ani nekoukám... Jen bych se rozčilovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 21:45 Žena bucliik [99]
taky budu nad věcí :http://rybicky.net/nadrze/4323 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 21:45 Žena Somali [98] – Re: oldkiwinka
Kiwi, to je ironická reakce na kometáře individua v prezentaci Vrubozubcovití...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 21:43 oldkiwinka – Re: bucliik
Budu nad věcí... V jak veliké "kleci" jsi chovaná ty? Taky rosteš podle prostředí? Ne, jelikož můžeš jít ven, kde se můžeš projít, proběhnout, barák nemá 2x2 metry... tak proč tohle ubírat rybám? už jen to, že je někdo loví v přírodě (sumečky žraločí atd.) je kazí... Tzv. zaprdnutí růstu považuju za trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 21:42 Žena Somali [98] – Re: bucliik
Jo, to byly bonsai-kočky :-D Tak tohle budou bonsai-ryby... Ten srolovaný rejnok by byl dobrý... Nebo takový platýz, ten by si to taky užil...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 21:38 Žena bucliik [99]
ale nebojte, oni přece nevyrostou, chcete něco říct?- ryby totiž rostou podle akvárek ;-)
asi si pořídím rejnoka-ten by šel srulovat a možná by se mi tam vlezli i dva:) ....nemluvilo se kdysi o kočkách co je pěstujou v hranatých sklenicích? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 20:44 Žena Somali [98] – Re: ghostik
Chudák jeseter, jen jestli to nebyla přestupní stanice na pánev... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 20:37 Muž ghostik [81] – Re: oldkiwinka
Ja se uz nicemu nedivim . Je to par hodin co jeden zrusil prezentaci cerstve zalozeneho 200 litroveho akvaria skoro bez rostlin a v nem 30cm mimino Jesetera Sibirskeho (v prirode 80-100cm max delka 3m) a udajne na dalsi ceka az dorazej. Proste ti lidi jsou blazni :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 20:26 oldkiwinka – Re: Somali
Hold vidět na vlastní oči to, co někdo má/měl v akváriu jako prcka, je síla smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 20:22 Žena Somali [98] – Re: oldkiwinka
Já hledala foto, bohužel se mi přitom zakousl PC a nešlo než ho natvrdo restartnout. Ale zrovna toho z DK jsem nenašla, kdyžtak příště vyfotím :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 20:19 oldkiwinka – Re: Somali
Tohle bylo foceno v Zoo Lešné v roce 2006
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 20:18 Žena Somali [98] – Re: oldkiwinka
Pokud se nepletu, tak tohle plave i v ZOO ve Dvoře Králové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 20:12 Muž ghostik [81] – Re: oldkiwinka
A pak ze to neni ryba do 100 litroveho akvarka :o))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 19:52 oldkiwinka
Fotka k příspěvku hezká mrška viz. foto, našla jsem ji v PC, je focena v jedné zoo.. jedná se o sumečka žraločího - Pangasius hypophthalmus ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 01:16 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Anuska
"...Štěpáne, ... jsi ubohý sprosťák..."
Myslím si, že nemáte nárok Štěpánovi něco vyčítat... :-)
"...nadávající a urážející rádobyrádci: to, že má někdo problém v akvárku a chce poradit, je pro vás pěknou příležitostí pohonit své ego (či jiný orgán) a povozit se na dotyčném..."
Vzpomínáte? Takhle "slušně" jste do diskuse vstoupila vy. ;-)
Vůbec bych se nedivil, kdyby se vás někdo zeptal, který orgán jste si svým stylem diskuse pohonila vy... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 16:52 Žena bucliik [99]
Někteří ty chyby nejenže dělají pořád dokola, ale ani po dobrým si nenechají říct a poradit, takže vzteklým zkušeným akvaristům se taky nedivím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 16:49 Žena Somali [98] – Re: Anuska
Já se těm reakcím někdy už ani nedivím. Když chci něco chovat, tak si snad nejdřív zjistím, jaké podmínky pro chov jsou potřeba, a pokud takové podmínky nemám nebo je nejsem schopná zajistit, tak si to zvíře nepořídím, i kdyby bylo sebehezčí. Bohužel lidi jsou nepoučitelní a stejné chyby budou opakovat pořád dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 13:18 xx
Jen pro ilustraci o jaké "akvarijní" rybě se tady bavíme:

www.youtube.com/…

Na tom videu to jsou jen mláďata, s bídou tak "puberťáci". Takové ryby do akvária vůbec nepatří.

www.anglingthailand.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 11:24 Žena Somali [98]
Ač se to některým nemusí líbit, vhodné prostředí pro chov jakéhokoli živočicha je pro jeho dobrý zdravotní stav podstatné. Pokud je jakýkoli živočich držen v prostředí pro něj nevhodném, je léčba problému velice často jen dočasná, daný problém se může objevit znovu (a většinou se objeví). Ti, kdo kritizují podmínky, ve kterých je tato ryba chována, mají ve své podstatě pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 07:21 oldkiwinka – Re: Anuska
Ve vyhovujícím prostředí (velká akvária v ZOO apod.) by ani tu plíseň nebo něco jiného nechytl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 11:45 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Woolin
Léčit ti Ziky poradil - nechovat v akváriu, tak už to pober smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 22:46 Muž Snofrev [54] – Re: Woolin
podle fotky a podle slovního popisu draca, že z toho nejdou žádné chomáče usuzuji a nejsem sám, že zde se o plíseň nejedná, spíš to vypadá jak nějaká otlačenina nebo proleženina
spíš to vypadá, že do něj něco stále naráží nebo se o něco otírá

a ať už je na fotce Pangasius hypophthalmus nebo Pangasius sanitwongsei je pro mě ouplně jedno, páč dle mého názoru do akva nepatří ani jeden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 21:45 Woolin – Re: zikyc
Teď nerozumim o čem zde diskutuješ, pokud máš s kým! :-| Podle mě je jednání o druhu ryby trivialita, poněvadž ze snímku je patrné, že se jedná buď o poranění v důsledku nedostatku prostoru a nebo o plíseň. Proto řešení zda se jedná o tu či tamtu rybu, i když je to jedna a ta samá, je zbytečné. Byl zde dotaz na léčení ryby, tak tu ze sebe nedělej kdo ví co... Místo toho abys poradil jak léčit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 20:33 Muž zikyc [79] - Sumci – Re: Woolin
Já řešim rybu protože to řeší to zranění, jestlis to nepobral a jinak pangasius hypophthalamus dříve sutchi=sumeček žraločí ;-) smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 19:45 Muž Snofrev [54] – Re: Woolin
sumeček žraločí = Pangasius hypophthalmus
draco podle mě nechce pochopit, že se nejedná o nemoc, ale o poškození v důsledku nedostatku místa (ryby se mu perou)
já bych také řekl, že se jedná o Sumečka sanitwongsei, pokud tomu tak opravdu je, tak nemá cenu ho držet v akva, takové rybě by bylo malé i zahradní jezírko


tady se už nic neřeší, už se zde objevují nadávky, tohle téma je pro mne tabu


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 18:19 Woolin
ehm, teda nic proti, ale když už jsem u slova :) já myslel že se tu řeší léčba ryby, ne o jakou rybu se jedná, přičemž teda já bych řekl že pangasius = sumeček žraločí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 15:24 Muž zikyc [79] - Sumci – Re: draco
Podle té první fotky tohodle pangase nemáš, tak nevim proč to sem dáváš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 14:57 Bexim
To už se mlžeš rovnou udat že týráš ohroženej druh zvířete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 14:09 Muž Snofrev [54]
:-D smich potlesk

což takhle dát si pangasia k večeři a do akva něco jiného? třeba toho správného sumce?
Tím chci říct, že kdybych tohle zjistil, tak by šel okamžitě z akvárka a netrápil bych sebe a už vůbec ne toho pangasia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 14:06 Muž draco [5]
(pozn. redakce: dříve se jmenoval PANGASIUS SUTCHI byl objeven v roce 1878 istým SAVAGE-om)
rybicky.net/atlasryb/pangas_dolnooky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 11:46 Woolin
naprosto uchvacující fakt je to, když procházim kolem nějaké restaurace a tam je nabídka jídel :) kapr, kuře, steak, pangasius, ... asi je začnu chovat na maso! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 00:33 Muž wladys [291] - Cichlidy
Štěpán napsal: pangasius sanitwongsei dorůstá třech metrů. Takovou rybu by choval v akváriu snad jenom dement.

..naprosto souhlasím a bohužel Draco není jediný! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 22:48 Štěpán
pangasius sanitwongsei dorůstá třech metrů. Takovou rybu by choval v akváriu snad jenom dement.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 22:38 Muž zikyc [79] - Sumci – Re: draco
V jak velkym akva ho máš?? pokud je to akva malé tak bude odřenej furt. a sumeček žraločí to není, ale pangasius sanitwongsei.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 21:43 Muž draco [5]
dnes som menil vodu a cistil dno tak som pridal soli,teplotu som zdviholna 26C tak uvidime

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26611x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678?od=801